چگونه چند مانیتور را به یک لپ تاپ وصل کنیم؟

اتصال چند مانتیور به یک لپ تاپ / چند مانیتوره کردن لپتاپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

متصل کردن مانیتورهای اضافی یا چند مانیتوره کردن لپتاپ و کامپیوتر مزایای بسیار زیادی دارد هر کاربری که تا به حال چند مانیتور را به سیستم وصل کرده باشد دیگر بعید است دوباره به عقب برگردد و تنها از یک مانیتور استفاده کند زیرا با اتصال دو یا چند مانتیور به یک لپ تاپ به شکل همزمان می‌توانید فضای کار بسیار بیشتری در اختیار داشته باشید و سرعت بیشتری به کارها بدهید.

استفاده همزمان چند مانیتور با یک لپتاپ یک مزیت عمده نسبت به کامپیوتر دارد و آن هم این است که لپ‌تاپ‌ها از قبل یک مانیتور دارند و شما فقط کافی است یک مانیتور به آن‌ها اضافه کنید تا بتوانید از دو یا چند لپ تاپ به طور همزمان استفاده کنید. اما روش اتصال همزمان دو یا چند مانیتور به لپ تاپ ویندوزی چگونه است؟

در ویدیوی زیر می‌توانید مشاهده کنید که چگونه چند مانیتور را به یک لپ تاپ وصل کنیم.

آموزش چند مانیتوره کردن لپ تاپ

پیش از اینکه کار نصب 2 یا 3 مانیتور به لپ تاپ را شروع کنید باید مطمئن شوید لپ‌تاپ شما از مانیتورهای اضافی پشتیبانی می‌کند. این مورد بیشتر از همه به نسخه ویندوز، کارت گرافیک و درگاه‌ها بستگی دارد. از لحاظ ویندوز بعید است به مشکل بخورید چرا که از ویندوز XP به بعد، تمام نسخه‌ها امکان اتصال دو یا چند مانیتور به لپ تاپ را دارند.

مهمترین موضوع تنظیم کارت گرافیک لپ تاپ برای دو مانیتور و همچنین درگاه‌های مورد نیاز است.

کارت گرافیک را بررسی کنید

اول از همه باید مطمئن شویم کارت گرافیک ما از اشتراک گذاری همزمان تصویر لپتاپ برای دو مانیتور پشتیبانی می‌کند یا خیر. معمولا تمام کارت‌های گرافیک حداقل از 2 خروجی مانیتور پشتیبانی می‌کنند اما برای آنکه بدانید کارت گرافیک شما از اتصال 2 یا چند مانیتور به صورت همزمان پشتیبانی می‌کند باید به وبسایت شرکت سازنده بروید و مشخصات کارت خود را چک کنید.

با این حال، بیشتر کارت‌های گرافیک لپ‌تاپ از چنین ویژگی پشتیبانی می‌کنند و بعید است در این بخش با محدودیتی مواجه شوید.

چک کردن درگاه ها

اگر لپ‌تاپ شما دارای کارت گرافیک مجزا است، به احتمال زیاد یک یا چند درگاه خروجی مانیتور در اختیار دارید. ممکن است این درگاه‌ها مینی‌دیسپلی باشند و یا VGA و HDMI. اگر مدل لپ‌تاپ شما جدید است به احتمال زیاد یک درگاه تاندربولت 3 هم در اختیار دارید و می‌توانید با آن از دو یا چند لپ تاپ به طور همزمان استفاده کنید.

این نوع درگاه از لحاظ شکل ظاهری شبیه به USB Type-C است اما می‌تواند به صورت همزمان ویدیو، صدا و حتی برق را منتقل کند. هر درگاه تاندربولت 3 می‌تواند به صورت همزمان صدا و تصویر را به حداقل 2 مانیتور 4K ارسال کند. برای مثال درگاه تاندربولت مک‌بوک پرو 15 اینچی می‌تواند تا 4 مانیتور 4K را پشتیبانی کند.

متصل کردن دو مانتیور به یک لپ تاپ - وصل کردن چند مانیتور

درگاه‌هایی که روی لپ‌تاپ پیدا می‌کنید هرکدام محدودیت‌های مخصوص خودشان را دارند و البته با ترکیب‌های متفاوتی هم حاضر می‌شوند. به همین دلیل ما در ادامه به هرکدام از این درگاه‌ها و نکاتی که برای اتصال چند مانیتور به لپ تاپ با کابل VGA یا HDMI بدانید می‌پردازیم.

 • VGA و HDMI: بسته به سال ساخت لپ‌تاپ شما، ممکن است هردو این درگاه‌ها روی آن نصب شده باشند. در این صورت می‌توانید تا 2 مانیتور را به صورت همزمان و با استفاده از آن‌ها به لپ‌تاپ وصل کنید.
 • VGA و USB: لپ‌تاپ‌های قدیمی معمولا فقط یک خروجی VGA دارند. اگر شما هم چنین لپ‌تاپی دارید نگران نباشید چون اگر درگاه‌ها USB داشته باشید می‌توانید یک تبدیل USB به VGA یا DVI خریداری کنید و کارتان را راه بیاندازید.
 • مینی‌دیسپلی و HDMI: لپ‌تاپ‌های جدیدتر از درگاه‌های مینی‌دیسپلی استفاده می‌کنند و اگر کمی خوش‌شانس باشید ممکن است یک درگاه HDMI هم داشته باشید. از طریق آن‌ها می‌توانید دو مانیتور را به لپ‌تاپ وصل کنید. اما اگر لپ‌تاپ شما HDMI ندارد و فقط یک درگاه مینی‌دیسپلی دارد باید یک هاب و اسپلیتر مینی‌دیپسلی خریداری کنید.
 • USB Type-C: لپ‌تاپ‌های امروزی از درگاه USB Type-C یا تاندربولت 3 استفاده می‌کنند. با داشتن کابل و آداپتور مناسب می‌توانید یک یا چند مانیتور را به این درگاه‌ها وصل کنید.

علاوه بر این ممکن است تعداد درگاه‌های لپ‌تاپ شما کافی نباشد و مثلا فقط یک مینی‌دیسپلی داشته باشید. در چنین شرایطی باید یک هاب مینی‌دیسپلی که دستگاهی به شکل تصویر زیر است خریداری کنید.

استفاده همزمان دو یا چند لپ تاپ - چند مانیتور با یک لپتاپ

اگر درگاه‌های لپ‌تاپ شما با ورودی مانیتورتان سازگاری ندارد یا اگر تعداد درگاه‌های لپ‌تاپ برای 2 یا 3 مانیتور کافی نیست، می‌توانید تبدیل خریداری کنید. برای مثال اگر مانیتور شما HDMI ندارد و فقط درگاه DVI را پشتیبانی می‌کند و لپ‌تاپ هم فقط درگاه خروجی HDMI را دارد باید یک تبدیل HDMI به DVI خریداری کنید. به همین ترتیب برای متصل کردن دو مانتیور به یک لپ تاپ از طریق سایر درگاه‌ها نیز تبدیل‌های سازگار با آن‌ها در بازار موجود است.

اتصال چند مانتیور به یک لپ تاپ؛ آموزش اتصال دو مانیتور به یک لپتاپ

حالا همه چیز برای چند مانیتوره کردن لپتاپ و اتصال دو یا چند مانیتور به لپ تاپ آماده است و باید مانیتورها را از طریق کابل به درگاه‌ها متصل کنیم. ابتدا مانیتور اول را به درگاه سازگار با آن در لپ‌تاپ متصل کنید و سپس مانیتور دوم یا سوم را هم از طریق درگاه‌هایی که روی لپ‌تاپ دارید به آن وصل کنید.

حالا روی صفحه دسکتاپ راست کلیک کرده و گزینه Display settings را انتخاب کنید. در پنجره بعدی می‌توانید مانیتورهای متصل شده را ببینید. می‌توانید ترتیب مانیتورها را با کشیدن این اعداد بوسیله موس تغییر دهید. اگر مانیتورهای اضافی را در این قسمت نمی‌ببینید، یک بار کابل‌ها را جدا و دوباره وصل کنید. سپس یک بار ویندوز را ریستارت کنید.

چند مانیتوره کردن لپتاپ - روش اتصال همزمان دو مانیتور به لپ تاپ ویندوزی

همچنین در پایین صفحه روی Multiple Displays و سپس Extend These Displays کلیک کنید تا تصویر به صورت یکپارچه در مانیتورها نشان داده شود و بتوانید از دو یا چند لپ تاپ به طور همزمان استفاده کنید.

سخن پایانی

اتصال چند مانتیور به یک لپ تاپ و چند مانیتوره کردن لپتاپ کار ساده‌ای است و ظرف مدت کوتاهی می‌توانید کار وصل کردن آن‌ها را انجام دهید، اگر هنگام متصل کردن دو مانیتور به یک لپ تاپ به مشکلی برخوردید یا سوالی در این زمینه دارید در بخش نظرات با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
محمد اسماعیل زاده
.
01 تیر 1401، 11:00
پاسخ
0
0
من لب تاب فقط یک خروچی hdmiدارد اما میخواهم دو مانیتور متصل کنم و یک اسپلیتور گرفتم اما دو مانیتور اضافی فقط یک تصویر را نشون میدن چه باید بکنم؟
جدول فروش فیلم ها
 • 66.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.7 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 20 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 18.9 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 14.675 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 14.672 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400