نقد و بررسی بازی Jurassic World Evolution 2 | دنیای ژوراسیک 2 و دایناسورهای زیبای آن

بازی Jurassic World Evolution 2 / بازی دنیای ژوراسیک 2
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از مهمترین عناوین دایناسوری اخیر بازی Jurassic World Evolution 2 محسوب می‌شود. این بازی ویدیویی به واسطه گیم پلی بسیار خوب خود نظرات مثبت منتقدین و مخاطبان را به سمت و سوی خود جلب کرده است. بر همین اساس بر آن شدیم تا در مقاله‌ای که پیش رویتان هست به از نظر گذراندن جنبه های مختلف بازی دنیای ژوراسیک 2 بپردازیم.

بسیاری از گیمرها با بازی Zoo Tycoon خاطرات زیادی دارند. در این بازی ویدیویی حتی اگر به حیوانات هیچ علاقه‌ای نشان نمی‌دادید ماجراجویی‌هایی کسب می‌کردید که همواره سرگمتان می‌کرد. چندین دهه از آن زمان تا کنون گذشته است و عناوین معدودی توانسته‌اند که حس و حال آن بازی ویدیویی را بیدار کنند. با این وجود در عنوان جدید کمپانی Frontier به نام بازی Jurassic World Evolution 2 شاهد آن هستیم که برخی از این تجربه‌ها تکرار می‌شوند و همان حس را به ما می‌دهند. در مقاله‌ای که پیش رویتان هست می‌خواهیم نقد و بررسی بازی دنیای ژوراسیک 2 بپردازیم. همراه پلازا بمانید.

تریلر جدید بازی دنیای ژوراسیک 2

در ادامه تریلر جدید بازی Jurassic World Evolution 2 با همدیگر مشاهده می‌کنیم. همراه پلازا بمانید.

آنچه در ادامه خواهیم خواند

نسخه جدید بازی jurassic world evolution دانلود - نسخه جدید بازی jurassic world evolution

نقد و بررسی بازی Jurassic World Evolution 2

می‌توان گفت فرضیه و اساس اصلی ساختار بازی جدید دنیای ژوراسیک ساده است. در این بازی ویدیویی به شما این وظیفه داده می‌شود که به ساخت و مدیریت یکسری پارک‌ با تم دایناسور بپردازید که در طراحی آن‌ها از سری فیلم‌های محبوب پارک ژوراسیک الهام گرفته است. روایت داستانی موجود در کمپین بازی Jurassic World Evolution 2 وقایع پس از آخرین فیلم این سری یعنی اثر Fallen Kingdom را دنبال می‌کند. بشر در این روایت داستانی هنوز به زندگی کنار شمار عظیم دایناسورهای فرار کرده عادت نکرده است.

متاسفانه شما قادر خواهید بود کل کمپین داستانی بازی دنیای ژوراسیک 2 را زیر دو ساعت تمام کنید و این امر سبب می‌شود که در داستان روایت شده با عجله این بازی ویدیویی جایی برای پیشرفت یا تامل بیشتر نباشد. پایان این بازی ویدیویی تقریبا پایانی باز بود که در آن نشانه‌هایی نیز از فیلم پیش رو دیدیم و انتشار این امر در آینده در تصمیم سازندگان مبنی بر این شیوه روایت بی تاثیر نبوده است.

دانلود بازی Jurassic World Evolution 2 - بررسی بازی

با این وجود می‌توان گفت شما در روایت داستانی بازی Jurrasic World Evolution 2 از هنرپیشگی هنرمندانی همانند جف گلدبلام (Jeff Goldblum) که در این عنوان در نقش دکتر ایان ملکولم (Dr Ian Malcolm) قرار گرفته است لذت خواهید برد. علاوه بر جف برایس دالاس هاوارد (Bryce Dallas Howard) نقش کلیر دیرینگ (Claire Dearing) را بر عهده گرفته است و البته جای خالی کریس پرت (Chris Pratt) نیز به عنوان هنرپیشه در این عنوان مشاهده می‌شود.

نکته دیگر در رابطه با گیم پلی بازی Jurassic World Evolution 2 آن است که در این بازی ویدیویی خبری از بخش آموزشی (Tutorial) حداقل به شیوه سنتی آن وجود ندارد و به جای آن شاهد قسمت‌های کوتاهی در کمپین بازی هستیم که شما را راهنمایی خواهند کرد. البته جا دارد به این امر اشاره کنیم گیم پلی بازی دنیای ژوراسیک 2 هیچ گاه در آن حد برای شما گیج کننده نخواهد بود اما همین که هیچ توضیحی در رابطه با مکانیزم‌های اولیه بازی به شما داده نمی‌شود سبب خواهد شد که عبور از بخش کمپین داستانی خطی بازی به حالت‌هایی همانند سندباکس، چالش و تئوری هیاهو (Chaos Theory) کمی سخت باشد. این امر به ویژه از آن جهت تاسف بار است که به خصوص حالت Chaos Theory بازی ارزش دیدن و تجربه کردن زیادی دارد.

سیستم مورد نیاز jurassic world evolution 2 - تاریخ عرضه بازی

می‌توان گفت اولین مقوله‌ای که در نسخه جدید بازی Jurassic World Evolution با آن درگیر خواهید بود سناریوهای متفاوت «چه می‌شود اگر» است که بر اساس رویدادهای پنج فیلم اولیه پارک ژوراسیک تعریف شده‌اند. در مرحله اول بازی Jurassic World Evolution 2 شما پارک ژوراسیک خود را در یک محیط ساخته شده پرجزئیات خواهید ساخت. این امر هم برای شما حسی نوستالژیک به همراه خواهد داشت و هم این میزان از پرداخت به جزئیات سبب شده است که هر کدام از مناطق مختلف بازی رنگ و بوی ویژه خود را داشته باشند.

البته اگر به شکلی عمیق تر به بررسی بازی Jurassic World Evolution 2 بپردازیم پی می‌بریم که تغییرات صورت گرفته در این عنوان تنها به جلوه‌های بصری محدود نمی‌شوند و یکسری مکانیزم جدید از جمله رویارویی‌های آبی و سیستم‌های مونوریل به بازی اضافه شده‌اند که به منحصربه‌فرد بودن آن نسبت به عناوین پیشین کمک کرده‌اند.

برای بازیکنانی که قصد دارند فارغ از محدودیت‌های زمانی و مکانی تعریف شده در کمپین بازی به گشت و گذار بپردازند یک حالت به نام Sandbox Mode قرار داده شده‌ است که می‌توانید از طریق آن به شخصی‌سازی مقوله‌های بصری دایناسورها و وسایل نقلیه مورد علاقه‌تان با پوسته‌های مختلف نیز بپردازید.

با وجود آنکه حالت کمپین بازی دنیای ژوراسیک 2 فقط روی این امر تمرکز کرده است که دایناسورهای مختلف را در خود جای دهد در حالت‌های دیگر این عنوان شاهد حضور انسان‌ها و ایفا شدن نقش‌هایی فعال توسط آن‌ها نیز هستیم.

بازی جدید دنیای ژوراسیک - تریلر جدید بازی دنیای ژوراسیک 2

دایناسورهای بازی Jurassic World Evolution 2 را می‌توان تنها از طریق جایگذاری یکسری اشیا و یا تغییر محیط بازی ارضا کرد اما مهمان‌هایی که به پارک شما می‌آیند دو نوع نیاز دارند. برخی از نیازهای این مهمان‌ها شامل نیازهای پایه‌ای می‌شوند که از جمله آن‌ها می‌توان به غذا و نوشیدنی اشاره کرد و برخی نیازهای دیگر نیز شامل مواردی همانند نیاز به تزئینات، نیاز به ماجراجویی، نیاز به طبیعت و نهایتا نیازهای عمومی می‌شود.

از جمله مواردی که در زمره نیاز به تزئینات قرار می‌گیرند می‌توان به نیاز به هتل‌ اشاره کرد. با وجود این‌ می‌توان گفت اکثر مواردی که در رابطه با این قسمت از بازی دنیای ژوراسیک 2 به آن‌ها اشاره کردیم غیرضروری هستند و تنها مواردی که در بازی Jurassic World Evolution 2 برای خوشحال نگه داشتن بازدیدکنندگان به آن‌ها نیاز دارید مراکز خرید غذا، پناهگاه‌های اضطراری و البته سرویس‌های بهداشتی است. البته تعداد معدودی از بازدیدکنندگانتان به مواردی بیش از این نیز نیاز خواهند داشت اما شما انتخاب آن را دارید که به این تعداد معدود توجه نکرده و در عین حال امورات پارک خود را بگذرانید.

گیم پلی بازی Jurassic World Evolution 2 - تریلر جدید بازی

در این رابطه می‌توان گفت برخی از نکات موجود در گیم پلی بازی Jurassic World Evolution 2 حالتی آزاردهنده دارند که از جمله این موارد می‌توان به لزوم بازرسانی منابع یک ساختمان مشخص به شکل دستی و همچنین برخی باگ‌های قرار دادن وسایل مورد نیاز در پارک اشاره کرد. در سوی دیگر ماجرا شاید بتوان گفت این دایناسورهای شما و شکوه آن‌هاست که عنصر اصلی سرگمیتان در بازی دنیای ژوراسیک 2 محسوب می‌شوند.

هر کدام از 75 دایناسور موجود در بازی Jurassic World Evolution 2 با دقت تمام و کمال طراحی شده‌اند و حرکاتشان نیز بسیار زیبا است؛ امری که با گشت و گذاری همراه با دقت در پارک خودتان متوجه آن خواهید شد. در سوی دیگر ماجرا همین دایناسورهای جذاب می‌توانند سبب تصادفات سهمگین زیادی شوند و به عنوان مثال دیوارها و وسایل نقلیه بازی را از میان ببرند که در این زمینه نیز سازندگان این بازی ویدیویی بسیار خوب عمل کرده‌اند و شما با فیزیک تخریب بسیار ویژه‌ای روبرو می‌شوید.

بازی Jurassic World Evolution 2 - بازی دنیای ژوراسیک 2

فیزیک مورد استفاده در بازی Jurassic World Evolution 2 به همراه تهدیدهایی که از طریق طوفان‌های استوایی با آن‌ها روبرو می‌شوید قابلیت آن را دارند که مستحکم‌ترین دیوارها را نیز از میان ببرند. علاوه بر این سیستم ژنتیکی به کار برده شده در این بازی ویدیویی می‌تواند مسبب حضور دایناسورهای خطرناکتری شود که در نتیجه آن سبب شود این بازی ویدیویی تغییر ژانر داده و تبدیل به یک بازی ترس و بقا شود!

در هر صورت باید به شما اطلاع دهیم که ممکن است همه چیز در بازی دنیای ژوراسیک 2 به شکل ناگهانی به هم بخورد چرا که چیزی که با آن سر و کار دارید دنیای دایناسورهاست. اتفاقا شاید بتوان گفت همین پویایی موجود در بازی سبب می‌شود که بازی دنیای ژوراسیک 2 را برای تمامی علاقمندان به دنیای دایناسورها پیشنهاد کنیم.

گیم پلی بازی Jurassic World Evolution 2 - تریلر جدید بازی

 

سیستم مورد نیاز Jurassic World Evolution 2

در ادامه سیستم مورد نیاز بازی دنیای ژوراسیک 2 را تحت بررسی قرار می‌دهیم. همراه پلازا بمانید.

 

حداقل سیستم مورد نیاز

پردازنده اصلی: Intel Core i5-4590 / AMD FX 8370

رم: 8 گیگابایت

سیستم عامل: ویندوز 10 64 بیت (min version 1809)

پردازنده گرافیکی: NVIDIA GeForce GTX 1050Ti (Legacy GPU: GeForce GTX 960) / AMD Radeon RX 470 (4GB VRAM)

PIXEL SHADER: 5.1

VERTEX SHADER: 5.1

میزان حافظه داخلی مورد نیاز: 14 گیگابایت

سیستم مورد نیاز پیشنهادی

پردازنده اصلی: Intel Core i7-5775C / AMD Ryzen 5 1500X

رم: 12 گیگابایت

سیستم عامل: ویندوز 10 64 بیت (min version 1809)

پردازنده گرافیکی: NVIDIA GeForce GTX 1070 / AMD Radeon RX 570 (8 GB)

PIXEL SHADER: 5.1

VERTEX SHADER: 5.1

میزان حافظه داخلی مورد نیاز: 14 گیگابایت

نسخه جدید بازی jurassic world evolution دانلود - نسخه جدید بازی jurassic world evolution

دانلود بازی Jurassic World Evolution 2

پس از بررسی بازی Jurassic World Evolution 2 با دانلود نسخه جدید بازی Jurassic World Evolution همراه شما هستیم. با ما باشید.

دانلود نسخه جدید بازی Jurassic World Evolution

دانلود بازی Jurassic World Evolution 2 - بررسی بازی

سخن پایانی

در حالت کلی آن می‌توان گفت بازی دنیای ژوراسیک 2 یکی از خلاقانه‌ترین و جذاب‌ترین عناوین زمان‌های اخیر در ژانر خود است. گیم پلی بازی Jurassic World Evolution 2 بی نقص نیست اما نکات مثبت آن نسبت به نکات منفی آن می‌چربند و همین امر سبب شده است که این نکات برای ما قابل اغماض باشند. تنوع بسیار زیادی در رابطه با گیم پلی این عنوان توسط سازندگان در آن گنجانده شده است و این تنوع به همراه بافت‌های به دقت طراحی شده و جلوه‌های بصری خوب بازی تجربه‌ای منحصر به فرد را برای دایناسوردوست‌ها رقم زده است. اگر به دنیای دایناسورها علاقمند هستید به شما پیشنهاد می‌کنیم که حتما این بازی ویدیویی را امتحان کنید چرا که پشیمان نمی‌شوید.

 

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
برسام موسوی
.
20 خرداد 1401، 18:55
پاسخ
1
2
سلام من این بازی رو توی ایکس باکس وان نصب کردم این بازی مدام ار ور می ده و از بازی می آم بیرون
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400