پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ | پر فروش ترین بازی های رایانه ای را بشناسید

لیست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری / بازی های پرفروش پی سی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

از جمله پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ می‌توان به بازی ماینکرفت اشاره کرد. بازی های پرفروش کامپیوتر را از منظرهای مختلفی می توان بررسی کرد. بر همین اساس بر آن شدیم تا در مقاله‌ای که پیش رویتان هست پر فروش ترین بازی های رایانه ای را تحت بررسی قرار دهیم. با بررسی ویژگی‌های بازی های پرفروش PC در این مقاله همراه شما خواهیم بود. با ما باشید.

هم اکنون در دوره‌ای زندگی می‌کنیم که همه ساله عناوین بسیار زیادی برای پلتفرم کامپیوتر منتشر می‌شوند. پلتفرم PC را می‌توان قدیمی ترین و البته یکی از منحصر به فردترین پلتفرم‌های تاریخ بازی های ویدیویی نامید؛ چرا که ابزاری را در اختیار بازی بازها قرار می‌دهد که کنسول‌ها فاقد آن هستند و این ابزار همان قابلیت تجربه بازی از طریق یک موس و کیبورد محسوب می‌شود. بر همین اساس می‌توان گفت که عناوین تیراندازی، نقش آفرینی و بسیاری از ژانرهای دیگر بسیار سازگار با این پلتفرم هستند و سازندگان مختلف در طول تاریخ گیمینگ سعی کرده‌اند که از این قضیه نهایت استفاده را ببرند. از پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ می‌توان به عناوینی همانند بازی ماینکرفت، بازی Half-Life 2، بازی StarCraft و بسیاری از عناوین دیگر اشاره کرد که همگی به عنوان بازی های پرفروش کامپیوتر شناخته می‌شوند و هر یک خصیصه‌های ویژه خود را دارند. در این مقاله می‌خواهیم پر فروش ترین بازی های رایانه ای را مورد بررسی قرار دهیم. با بررسی بازی های پرفروش PC با شما هستیم. همراه پلازا بمانید.

در ویدیوی زیر می‌توانید با «پرفروش ترین بازی های رایانه ای» آشنا شوید.

 پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ

12- بازی Fall Guys پرفروش ترین بازی های کامپیوتری

پرفروش ترین بازی های کامپیوتری - بازی Fall Guys

 • میزان فروش: 10 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 4 آگوست 2020

در دوازدهمین جایگاه فهرست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ بازی Fall Guys قرار دارد. این عنوان جزو پرفروش ترین بازی های کامپیوتری 2020 است که توسط کمپانی Mediatonic ساخته شده است و کمپانی Devolver Digital وظیفه انتشار آن را برعهده گرفته است. ژانر بازی Fall Guys پلتفرمر بتل رویال محسوب می‌شود و جا دارد که اشاره کنیم این بازی ویدیویی علاوه بر کامپیوتر برای نینتندو سوییچ، ایکس باکس وان و ایکس باکس سری ایکس و اس نیز منتشر شده است.

در بازی بتل رویال Fall Guys حداکثر 60 موجود پاستیل مانند می‌توانند به مصاف همدیگر روند و چالش‌های مختلف را پشت سر بگذارند. از جمله چالش های موجود در این عنوان عضو بازی های پرفروش کامپیوتر می‌توان به مواردی همانند چالش موانع و همچنین چالش تگ (Tag) اشاره کرد. البته سازندگان این بازی ویدیویی از ابتدای انتشار بازی همواره آن را به روزرسانی کرده و چالش‌های جدیدی به آن افزوده‌اند.

11- بازی RollerCoaster Tycoon 3

بازی های پرفروش کامپیوتر - بازی RollerCoaster Tycoon 3

 • میزان فروش: 10 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 4 آگوست 2020

در یازدهمین جایگاه فهرست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری بازی RollerCoaster Tycoon 3 قرار گرفته است. این عنوان عضو بازی های پرفروش PC یک بازی شبیه ساز مدیریت و ساخت و ساز است که در عین حال سومین نسخه از بازی‌های RollerCoaster Tycoon محسوب می‌شود. در این عضو بازی های پرفروش کامپیوتر بازیکن‌ها به عنوان مسئول یکسری شهربازی قرار می‌گیرند. شهربازی های موجود در این عنوان متعلق به پرفروش ترین بازی های رایانه‌ای را هم می‌توان ساخت و هم می‌توان از بین برد و مدیریت اقتصاد نیز باید انجام شود تا استفاده کنندگان همواره راضی باشند.

در بازی RollerCoaster Tycoon 3 که در لیست پرفروش ترین بازی های کامپیوتر امروزمان قرار گرفته است دو حالت مختلف وجود دارند که به ترتیب کریر مود (Career Mode) و سندباکس مود نام گرفته‌اند. در حالت کریر این بازی ویدیویی بازیکن‌ها باید یکسری ماموریت‌ها را در طی یکسری سناریوهای از قبل طراحی شده انجام دهند و در حالت جدید سندباکس نیز به بازیکنان زمان و پول بی نهایت داده می‌شود تا بتوانند پارک‌های خود را با وسایل مورد علاقه‌شان طراحی کنند.

10- بازی StarCraft

پرفروش ترین بازی های کامپیوتری 2021 - بازی StarCraft

 • میزان فروش: 11 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 31 مارس 1998

در دهمین جایگاه فهرست امروزمان با عنوان پرفروش ترین بازی های کامپیوتری بازی StarCraft قرار گرفته است. این بازی قدیمی عضو لیست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری امروزمان توسط کمپانی بسیار محبوب بلیزارد (Blizzard) ساخته شده است و ژانر آن استراتژیک همزمان (Real-time strategy) محسوب می‌شود. خالق اصلی این عضو منحصر به فرد فهرست بازی های پرفروش کامپیوتر کریس متزن (Chris Metzen) و جیمز فینی (James Phinney) محسوب می‌شود.

در بازی StarCraft که جزو بازی های پرفروش پی سی است وقایع قرن بیست و ششم روایت می‌شود و بحث اصلی روی یک کشمکش کهکشانی برای حکفرمایی بین چهار نژاد مختلف است که به ترتیب تران‌ها (Terran)، زرگ‌ها (Zerg)، پروتوس‌ها (Protoss) و زل ناگا ها (Xel’Naga) محسوب می‌شوند. این بازی ویدیویی عضو لیست پرفروش ترین بازی های PC از همه منظر من جمله روایت داستانی، گیم پلی و جلوه‌های بصری حرف های بسیار زیادی برای گفتن دارد و الهام بخش تعداد زیادی از عناوین استراتژیک پس از خود نیز بوده است.

9- بازی The Sims

پرفروش ترین بازی های کامپیوتری 2018 - بازی The Sims

 • میزان فروش: 11 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 4 فوریه 2000

به نهمین جایگاه فهرست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری فرا رسیدیم و این جایگاه به بازی The Sims تعلق دارد. بازی The Sims توسط کمپانی Maxis ساخته شده است و کمپانی الکترونیک آرتز (EA) آن را برای پلتفرم‌های مختلف از جمله کامپیوتر منتشر کرده است. این بازی ویدیویی عضو بازی های پرفروش PC یک عنوان شبیه ساز زندگی استراتژیک است که در آن بازیکنان می‌توانند افراد مورد نظر خود را تحت شخصی سازی قرار داده و جنبه‌های مختلف زندگیشان را از جمله زندگی حرفه‌ای و روابطشان تحت کنترل خود قرار دهند.

البته بازیکنان در این عضو پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ خیلی بیشتر از این‌ها را می‌توانند انجام دهند. به عنوان مثال بازیکنان می‌توانند از درآمد افراد تحت کنترل خود برای خرید اسباب و اثاثیه جدید، لباس و بسیاری از موارد دیگر استفاده کنند. طراح اصلی این بازی ویدیویی ویل رایت (Will Wright) محسوب می‌شود و جا دارد اشاره کنیم که این بازی ویدیویی در واقع دنباله سری بازی SimCity متعلق به رایت است که قبل از آن منتشر شده بود.

8- بازی The Witcher 3: Wild Hunt یکی از پرفروش ترین بازی های کامپیوتری

پر فروش ترین بازی های کامپیوتر لیست - بازی The Witcher 3: Wild Hunt

 • میزان فروش: 12 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 19 می 2015

در هشتمین جایگاه فهرست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری بازی اکشن نقش آفرینی The Witcher 3: Wild Hunt قرار گرفته است. این بازی ویدیویی عضو لیست پرفروش ترین بازی های پی سی توسط کمپانی CD Projekt Red ساخته شده است و دنباله بازی بسیار موفق The Witcher 2: Assassins of Kings محسوب می‌شود. بازیکنان این عضو پرفروش ترین بازی های کامپیوتر را از یک زاویه سوم شخص و به شیوه دنیای باز (Open World) تجربه می‌کنند.

بازی The Witcher 3: Wild Hunt به عنوان یکی از پر فروش ترین بازی های رایانه ای 2019 و 2015 بازخوردهای مثبت زیادی را از سمت و سوی منتقدین دریافت کرده است و اغلب به عنوان یکی از بهترین بازی های کامپیوتری که تا کنون ساخته شده است شناخته می‌شود. همین امر نیز سبب شده است که دو بسته الحاقی دیگر نیز به نام‌های Hearts of Stone و Blood and Wine برای این بازی ویدیویی بسیار ویژه پس از انتشار آن عرضه شوند.

7- بازی Half-Life 2

پرفروش ترین بازی های کامپیوتری 2019 - بازی Half-Life 2

 • میزان فروش: 12 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 16 نوامبر 2004

در هفتمین جایگاه فهرست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری بازی Half-Life 2 قرار گرفته است. بازی Half-Life 2 یک بازی ویدیویی متعلق به ژانر تیراندازی اول شخص است که توسط کمپانی Valve ساخته شده است و همین کمپانی آن را برای پلتفرم های مختلف منتشر ساخته است. در این عنوان عضو پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ همانند نسخه اول این سری بازی شاهد ترکیب شدن مواردی مثل تیراندازی، پازل، داستان سرایی و همچنین رانندگی و فیزیک متعلق به گیم پلی هستیم.

وقایع بازی Half-Life 2 حدود بیست سال پس از اتفاقات بازی اول روی می‌دهند و بازیکنان در این عنوان فردی به اسم گوردن فریمن (Gordon Freeman) را تحت کنترل خود دارند و وظیفه دارند که کره زمین را از سلطه گروهی بیگانه به اسم Combine نجات دهند. این عضو فهرست پر فروش ترین بازی های رایانه ای به واسطه فیزیک پیشرفته، انیمیشن‌ها، طراحی صوت، هوش مصنوعی، جلوه‌های بصری و همچنین روایت داستانی خود شدیدا ستوده شده است.

6- بازی World of Warcraft

لیست پرفروش ترین بازی های کامپیوتر - بازی World of Warcraft

 • میزان فروش: 14 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 23 نوامبر 2004

در ششمین جایگاه فهرست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ بازی World of Warcraft قرار گرفته است. بازی World of Warcraft توسط کمپانی Blizzard Entertainment ساخته شده است و در یک دنیای فانتزی به نام آزروث (Azeroth) روی می‌دهد؛ حدود چهار سال پس از اتفاقات عنوانی به نام Warcraft III: The Frozen Throne که آن نیز در سال 2004 منتشر شده بود. بازیکنان در بازی World of Warcraft قادر به ساختن کاراکتر مورد علاقه خود و تجربه بازی از زاویه اول شخص و یا دوم شخص هستند.

از جمله مواردی که در این بازی ویدیویی شگفت انگیز عضو پر فروش ترین بازی های رایانه ای با آن مواجه هستید می‌توان به مقوله‌هایی همانند مبارزه با هیولاها، انجام ماموریت‌ها، برقراری ارتباط با کاراکترهای غیرقابل بازی و ده‌ها مورد دیگر اشاره کرد که هر یک تنوع بی حد و حصری به دنیای گسترده این بازی ویدیویی اضافه کرده‌اند. بازی World of Warcraft را در یک کلام می‌توان سلطان ژانر نقش آفرینی کلان (MMORPG) در دنیای بازی های کامپیوتری نامید.

5- بازی Terraria

بازی های پرفروش پی سی - بازی Terraria

 • میزان فروش: 17.2 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 16 می 2011

در پنجمین رتبه فهرست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری بازی Terraria قرار گرفته است. بازی Terraria یک بازی ویدیویی اکشن ماجراجویی سند باکس (Action-adventure sandbox) است که توسط کمپانی Re-Logic ساخته شده است و کمپانی 505 Games آن را برای پلتفرم‌های مختلف از جمله کامپیوتر منتشر کرده است. از جمله مواردی که در این عنوان عضو بازی های پرفروش کامپیوتر وجود دارند می‌توان به مقوله‌هایی همچون اکتشاف، ساخت و ساز، نقاشی و نهایتا مبارزه با شمار عظیمی از موجودات در قالب یک دنیای دو بعدی اشاره کرد.

بازی Terraria به عنوان یکی از بازی های پرفروش پی سی بازخوردهای مثبتی از سمت و سوی منتقدین دریافت کرده است و منتقدین به ویژه المان‌های سندباکس این بازی ویدیویی را ستوده‌اند. این بازی ویدیویی عضو پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ در ژانر خود یکی از خلاقانه ترین عناوین ساخته شده تا کنون است.

4- بازی Garry’s Mod

پرفروش ترین بازی های PC - بازی Garry’s Mod

 • میزان فروش: 20 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 29 نوامبر 2006

به عنوان چهارمین بازی فهرست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ بازی Garry’s Mod را برای معرفی به شما در نظر گرفته‌ایم. ژانر این بازی ویدیویی نیز سندباکس (Sandbox) محسوب می‌شود و سازنده آن کمپانی Facepunch Studios است. ناشر بازی Garry’s Mod که در فهرست پر فروش ترین بازی های رایانه ای امروزمان قرار گرفته است کمپانی ولو (Valve) است.

بازیکنان در این عضو لیست پرفروش ترین بازی های کامپیوتر در دنیایی قرار می‌گیرن که در آن می‌توانند اشیا را هر طور که بخواهند تحت تاثیر قرار دهند. خالق اصلی بازی Garry’s Mod گری نیومن (Garry Newman) است که این بازی ویدیویی را به عنوان یک حالت برای موتور بازی سازی Source کمپانی ولو ساخته بود و در دسامبر 2004 منتشر کرده بود تا اینکه دو سال بعد همین کمپانی تصمیم گرفت آن را به عنوان یک بازی مستقل برای مخاطبان منتشر و عرضه سازد.

3- بازی Diablo III

پرفروش ترین بازی های کامپیوتری 2018 - بازی Diablo III

 • میزان فروش: 20 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 15 می 2012

به سومین جایگاه فهرست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ فرا رسیدیم و این جایگاه به عنوان دیگری به جز بازی بزرگ Diablo III اختصاص ندارد. بازی Diablo III در ژانر اکشن نقش آفرینی (Action role-playing) و توسط کمپانی بلیزارد ساخته شده است و بازیکنان در آن به عنوان یکی از هفت کلاس شخصیتی به تجربه این عنوان می‌پردازند. هفت کلاس موجود در این بازی ویدیویی عضو بازی های پرفروش کامپیوتر به ترتیب شامل کلاس Barbarian، کلاس Crusader، کلاس Demon Hunter، کلاس Monk، کلاس Necromancer و نهایتا کلاس Witch Doctor یا Wizard است.

بازی Diablo III به عنوان یکی از بازی های پرفروش PC بازخوردهای بسیار مثبتی از سمت و سوی منتقدین دریافت کرده است و منتقدین جنبه‌های مختلف آن را به ویژه گیم پلی و روایت داستانی ستوده‌اند. علاوه بر این در سال 2019 دنباله این بازی ویدیویی موفق نیز به نام Diablo IV رونمایی شد و هم اکنون توسط سازندگان در دست تولید است.

2- بازی Minecraft

پر فروش ترین بازی های کامپیوتر لیست - بازی Minecraft

 • میزان فروش: 33 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 18 نوامبر 2011

دومین جایگاه فهرست امروزمان با عنوان پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ به بازی پرطرفدار ماینکرفت اختصاص دارد. این بازی ویدیویی که همواره در فهرست‌های محبوب‌ترین ها و پرطرفدارترین ها حضور دارد به زعم بسیاری یکی از بهترین بازی های ویدیویی ساخته شده تا کنون است چرا که در آن آزادی بی و حد و حصری برای بازیکنان قرار داده شده است تا ذهنشان پرواز کند و هرچه می‌خواهند در دنیای واقعی تجربه کنند بتوانند در دنیای مجازی بازنمایی کنند.

علاوه بر این می‌توان گفت این بازی ویدیویی که در فهرست بازی های پرفروش PC امروزمان قرار گرفته است از بسیاری از جهات هم برای رده سنی کودک و نوجوان و هم برای رده سنی بزرگسال عنوانی ایده آل محسوب می‌شود چرا که در دنیای وسیع آن تمامی گروه‌های سنی می‌توانند تجربه اندوزی کرده و از بازی لذت ببرند.

1- بازی PUBG پر فروش ترین بازی کامپیوتری در تمام طول تاریخ

بازی های پرفروش پی سی - بازی PUBG

 • میزان فروش: 42 میلیون نسخه
 • تاریخ انتشار: 20 دسامبر 2017

به اولین جایگاه فهرست پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ فرا رسیدیم و این جایگاه به عنوان دیگری به جز بازی بسیار ویژه و بسیار محبوب PUBG اختصاص ندارد. بازی PUBG را که توسط کمپانی PUBG Studios ساخته شده است می‌توان عنوانی بسیار هوشمندانه نامید که بر اساس ذائقه نسل جدید گیمرها طراحی شده است و همین امر نیز سبب شده است که در تمامی کشورها به ویژه توسط نسل جدید طرفداران زیادی پیدا کند.

ساختار بازی PUBG که در فهرست بازی های پرفروش کامپیوتر امروزمان قرار گرفته است ساختار چندان پیچیده‌ای نیست. با این وجود همین ساختار با دقت فراوان طراحی و چیده شده است و همین امر نیز سبب شده است که تکرارپذیری بالایی داشته باشد و بازیکنان به ندرت از انجام نبردهای پی در پی در قالب محیط بتل رویال بازی خسته شوند. از این منظر می‌توان گفت بازی PUBG الگو و نماینده شاخص تمامی عناوین بتل رویال موجود در بازار کنونی گیمینگ محسوب می‌شود.

پر فروش ترین بازی های کامپیوتر - لیست پرفروش ترین بازی های کامپیوتر

سخن پایانی

در مقاله‌ای که خواندید سعی کردیم پرفروش ترین بازی های کامپیوتری تاریخ را برای شما نام ببریم. از پرفروش ترین بازی های کامپیوتری 2021 که در فهرستمان به آن اشاره نشد می‌توان به بازی Valheim اشاره کرد که 6 میلیون نسخه فروش داشته است. علاوه بر این از پرفروش ترین بازی های کامپیوتری 2018 می‌توان به بازی Kingdom Come: Deliverance اشاره‌ کرد که 1.1 میلیون نسخه فروش داشته است. در حالت کلی آن می‌توان گفت فهرست امروزمان عناوین بسیار ویژه‌ای را در خود جای داده است که دلیل پرطرفداربودنشان نیز کیفیت طراحی، میزان خلاقیت و همچنین مخاطب شناسی سازندگانشان محسوب می‌شود. امیدواریم که از خواندن مقاله امروزمان استفاده لازم را برده باشید.

نظر شما در رابطه با فهرست بازی های پرفروش PC چیست؟ آیا به این بازی ها علاقمند هستید و یا عناوین دیگر را ترجیح می‌دهید؟ دیدگاه‌های خود را از طریق قسمت پایین و بخش کامنت‌های سایت با ما در ارتباط بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400