پرفروش ترین بازی های پلی استیشن ؛ مروری بر عناوین پرفروش همه نسخه های PlayStation

پرفروش ترین بازی های پلی استیشن
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در این مطلب قصد داریم تا تعدادی از پرفروش ترین بازی های پلی استیشن را از قدیم تا جدید به شما معرفی کنیم. عناوینی که در لیست بازی های پرفروش پلی استیشن قرار داده‌ایم، محبوبیت و شهرت جهانی زیادی در دوران عرضه و انتشارشان داشته‌اند.

کنسول پلی استیشن و همچنین شرکت تولید کننده آن یعنی شرکت سونی را کمتر کسی است که با آن آشنایی نداشته باشد و یا حتی آن را نشناسد. شرکت سونی در کنار تمامی فعالیت‌های خود در زمینه‌های مختلف و ساخت وسایل گوناگون، کنسول پلی استیشن را نیز ساخته است. این کنسول تاریخچه نسبتا قدیمی را در کارنامه خودش به ثبت رسانده است. این قدمت و سابقه در تولید کنسول باعث شده تا این شرکت و همچنین این کنسول محبوبیت بسیار زیادی در بین طرفداران گیم پیدا کند.

بازی های پرفروش پلی استیشن

همچنین بخوانید :

محبوبیت و کیفیت این شرکت تنها به قسمت گیم مربوط و محدود نمی‌شود و در زمینه‌های دیگر نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد. مطلبی که در حال حاضر می‌خواهیم به آن بپردازیم به بازی‌های پرفروش و محبوب این کنسول مربوط می‌شود که از انتشار اولین نسخه تا آخرین نسخه آن که امروزه پلی استیشن 5 است را پوشش می‌دهد. اولین نسخه از کنسول پلی استیشن، یعنی کنسول پلی استیشن 1 در اواخر سال 1994 و در تاریخ 3 دسامبر (12 آذر ماه سال 1373) به انتشار رسید و راهی بازار شد. آخرین نسخه از این کنسول‌ها در ماه جون 2020 معرفی شد. در ادامه با ما همراه باشید تا نگاهی به چند تا از پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 1 تا پلی استیشن 5 داشته باشیم.

پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 1

همانطور که در قسمت مقدمه راجع به سال انتشار و قدمت اولین کنسول رسمی سونی توضیح دادیم، حالا نوبت به بازی های پرفروش پلی استیشن می‌رسد که در قسمت پایین تعدادی از این بازی‌ها را معرفی کرده‌ایم.

1. بازی Gran Turismo

بازی Gran Turismo - پرفروش ترین بازی های پلی استیشن

 • میزان فروش: حدود 11 میلیون نسخه

بازی گرن توریسمو توسط شرکت بازی سازی تحت عنوان Polyphony Digital منتشر شد و تاریخ انتشار این بازی 23 دسامبر 1997 است. همانطور که ممکن است از عنوان این بازی مشخص باشد، این عنوان یک بازی بسیار جذاب در دوران آن زمان برای پلی استیشن 1 به شمار می‌رفت. می‌توان گفت این بازی جزو اولین بازی‌های مسابقه‌ای جهان بوده که در آن بازیکنان می‌بایست در رقابتی با ماشین‌های مسابقه‌ای، از رقبای خودشان پیشی بگیرند و سپس پیروز بازی شوند.

2. بازی Final Fantasy VII یکی از پرفروش ترین بازی های پلی استیشن ۱

Final Fantasy VII یکی از بازی های پرفروش پلی استیشن

 • میزان فروش: بیش از 10 میلیون نسخه

بازی فاینال فانتزی VII در سال 1997 برای پلی استیشن 1 منتشر شده است. شرکت سازنده این بازی نیز شرکت Square Soft بوده است. بازی Final Fantasy VII یکی از بازی‌های پر فروش تاریخ پلی استیشن 1 به حساب می‌آید. این بازی در زمان عرضه‌اش بسیار بازی محبوبی بود و فروش زیادی را به همراه داشت.

3. بازی Gran Turismo 2  از پرفروش ترین بازی های پلی استیشن در تمام طول تاریخ

بازی Gran Turismo 2 یکی از پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 1

 • میزان فروش: حدود 9.37 میلیون نسخه

یکی دیگر از پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 1 به بازی گرن توریسمو 2 تعلق می‌گیرد. بازی Gran Turismo 2 دومین نسخه از مجموعه گرن توریسمو است که هر نسخه از این بازی به فروش میلیونی رسیده است. بازی گرن توریسمو 2 در سال 1999 به انتشار جهانی رسید. این عنوان یک بازی پرهیجان بود که بازیکنان می‌بایست با ماشین‌های خودشان به مسابقه بپردازند و بر حریفان خود پیروز شوند. تمامی طرفداران این بازی و نسخه اول آن علاقه زیادی به مسابقه با ماشین‌های پر سرعت داشته‌اند.

پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 2

پلی استیشن 2، دومین نسخه از کنسول‌های شرکت سونی بوده که در سال 1999 توسط این شرکت معرفی شد. این کنسول پس از زمان عرضه‌اش در بیش از 150 میلیون نسخه از آن به فروش رسید و این تعداد فروش نشانگر کیفیت و محبوبیت بازی‌های آن است. در پایین شما می‌توانید چند تا از بازی های پرفروش پلی استیشن 2 را ببینید.

1. بازی Grand Theft Auto: San Andreas

بازی Grand Theft Auto: San Andreas از پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 2

 • میزان فروش: حدود 17.33 میلیون نسخه

بدون شک در آن زمان یکی از محبوب‌ترین بازی‌ها در سبک ماجراجویی و اکشن، به بازی Grand Theft Auto: San Andreas تعلق داشته است. این بازی تمامی فاکتورهای یک بازی جذاب و سرگرم کننده را برای کاربرانش به نمایش گذاشته بود. این عنوان در تاریخ 26 اکتبر سال 2004 توسط شرکت بازی سازی Rock Star North به انتشار جهانی رسید.

2. بازی Gran Turismo 3: A-Spec

بازی Gran Turismo 3: A-Spec - بازی های پرفروش پلی استیشن

 • میزان فروش: کمتر از 15 میلیون نسخه

بازی Gran Turismo 3: A-Spec یکی از بازی‌هایی است که در دوران پایانی پلی استیشن 2 منتشر شد. این بازی اتفاقات بسیاری را پشت سر گذاشت ولی با وجود این اتفاقات پر از فراز و نشیب به یکی از بازی‌های محبوب کنسول پلی استیشن 2 تبدیل شد. سازندگان این بازی محبوبیت نسخه‌های اول و دوم را دیده بودند و تصمیم به ساخت سومین نسخه از آن گرفتند. تاخیر در انتشار و هزار و یک داستان دیگر که بر روی این بازی پیاده شد مانع از پیشرفت آن در زمان خودش نشده بود. این بازی در سال 2001 و به وسیله Polyphony Digital ساخته و توسط Sony Computer Entertainment منتشر شده است.

3. بازی Gran Turismo 4

بازی Gran Turismo 4 - پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 2

 • میزان فروش: حدود 11.76 میلیون نسخه

بازی بعدی که در لیست پرفروش ترین بازی های پلی استیشن ۲ قرار گرفته است، چهارمین نسخه از مجموعه بازی گرن توریسمو است. بازی Gran Turismo 4 یکی از بهترین بازی‌های مسابقه‌ای با ماشین بوده که هر نسخه از این بازی میلیون‌ها نسخه را در سرتاسر جهان به فروش رسانده است که این موضوع از محبوبیت این بازی خبر می‌دهد. بازی Gran Turismo 4 در تاریخ 28 دسامبر سال 2004 توسط Sony Computer Entertainment به انتشار جهانی رسید.

پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 3

سومین نسخه از شاهکار شرکت سونی، کنسول پلی استیشن 3 است. شرکت Sony در تاریخ 17 نوامبر سال 2006 کنسول جدید خود، یعنی کنسول پلی استیشن ۳ را در سرتاسر جهان عرضه کرد. با ظهور نسخه جدیدی از کنسول‌ها، عصر تازه‌ای در صنعت گیم به وجود آمد و این آغاز یک راه جذاب برای طرفداران گیم بود. در پایین تعدادی از بازی های پرفروش پلی استیشن 3 را می‌توانید مشاهده کنید.

1. بازی Grand Theft Auto V یکی از پرفروش ترین بازی های پلی استیشن در جهان

بازی GTA V - پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 3

 • میزان فروش: حدود 29.52 میلیون نسخه

بازی Grand Theft Auto V پنجمین نسخه از بازی‌های دزدی بزرگ یا همان GTA است که در تاریخ 17 سپتامبر سال 2013 به انتشار در سرتاسر جهان رسید. در کل مجموعه بازی‌های دزدی بزرگ یا همان Grand Theft Auto در بین بازی‌های تمام دوران‌ها محبوبیت و طرفداران بسیار زیادی را به سمت خودشان جلب کرده‌اند. دلیل این محبوبیت نیز آن است که بازیکنان همانند زندگی واقعی خودشان در بازی نقش آفرینی خواهند کرد. در بازی Grand Theft Auto V شما وسعت کارها و وظایفتان را به خوبی حس خواهید کرد.

این بازی به شما این امکان را خواهد داد تا هر کاری که دلتان می‌خواهد را انجام دهید. یکی از تفاوت‌های عمده این بازی که آن را نسبت به نسخه‌های قبل خودش متمایز ساخته است، 3 شخصیتی بودن آن است که شما می‌توانید با استفاده از  کارکتر به بازی مشغول شوید و برای هر بازیکن مراحل خاص خودش را ببرید.

2. بازی Gran Turismo 5

بازی Gran Turismo 5 - بازی های پرفروش پلی استیشن

 • میزان فروش: حدود 11.95 میلیون نسخه

همانطور که مشاهده می‌کنید، مجموعه بازی GT یا همان Gran Turismo از ابتدای لیست جزو بازی‌هایی بوده که پس از انتشار بر روی هر یک از کنسول‌های پلی استیشن، شاهد فروش بسیار بالا و میلیونی از آنها هستیم. این بازی در تاریخ 24 نوامبر سال 2010 برای پلی استیشن 3 به انتشار رسید. بازی گرن توریسمو 5، پنجمین نسخه از مجموعه بازی مسابقه‌ای گرن توریسمو است که توسط Sony Computer Entertainment به انتشار جهانی رسیده است. این مجموعه از بازی در هر نسخه جدیدی که از آن منتشر می‌شد شاهد ارتقای قسمت‌های مختلف آن بخصوص قسمت گرافیک این بازی بوده‌ایم.

3. بازی The Last of Us

بازی The Last of Us - پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 3

 • میزان فروش: حدود 7 میلیون نسخه

بازی The Last of Us شاید نیاز به معرفی نداشته باشد. این بازی بدون شک یک شاهکار به تمام عیار محسوب می‌شود و پس از انتشار آن به شهرت جهانی بسیار وسیعی دست یافته بود. این بازی قبل از عرضه در بازار نیز بسیاری را در انتظار انتشار خود نگه داشته بود. بازی The Last of Us به وسیله شرکت مشهور بازی سازی تحت عنوان ناتی داگ ساخته شده است. این بازی به صورت انحصاری، بازی پلی استیشن 3 محسوب می‌شود.

بازی های پرفروش پلی استیشن 4

چهارمین شاهکار شرکت Sony Entertainment Interactive، چهارمین نسخه از کنسول‌های بازی را تشکیل می‌دهد. پلی استیشن 4 چهارمین نسخه از کنسول‌های نسل جدید به شمار می‌رود و در این کنسول شاهد ارتقاهای قسمت‌های مختلفی از این کنسول نسبت به کنسول‌های قبلی هستیم. در ادامه تعدادی از بازی های پرفروش پلی استیشن 4 را می‌توانید مشاهده کنید.

1. بازی God of War

بازی God of War - پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 4

 • میزان فروش: بیش از 19.5 میلیون نسخه

Santa Monica Studio یکی از شاهکارهای نسل جدید بازی را ساخته است. شاهکاری که در رابطه با آن صحبت می‌کنیم بازی God of War نام دارد. بازی خدای جنگ یکی از بازی‌های قدیمی است که با توجه به استقبال بسیار زیادی که از این بازی در زمان انتشار اولین نسخه‌اش شد، سازندگان بازی‌های ویدئویی تصمیم به ارتقا و ادامه‌ی ساختن این بازی گرفتند و تا به امروز نسخه‌های زیادی از این بازی ساخته و در بازار بازی عرضه شده است.

2. بازی Uncharted 4: The Thief’s End

بازی های پرفروش پلی استیشن 4 - Uncharted 4: The Thief's End

 • میزان فروش: بیش از 16 میلیون نسخه

شرکت ناتی داگ برای چندمین بار دست به ساخت یک شاهکار تحت عنوان بازی آنچارتد 4 زده است. سه نسخه اول این مجموعه به سه گانه‌ی هم راستا معروف هستند. اما نکته‌ای که در رابطه با چهارمین نسخه این مجموعه جالب بوده تفاوت‌های به جا و صحیح این بازی است. چهارمین نسخه از مجموعه Uncharted همانند نسخه‌های 1، 2 و 3 این بازی دارای بخش‌های سینماتیک است که به مراتب با کیفیت‌تر و زیباتر از نسخه‌های قبلش شده است. نکته مهم دیگر را در گیم پلی این بازی می‌بینیم که آزادی بسیار زیادی را در نقشه و در مبارزات به بازیکنان خواهد داد و آن‌ها به شیوه‌ها و راه‌های گوناگونی می‌توانند دشمنانی که در پیش روی خود دارند را از پای دربیاورند. به همین ترتیب تا به اینجای کار یکی از بهترین بازی‌های پلی استیشن 4 به بازی Uncharted 4 تعلق می‌گیرد.

3. بازی Marvel’s Spider Man

پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 4 - Marvel's Spider Man

 • میزان فروش: حدود 13.2 میلیون نسخه

بازی Spider man عنوانی است که از قدیم‌الایام که سیستم‌ها و کنسول‌های بازی ظهور کرده بودند، طرفداران پرو پا قرصی را به خودش اختصاص داده است. این بازی تا سال 2018 جدیدترین نسخه از مجموعه اسپایدر من یا همان مرد عنکبوتی است که توسط Insomniac Games ساخته شده و به وسیله Sony Interactive Entertainment به انتشار جهانی رسیده است. این عنوان یک بازی در سبک اکشن و ماجراجویی است که در تاریخ 7 سپتامبر سال 2018 به انتشار جهانی رسید.

بازی های پرفروش پلی استیشن 5

پلی استیشن 5 جدیدترین نسخه از کنسول‌های شرکت سونی به حساب می‌آید که در سال 2020 و در روز 12 نوامبر در دنیا منتشر شد. این کنسول در حال حاضر جدیدترین کنسول این نسل است که پس از گذشت حدودا یک سال از اولین عرضه آن، میلیون‌ها نسخه از آن به فروش رسیده است. در پایین سه تا از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین بازی‌هایی که تا به امروز برای کنسول پلی استیشن 5 منتشر شده‌اند را می‌توانید مشاهده کنید.

1. بازی Call of Duty: Black Ops Cold War

پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 5 - Call of Duty: Black Ops Cold War

همانطور که می‌دانید زمان زیادی از عرضه کنسول پلی استیشن 5 نمی‌گذرد و بازار بازی‌هایی که برای این کنسول تولید و روانه‌ی بازار بازی شده‌اند روز به روز در حال داغ‌تر شدن است. بازی Call of Duty: Black Ops Cold War یکی از این عنوان‌های جذاب است که در مدت زمان کمی که منتشر شده تعداد فروش بسیار بالایی را برای خودش به ثبت رسانده است. این بازی همانند بازی Warzone به صورت بتل رویال است و بازیکنان در زمین بازی باید دوام بیاورند و از کشته شدن جلوگیری کنند. این بازی به صورت تکنفره (Solo) و همچنین چند نفره (Multiplayer) قابل بازی است. این بازی در تاریخ 12 نوامبر 2020 (22 آبان ماه 1399) توسط اکتیویژن به انتشار جهانی رسید.

2. بازی Demon’s Souls Remake

بازی های پرفروش پلی استیشن 5 - Demon's Souls Remake

در سال 2009 بود که استودیو بازی سازی تحت عنوان From Software یک بازی اکشن و نقش آفرینی را برای کنسول پلی استیشن 3 منتشر کرد که پس از گذشت مدت کمی از انتشار آن محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرد. این بازی در اصل ادامه دهنده‌ی باز Kings Field بود و همین موضوع جرقه‌ای در ذهن سازندگان بازی انداخت. در همین حین شرکت سونی تصمیم به ساخت یک بازی اکشن برای کنسول جدید خود یعنی پلی استیشن 5 گرفت. شرکت سونی تصمیم گرفت تا این بازی را به صورت انحصاری برای کنسول جدید خود برگزیند.

3. بازی Assassin’s Creed Valhalla

پرفروش ترین بازی های پلی استیشن 5 - Assassin's Creed Valhalla

سومین عنوانی که در لیست بازی های پرفروش پلی استیشن 5 قرار دادیم به بازی Assassins Creed Valhalla تعلق می‌گیرد. این بازی که در سبک ماجراجویی، نقش آفرینی و همچنین اکشن است در سال 2020 توسط شرکت بازی سازی مشهور Ubisoft به انتشار جهانی رسید. این بازی که ادامه دهنده‌ی مجموعه بازی‌های اساسینز کرید است، تا به امروز یکی از چند بازی پر فروش برای کنسول پلی استیشن 5 بوده است. تمامی کسانی که به بازی‌های اساسینز کرید علاقه دارند قطعا از تجربه کردن جدیدترین عنوان یوبی سافت لذت خواند برد.

سخن پایانی

بازی‌هایی که در لیست بالا قرار دادیم، از نظر آمار جهانی بیشتر از این تعداد هستند اما ما تصمیم گرفتیم تا برای هر یک از 5 کنسول پلی استیشن، مهم‌ترین و پررنگ‌ترین بازی‌ها را نام ببریم تا شما عزیزان بتوانید آن‌ها را به خوبی هر چه بهتر و کامل‌تر بشناسید. امیدواریم تا از خواندن این مطلب لذت کافی را برده باشید و برای شما کارآمد واقع شده باشد. از این که تا پایان این مطلب همراه ما بودید بسیار سپاسگزاریم.

آیا شما بازی دیگری را می‌شناسید که بتوانیم آن را در لیست پرفروش ترین بازی های پلی استیشن قرار دهیم؟ نظرات و پیشنهادات خودتان را با تیم پلازا به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400