لغات پرکاربرد ترکی استانبولی — معرفی آسان ترین روش برای یادگیری کلمات و جملات ترکی

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

این روزهای سفر به ترکیه از همیشه جذاب‌تر و آسان‌تر شده. بنابراین یادگیری پرکاربردترین لغات ترکی استانبولی  از ضرورت های سفر است. برای یاد گرفتن کلمات و لغات پرکاربرد ترکی استانبولی که به نظر کار سختی هم می باشد، روش‌های متفاوتی وجود دارد. در این مقاله با ما همراه باشید تا با این روش‌ها آشنا شوید.

یکی از زیباترین کشورهای همسایه ایران کشور ترکیه است که به دلایل مختلف از جمله طبیعت زیبا، بازارهای خرید و جاذبه های گردشگری به اولویت سفر اکثر ایرانی ها تبدیل شده. ترکیه همچنین دانشگاه های بین المللی با سطح علمی بالایی هم  دارد و کار و تحصیل در آن کار چندان سختی نیست. از این رو، تعداد کسانی که تمایل به سفر، تحصیل و اقامت در ترکیه و یادگیری زبان ترکی استانبولی را دارند،  روز به روز افزایش می‌یابد.

آنچه در ادامه می‌خوانیم

روش های یادگیری لغات پرکاربرد ترکی کدام است؟

لغات پرکاربرد ترکی استانبولی

1. استفاده از متدهای آنلاین و سایت های آموزشی اینترنتی

یکی از روش‌های یادگیری کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی استفاده از آموزش‌های آنلاین و حتی رایگان در اینترنت است که به دلیل دسترسی در هر زمان و مکانی می‌تواند گزینه مناسبی برای شما باشد. یکی از آموزش های آنلاین موجود که از یادگرفتن زبان ترکی استانبولی در آن شگفت زده خواهید شد، فرادرس است. سایت فرادرس،  به آموزش بیشتر زبان های زنده دنیا پرداخته است که ترکی استانبولی هم یکی از آنهاست. در این شیوه آموزشی امکان دانلود لغات پرکاربرد ترکی استانبولی و همچنین مهم ترین و پرکاربردترین جملات مورد نیاز به صورت Mp3 و pdf وجود دارد تا بتوانید در هر مکان و موقعیتی که هستید، به صورت شنیداری و دیداری از آنها استفاده کنید.

شما می‌توانید لغات پرکاربرد ترکی استانبولی،‌ اصطلاحات رایج و جملات کلیدی مورد نیاز در سفر را به صورت رایگان دانلود کرده و از آنها استفاده لازم را ببرید. طبقه بندی آموزش کلمات، اصطلاحات و قواعد  بدین صورت است:

 • مکالمه روزانه که شامل کلمات،‌ اصطلاحات و جملات کاربردی در مورد سلام و احوال پرسی، آشنایی و معرفی، تقاضا، تشکر و قرار ملاقات می‌شود.
 • ورورد که جملات پرکاربرد ترکی استانبولی با تلفظ در حین وارد شدن به فرودگاه تا داخل هواپیما را آموزش می‌دهد.
 • قسمت سوم به آموزش کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی، همچنین جملات و اصطلاحات رایج در اسکان، سکونت، رزرو، اتاق و  پذیرش  در هتل می پردازد.

سایر آموزش‌ها مربوط به یادگیری لغات پرکاربرد ترکی استانبولی در زمینه بانکی، خرید مبادلات، گشت و گذار برون شهری، بیماری و درمان، صرف غذا در بیرون از منزل و مشکلات احتمالی در زبان می‌باشند.

علاوه بر آموزش‌های آنلاین سایت‌ها که این امکان را به شما می‌دهند که در هر مکان و زمانی آموزش کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی را تجربه کنید و با اصطلاحات و جملات کلیدی و کاربردی آشنا شوید،‌ راه حل های دیگری هم وجود دارند که با توجه به روحیات و علایق خود می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید.

2. تحصیل در کشور ترکیه

کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی

طبیعی‌ترین و سازنده‌ترین راه برای یادگیری جملات پرکاربرد ترکی استانبولی با تلفظ، زندگی کردن در کشور مقصد است. حتی می‌توانید به یک آموزشگاه زبان در آن کشور بروید. این جهت گیری به شما نشان می‌دهد که می توانید به راحتی یک زبان جدید یاد بگیرید یا مهارت‌های زبانی خود را بسیار سریعتر بهبود بخشید. هر چه بیشتر در معرض یک زبان باشید، سریعتر می توانید آن را یاد بگیرید. بنابراین به خود فرصت دهید و با یک زبان و یک فرهنگ کاملاً جدید آشنا شوید. اقامت در کشور مقصد برای یادگیری لغات پرکاربرد ترکی استانبولی با تلفظ گزینه خوبی‌ست، هر چند راه آسانی به نظر نمی‌آید اما می تواند مفید و کاربردی باشد.

3. تماشای فیلم و سریال همراه با زیرنویس

 

پرکاربردترین لغات ترکی استانبولی

اضافه کردن زیرنویس به سریال‌ها یا فیلم‌هایی که در حین یادگیری زبان ترکیه ای تماشا می‌کنید به شما کمک می‌کند زبان را سریع‌تر یاد بگیرید. ساده‌ترین و سریع‌ترین راه برای نزدیک شدن به هر فرهنگ از طریق زبان‌ها و فیلم‌های آن می‌باشد. این کار نه تنها به شما کمک می‌کند کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی را بیاموزید، بلکه کلمات و جملاتی با معانی عمیق مانند اصطلاحات و ضرب المثل‌های ترکی را به شما آموزش می‌دهد و همچنین رویکرد زبان و فرهنگ را در موقعیت‌های مختلف را یاد خواهید گرفت. به فردی که در حال یادگیری ترکی است فکر کنید، چگونه می‌تواند بدون تماشای سریال‌های ترکی مانند یک ترک صحبت کند؟ نکته مهم فقط یادگیری زبان نیست، بلکه کشف زبان و فرهنگ ایجاد کننده زبان است! سریال‌های تلویزیونی برای کمک به یادگیری زبان محاوره ای در کشور ترکیه، کمک قابل توجهی به شما می کنند.

 

4. دفترچه واژگان خود را بسازید

با ایجاد دفترچه لغات، بیشترین سهم را در یادگیری زبان خواهید داشت. با یادگیری یک زبان خارجی، دائماً در معرض کلمات جدید قرار خواهید گرفت. نوشتن کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی با تلفظ فارسی به‌خصوص قبل از خواب، یادگیری زبان را برای شما آسان‌تر می‌کند. وقتی شب‌ها قبل از رفتن به رختخواب مطالعه می‌کنید، متوجه می‌شوید که صبح چه چیزی را می‌خواستید یاد بگیرید. به این ترتیب می‌توانید روند یادگیری را تسریع کنید. فراموش نکنید که ایجاد دفترچه لغات خود، که یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای یادگیری یک زبان خارجی است.

5. ترجمه آهنگ های ترکی مورد علاقه تان

شاید سرگرم کننده‌ترین راه برای یادگیری کلمات کلیدی ترکی استانبولی،‌ ترجمه آهنگ‌های مورد علاقه شما باشد. بهتر این است که روی آهنگ‌هایی که ساده و قابل فهم هستند و داستان سرایی در آنها وجود دارد،‌ تمرکز کنید. یا حتی ترجمه آهنگ‌هایی  که جزو محبوب‌ترین آهنگ‌ها هستند را شروع کنید. پیشنهاد پلازا این است که از اپلیکیشن Musixmatch برای دنبال کردن متن آهنگ‌ استفاده کنید. این اپلیکیشن رایگان است و ترجمه ترکی برخی از آهنگ‌ها در آن وجود دارد، حتی اگر به زبان‌های خارجی باشند.

6. کتاب بخوانید

لغات پرکاربرد ترکی استانبولی با تلفظ

خواندن کتاب، به نظر یک روش کلاسیک یادگیری زبان است. اما برای آموزش کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی و همچنین آموختن این که در چه موارد و زمان‌هایی از کدام اصطلاح و جملات کاربردی استفاده می‌کنند،‌ واقعا کارساز است. انتخاب یک کتاب آسان، قابل فهم و داستانی، به یادگیری زبان شما بسیار کمک می‌کند.

اصطلاحات و لغات پرکاربرد زبان ترکی استانبولی که هنگام یادگیری این زبان به کارتان می‌آیند

کلمات،‌ اصطلاحات و جملات عمومی

کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی با تلفظ

پرکاربردترین لغات ترکی استانبولی مربوط به زمان،  روزهای هفته و ماه ها

جملات پرکاربرد ترکی استانبولی با تلفظ

پرکاربردترین لغات ترکی استانبولی مربوط به اعداد و اعضای بدن  

کلمات پرکاربرد ترکی استانبولی با تلفظ فارسی

پرکاربردترین لغات ترکی استانبولی مربوط به خوراکی ها  و مشاغل 

جملات پرکاربرد ترکی استانبولی در سفر

کلام آخر

شما می توانید به کمک یک و یا چند عدد از روش های مطرح شده در بالا شروع به یادگیری لغات پرکاربرد ترکی استانبولی و همچنین ‌ اصطلاحات و جملات کلیدی و رایج آنها نمایید. در جداول بالا کلمات و جملات پرکاربرد ترکی استانبولی در سفر برای استفاده آسان‌تر شما گردآوری شده است. امید که با استفاده از این متدها بتوانید در حد نیاز زبان ترکی استانبولی را فراگیرید و هیجان های زندگی با یک زبان جدید را تجربه نمایید. پرکاربردترین کلمات ترکی از زبان شما کدام‌ها هستند؟ نظر خود را با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400