تریلر جدید فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه منتشر شد

مونا جلالی - ۲۸ آذر ۱۴۰۰ ۰۹:۳۰
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

فصل چهارم سرگذشت ندیمه بالاخره منتشر شد! سریال The Handmaids Tale یکی از محبوبترین مجموعه‌های سال‌های اخیر است که طرفداران بسیاری دارد و به تازگی نیز فصل 4 آن نیز منتشر شده و توجهات بسیاری را به خود معطوف کرده است. در این مقاله پس از مرور داستان سریال داستان ندیمه و معرفی بازیگران، با اخبار فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه همراه شما خواهیم بود.

سریال سرگذشت ندیمه یا The Handmaid’s Tale مجموعه‌ای درام است که توسط بروس میلر (Bruce Miller) و بر اساس رمانی به همین نام از شاعر و نویسنده کانادایی، مارگارت اتوود (Margaret Atwood) ساخته شده است. داستان این مجموعه در دنیایی خیالی و بعد از دومین جنگ داخلی آمریکا روایت می‌شود؛ زمانی که کشور توسط حکومتی توتالیتر اداره می‌شود. پخش سریال داستان ندیمه از تاریخ 26 آوریل 2017 (31 فروردین 1396) از شبکه Hulu شروع شد و هنوز هم ادامه دارد. تاکنون 4 فصل از این سریال پخش شده و فصل 5 آن هم در راه است. در این مقاله از پلازا بعد از مرور داستان فصل‌های قبلی و معرفی بازیگران، با اخبار فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه همراه شما خواهیم بود. پیش از ابنکه به طور کامل سریال The Handmaids Tale را مورد نقد و بررسی قرار دهیم، ابتدا تریلر جدید فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه را مشاهده می‌کنیم که در تاریخ 26 فوریه 2021 از سوی شبکه Hulu منتشر شد.

آنچه در ادامه خواهیم خواند

دانلود سریال The Handmaids Tale

اگر به قصد دانلود فصل چهارم سریال The Handmaid’s Tale 2021 به اینجا آمده‌اید، ما لینک دانلود همه فصل‌های سریال داستان ندیمه را برای شما آماده کرده‌ایم.

مروری بر فصل های قبلی و داستان سریال سرگذشت ندیمه

همچنین بخوانید :

همانطور که پیشتر گفتیم، تاکنون 4 فصل از سریال The Handmaids Tale در 46 قسمت از پلتفرم Hulu پخش شده است. محل داستان سریال سرگذشت ندیمه در جهانی خیالی است که در آن به دلیل بیماری‌های آمیزشی و آلودگی محیط زیستی، نرخ باروری به شدت پایین آمده است. در این جهان بعد از جنگ داخلی، حکومت کشور به دست نظامی توتالیتر و مذهب-محور افتاده است و طبقه‌های اجتماعی جدیدی در این رژیم به وجود آمده‌اند که در آن زنان به شدت مورد ظلم واقع شده و تحت اختیار مردان هستند.

نقد سریال سرگذشت ندیمه

طبق قانون، زنان مجبور هستند فقط در شغل‌هایی محدود و حقیر مانند برده‌های باروری کار کنند و آنها حق ندارند هیچ ملک یا پولی داشته باشند و حتی نمی‌توانند کتاب بخوانند. درواقع زنانی که هنوز قدرت باروری دارند همانند برده به خانه سران کشور فرستاده می‌شوند تا برای این خانواده‌های قدرتمند بچه‌ای بیاورند.

داستان سریال سرگذشت ندیمه حول محور یکی از این برده‌های باروری به نام جون آزبورن می‌چرخد؛ زنی از درون قوی و مستقل که حالا به عنوان یک برده حقیر باید تمام احساسات واقعی‌اش را پنهان کند. در ادامه نگاهی به فصل‌های قبلی سریال داستان ندیمه و تاریخ پخش آنها می‌اندازیم.

فصل 1 سریال سرگذشت ندیمه

بررسی سریال سرگذشت ندیمه

فصل اول سریال داستان ندیمه در 10 قسمت و در سال 2017 پخش شد. قسمت اول این فصل در تاریخ 26 آوریل 2017 (6 اردیبهشت 96) و قسمت آخر آن در تاریخ 14 ژوئن 2017 (24 خرداد 96) منتشر شد. در راتن تومیتوز با 124 نقد نوشته شده درباره این فصل از سریال داستان ندیمه، 94 درصد از آنها مثبت بودند. در متاکریتیک هم بر اساس 41 نقد، میانگین امتیاز فصل اول این مجموعه 92 است.

نظرات راجع به سریال سرگذشت ندیمه بسیار مثبت است و فصل 1 سریال داستان ندیمه تاکنون پرافتخارترین فصل این سریال بوده است. برای جوایز امی این فصل در 7 رشته نامزد دریافت جایزه شد که در نهایت 5 جایزه از جمله بهترین سریال درام، بهترین بازیگر نقش اول زن و بهترین کارگردانی سریال درام را دریافت کرد. در مراسم گلدن گلوب هم سریال The Handmaids Tale برای فصل اولش جوایز بهترین سریال درام و بهترین بازیگر زن سریال درام را به دست آورد.

فصل 2 سریال The Handmaids Tale

داستان سریال سرگذشت ندیمه

فصل 2 سریال داستان ندیمه 13 قسمت داشت. قسمت اول در تاریخ 25 آوریل 2018 (5 اردیبهشت 97) و قسمت آخر آن در تاریخ 11 جولای 2018 (20 تیر 97) پخش شد. بر اساس 99 نقد، 89 درصد نقدها در راتن تومیتوز مثبت ارزیابی شدند. در سایت متاکریتیک هم این فصل بر اساس 28 نقد، امتیاز خوب 86 از 100 را به دست آورد.

فصل 2 این مجموعه با 8 نامزدی در جوایز امی، در دریافت این جوایز ناکام ماند. در گلدن گلوب هم با 2 نامزدی، در نهایت جایزه‌ای دریافت نکرد.

فصل 3 سریال داستان ندیمه

تریلر سریال سرگذشت ندیمه

در نهایت فصل سوم سریال The Handmaids Tale در سال 2019 و در 13 قسمت منتشر شد. تاریخ پخش قسمت اول این فصل 5 ژوئن 2019 (15 خرداد 98) بود و قسمت آخر آن هم در 14 آگوست 2019 (23 مرداد 98) پخش شد. فصل سوم نسبت به فصل‌های قبلی نمرات پایین‌تری از منتقدین گرفت. در راتن تومیتوز بر اساس 53 نقد، 82 درصد از آنها مثبت بودند و در متاکریتیک هم بر اساس 13 نقد، در نهایت امتیاز 67 را به دست آورد.

فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه

فصل چهارم سرگذشت ندیمه

فصل چهارم سرگذشت ندیمه در 27 آوریل 2021 (7 اردیبهشت 1400) با پخش 3 قسمت کار خود را آغاز کرد. فصل چهارم سرگذشت ندیمه در مجموع 10 قسمت داشت و پخش آن در 16 ژوئن 2021 (26 خرداد 1400) به پایان رسید.  این فصل امتیازات کمتری به نسبت فصل‌های قبلی گرفت، ولی همچنان یکی از سریال‌های محبوب بینندگان و منتقدین است. در میان 43 نقد فصل 4 سریال The Handmaids Tale در وبسایت راتن تومیتوز، 70% آنها نقد مثبت ارزیابی شده است. در این سایت می‌خوانیم: “الیزابت ماس از همیشه بهتر است، اما توطئه‌های پراکنده و حس طاقت‌فرسای عذاب ممکن است برای برخی بینندگان تلخ‌تر از آن باشد که بتوانند از فصل 4 سریال داستان ندیمه لذت ببرند”.

وبسایت متاکرتیک نیز در نقد فصل چهارم سریال سرگذشت ندیمه آن را اثری محبوب می‌خواند و امتیاز 61 از 100 را به آن می‌دهد. این فصل در کارنامه افتخارات خود 9 جایزه امی ساعات پربیننده را نیز ثبت کرده است.

شخصیت ها و بازیگران سریال سرگذشت ندیمه

سریال The Handmaids Tale یکی از مجموعه‌هایی است که در شخصیت‌پردازی شدیدا موفق بوده و همچنین هنرنمایی بازیگرانش نیز دیدنی و قابل ستایش است. در ادامه مروری بر شخصیت‌های اصلی و بازیگران سریال The Handmaids Tale خواهیم داشت.

الیزابت ماس در نقش جون آزبورن

فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه - الیزابت ماس در نقش جون آزبورن

جون آزبورن شخصیت کلیدی سریال داستان ندیمه است؛ زنی که در حال فرار با همسرش لوک و دخترش هانا به کانادا، دستگیر شده و به خاطر قدرت باروری که دارد، حالا به عنوان ندیمه یکی از سران کشور به نام فرمانده فرد واترفورد و همسرش باید کار کند. به عنوان یک ندیمه، نام «آفرد» را برای جون انتخاب کرده‌اند.

همچنین بخوانید :

در آوریل 2016 (فروردین 95) برای اولین بار اعلام شد که الیزابت ماس (Elisabeth Moss) نقش اصلی سریال سرگذشت ندیمه را ایفا می‌کند. ماس بازیگر بااستعداد و 38 ساله آمریکایی است که تاکنون در چندین سریال درام تلویزیونی بازی کرده است. او اولین بار در دهه 90 با بازی در سریال درام The West Wing توجه‌ها را به خود جلب کرد. بعد هم با بازی در سریال تاریخی درام Mad Men معروفتر و محبوب‌تر شد.

بازیگران سریال سرگذشت ندیمه

الیزابت ماس از همان دهه 90 در سینما هم فعال بوده و در فیلم‌های زیادی بازی کرده است؛ آثاری مانند فیلم درام Girl, Interrupted، فیلم کمدی Get Him to the Greek، فیلم ترسناک Us و اخیرا هم فیلم ترسناک دیگری به نام The Invisible Man. اگر طرفدار فیلم‌های ترسناک هستید، می‌توانید فیلم Us را از اینجا و فیلم The Invisible Man را از اینجا دانلود کنید.

جوزف فاینز در نقش فرمانده فرد واترفورد

بازیگران سریال The Handmaids Tale - جوزف فاینز در نقش فرمانده فرد واترفورد

فرمانده فرد واترفورد یکی از مقامات دولتی و عالی رتبه کشور و همچنین ارباب جون است. هم فرمانده و هم همسرش نقشی کلیدی و موثر در تشکیل نظام فعلی کشور داشته‌اند. فرمانده دوست دارد که با جون روابط گسترده‌تری از فقط ارباب و ندیمه داشته باشد و به همین دلیل شب‌ها از جون دعوت می‌کند تا با هم به بازی اسکربل که یک بازی کلمه‌سازی است بپردازند. فرمانده شخصیتی دو رو دارد؛ گاهی به نظر مهربان است و انگار خودش هم قربانی این نظام شده، اما در بیشتر مواقع مردی ظالم و پرخاشگر است.

جوزف فاینز (Joseph Fiennes) در آگوست 2016 (مرداد 95) به جمع بازیگران سریال سرگذشت ندیمه پیوست. فاینز از بازیگران فیلم و تئاتر انگلیسی و متولد سال 1970 میلادی (50 ساله) است. یکی از اولین نقش‌های معروف او، بازی در نقش ویلیام شکسپیر در فیلم Shakespeare in Love محصول سال 1998 است. از دیگر آثار او می‌توانیم به فیلم جنگی Enemy at the Gates و فصل دوم سریال ترسناک American Horror Story اشاره کنیم.

ایوان استراهاوسکی در نقش سرنا جوی واترفورد

بازیگران سریال داستان ندیمه - ایوان استراهاوسکی در نقش سرنا جوی واترفورد

سرنا همسر فرد است و قبلا یک فعال فرهنگی محافظه‌کار و نویسنده بوده است. او کتابی به نام A Woman’s Place را نوشته که در آن از زنان به عنوان شهروندان درجه دوم و کسانی که فقط باید مطیع باشند و در نقش‌هایی مانند «همسر» و «مادر» ظاهر شوند، دفاع کرده است. به نظر می‌رسد سرنا جایگاه کنونی‌اش را در این نظامی که خودش هم در ساخت آن نقش داشته، پذیرفته است.

او شخصیتی آرام و به شدت مذهبی دارد، اما در عین حال می‌تواند ظالم هم باشد و اغلب نسبت به جون بی‌عاطفه و بی‌رحم است. سرنا شدیدا دلش می‌خواهد که مادر شود، اما اغلب مردها عقیم شده‌اند؛ البته در سریال به گونه‌ای نشان داده می‌شود که گویی این مشکل باروری از سوی زن‌ها است.

ایوان استراهاوسکی (Yvonne Strahovski)‌ هم در آگوست 2016 به عنوان یکی از بازیگران اصلی سریال داستان ندیمه معرفی شد. این بازیگر استرالیایی، متولد سال 1982 (38 ساله) است. از معروف‌ترین آثار او می‌توانیم به بازی در سریال درام Chuck، سریال درام-جنایی Dexter، فیلم اکشن Killer Elite، فیلم فانتزی I, Frankenstein و فیلم علمی تخیلی The Predator اشاره کنیم.

بازیگران سریال سرگذشت ندیمه

دیگر بازیگران سریال The Handmaids Tale عبارتند از:

 • الکسیز بلدل (Alexis Bledel) در نقش دکتر امیلی مالک / آف‌گلن / آف‌استیون / آف‌جوزف
 • مدلین بروئر (Madeline Brewer) در نقش جنین لیندو / آف‌وارن / آف‌دنیل
 • آن داود (Ann Dowd) در نقش عمه لیدیا
 • او.تی. فاگبنلی (O. T. Fagbenle) در نقش لوک بانکل، همسر جون
 • مکس مینگلا (Max Minghella) در نقش نیک بلن
 • سمیرا وایلی (Samira Wiley) در نقش مویرا استرند
 • آماندا بروگل (Amanda Brugel) در نقش ریتا
 • برادلی وایتفورد (Bradley Whitford) در نقش فرمانده جوزف لارنس

فصل 4 سریال The Handmaids Tale

تاریخ پخش فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه

محبوبیت سریال سرگذشت ندیمه همواره در حال افزایش بوده است. سال گذشته اعلام شد که قسمت اول فصل دوم این مجموعه، دو برابر فصل اول آن بیننده داشته است. پس عجیب نیست که قرارداد سریال The Handmaids Tale برای فصل 4 هم تمدید شده است. خبر این موضوع خیلی زود بعد از پخش قسمت آخر فصل سوم در شبکه‌های اجتماعی سریال داستان ندیمه منتشر شد:

این به خاطر شماست. سپاسگزاریم. فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه در راه است.

در ادامه شما تریلر فصل چهارم سرگذشت ندیمه را مشاهده خواهید کرد:

فصل‌های قبلی سریال داستان ندیمه تقریبا از برنامه‌ای مشابه برای پخش پیروی کردند. فصل‌های اول و دوم هر دو در ماه آوریل و فصل سوم کمی دیرتر و در ژوئن پخش شدند. در نتیجه ما هم در ابتدا فکر کردیم که احتمالا تاریخ پخش فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه در تابستان 2020 است. اما سازندگان این مجموعه اعلام کرده‌اند که این بار احتمالا فاصله بین فصل‌ها بیشتر خواهد بود.

تاریخ پخش فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه

پیش از این، یکی از تدوینگران سریال The Handmaids Tale در این زمینه گفته است که تولید فصل 4 تا مارس آینده (اسفند 99) شروع نخواهد شد:

در حال حاضر آنها مشغول نوشتن فیلمنامه هستند و در نتیجه کمی زمان خواهد برد تا فیلمبرداری را شروع کنند.

تهیه‌کننده سریال داستان ندیمه، وارن لیتلفیلد (Warren Littlefield) هم این موضوع را تایید کرده است:

با شروع فیلمبرداری در تاریخ 2 مارس 2021 (12 اسفند 99) ما هم کارمان را شروع خواهیم کرد و تا پاییز پخش را آغاز می‌کنیم.

اما این صحبت‌ها قبل از شیوع ویروس کرونا و توقف تولید این مجموعه بود. الیزابت ماس در این باره گفت:

به منظور حفظ سلامت و امنیت بازیگران و عوامل سریال سرگذشت ندیمه و همچنین برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، ساخت این مجموعه متوقف شده است. این سریال، زندگی من است و بازیگران و عوامل آن خانواده من هستند. هیچ چیز برایم مهمتر از سلامت آنها و اطرافیانشان نیست. امیدواریم به زودی فرصت آن فراهم شود تا ساخت این فصل را ادامه بدهیم.

سرانجام با انتشار تریلر رسمی فصل 4 سریال The Handmaids Tale در تاریخ 26 فوریه 2021 (8 اسفند99) تاریخ دقیق پخش فصل چهارم این سریال نیز از سوی Hulu اعلام شد. زمان پخش فصل 4 سریال سرگذشت ندیمه ،28 آوریل 2021 (8 اردیبهشت 1400)اعلام شد. با اعلام ساخت فصل پنجم سریال داستان ندیمه از این به بعد باید در انتظار اعلام تاریخ اکران فصل پنجم باشیم.

تریلر سریال سرگذشت ندیمه فصل 4

داستان فصل 4 سریال داستان ندیمه

همانطور که در انتهای فصل سوم سریال سرگذشت ندیمه دیدیم، جون به کمک دوستان وفادارش موفق می‌شود تا کودکان بسیاری از جمله دختر خودش را به وسیله هواپیما از گیلیاد خارج کرده و راهی خاک کانادا کند. از آنجا که جون به صورت جدی کمر همت به مبارزه با استبداد حاکم در گیلیاد بسته و در فصل چهارم شاهد صحنه‌های بیشتری از این مبارزه هستیم. علاوه بر این همانطور که در تریلر سریال سرگذشت ندیمه فصل 4 مشاهده کردید، جون به دلیل فعالیت‌های مبارزه جویانه‌اش ناچار به زندگی مخفیانه خواهد شد و تحت تعقیب ماموران حکومتی قرار می‌گیرد.

یکی دیگر از اتفاقاتی که در پایان فصل سوم شاهد آن بودیم، دستگیری و بازداشت سرینا (همسر فرمانده واترفورد) است که این موضوع به طور حتم روی آینده این شخصیت و اتفاقات در پیش روی او تاثیر به سزایی خواهد گذاشت.

سریال The Handmaids Tale

کلام آخر

در این مقاله با بررسی سریال سرگذشت ندیمه با شما بودیم. تریلر سریال سرگذشت ندیمه را دیدیم و مروری بر داستان و بازیگران آن داشتیم. پس از آن نیز به اخبار و نقد فصل چهارم سرگذشت ندیمه پرداختیم. آیا شما هم سریال The Handmaids Tale را دنبال می‌کنید؟ نظرتان درباره این مجموعه و داستان آن چیست؟ در پایین همین صفحه می‌توانید نظرات خودتان را با ما به اشتراک بگذارید.

سوالات متداول

فصل ۴ سرگذشت ندیمه چند قسمت است؟

فصل چهارم سرگذشت ندیمه 10 قسمت است.

سریال سرگذشت ندیمه چند فصل است؟

تاکنون 4 فصل از سریال داستان ندیمه منتشر شده و ساخت فصل پنجم نیز تائید شده است.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
مینا
.
22 اسفند 1399، 22:46
پاسخ
0
2
کشش فوق العاده ای برای دیدن فصل 4 دارم.
avatar
ایل ناز
.
07 مرداد 1399، 00:55
پاسخ
1
5
با سلام فکر کنم اولین بار هستش که در مورد موضوعی میخوام نظر دهی انجام بدم البته منظورم در صفحات وب و مجازی غیره . این سریال بقدری قوی و فوق العاده تهیه شده که اصلا نمیتونی نبینی نمیتونی در موردش حرف نزنی بهش فکر نکنی .بقدری بی صبرانه منتظر فصل چهارم هستم که قابل وصف نیست. شدیدا انسان رو به فکر کردن وادار میکنه قلب ، ذهن ، روح و عقل آدمی رو درگیر میکنه در یک کلام عالیه عالی ?????
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022