قیمت سرامیک خودرو در بازار چقدر است؟

قیمت سرامیک خودرو
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

وقتی در مورد پوشش سرامیکی حرف میزنیم، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند محافظت از رنگ خودرو است. با این حال، مزایای آن نه تنها برای دوستداران و علاقه مندان به خودرو بلکه برای بیشتر افراد امری ضروریست. پس از اعمال این پوشش مبتنی بر سیلیکون، یک لایه نازک و شفاف به سطح خودروی شما میچسبد. این لایه مواد به جلوگیری از خوردگی کمک می کند و از خودرو در برابر سایش محافظت می کند. قیمت پوشش های سرامیکی نیز یکی از مهم ترین بخش هاست که برای سرامیک خودرو مورد توجه قرار میگیرد. در ادامه به پوشش سرامیک خودرو پرداخته و سپس قیمت سرامیک خودرو را مورد بررسی قرار میدهیم.

فهرست عناوین مطلب:

پوشش سرامیکی چیست؟

مواد سرامیکی پیشرفته در قرن اخیر به یک نقطه مورد توجه تبدیل شده اند. اهمیت آنها از خواص حرارتی و الکتریکی عالی آنها ناشی می شود. پوشش های سرامیکی عایق کامل یک سطح را ارائه می کنند و از آن در برابر محیط های خطرناک محافظت می کنند. در سال‌های اخیر، تکنیک‌های پیشرفته پس از ساخت شامل اعمال مواد سرامیکی بر روی سطح توسعه یافته‌اند. این ماده به آن متصل می شود و محافظت طولانی مدت را ایجاد می کند. پوشش‌های سرامیکی از مزایای آن مواد سرامیکی استفاده می‌کنند و یک لایه محافظ قوی ایجاد می‌کنند که به راحتی جدا نمی‌شود. در واقع می تواند تقریباً هر ماده شیمیایی را تحمل کند و همچنین مقاومت بالایی در برابر سایش دارد. جزء اصلی یک محصول پوشش سرامیکی سیلیکون است، همان ماده ای که در پنل های خورشیدی استفاده می شود. با این حال، این بدان معنا نیست که برای شما برق تولید می کند. سیلیکون دارای حداقل هدایت الکتریکی است. سیلیکون امکان اتصال بهتر پوشش های سرامیکی را به هر نوع سطحی فراهم می کند.

استفاده از این تکنیک پس از ساخت دوام تجهیزات شما را افزایش می دهد. این به این دلیل است که لایه مواد متصل شده نه تنها نازک بلکه شفاف است. شفافیت پوشش سرامیکی به هر سطح رنگ آمیزی شده، ظاهری درخشان و چشمگیر می بخشد. این مواد سرامیکی همچنین به عنوان یک لایه ضد آب عمل می کنند. به دلیل اثری که به عنوان غلظت قطرات آب شناخته می شود، اثرات آب و گل را بر روی بدنه خودروی شما به حداقل می رساند. این بدان معنی است که هر عامل خارجی راحت تر از رنگ شما جدا می شود. البته که نانوسرامیک خودرو تنها برای خودرو کاربرد ندارد و مصارف گوناگونی در صنعت دارد.

 

نانو سرامیک خودرو 

صنعت خودرو مکان مناسبی برای پوشش های سرامیکی است. محبوبیت آنها از این واقعیت ناشی می شود که صاحبان ماشین خاک، گل و خراش را دوست ندارند و این تکنیک به جلوگیری از همه آنها کمک می کند. خودروسازان، نمایندگی ها و کارشناسان تعمیر و نگهداری می پذیرند که پوشش های سرامیکی ابزار قدرتمندی هستند و حتی خودروهایی با این پوشش ها را برای ارائه محصول بهتر و جذب مشتریان بیشتر به فروش می رسانند. از خودروهای اسپورت گرفته تا اتوبوس، همگی از این لایه میتوانند بهره مند شوند. معمولاً اولین روش کاربردی مورد استفاده در صنعت خودرو، پوشش مایع است. پوشش مایع به دلیل هزینه کمتر و قابل اجرا بودن توسط مالک ترجیح داده می شود. به طور مرتب تکه تکه قرار میگیرد. این کار به دلیل اجزای منحصر به فرد و شفافیت آنها قابل انجام است. پس از اجرا نباید هیچ خط یا طرحی روی سطح مشاهده شود، بنابراین حتی اگر چند روز طول بکشد تا فرآیند پوشش خودرو خود را تکمیل کنید، اهمیتی نخواهد داشت. یکی دیگر از ویژگی های ضروری نفوذ ناپذیری آن است. آب به ندرت به سطحی که با این روش  ترمیم شده است می چسبد. در موارد نادری که جریان آب متوقف شود، مانند قطرات غلیظی به نظر می رسد که به راحتی از بین می روند و تنها به یک تکه پارچه میکروفیبر برای پاک کردن آنها نیاز دارند. چرا نفوذ ناپذیری آن اینقدر مهم است؟ نه گل و نه خاک به سطح ماشین شما نمی چسبد. وسایل نقلیه ما اغلب در فضای باز پارک می شوند، جایی که اشعه ماوراء بنفش مستقیم، زباله های جاده و سایر وسایل نقلیه سعی می کنند به وسایل نقلیه ما آسیب برسانند. پوشش سرامیکی بسته به ضخامت لایه، بیشتر اوقات از رنگ ما در برابر ضربه های قابل توجه محافظت می کند. قرار گرفتن طولانی مدت در معرض اشعه ماوراء بنفش به رنگ ماشین ما آسیب می رساند و در عین حال احتمال خوردگی را افزایش می دهد. تأثیر اصلی اشعه ماوراء بنفش بر روی رنگ این است که سطح را می سوزاند. این باعث می شود که مناطق کوچک رنگ شفاف شوند و به طور قابل توجهی بر ظاهر وسیله نقلیه ما تأثیر بگذارند. لایه محافظی که پس از اعمال یک پوشش سرامیکی به دست می‌آید، 90 درصد نور UV را منعکس می‌کند، به این معنی که آسیب‌های وارد شده به رنگ خودرو ما به میزان قابل توجهی کاهش می‌یابد.

 

ماندگاری پوشش سرامیکی چقدر است؟

واقعیت جالب دیگر این است که تا زمانی که در معرض مقادیر زیادی سایش قرار نگیرد، لایه پوشش به سادگی جدا نمی شود. برای خودرویی که نگهداری و سایر مراقبت‌ها به درستی انجام می‌شود، پوشش سرامیکی ممکن است بیش از دو تا پنج سال دوام بیاورد. این قبل از پوشیدن به اندازه کافی برای حذف کامل آن. حذف پوشش سرامیکی فقط با سایش امکان پذیر است. شستن خودرو روی لایه محافظ تاثیری نخواهد داشت. حتی می توانید بدون نگرانی در مورد اجرای پوشش از هر نوع تقویت کننده زیبایی اقدام کنید. اگر پوشش سرامیکی خودرو به اندازه کافی فرسوده شده و آماده جایگزینی است، برای برداشتن آن باید مخلوطی از خاک رس و پاک کننده گرد و غبار آهن استفاده شود. این روش بسیار کارآمد است، اما می توانید از پولیش آسیاب استفاده کنید و سطح را واکس بزنید تا لایه پوشش را بردارید.

 

عملکرد پوشش های سرامیکی در مقایسه با انواع دیگر پوشش ها

هنگام مقایسه سرامیک با پوشش های آلی مانند اپوکسی و پلی اورتان، پوشش های سرامیکی ویژگی های حفاظت حرارتی و UV برتری را نشان می دهند. اما مقاومت سایشی آنچنان خوب نیست. پوشش های آلی، به ویژه آنهایی که بر پایه پلی اورتان هستند، بالاترین مقاومت مکانیکی را دارند. با این حال، پوشش های پلی یورتان نیاز به دست متخصص و تجهیزات دارد که بر هزینه آن موثر است. یکی از مزیت های برجسته ای که پوشش های سرامیکی نسبت به سایر پوشش ها دارند این است که کاملاً شفاف هستند و آنها را برای شیشه ها و پنجره ها قابل اجرا می کند. با گذشت زمان، با از بین رفتن آنها، دید تحت تأثیر قرار نخواهد گرفت. مقاومت شیمیایی پوشش های سرامیکی نسبت به اکریلیک یا پایه اپوکسی برتر است. در واقع، پوشش‌های مبتنی بر اپوکسی زمانی که در معرض نور مستقیم UV  قرار می‌گیرند، سریع‌تر پوسته می‌شوند. در مقابل، محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش توسط پوشش های سرامیکی قابل توجه است. به طور خلاصه، پوشش های سرامیکی ویژگی های محافظتی عالی و همچنین بهبود ظاهر سطح را ارائه می دهند. این دلیل اصلی ترجیح صنعت خودروسازی است. با این حال، کاربردهای آن به محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش محدود نمی شود و آنها را به یک انتخاب عالی برای کاربردهای خارج از منزل تبدیل می کند.

 

قیمت نانو سرامیک خودرو

مواد مورد استفاده برای پوشش سرامیکی تنها بخش نسبتا کمی از هزینه کل را تشکیل می دهد. بیشترین هزینه از نرخ نیروی کار ناشی می شود، زیرا فرآیند اعمال یک پوشش سرامیکی بسیار زمان بر است .به همین دلیل است که قیمت بین خودروها بسیار متفاوت است.هنگام اعمال یک پوشش سرامیکی، اساساً یک لایه محافظ روی رنگ فعلی اضافه می کنید .به همین دلیل، رنگ باید در شرایط بکر باشد. اگر خودروی شما کاملاً نو است یا اخیراً رنگ‌آمیزی شده است، اطمینان از سالم بودن رنگ بسیار ساده‌تر (و ارزان‌تر) نسبت به خودرویی که به خوبی نگهداری نشده است، خواهد بود. آماده سازی ماشین برای پوشش سرامیکی به مراحل زیادی نیاز دارد، از جمله:

 • پیش شستشو
 • شستن دست
 • تصحیح رنگ
 • پاک کردن پنل
 • مناطق صعب العبور را جلا دهید
 • و …

از بین تمام این مراحل، زمان‌برترین مرحله اصلاح رنگ است که می‌تواند چندین ساعت طول بکشد.

پس از آماده سازی خودرو باید روکش سرامیکی اعمال شود که این نیز چند ساعت طول می کشد.

به همین دلیل است که اندازه خودرو اهمیت دارد. یک خودروی بزرگتر به زمان بیشتری برای جزئیات و اعمال پوشش سرامیکی نیاز دارد.

 

سخن پایانی

همه دوست دارند ماشینشان به همان زیبایی روز اولی که آن را به خانه آوردند، ظاهر شود. با این حال، با وجود مراقبت از وسیله نقلیه خود و تلاش های قابل توجه برای تعمیر و نگهداری آن، هنوز هم بریدگی ها، خراش ها و لکه های متعددی بر روی خودروی خود می بینید. علاوه بر این، پس از مدتی، به دلیل عدم محافظت در برابر اشعه ماوراء بنفش، متوجه تیرگی رنگ خودروی خود نیز می شوید. اگر به دنبال محافظت از خودروی خود هستید پیشنهاد ما به شما نانو سرامیک خودرو میبااشد که میتواند خودروی شما را از تمامی این خطرات حفظ نماید. از طرفی برخی برای کاهش هزینه به سرامیک خودروی خود بدون نظارت متخصص و به صورت خودسر روی می آورند که این خود به گونه ای اتلاف انرژی و هزینه است. برای تجربه بهترین ها با کمترین هزینه ممکن، پیشنهاد ما به شما کارن فیکس میباشد که خدمات خودروی شما را از جمله دیتیلینگ، کاور و سرامیک خودرو و حتی صافکاری را به صورت تخصصیی و با کمترین هزینه ارائه میدهد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400