خرید محصولات ایرانی منطقیست؟

خرید محصولات ایرانی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با وجود تحریم ها و افزایش قیمت دلار خرید محصولات خارجی برای بسیاری از ایرانیان دشوار شده است و این محصولات چینی است که بازار را به تصرف درآورده. اما گاها این محصولات از کیفیت خوبی برخوردار نیست و کاربران را ناراضی می کند. در این بین شرکت های داخلی با ارائه محصولات خود سعی در رقابت با محصولات و شرکت های چینی را دارند.

به نظر شما کیفیت کدام یک از برندها بهتر است؟ تقریبا اگر در حوزه کامپیوتر فعالیت داشته باشید با محصولاتی مانند گرین، فراسو و تسکو را می شناسید. این برند ها مدت هاست که در کشور محصولات خود را عرضه می کنند که توانستند نام خوبی در ذهن اقشار جامعه ثبت کنند. این برند ها توانسته اند با محصولات خود کیفیت مناسبی را ارائه دهند و نیاز بسیاری را رفع کنند.

بسیاری از افراد با ذهنیت بدی که در مورد محصولات ایرانی دارند از خرید محصولات گرین امتناع می کنند اما از طریق وب سایت دیجی مکس کالا می توانید اخرین و بهترین محصولات شرکت گرین را خریداری کنید. محصولات برند گرین شامل تجهیزات و لوازم جانبی کامپیوتر است.

خرید محصولات ایرانی گرین

شرکت گرین زیر مجموعه هایی دارد که شامل برند های دیگر می شود و هرکدام محصولات خاصی را عرضه می کنند. به صورت کلی برند گرین را می توان یک برند معتبر و با کیفیت در برند های ایرانی دانست. اما چرا باید محصولات ایرانی خرید؟ محصولات ایرانی گاها شامل گارانتی می شوند و در صورت هرگونه مشکل قابل پیگیری است اما بسیاری از محصولات چینی قابل پیگیری نیست.

محصولات ایرانی مدت هاست یکی از گزینه های اصلی مردم برای خرید لوازم جانبی کامپیوتر یا حتی لوازم اصلی کامپیوتر است. اگر از کیفیت و پشتیبانی گذر کنیم، قیمت یکی از فاکتور هاییست که تمامی افراد در هنگام خرید به آن توجه می کنند. در شرایط فعلی که اجناس خارجی قیمتی بالا دارند ترجیح افراد این است که هزینه کمتری را پرداخت کنند. طبیعتا محصولات چینی هم به دلیل واردات و هزینه های ارزی قیمت بالاتری دارند.

بسیاری معتقند استفاده از محصولات ایرانی به تولیدات داخلی کمک می کند اما در واقعیت خرید محصولات با کیفیت می تواند به تولیدات ارزشمند داخلی کمک کند. برند های ایرانی همیشه در تولید لوازم الکترونیکی ضعیف بودند اما در سال های اخیر پیشرفت مناسبی داشته اند اما همچنان در داخل توان تولید موبایل هایی با کیفیت بالا نداریم.

با این حال نمی توان پیشرفت و تولیدات شرکت های ایرانی را نادید گرفت. انتظار ما از این برند ها و شرکت ها این است که محصولاتی مانند مودم وایرلس با کیفیت تولید و عرضه کنند. محصولات تولید شده در برند های ایرانی در حال افزایش هستند اما این سرعت کافی نیست و می تواند بهتر از حال حاضر باشد.

برند های چینی در سالیان اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و توانسته اند با برند ها محبوب و خوب بازار رقابت کنند. سرشناس ترین برند چینی که در چند سال اخیر توانسته در بازار هایی اپل و سامسونگ را در بازار تلفن همراه شکست دهد. طبیعتا رقابت در بعضی از محصولات برای برند های ایرانی سخت و دشوار است.

کدام محصولات ایرانی را خریداری کنیم؟

طبیعتا شما در هنگام یک تلفن همراه یک محصول ایرانی را انتخاب نمی کنید، اما پیشنهاد می کنیم  لوازم جانبی کامپیوتر خود را ایرانی تهیه کنید تا هم از محصولات ایرانی حمایت کرده باشید و هم برند های ایرانی بتونند محصولات بهتری را عرضه کنند.

محصولاتی مانند کیبورد، ماوس، فن های خنک کننده محصولاتی هستند که می توانید از برند های ایرانی آن تهیه کنید. به تازگی یک برند جی ال ایکس موبایلی با نام جنرال لوکس شاهین 3 طراحی و رونمایی کرده است که بسیاری از منتقدان و افراد در انتظار فروش این محصول در بازار ایران هستند. امیدواریم برند های ایرانی بتوانند با برند های روز دنیا رقابت ککنند.

جمع بندی

در بازار فعلی ایران که محصولات بسیاری از برند ها به ایران وارد نمی شود برند های چینی و ایرانی محصلات بازار را تامین می کنند. در این صورت شما برای خرید کالای مورد نیاز قدرت انتخاب زیادی ندارید و تنها چند برند ایرانی و خارجی وجود دارد که شما برای خرید می توانید ادر نظر بگیرید. با این حال برند های ایرانی با ارائه ضمانت نامه ها و پشتیبانی سعی در جذب کاربران ایرانی دارند که برند گرین هم از از این قضیه مستثنا نیست. انتظار تمامی کاربران در این است که برند ها و شرکت های داخلی تولیدات خود را گسترش دهند و با شرکت های خارجی محصولاتی هم تراز تولید کنند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400