احتمال انتشار بازی Final Fantasy 9 Remake | خصوصیات بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹

فاینال فانتزی ریمک
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بر اساس آخرین شایعات بازی Final Fantasy 9 Remake در دست ساخت است. بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹ بدون شک خبر خوبی برای طرفداران ژانر نقش آفرینی ژاپنی محسوب می‌شود. بر همین اساس در این مقاله می‌خواهیم اخبار پیرامون ساخت بازی Final Fantasy IX Remake را مورد بررسی قرار دهیم. با بررسی آنچه که از بازی فاینال فانتزی 9 ریمیک می‌دانیم با ما باشید.

اخیرا از پلتفرم استریمینگ کمپانی Nvidia Geforce یک لیک در مقیاس گسترده منتشر شده است. محتویات این لیک شامل شمار عظیمی از عناوینی است که هنوز از آن‌ها رونمایی نشده است و انتظار می‌رود که اکثر آن‌ها توسط سازندگان مختلف در دست ساخت باشد. از جمله این عناوین می‌توان به بازی Resident Evil 4 Remake، بازی Dragon’s Dogma 2، بازی Kingdom Hearts 4، بازی Injustice 3، بازی Mortal Kombat 12 و بسیاری از عناوین دیگر اشاره کرد. کمپانی Nvidia در این رابطه اشاره کرده است که این لیست شامل فهرستی از بازی‌های ویدیویی واقعی و «غیرواقعی» است اما برای طرفداران گیمینگ خاطرنشان ساخته است که فهرست مورد نظر عموما قابل اعتماد است. یکی از بخش‌های مهم این فهرست مربوط به کمپانی Square Enix است که شامل یکسری بازسازی‌ها می‌شود که شاید مهمترین آن‌ها بازی Final Fantasy 9 Remake باشد. بسیاری از ما با بازی فاینال فانتزی 9 خاطره‌های بسیاری داریم و شنیدن خبر عرضه بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹ برایمان مسرت زیادی به همراه دارد. بر همین اساس است که در این مقاله می‌خواهیم آنچه را که از بازی Final Fantasy IX Remake می‌دانیم تحت بررسی قرار دهیم. با بررسی اخبار پیرامون بازی فاینال فانتزی 9 ریمیک همراه پلازا بمانید.

احتمال انتشار بازی Final Fantasy 9 Remake

همچنین بخوانید :

بازی فاینال فانتزی 9 اخیرا توجه‌های زیادی را به خود جلب کرده است و بر سر زبان هاست چرا که یک شو تلویزیونی کارتونی مختص به آن در دست ساخته است. این بازی ویدیویی اغلب به عنوان طلایه‌دار اصلی نسل PS1 و PS2 مربوط به سری بازی فاینال فانتزی محسوب می‌شود؛ نسلی که مدت‌هاست آن را پشت سر گذاشته‌ایم بنابراین زبانزد بودن این عنوان در نسل کنونی کمی شگفت انگیز و غافل برانگیز نیز هست. بر همین منوال شاید پربیراه نباشد که این توجه باعث شود در زمانی نه چندان دور شاهد عرضه بازی Final Fantasy 9 Remake باشیم تا مکملی برای نسخه ریمستر شده HD آن باشد.

اگر در سال‌های پیش از احتمال انتشار بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹ حرف می‌زدیم شاید حرف ما جدی گرفته نمی‌شد چرا که نسخه بازسازی شده بازی Final Fantasy 7 در دست ساخت است. با این وجود پربیراه نیست که بازی Final Fantasy IX Remake از ریمیک هفتم بازی فاینال فانتزی حتی گرته‌برداری کند و یک عنوان بسیار ویژه تحویل مخاطبان ژانر محبوب نقش آفرینی ژاپنی دهد.

بازی Final Fantasy 9 Remake - بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹

بر همین اساس شاید بتوان گفت ساخت بازی فاینال فانتزی 9 ریمیک یک انتخاب ایده‌آل به نظر برسد. این بازی کلاسیک پلتفرم Ps1 البته ذاتا یک نسخه ریمستر شده برای پلتفرم‌های مدرن دارد و حتی نسخه PC این ریمستر یک حالت ویژه به نام Moguri Mod دارد که سبب می‌شود کیفیت جلوه‌های بصری این عنوان بسیار شگفت انگیز جلوه کند. در حالت کنونی آن می‌توان گفت نسخه‌های کنسولی، کامپیوتری و موبایلی بازی فاینال فانتزی 9 از منظر کیفیت با بازی Final Fantasy 8 Remastered و همچنین ریمستر کنسولی بازی Final Fantasy 7 برابری می‌کنند؛ بنابراین ریمستر و یا اصلاح نسخه اصلی این بازی غیرضروری به نظر می‌رسد.

از سوی دیگر بر اساس همین نتیجه گیری پربیراه نیست که اذعان کنیم این ساخت بازی Final Fantasy 9 Remake خواهد بود که عنوان محبوب کمپانی اسکوئر انیکس را به مرحله بعدی محبوبیت خواهد رساند. اگر کمپانی Square Enix قصد آن را داشته باشد که بازی فاینال فانتزی 9 خود و میزان محبوبیت آن را به ویژه با شو تلویزیونی که منتشر خواهد شد به بیشترین میزان خود برساند باید بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹ را بسازد.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین بازی های کامپیوتری جهان |‌ با 44 بازی برتر مخصوص ...
معین نسیم دوست14 خرداد 1401 16:30
thumbnail
معرفی بهترین بازی های گرافیک بالا کامپیوتر | گرافیکی ...
سید هادی هادیان01 اردیبهشت 1401 09:30

بازی final fantasy ix remake - بازی فاینال فانتزی 9 ریمیک

جایگاه کنونی بازی Final Fantasy IX Remake جایگاه عجیب و غریبی است چرا که در حال حاضر هیچ عنوان دیگری از سری فاینال فانتزی نمی‌تواند به محبوبیت بازی Final Fantasy 7 و بازی Final Fantasy 8 برسد که البته همین عناوین محبوبیت خود را مدیون روایت داستانی و گیم پلی بسیار خوب خود هستند. در سوی دیگر ماجرا نسخه اصلی بازی فاینال فانتزی 9 ریمیک ویژگی‌های خاص خود را دارد که از جمله آن‌ها می‌توان به یک سبک کارتونی ویژه و دنیایی فانتزی‌تر نسبت به دیگر فاینال فانتزی‌ها اشاره کرد.

نهمین نسخه از سری بازی فاینال فانتزی به هنگام انتشار خود محبوب طرفداران شد اما به واسطه متفاوت بودن بی‌حد و حصر خود بسیاری از بازی‌بازها سراغ آن نرفتند. بر همین اساس شاید بتوان گفت انتشار بازی Final Fantasy 9 Remake سبب شود که این بازی ویدیویی دوباره در معرض دید عمومی قرار بگیرد و علاوه بر آنکه طرفداران قبلی را از خود راضی نگه دارد برخی طرفدار جدید نیز برای خود دست و پا کند.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بهترین بازی های PS4 تاریخ؛ لیست 55 بازی برتر پی اس ۴ در ...
عرفان فرهادی29 تیر 1401 12:30
thumbnail
بهترین بازی های استراتژیک 2020 و 2019 برای کامپیوتر، PS4 ...
تیم پلازا01 آذر 1400 09:00

گیم پلی بازی final fantasy 9 remake - بازی final fantasy ix remake برای ps4

همچنین بخوانید :

در رابطه با گیم پلی بازی Final Fantasy 9 Remake می‌توان گفت شاید اولین سوالی که برای بسیاری از مخاطبان ایجاد شود میزان شباهت وجوه مختلف این بازی با بازی Final Fantasy 7 باشد. در نگاه اول به ویژه در رابطه با جلوه‌های بصری و صوتی بازی این شباهت مطرح می‌شود. کمپانی Square Enix همواره با کیفیت بسیار خوب جلوه‌های بصری بازی‌های خود شناخته شده است و این کیفیت از زمان انتشار بازی FF9 برای PS1 تا به کنون افزایش پیدا کرده است. بر همین اساس اولین نکته‌ای که سازندگان در ساخت بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹ باید آن را در نظر بگیرند بازسازی اساسی جلوه‌های بصری است.

البته با این وجود طرفداران ترجیح می‌دهند که جذابیت و امضای خاص بازی Final Fantasy 9 در این زمینه حفظ شود. پس از آن نوبت به اضافه کردن صداپیشگان ویژه و جلوه‌های سینمایی جدید خواهد رسید. در رابطه با جلوه‌های سینمایی بازی Final Fantasy IX Remake این جلوه‌ها می‌توانند در جهت گسترش محتوای بازی استفاده شوند؛ همانطور که در بازی Final Fantasy 7 Remake شاهد آن بودیم.

بازی final fantasy 9 remake برای pc

از جمله مواردی که سازندگان می‌توانند به جلوه‌های سینمایی بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹ اضافه کنند می‌توان به مبارزاتی که سازندگان مجبور بودند در نسخه اصلی آن‌ها حذف کنند (مثل مبارزات نگهبان‌های Elemental) و همچنین مکانیزم‌های غایب از جمله رویارویی‌های پیش آغازین و قابلیت حرکت میان صفحه‌ نمایش‌های مبارزات اشاره کرد. علاوه بر این کاراکتر رنجر (Ranger) که شخصیت‌ها او را باید در شهر ترنو (Treno) ملاقات می‌کردند نیز می‌تواند به عنوان یکی از شخصیت‌های فرعی به بازی Final Fantasy IX Remake اضافه شود. بر همین اساس می‌توان قابلیت گسترش محتوای بازی فاینال فانتزی 9 ریمیک بسیار زیاد است.

با این وجود محتوای Final Fantasy IX Remake برای PS4 نباید بیش از حد گسترش یابد و ذائقه طرفداران بدان سمت است که بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹ یک عنوان تک پرده‌ای (فاقد بسته‌های الحاقی) باشد که تمامی محتوایش از طریق همین عنوان تک پرده‌ای در دسترس علاقمندان قرار گیرد. بازی Final Fantasy 7 Remake از این جهت مورد انتقاد مخاطبان قرار گرفت چرا که بخش پنج ساعته آن به نام Midgar تبدیل به یک تجربه نقش آفرینی سی ساعته شده بود. هنوز مشخص نیست که بازی Final Fantasy 9 Remake چند قسمت خواهد بود.

البته جا دارد بگوییم که نسخه اصلی بازی فاینال فانتزی 9 ریمیک در رابطه با محیط و کاراکترهای خود چندان‌هم نیازی به این امر ندارد که این موارد بیش از حد افزایش یابند و حتی سری فاینال فانتزی نیز به عنوان یک سری بازی باید روایت‌های داستانی فرعی خود را به حداقل ممکن برساند. به سخن دیگر لزومی ندارد که بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹ از منظر محتوایی با بازی فاینال فانتزی 7 رقابت و یا برابری کند.

بازی Final Fantasy 9 Remake - بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹

سخن پایانی

نکته نهایی در رابطه با بازی Final Fantasy 9 Remake برای PC به ویژه در زمینه گیم پلی آن است که سازندگان در زمینه اعمال تغییرات در رابطه با گیم پلی این بازی باید مراقب باشند. سازندگان قبل از انتشار نسخه اصلی بازی Final Fantasy 9 Remake قصد آن را داشتند که یکسری المان‌های اکشن سبک به آن اضافه کنند اما نبود این المان‌ها در نسخه PC مشکلی در رابطه با میزان لذتی که از تجربه بازی می‌بردیم ایجاد نکرد. به عنوان سخن پایانی می‌توان گفت بدون شک عناوینی همانند بازی Final Fantasy 7 Remake جایگاه ویژه‌ای برای طرفداران این ژانر از بازی‌های ویدیویی دارند. با این وجود انتشار بازسازی بازی فاینال فانتزی ۹ می‌تواند بسیار موفق عمل کند در صورتی که سازندگان موفق شوند که نسخه اصلی را تحت بازسازی قرار داده و آن را از جنبه‌های مختلف اصلاح کنند. با وجود تمامی این موارد البته هنوز نمی‌دانیم که انتشار بازی Final Fantasy IX Remake قطعی است یا خیر؛ اما سازندگان در این زمینه می‌توانند از اشتباهات بازی Final Fantasy 7 Remake استفاده کنند.

نظر شما در این رابطه چیست؟ نظرات خود را از طریق بخش پایین و قسمت کامنت‌های سایت با ما در ارتباط بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401