یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد؟ – معرفی منابع آموزشی

یادگیری زبان روسی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در حالی که بدون شک آموزش زبان روسی ارزش تلاش را دارد، اما زمان در اینجا مسئله مهمی است. سوال این است که یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد؟ در این مقاله به همه سوالات شما درباره یادگیری این زبان پاسخ داده ایم.

یادگیری زبانی مانند روسی فرآیند شگفت انگیزی است و هر مرحله از آن می‌تواند بسیار رضایت بخش باشد. همانطور که اقتصاد روسیه همچنان در حال رشد است، یادگیری زبان روسی نه تنها یکی از بهترین راه‌ها برای به دست آوردن درک بیشتر از این کشور مهم است، بلکه پلی است به سوی سرزمینی وسیع و متنوع که منتظر کشف شدن توسط شما است.

اگرچه همه ما دوست داریم زمان نامحدودی برای بهبود مهارت‌های زبانی خود داشته باشیم، حقیقت این است که زندگی شخصی و حرفه ای ما زمان کمی برای یادگیری باقی می‌گذارد. به این ترتیب، چه برای تعطیلات آتی به سنت پترزبورگ یا یک سفر کاری به مسکو، ممکن است بخواهید در سریع‌ترین زمان ممکن به زبان روسی صحبت کنید.

آنچه در ادامه خواهید خواند

زمان یادگیری زبان روسی به چه چیزهایی بستگی دارد؟

یادگیری زبان روسی

این که یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد و به چه چیزهایی بستگی دارد، یکی از سوالاتی است که هر کسی که علاقه مند به اموزش زبان روسی است می‌پرسد و متاسفانه راه آسانی برای پاسخ به آن وجود ندارد. یادگیری زبان یک فرآیند پیچیده است که برای هر فرد بر اساس عوامل مختلف، متفاوت است. بیایید نگاهی به این عوامل مختلف بیندازیم و ببینیم که چگونه بر سرعت یادگیری زبان روسی تأثیر می‌گذارند.

1. تجربیات قبلی شما در یادگیری زبان

اگر قبلاً به یک زبان خارجی صحبت کرده اید یا در یک محیط دو زبانه بزرگ شده اید، ممکن است برای شما راحت تر باشد که زبان روسی را سریع تر یاد بگیرید. همانطور که چندین مطالعه زبان شناسی ثابت کرده است، برای افراد دو زبانه یادگیری زبان سوم آسان تر است. این به این دلیل است که آن‌ها به طور طبیعی بیشتر به قرار گرفتن در معرض زبان‌های مختلف عادت دارند. تسلط و مهارت در یک زبان به تسلط و مهارت در زبان دیگر کمک می‌کند.

با این حال، اگر دو زبانه یا چند زبانه نیستید، نگران نباشید: حتی یادگیری زبان انگلیسی یا عربی در دبیرستان هم در این مورد موثر است.

یکی از اولین گام‌ها برای یادگیری زبان، یادگیری اندک در مورد آنچه یک زبان را تشکیل می‌دهد و جنبه‌های زبانی منحصر به فرد زبانی است که می‌خواهید یاد بگیرید. اگر قبلاً مطالعه گرامر خارجی، به خاطر سپردن واژگان، گوش دادن به صداهای مختلف و نگاه کردن به حروف مختلف را تجربه کرده اید، ذهن شما می‌داند که هنگام مواجهه با یک زبان جدید چه انتظاری دارد. بنابراین شگفتی‌های زیادی برای ذهن وجود ندارد و یادگیری زبان آسان تر و سریع تر می‌شود.

قرار گرفتن در معرض زبان‌های مختلف، به خصوص زمانی که یکی از آن زبان‌ها همان زبانی است که می‌خواهید یاد بگیرید، می‌تواند یادگیری زبان را سریعتر کند. به علاوه اگر در زمینه یادگیری زبان انگلیسی هم نیاز به آموزش جامع دارید، می‌توانید به فرادرس مراجعه کنید.

2. زبانی که می‌خواهید یاد بگیرید

مجموعه آموزش زبان روسی به فارسی صدای روسیه

حتی اگر زبان روسی یکی از سخت‌ترین زبان‌ها برای یادگیری در نظر گرفته شود، این زبان جذاب ساختار بسیار خوبی دارد. مانند بسیاری از زبان‌های اروپایی دیگر، زبان روسی نیز از گروه زبان‌های هندواروپایی آمده است و به همین دلیل می‌توانید شباهت‌هایی را در مفاهیم اساسی در بین این زبان‌ها بیابید، زیرا آن‌ها ریشه‌های مشابهی دارند.

روسی همچنین از کلمات زیادی از زبان‌های اروپایی در طی یک دوره زمانی تاثیر گرفته است. این کلمات، می‌توانند یادگیری زبان روسی شما را بسیار آسان تر و سریع تر کنند. هرچه بیشتر با این زبان آشنا شوید، نکات سرگرم کننده بیشتری خواهید یافت و در یادگیری آن بهتر خواهید بود. برای شروع یادگیری زبان روسی می توانید از لینک زیر وارد بخش اول آموزش مقدماتی زبان روسی شوید:

3. روش یادگیری

روش‌های یادگیری شما نیز نقش مهمی در این دارد که یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد. اگر یادگیری زبان شما محدود به محیط کلاس درس باشد، احتمالاً یادگیری آن کمی بیشتر طول خواهد کشید. با این حال، اگر خارج از کلاس نیز با زبان روسی آشنا هستید، می‌توانید زمان لازم برای یادگیری آن را کاهش دهید. خواندن، گوش دادن به رادیو یا کتاب‌های الکترونیکی، صحبت کردن، تماشای فیلم‌های روسی، و سفر به روسیه همگی می‌توانند به سرعت بخشیدن به روند یادگیری شما کمک کنند.

همچنین توصیه می‌کنیم از فناوری امروزی بهره ببرید تا زندگی روزمره خود را با برخی از عناصر روسی مخلوط کنید. به عنوان مثال، منابع یادگیری زبان روسی را پیدا کنید. زبان برخی از برنامه‌های تلفن همراه خود را به روسی تغییر دهید. همراه یک آهنگ پاپ روسی در یوتیوب بخوانید. یا یک سریال روسی را در نتفلیکس دنبال کنید یا اپلیکیشن آموزش زبان روسی نصب کنید. می‌توانید بهترین اپلیکیشن آموزش زبان روسی را از پلی استور پیدا کنید. این سناریوها به شما کمک می‌کنند نه تنها به زبان، بلکه به فرهنگ زبانی که یاد می‌گیرید، علاقه و حتی قدردانی پیدا کنید.

4. زمان اختصاص داده شده به یادگیری

تجربه یادگیری زبان روسی

به طور طبیعی، مدت زمانی که برای یادگیری زبان روسی طول می‌کشد، به این بستگی دارد که چقدر زمان برای یادگیری زبان روزانه، هفتگی یا ماهانه اختصاص می‌دهید. مطالعات ثابت کرده است که زبان آموزانی که مایلند یک ساعت در روز را به یادگیری زبان اختصاص دهند، چه با مطالعه گرامر، حفظ لغات، تماشای فیلم یا خواندن یک کتاب، به طور قابل توجهی سریعتر از کسانی که فقط در یک کلاس هفتگی شرکت می‌کنند، یاد می‌گیرند.

به همین دلیل است که برنامه‌های آنلاین مانند  مجموعه آموزش زبان روسی به فارسی صدای روسیه یا Rocket Languages برای بسیاری از زبان آموزان بسیار خوب کار می‌کنند: آن‌ها مطالعه مکرر را تشویق می‌کنند و دسترسی روزانه به آن‌ها آسان است. و همچنین به همین دلیل است که درگیر شدن با یک زبان، تا حد زیادی، سریع ترین راه برای یادگیری یک زبان است. شما می‌توانید از آموزش‌های فرادرس هم به عنوان یکی از منابع آموزش زبان روسی برای افزایش ساعات مطالعاتی خود استفاده کنید.

5. نگرش شما

نگرش شما همچنین نقش مهمی در سرعت یادگیری زبان روسی دارد. اگر با نگرش مثبت به یادگیری زبان بپردازید و آن را فرصتی سرگرم‌کننده و جذاب برای گسترش افق‌های خود بدانید، برای یادگیری سریع تر خواهید بود. شما انگیزه بیشتری برای مطالعه و یادگیری خواهید داشت و کل فرآیند لذت بخش تر و در نتیجه سریع تر خواهد بود.

 

6. انگیزه شما

اپلیکیشن آموزش زبان روسی

بر کسی پوشیده نیست که داشتن انگیزه، کلید یادگیری یک زبان جدید است. مطالعات زیادی وجود دارد که اهمیت انگیزه در یادگیری زبان را اثبات می‌کند. با انگیزه ماندن دلیل شماره یک موفقیت بسیاری از افراد در زبان و همچنین دلیل شماره یک شکست برخی است. یادآوری اینکه چرا می‌خواهید زبان روسی را یاد بگیرید، چگونه زندگی شما را بهبود می‌بخشد، و هر چیز خوبی که از تجربه یادگیری زبان روسی حاصل می‌شود، می‌تواند به شما کمک کند تا با انگیزه بمانید و بنابراین، زمان لازم برای یادگیری آن را تسریع کنید. تجربه ارزشمندی که می‌توانید یک مکالمه معنادار را به زبانی دیگر برگزار کنید، واقعاً باید انگیزه شما را حفظ کند، بنابراین به کار خوب خود ادامه دهید.

 

زمان مورد نیاز برای یادگیری زبان روسی از پایه

و اما اگر می‌خواهید بدانید یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد؟ باید بگوییم تخمین‌های واقع بینانه در زمینه زبان شناسی تعداد ساعات واقعی مورد نیاز برای یادگیری زبانی مانند روسی را مورد مطالعه قرار داده است. فرض بر این است که به ازای هر یک ساعت از زمان کلاس درس، فراگیران دو ساعت زمان مطالعه مستقل را صرف خواهند کرد. در نهایت، این معادل در مجموع بین 1000 تا 1200 ساعت است.

بیایید نگاهی به این موضوع در چند سناریو مختلف بیندازیم:

 • یک دوره 3 ساعته روسی در هفته به مدت 8 هفته، به اضافه یک تکلیف هفتگی (1 ساعت)، به علاوه تمرین مستقل از هر نوع (2 ساعت)، می‌شود 3 دوره در سال. شما بین 25 تا 30 دوره نیاز دارید. 3 دوره در سال، ممکن است بین 8.3-10 سال طول بکشد تا به سطح متوسط برسید.
 • یک سال یادگیری زبان روسی در مدرسه. (4 ساعت در هفته + 2 ساعت تکلیف + 2 ساعت تمرین مستقل X 12 هفته X 2 ترم). بین 5 تا 6.25 سال برای رسیدن به سطح متوسط زمان نیاز دارد.
 • مطالعه مستقل اختصاصی یعنی یادگیری زبان روسی بدون استاد (1 ساعت در روز) یعنی تقریباً 3 سال برای رسیدن به سطح متوسط روسی زمان می‌خواهد.
 • آموزش فعال و کامل (8 ساعت در روز) یعنی تقریباً 3 ماه برای رسیدن به سطح متوسط روسی زمان نیاز است.

با این حال، این محاسبه فاکتورهای بسیاری را نادیده می‌گیرد، و هنوز هم راه دقیقی برای تعیین مدت زمان یادگیری زبان روسی نیست. بر اساس FSI، هر چه یک زبان به زبان مادری شما نزدیک تر باشد، سریع تر آن زبان را یاد خواهید گرفت. آن‌ها یافته‌های خود را بر اساس شباهت زبان‌ها به انگلیسی به پنج دسته اصلی زبان تقسیم کردند که مشخص می‌کرد چقدر طول می‌کشد تا به مهارت حرفه‌ای عمومی یا بالاتر برسید. بنابراین، طبق یافته‌های FSI، زبان روسی در گروه زبان IV قرار دارد و یادگیری زبان روسی حدود 1100 ساعت زمان می‌برد.

سخن پایانی

این مطالعه می‌تواند به شما کمک کند تا تخمین بزنید که چند ساعت طول می‌کشد تا زبان روسی را یاد بگیرید و بر اساس میزان زمانی که می‌خواهید در هفته اختصاص دهید، زمان مورد نیاز خود را محاسبه کنید. با این حال، به خاطر داشته باشید که کیفیت مطالعه شما مهمتر از کمیت است و تجربیات یا تمرین روزانه می‌تواند مدت زمان یادگیری زبان روسی را به میزان قابل توجهی محدود کند.

سوالات متداول

یادگیری زبان روسی سخته؟

برای کسانی که روسی را به عنوان زبان اول خود انتخاب می‌کنند، زبان روسی می‌تواند سخت باشد.

یادگیری زبان روسی چقدر طول می کشد؟

حدود 1100 ساعت.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400