نرم افزار تست لپ تاپ | معرفی نرم افزار حرفه ای تست کامپیوتر و لپ تاپ استوک

نرم افزار تست لپ تاپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اعتماد کردن به لپ تاپ جدیدی که به صورت دست دوم خرید‌اید کار سخت و ترسناکی‌است. و اینجاست که نرم افزار تست لپ تاپ یکی از بهترین گزینه‌های نجات دهنده ما خواهد بود. در این مقاله به 8 مورد از بهترین نرم افزار عیب یابی قطعات کامپیوتر پرداخته‌ایم. همچنین تعدادی نرم افزار تست کامپیوتر دست دو و برنامه تست لپتاپ استوک نیز معرفی شده است که بسیار کاربردی هستند.

اگر به تازگی لپ‌ تاپ یا کامپیوتر جدیدی خریده‌اید یا قطعه‌ای از سیستم کامپیوتری خود را بروز کرده‌اید، نرم افزار تست لپ تاپ یا کامپیوتر به شما این امکان را می‌دهد که اطلاعات خوبی درباره سلامت یا عدم سلامت کارکرد سیستم کامپیوتری خود به دست آورید. با معرفی چند برنامه تست سخت افزار کامپیوتر و نرم افزار تست لپ تاپ همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه میخوانید 

برنامه تست سخت افزار کامپیوتر

نرم افزار حرفه ای تست کامپیوتر و لپ تاپ

در ادامه چند برنامه تست لپ تاپ استوک و نرم افزار تست کامپیوتر دست دو را معرفی می‌کنیم.

1. نرم افزار Core Temp

Core Temp یک نرم افزار تست کامپیوتر دست دو کاربردی است. این نرم افزار بوسیله مانیتورینگ تست CPU، اطلاعات دقیقی از دمای واقعی و درصد بارگذاری روی پردازنده را در اختیار شما قرار می‌دهد. همچنین اگر پردازنده اینتل دارید، Core Temp خوانش دما و بارگذاری هر هسته جداگانه روی CPU را نیز ارائه می‌دهد. لازم بذکر است که برای AMD، فقط یک دما را برای کل CPU نشان خواهد داد.

نرم افزار Core Temp همچنین برخی از اطلاعات اولیه در مورد پردازنده، ولتاژ و فرکانس پردازنده را نیز به شما می‌گوید.
لازم بذکر است که چند پلاگین کاربردی برای این نرم افزار موجود است که به کمک آن می‌توان قابلیت‌های آن را افزایش داد. برای مثال افزونه‌ای وجود دارد که به شما امکان می‌دهد نورهای RGB خود را با دمای پردازنده یا بار آن همگام‌سازی کنید.

2. نرم افزار GPU-Z

برنامه تست لپتاپ استوک - نرم افزار GPU-Z

این نرم افزار تقریبا مشابه نرم افزار Core Temp است. با این تفاوت که به جای نظارت بر سی پی یو، GPU شما را زیر نظر خواهد گرفت. با GPU-Z می‌توانید دما و بارگذاری روی پردازنده گرافیکی خود و همچنین سرعت پردازنده گرافیکی، سرعت حافظه داخلی، سرعت فن و میزان حافظه مورد استفاده را بررسی کنید. نرم افزار GPU-Z یک برنامه تست سخت افزار کامپیوتر و لپ تاپ کاربردی است که بصورت رایگان قابل استفاده است.

3. نرم افزار HWiNFO64

HWiNFO64 یکی از پیشرفته‌ترین ابزارها در قالب برنامه تست لپتاپ استوک همچنین برنامه تست سخت افزار کامپیوتر است که به شما این امکان را می‌دهد که چندین مؤلفه اصلی سیستم خود را نظارت کنید. با HWiNFO64 می‌توانید دما و سایر اطلاعات ضروری را در سی پی یو، GPU، رم و مادربرد خود ردیابی کنید. همچنین سرعت فن، بار قطعات و بسیاری موارد دیگر را بررسی کنید تا از سلامت سیستم کامپیوتری خود مطمئن شوید.

4. نرم افزار Prime95

برنامه تست لپتاپ استوک - نرم افزار Prime95

نرم افزار Prime95 یکی از قدیمی‌ترین و بهترین برنامه تست سخت افزار لپ تاپ و کامپیوتر است که به‌صورت رایگان ارائه شده است. این برنامه، اساساً از CPU برای یافتن اعداد اول مرسن (Mersenne) استفاده می‌کند. در این فرایند، کار بسیار سنگینی روی پردازنده ایجاد می‌شود. بطورکلی، اگر برنامه Prime 95 را بتوانید به مدت 5 الی 6 ساعت روی سیستم خود اجرا کنید. نشان دهنده این است که CPU مرکزی شما شرایط خوبی دارد و در طول عمر مفید خود، مشکلی نخواهد داشت.

5. نرم افزار Aida64

Aida64 یک نرم افزار برای تست عملکرد کامپیوتر است که بسیاری از کاربران آن را به نرم افزار Prime95 ترجیح می‌دهند. نحوه کار این نرم افزار به این صورت است که با تقلید از فرآیندهای دنیای واقعی که 100٪ بار را روی پردازنده شما قرار می‌دهند، نحوه عملکرد آن را آزمایش می‌کند و گزارش دقیقی از سالم بودن و یا عیب‌های پردازنده به کاربر ارائه می‌دهد.

تنها مشکل Aida64 رایگان نبودن آن است. برای یک مجوز اولیه (که می‌تواند در حداکثر 3 رایانه استفاده شود) 34.99 دلار هزینه دارد که اگرچه گران نیست، اما احتمالاً برای اکثر کاربرانی که فقط چند بار از تست کامپیوتر دست دوم با برنامه استفاده می‌کنند گزینه ایده‌آلی نیست. با این حال، یک دوره آزمایشی رایگان 30 روزه وجود دارد. بنابراین اگر در حال حاضر نیاز به استفاده از آن دارید، مجبور به پرداخت هزینه نیستید و می‌توانید از آن استفاده کنید.

6. نرم افزار 3D Mark

نرم افزار تست کامپیوتر دست دو - نرم افزار 3D Mark

3DMark یک نرم افزار تست گرافیکی برای ویندوز است که حاوی تعدادی معیار برای عملکردهای مختلف GPU و API‌های نرم افزاری است. این نرم افزار برای تست لپ تاپ گیمینگ دست دوم بسیار کاربردی است. به این دلیل که کل GPU سیستم را به چالش می‌کشد تا گزارش دقیقی از تست سلامت و عملکرد سیستم به شما ارائه دهد.

تست باتری لپ تاپ

مدت زمانی که یک لپ تاپ بدون اتصال به برق کار می‌کند بسته به کاری که با آن انجام می‌دهید، متفاوت است. برای مثال بازی کردن، مرور وب و عواملی مانند وضوح صفحه نمایش تاثیر بسزایی در کارایی باتری لپ تاپ‌ها دارد. اگر قصد دارید که با نرم افزارهای حرفه‌ای و امن به تست لپ تاپ دست دوم جهت بررسی عملکرد باتری آن بپردازید در ادامه با ما باشید.

1. نرم افزار BatteryMon

نرم افزار BatteryMon یک نرم افزار تست لپ تاپ رایگان است که به بررسی باتری لپ تاپ می‌پردازد. این نرم افزار آمار باتری را همراه با نمودار نمایش می‌دهد. همچنین به شما این را امکان می‌دهد تا عملکرد باتری را پس از اجرای عیب یابی باتری بهینه کنید.

نرم افزار تست کامپیوتر دست دو - نرم افزار BatteryMon

2. نرم افزار Imtec Battery Mark

نرم افزار Imtec Battery Mark یک برنامه تست لپتاپ استوک رایگان است که به راحتی باتری لپ تاپ شما را بررسی می‌کند. این نرم افزار عملکرد باتری شما را آزمایش می‌کند سپس گزارشی بصورت یک نمودار سطح باتری در مقابل زمان سپری شده به شما ارائه می‌دهد.

شما می‌توانید تست باتری لپ تاپ را در دو حالت سریع و معمولی انجام دهید. برای این کار می‌توانید گزینه No Load CPU را فعال یا غیرفعال کنید. پس از پیکربندی پارامترهای مورد نیاز، دکمه Start Test را بزنید تا باتری لپ تاپ شما تست شود. فرآیند تست باتری لپ تاپ ممکن است چند دقیقه طول بکشد. با پایان تست باتری لپ تاپ، می‌توانید نمودار را در صفحه کاربری اصلی مشاهده کنید. لازم به ذکر است که این نرم افزار یک برنامه تست سخت افزار است. به این دلیل که علاوه بر تست باتری، اطلاعات پردازنده را نیز آنالیز می‌کند و آن را نمایش می‌دهد.

کدام نرم افزار تست کامپیوتر و لپ تاپ برای من کاربردی است؟

در حالی که همه ابزارهای تست لپ تاپ و کامپیوتر ذکر شده در بالا می‌توانند برای شما کار کنند. واقعیت این است که بهترین برنامه تست لپتاپ استوک یا نرم افزار تست کامپیوتر دست دو این است که از چندین ابزار جهت تست استفاده کنید. اگر به دنبال بیشترین اطلاعات ممکن از سیستم کامپیوتری خود هستید، اجرای تست‌های چندگانه بهترین ایده را در مورد نحوه عملکرد اجزای سیستم شما ارائه می‌دهد.

جمع بندی

طبق مطالب گفته شده فوق که بررسی جامع و دقیقی بر روی بهترین برنامه‌های تست پایداری و عملکرد سیستم و یا قطعات مهم بوده است، می‌دانیم که برای آنالیز عملکرد یک سیستم، باید آن‌ را در شرایط فشار قرار داده و تسک‌هایی با لودینگ بسیار بالا را اجرا کنیم. این عملیات کمک می‌کند که پردازنده یا دیگر قطعات را با مقادیری که سازنده یا فروشنده به ما اعلام می‌کند، مقایسه کنیم. اگر نرم افزار تست لپ تاپ یا کامپیوتری را می‌شناسید که در مطلب فوق به آن اشاره نکرده‌ایم، می‌توانید در بخش نظرات، اطلاعات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
جهان بازار
.
19 مهر 1401، 14:20
پاسخ
1
3
خریدارن گرامی لپ تاپ استوک رو حتما تو روز های اول خرید تست فنی کامل انجام بدید
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 33 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.2 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.5 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.8 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 16.7 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400