معرفی برند و دوچرخه های ویوا

دوچرخه های ویوا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کمپانی ویوا از برند های بسیار معروف دوچرخه در ایران است. این شرکت برای هر نوع مسیر دوچرخه سواری اقدام به تولید دوچرخه مناسب آن مسیر کرده است.دوچرخه کوهستان ویوا ، دوچرخه شهری ویوا ، دوچرخه هیبرید برقی ویوا ، دوچرخه کورسی ویوا از جمله تولیدات این برند مشهور در ایران است.

دوچرخه های ویوا از لحاظ سایز تایر نیز دسته بندی می شوند. دوچرخه ویوا 26 و دوچرخه ویوا 27.5 و دوچرخه ویوا 29 از دوچرخه های کوهستان ویوا هستند. دوچرخه ویوا سایز 28 از دوچرخه های هیبرید برقی و شهری ویوا هستند. دوچرخه ویوا 24 ، دوچرخه ویوا 20 ، دوچرخه ویوا 16 و دوچرخه ویوا 12 همگی از دوچرخه های بچه گانه ویوا هستند که با کیفیت مطلوبی تولید می شوند .

این برند چینی ، با تولید دوچرخه های با کیفیت اما ارزان قیمت جایگاه ویژه ای در بین برند های دوچرخه در ایران دارد.تولید دوچرخه ارزان قیمت با راندمان بسیار بالا و کیفیت خارق العاده در تولید فریم و استفاده از قطعات مناسب برای سواری های مختلف باعث شده تا توجه بسیاری از ورزشکاران و دوچرخه سواران به برند ویوا جلب شود. با انتخاب دوچرخه مناسب و خرید دوچرخه مطابق با نیاز خود برای همیشه دوچرخه سوار شوید. اگر به فکر سواری باکیفیت هستید و دغدغه انتخاب دوچرخه مناسب دارید ، نمایندگی دوچرخه ویوا  و فروشگاه اینترنتی دوچرخه برلیانس به شما پیشنهاد می کند مدل های متنوع این برند را مشاهده کنید.

فهرست عناوین مطلب:

معرفی برند دوچرخه ویوا VIVA

دوچرخه ویوا یکی از عالی ترین وسایل نقلیه درون شهری به حساب می آید که در کنار ورزش کردن می توانید به سلامت محیط زیست کمک نمایید. یکی از معیار ها برای انتخاب دوچرخه، شناخت دوچرخه ها و برند های تولید کننده می باشد.

دوچرخه ویوا از محصولات درجه یک چینی می باشد که شرکت آن در سال ۱۹۹۲ در چین تاسیس شد. محصولات برند ویوا در آغاز همانند تمام شرکت های تازه تاسیس کیفیت بالایی نداشته و حرفه ای نبوده است و سطوح آماتور تولید می‌شدند. ولی در طی مدت زمانی با تولید دوچرخه‌های حرفه‌ای و جبران نواقص پا در عرصه رقابت با دیگر برندهای بزرگتر دوچرخه گذاشت.دوچرخه ویوا به علت قیمت پایین و دارا بودن حداقل استانداردها در بین بهترین برندهای دوچرخه در ایران جای گرفته است.

تولیدی های دوچرخه ویوا به منظور تسهیل در ارائه‌ی محصولات به مصرف کننده گرامی تا سریلانکا و ماکائو گسترش یافته‌اند. دوچرخه ویوا در حال حاضر دوچرخه های باکیفیت بالای خود را از راه سایت ویوا و نمایندگی‌هایش در ۴۵ کشور در همه قاره‌ها به دوچرخه‌سواران ارائه می کند.

ویوا یک برند تولیدکننده‌ی دوچرخه است که معروف به تولید دوچرخه های راحت، قابل اعتماد، شیک و در عین حال با کیفیت بالا و با قیمت مناسب است. در واقع نسبت به سایر برندها این کمپانی کوچک می باشد. برای دستیابی به طرحی منسجم در هر دوچرخه‌ی ویوا، بسیاری از اجزای اصلی آن از قبیلِ گل‌گیر، محافظ زنجیر، زنجیر، در پوش زنجیر، پدال، صندل، دستگیره، ترکه، فریم و بدنه‌ی آن از استاندارهای بالایی برخوردار می باشند.

در طی سالیان گذشته این شرکت به عنوان یکی از بهترین تامین‌کنندگان دوچرخه در ژاپن و آمریکا شناخته شده است. همچنین در سال ۲۰۱۰ به عنوان یکی از بهترین شرکت‌های صادراتی در بازار روسیه نیز معرفی شده است.

دوچرخه سواران آماتور کاملا با این برند آشنا بوده و در ایران نیز جزء پر فروش‌ترین‌ها می باشد. از دلایل پر فروش بودن این دوچرخه، قیمت پایین و کیفیت مناسب است. یعنی نسبت به قیمتی که برای خرید دوچرخه ویوا پرداخت می نمایید: کیفیت و امکانات خوبی دریافت می کنید. محصولات دوچرخه ویوا نسبت به دیگر برند های حرفه ای دوچرخه قیمت پایین‌تری را دارد و در عین حال دارای کیفیت مطلوبی هم می باشد.

انواع مدل های دوچرخه ویوا VIVA

دوچرخه های ویوا در دسته بندی های گوناگون وجود دارد. با وجود تنوع در دسته‌بندی تعداد دوچرخه‌های موجود در هر نوع محدود می باشد. اما با وچود این به اندازه ای از کیفیت خوبی برخوردار می باشد که جزء دوچرخه‌های پرفروش است. تنوع دوچرخه‌ها در ویوا به صورت زیر می باشد.

 • Hardtails (کوهستان)
 • Full Suspension (تعلیق کامل)
 • Road (جاده‌ای)
 • BMX (بی ام اکس)
 • Folding (تاشو)
 • Kids (بچه گانه)
 • Urban (شهری)
 • Fatbike (دوچرخه برقی)

مدل های مطرح دوچرخه کوهستانی ویوا

بهترین دوچرخه کوهستان به دوچرخه‌ ای می گویند که برای مسیرهای خارج از جاده طراحی شده باشند.  این دوچرخه‌ها دارای دسته‌های صاف می باشند و کمک فنر آن‌ها دارای سیستم تعلیق است تا بتوانند بدون محدودیت در مسیرهای کوهستانی حرکت نمایند. دوچرخه‌های کوهستانی برند ویوا به شرح زیر است.

 • دوچرخه ویوا مدل CHASE 5.0

قاب این مدل از جنس آلومینیوم است و سایز آن ۲۶ اینچ می‌باشد. دوشاخ‌های این دوچرخه نیز به سایز ۲۶ اینچ است و دارای سیستم تعلیق می‌باشد. فرمان و کرپی آن از جنس آلومینیوم فلز مرکب می باشد. صندل یا زین آن بسیار راحت است.

 • دوچرخه ویوا مدل FLY 3.0

این مدل نسبت به مدل قبلی از لحاظ اندازه فریم کمی بزرگتر می باشد. فریم این دوچرخه ویوا دارای سایز ۲۷٫۵ اینچ است. اندازه‌ی دوشاخ آن نیز به اندازه فریم آن می باشد. جنس فریم و دوشاخ از آلیاژ فلز مرکب است. فرمان و کرپی آن از جنس آلومینیوم اونو (ALLOY UNO) می باشد.

 • دوچرخه ویوا مدل CRUISER-310 و ELEGANCE-310

قاب مدل CRUISER-310 از جنس آلومینیوم و فریم آن دارای سایز ۲۶ اینچ می باشد. جنس فرمان از جنس استیل و کرپی آن دارای جنس آلومینیوم فشرده است. فریم مدل ELEGANCE-310 از دوچرخه ویوا دارای سایز ۲۶ اینچ و آلومینیومی می باشد. جنس فرمان از استیل و کرپی آن از آلومینیوم فشرده است.

علت تفاوت مدل‌های نام برده شده عمدتا در نوع و اندازه تایر، جنس و اندازه‌ی طوقه یا رینگ، نوع دنده‌های جلو و عقب، تعداد دنده وچرخ دنده‌ها و نوع ترمز آن‌ها است.

دوچرخه‌های کوهستانی ویوا دارای دست کم ۲۵ مدل با تفاوت‌های جزئی نسبت به ۴ مدل ذکر شده است.

مدل های مطرح دوچرخه جاده ای ویوا VIVA

این نوع از دوچرخه‌های ویوا برای سواری در جاده‌های صاف و آسفالت طراحی شده است. دوچرخه های جاده ای ویوا دارای لاستیک‌های صاف و نازک می باشند. دوچرخه‌های جاده‌ای نسبت به کوهستانی سبک‌تر است و معمولا زین و فرمان آن به علت شرایط آیرودینامیکی در یک سطح است. دوچرخه‌های جاده‌های برند ویوا را در قسمت پایین دنبال نمایید.

 • دوچرخه ویوا مدل FRC 8A و RA4000 8 و RA4000

این مدل دارای فریم فول کربن ۷۰۰c و دوشاخی از جنس کربن ۷۰۰c می باشد. زین، فرمان و کرپی این نوع دوچرخه از شرکت RITCHEY است همین طور گفتنی است  که مدل RA4000 8 ویوا، دارای فریمی از جنس آلومینیون ۷۰۰c است. جنس فرمان و کرپی آن از آلومینیوم می باشد و زینش نیز از نوع مسابقه ای است. در مدل RA4000 شرکت ویوا تلاش کرده است تا در جنس بدنه و موارد ذکر شده شباهت زیادی به مدل قبلی داشته باشد و عمده تفاوت آن با مدل قبلی در نوع تایر، نوع چرخ‌دنده و نوع سیستم ترمز است.

بیشتر بخوانید: جهت خرید انواع دوچرخه جاینت اینجا کلیک کنید

دوچرخه های ویوا

مدل های مطرح دوچرخه شهری ویوا VIVA

وجود امکاناتی از جمله ترکه یا محل حمل بار، محافظ زنجیر، گل‌گیر و غیره، این نوع رو از بقیه نیز جدا می نماید و باعث راحتی استفاده از آن در درون شهر است. مدل فرمان این نوع دورچرخه‌ها به صورت خمیده می باشد. مدل TOUR 4.0 و LV 2.0 دو نوع عمده‌ی دوچرخه‌های شهری ویوا است. دوچرخه های شهری ویوا تفاوت های کوچکی همانند  سایز و جنس بدنه، نوع زنجیر چرخ، تایر و طوقه نیز دارند.

بهترین مدل دوچرخه ویوا VIVA

از مشهور ترین مدل دوچرخه ویوا مدل ژولیت است که دوچرخه شهری زنانه است و ساده بودن و حرفه ای بودن آن این مدل را در اروپا فراگیر کرده است. دوچرخه ژولیت اثبات کرده است که زمان دوچرخه سواری و پیمایش در مناظر شهری، دوچرخه ای راحت، قابل اعتماد و در عین حال شیک می باشد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400