راهنمای خرید موس و نکاتی قبل از خرید ماوس + معرفی بهترین ماوس های 2022

بهترین ماوس های 2021
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

داشتن یک موس خوب می‌تواند سرعت و دقت فعالیت شما را افزایش دهد. به همین دلیل در این مطلب ضمن ارائه راهنمای خرید موس و نکاتی قبل از خرید ماوس، به معرفی بهترین ماوس های 2022 پرداخته‌ایم. با نکات هنگام خرید موس با پلازا همراه باشید.

انتخاب یک موس بد می‌تواند موجب کشش در مچ دست و خستگی بسیار در انگشتان شود. اگر از افرادی هستید که زیاد از ماوس استفاده می‌کنند، احتمالا گاهی اوقات مچ دست و انگشتانتان درد می‌گیرد. بخشی از آن به استفاده نکردن صحیح از این دستگاه‌ مربوط است؛ بخشی از آن هم به عدم انتخاب یک ماوس راحت و مناسب مربوط می‌شود. علاوه بر این، ماوس خوب در بازی‌های کامپیوتری و داشتن بهترین موس برای طراحی و کار با نرم‌ افزارهای گرافیکی نقشی اساسی دارد. اما قبل از خرید این دستگاه بهتر است ابتدا راهنمای خرید موس و نکاتی قبل از خرید ماوس را مرور کنید تا بتوانید بر اساس استفاده‌تان، انتخاب مناسبی داشته باشید. در ادامه مطلب نیز تعدادی از بهترین ماوس های 2022 و بهترین ماوس های بازار معرفی شده‌اند تا اطلاعات شما در این زمینه کاملا به‌روز شود.

آنچه در ادامه می‌خوانید

راهنمای خرید موس

استفاده از ماوس هنگام کار کردن با کامپیوتر یا لپ تاپ می‌تواند منجر به افزایش سرعت و کیفیت کار شما شود. پرکاربرد بودن موس دلیل محکمی برای این است که پیش از خرید آن وقت کافی برای تحقیق صرف کنید. برای افزایش سرعت تحقیقات شما، در این قسمت راهنمای خرید موس و نکاتی قبل از خرید ماوس ارائه شده است. با مطالعه هر قسمت از آن می‌توانید یکی از ویژگی‌های موس مورد نیازتان را مشخص کنید.

خرید موس خوب

راهنمای خرید موس: موس بی سیم؛ بله یا نه؟

انتخاب بین موس با سیم و یا بی سیم، اولین سوالی که در رابطه با راهنمای خرید موس و نکاتی قبل از خرید ماوس ممکن است به ذهن‌تان برسد. این که آیا شما باید یک موس بی‌سیم بخرید یا نه، یک تصمیم شخصی است. با استفاده از ماوس بی‌سیم، از دردسر درگیری با سیم موس خلاص می‌شوید اما در مقابل باید ریسک خالی شدن باتری موس در زمانی نامناسب را به جان بخرید. برخی از موس‌های بی‌سیم دارای پایه شارژ هستند، بنابراین لازم نیست مرتب برای آنها باتری بخرید، گرچه حالا لازم است به خاطر داشته باشید که ماوس را در پایه یا ایستگاه شارژ خود قرار دهید. ممکن است برخی دیگر از موس‌ها برای حفظ انرژی سوئیچ روشن / خاموش داشته باشند؛ این قابلیت تنها زمانی مفید است که یادتان باشد وقتی کارتان تمام شد آن را خاموش کنید.

از نکاتی قبل از خرید ماوس این است که در مورد گیرنده‌های بی‌سیم باید گفت برخی از آنها دارای گیرنده‌های نانو هستند که در درگاه USB قرار می‌گیرند. برخی دیگر دارای گیرنده‌های بی‌سیم بزرگ‌تری هستند که چند اینچ از درگاه USB بیرون می‌زنند. همان‌طور که حدس می‌زنید، معمولاً قیمت گیرنده‌های نانو بیشتر است اما درصورتی‌که به‌طور مکرر مسافرت می‌کنید می‌توانند بهترین گزینه برای شما باشند.

با استفاده از ماوس سیمی، دیگر لازم نیست نگران باتری یا گیرنده باشید زیرا برق مورد نیازش را از درگاه USB یا کامپیوتر یا لپ‌تاپ شما دریافت می‌کند. با این وجود، نقطه ضعفش این است که شما به معنای واقعی کلمه کاملاً به رایانه خود متصل هستید و فقط به اندازه طول سیم موس می‌توانید جابه‌جا شوید.

راهنمای خرید موس: گیرنده های موس

نکاتی قبل از خرید ماوس

یکی از نکاتی قبل از خرید ماوس، باتری است. طول عمر باتری دغدغه‌ای برای موس‌های بی‌سیم است که در راهنمای خرید موس باید به آن اشاره کنیم. توجه کنید آیا موس بی‌سیمی که آن را بررسی می‌کنید از گیرنده‌ای با اندازه استاندارد، که از لپ‌تاپ بیرون می‌زند، استفاده می‌کند یا یک گیرنده نانو به کار می‌برد که به شما امکان می‌دهد لپ‌تاپ را بدون نیاز به جدا کردن از آن در جای خودش قرار دهید. آیا گیرنده‌ همراه ماوس دارای پایه است؟ ابزاری مانند فلش USB، قلم بال پوینت (ballpoint)، و کلیدهای یدکی یا گیرنده‌های موس به راحتی جا می‌مانند، بنابراین داشتن یک مکان نگهدارنده (placeholder) مغناطیسی یا یک شکاف مختص آنها، فوق‌العاده مفید است.

به همین ترتیب، ضمن نکات هنگام خرید موس، بررسی کنید که گیرنده مناسبی همراه موس باشد. این مسئله معمولاً برای موس‌هایی که از فناوری بی‌سیم 2.4 گیگاهرتز استفاده می‌کنند، مشکلی ایجاد نمی‌کند، اما بسیاری از موس‌هایی از بلوتوث استفاده می‌کنند در اغلب موارد گیرنده بلوتوث به همراه ندارند. قبل از خرید موس بلوتوث بررسی کنید که آیا رایانه شما قابلیت یکپارچه شدن از طریق بلوتوث را دارد یا نه.

راهنمای خرید موس: موس لیزری یا نوری؟

بهترین ماوس بی سیم

یکی دیگر از موارد مهمی که در راهنمای خرید موس و نکات هنگام خرید موس باید به آن اشاره کنیم، میزان دقت است. موس‌ها با دنبال کردن نقاط در هر اینچ مربع (dots per inch یا DPI) کار می‌کنند. بالاتر بودن DPI باعث می‌شود با میزان جابه‌جایی یکسان ماوس، آیکون مکان‌نما بیشتر جابه‌جا ‌شود. یک موس نوری می‌تواند بین  400 تا 800 DPI را دنبال کند درحالی‌که به‌طور کلی یک موس لیزری می‌تواند بیش از 2،000 DPI را ردیابی کند. بنابراین تصمیم بگیرید ماوس نوری نیاز دارید یا لیزری؟

یکی از نکات هنگام خرید موس این است که اجازه ندهید که تعداد DPI بالاتر شما را فریب دهد. به‌طور معمول برای کارهای روزمره موس شما به چنین ردیابی دقیقی احتیاج ندارد و یک ماوس نوری کاملا خوب خواهد بود. (حتی دقت برخی از آنها بیش از حد و آزار‌دهنده است.) با این وجود گیمرها و طراحان گرافیک اغلب از حساسیت اضافی استقبال می‌کنند.

راهنمای خرید موس: موس های ارگونومیک

بهترین ماوس

شاید مهم‌ترین جنبه هر وسیله جانبی کامپیوتر سهولت استفاده از آن باشد و وقتی صحبت از موس می‌شود، راحت بودن یک ویژگی کلیدی است. ارگونومی برای موس مهم است زیرا می‌تواند به جلوگیری از صدمات حاصل از تکیه کردن مکرر دست به آن کمک کند. با این حال، ارگونومی ویژگی نیست که برای همه یکسان باشد و صرف این که یک تولیدکننده ادعا کند دستگاهش ارگونومیک است کافی نیست و ما نیز به این مسئله در راهنمای خرید موس و نکات هنگام خرید موس تاکید داریم.

متأسفانه تنها راه برای تشخیص این‌که یک ماوس راحت است یا نه، استفاده از آن برای مدت طولانی است، که انجام آن بدون خرید موس کار عملا غیر ممکنی محسوب می‌شود. یکی از نکات هنگام خرید موس این است که مانند سایر لوازم جانبی رایانه، قبل از خرید موس در این زمینه تحقیق کنید. اگر امکان استفاده از ماوس برای مدت طولانی فراهم نباشد، در صورت تمایل می‌توانید اجازه دهید زیبایی آن در تصمیم شما تاثیرگذارتر ظاهر شود. با این حال طراحان گرافیک، گیمرهای PC و دیگر کاربرانی که مدت طولانی از موس استفاده می‌کنند باید به راحتی آن توجه کنند؛ نه زیبایی‌اش.

راهنمای خرید موس: ماوس با اندازه استاندارد یا مسافرتی؟

راهنمای خرید ماوس

فهرست عناوین مطلب:

یکی از نکات هنگام خرید موس اندازه آن است. اگرچه سایزبندی جامعی بین تولیدکنندگان موس وجود ندارد، اما بسیاری از موس‌ها در دو اندازه مختلف عرضه می‌شوند: استاندارد یا مسافرتی. حتی اگر هرگز قصد ندارید موس خود را از خانه خارج کنید موس‌های مسافرتی اغلب برای افرادی که دست‌های کوچک‌تری دارند راحت‌تر هستند. به همین ترتیب ممکن است یک فرد همیشه مسافر بخواهد از یک موس با اندازه طبیعی استفاده کند زیرا موس‌های نامتناسب می‌توانند باعث ناراحتی شوند.

راهنمای خرید موس: دکمه های قابل برنامه ریزی

راهنمای خرید موس

مورد دیگری که لازم است در بخش راهنمای خرید موس و نکاتی قبل از خرید ماوس به آن اشاره کنیم، کلیدهای اضافی روی موس است. همه در مورد دکمه‌های راست کلیک و چپ کلیک و همچنین چرخ اسکرول (scroll wheel) در وسط موس اطلاعاتی دارند. اما برخی از موس‌ها دارای دکمه‌های اضافی، که به‌طور معمول در کنار دستگاه قرار دارند، نیز هستند. این دکمه‌ها می‌توانند برای کارهای خاص، مانند دکمه Back در مرورگر اینترنت شما برنامه‌ریزی شوند. اگر به‌طور مداوم در برنامه‌های خاصی کار می‌کنید، این کلیدها می‌توانند بسیار مفید باشند و تنظیم آنها نیز معمولاً آسان است.

پاسخ به گیمینگ

و اما اصلی ترین سوال گیمرها در بحث راهنمای خرید موس ، سرعت واکنش ماوس است. طرفداران بازی‌های رایانه‌ای آنلاین به موس‌هایی احتیاج دارند که می‌توانند سریع و دقیق پاسخ دهند. برای خرید ماوس گیمینگ ویژگی‌هایی که باید در نظر بگیرند شامل مکانیزم ورودی است؛ مانند لیزر که ممکن است روی سطوح بازتابنده کار نکند، یا توپ لاستیکی (rubber ball)، وضوح ردیاب و سرعتی که حرکت را به کامپیوتر ارسال می‌کند. اگر می‌خواهید در مورد خرید ماوس گیمینگ اطلاعات بیشتری کسب کنید این مطلب را در پلازا ببینید.

بهترین موس های بازار 2022

Logitech MX Master 3

راهنمای خرید موس - Logitech MX Master 3

اگر کارهای خلاقانه و بهره وری زیادی روی کامپیوتر خود انجام می‌دهید، این ممکن است بهترین ماوس بی سیم برای شما باشد. لاجیتک MX Master 3، بهترین برند ماوس، به یکپارچه‌تر کردن گردش کار شما کمک می‌کند، خواه کار شما مستلزم باز بودن چندین تب مرورگر و برنامه‌های کاربردی باشد یا شامل Photoshop و Lightroom برای ویرایش عکس. این ماوس کمی گران است، اما با توجه به فراوانی ویژگی‌ها کاملاً ارزشش را دارد – از 7 دکمه و شماره‌گیر گرفته تا عمر باتری 70 روزه آن با شارژ کامل، اتصال به 3 دستگاه، MagSpeed   Smartshift Wheel و Darkfield Tracking.  به علاوه، Logitech MX Master 3 نیز 5 برابر دقیق تر از ماوس معمولی شماست.

ماوس گیمینگ ریزر مدل Deathadder Essential

ماوس گیمینگ ریزر مدل Deathadder EssentialRazer Deathadder Essential Gaming Mouse

نوع اتصالبا سیم
نوع رابطUSB
دقت حسگر6400,DPI

Razer Pro Click

Razer Pro Click - بهترین موس موجود در بازار ایران

چرا وقتی می‌توانید یک ماوس خیره‌کننده با ویژگی‌های غنی بسیار کاربردی بخرید، به سراغ ماوس‌های متوسط بروید؟ اگر زیاد از ویرایشگرهای ویدیویی استفاده می کنید و چه به طراحی گرافیکی تکیه می‌کنید، این ماوس رویایی شماست، با 8 دکمه کاملاً قابل برنامه ریزی در اختیار شما. Razer، بهترین مارک موس، همچنین برای نرم‌ترین و سریع‌ترین تجربه، 16000 DPI فوق‌العاده به آن می‌دهد، و به اتصال چند دستگاه کمک می‌کند، زیرا می‌داند که شما یک ماشین چند وظیفه‌ای هستید که همزمان از چندین دستگاه استفاده می‌کنید. البته، این ماوس نیز با طراحی زیبا و براق سفید روی خاکستری خود، پوشش مدرنی دارد و بهترین موس برای طراحی است.

ماوس ای فورتک مدل OP-530NUS

ماوس ای فورتک مدل OP-530NUSA4tech OP-530NUS Mouse

نوع اتصالبا سیم
نوع رابطUSB
دقت حسگر1000,DPI

ماوس Modern Mobile مایکروسافت

Modern Mobile - ماوس Modern Mobile مایکروسافت

مایکروسافت ماوس موبایل خود را به روز کرد و به آن تازه سازی مدرن و خوبی بخشید. با ظاهری مستطیلی گرد با نیمرخ پایین تر، نازک تر، وزن سبک تر و قاب دوسویه بسیار زیبا است. اما، این همه چیز نیست. همچنین دارای فناوری BlueTrack مایکروسافت است تا بتوانید از آن پدهای ماوس مزاحم و همچنین اتصال بلوتوث با برد حداکثر 33 فوت رها شوید. این ماوس در هشت رنگ مختلف نیز عرضه می‌شود. بهترین قسمت این است که این موس خوب با قیمت مناسب، فقط کمتر از 50 دلار است.

ماوس گیمینگ تسکو مدل TM 753GA

ماوس گیمینگ تسکو مدل TM 753GATSCO TM 753GA Gaming Mouse

نوع اتصالبا سیم
نوع رابطUSB
دقت حسگر1200,2400,7200,DPI,4800

Logitech MX Anywhere 3

نکات قبل خرید موس - Logitech MX Anywhere 3

چه در کافه‌ها کار می‌کنید یا یک میز کوچک دارید، این ماوس MX Anywhere لاجیتک یک همراه عالی برای کلیک کردن است، به خصوص اگر یک خالق دیجیتال هستید که به یکپارچگی اهمیت می‌دهد. در راهنمای خرید موس، این ماوس بی سیم فقط برای قابل حمل بودن طراحی نشده است. همچنین ایجاد شده است تا با ویژگی‌های خارق العاده‌ای مانند اتصال سه دستگاه، گردش کار شما را بسیار روان‌تر کند، بنابراین می‌توانید با کلیک روی یک دکمه کوچک، پروفایل‌های خاص برنامه و سفارشی‌سازی دکمه‌ها، از لپ تاپ خود به خوبی استفاده کنید. شما همچنین استفاده عظیم 70 روزه با شارژ کامل را خواهید داشت. برخی ممکن است احساس کنند که بیش از 50 دلار برای یک ماوس کوچک گران است، و برخی دیگر احتمالاً مایلند روی یک ماوس پد مناسب نیز سرمایه گذاری کنند، اما ارزش هزینه اضافی را دارد. حتی با سه رنگ مختلف عرضه می‌شود تا زیبایی را به ارمغان بیاورد.

ماوس گیمینگ کورسیر مدل M65 Elite RGB

ماوس گیمینگ کورسیر مدل M65 Elite RGBCorsair M65 Elite RGB Gaming Mouse

نوع اتصالبا سیم
نوع رابطUSB
دقت حسگر18000,DPI

ماوس Bluetooth Ergonomic مایکروسافت

بهترین برند ماوس - ماوس Bluetooth Ergonomic مایکروسافت

ماوس‌های ارگونومیک نیازی به قیمت بالاتر ندارند. ماوس ارگونومیک بلوتوث مایکروسافت گواه این موضوع است. اما این ماوس بلوتوث چیزی فراتر از راحتی، موقعیت طبیعی دست و وزن سبک است. همچنین دارای دو دکمه قابل برنامه ریزی، عمر باتری تا 15 ماه، و اتصال چند دستگاه است. به این ماوس حداکثر سه دستگاه را می‌توان به طور همزمان متصل کرد.

ماوس گیمینگ ریزر مدل Basilisk Essential

ماوس گیمینگ ریزر مدل Basilisk EssentialRazer Basilisk Essential Gaming Mouse

نوع اتصالبا سیم
نوع رابطUSB
دقت حسگر6400,DPI

ماوس Logitech Ergo M575 Wireless Trackball

نکات مهم هنگام خرید موس - ماوس Logitech Ergo M575 Wireless Trackball

ماوس بی سیم Logitech Ergo M575، بهترین برند موس کامپیوتر، بسیار پاسخگو است و مچ و بازوهای شما را راحت و در حالت استراحت نگه می‌دارد. شکل ارگونومیک تکیه گاه کف دستی که به راحتی آن میافزاید، خستگی دست و بازو را کاهش می‌دهد. متأسفانه، قابل شارژ نیست، اما این واقعیت که حدود 24 ماه عمر باتری به شما می‌دهد، بسیار عالی است.

ماوس گیمینگ بلودی مدل V7M71 همراه پد

ماوس گیمینگ بلودی مدل V7M71 همراه پدBloody V7M71 Gaming Mouse With Pad

نوع اتصالبا سیم
نوع رابطUSB 3.0
دقت حسگر800,1000,1200,1600,3200,CPI

ماوس اپل Magic 2

بهترین مارک موس - ماوس اپل Magic 2

وقتی اپل مشغول ساخت گوشی‌های بسیار گران قیمت و حتی رایانه‌های شخصی گران تر مانند Macbook Pro بود، ساختن یکی از عجیب ترین و در عین حال موثرترین ماوس‌هایی که تا به حال دیده ایم، دور از انتظار نیست. وقتی به مشخصات موس مناسب طراحی نگاه می‌کنید، دکمه‌ای روی Magic Mouse 2 وجود ندارد. این ماوس خوب کاملاً با حرکات کنترل می‌شود و تمام مزایای ترک پد و همچنین ماوس را به آن می‌دهد.

ماوس گیمینگ رپو مدل VT200

ماوس گیمینگ رپو مدل VT200Rapoo VT200 Gaming Mouse

نوع اتصالبا سیم
نوع رابطUSB

ماوس اپتیکال ارگونومیک Vertical Anker

نکات مهم خرید موس - ماوس اپتیکال ارگونومیک Vertical Anker

اجازه ندهید طراحی عجیب و غریب و نام آزاردهنده ی آن شما را فریب دهد. از لحظه ای که شروع به استفاده از این موس خوب برای لپ تاپ می‌کنید، متوجه خواهید شد که بهترین ماوس برای شماست. مطمئناً، نسبت به سایر ماوس‌های ارگونومیک کمی ارزان تر ساخته شده است. اما در راهنمای خرید موس، به این شکل نگاه کنید که این یک راه مقرون به صرفه برای جلوگیری از RSI است.

ماوس بی سیم شیائومی مدل Fashion-Style

ماوس بی سیم شیائومی مدل Fashion-StyleXiaomi Fashion-Style Wireless Mouse

نوع اتصالبی سیم
نوع رابطبلوتوث,دانگل وایرلس
دقت حسگر1000

Razer Viper 8K

موس خوب با قیمت مناسب - Razer Viper 8K

بازی‌های رقابتی سریع نیاز به یک ماوس گیمینگ دارند که بتواند از پس آن برآید، و برای این کار، باید نگاهی به Razer Viper 8K بیندازید. این یکی از سریع‌ترین و پاسخگوترین ماوس‌های گیمینگ موجود است، به لطف نرخ پاسخگویی 8000 هرتز و تاخیر کلیک کمتر از 0.125 میلی‌ثانیه. همچنین ساختار چشمگیر خط Razer Viper و همچنین طراحی دوسویه برخی از مدل‌های آن را به ارث برده است. اگرچه برای بهره‌مندی کامل از Viper 8K به یک مانیتور سریع نیاز دارید، اما اگر به پاسخ‌گوترین ماوس ممکن نیاز دارید، این بهترین ماوس برای شماست.

ماوس گیمینگ ریزر مدل Viper

ماوس گیمینگ ریزر مدل ViperRazer Viper Gaming Mouse

نوع اتصالبا سیم
نوع رابطUSB
دقت حسگر16000,DPI

Razer Basilisk X Hyperspeed

خرید Razer Basilisk X Hyperspeed - بهترین موس موجود در بازار ایران

ماوس Razer Basilisk X Hyperspeed بدون شک بهترین ماوس بی سیمی است که تا کنون در سال 2022 آزمایش کرده‌ایم که عملکرد عالی بازی‌های بی‌سیم را با دقت و پاسخ‌گویی چشمگیر ارائه می‌کند. اما، برخلاف همتایان سیمی خود، موس‌های بازی بی سیم برای اینکه واقعا خوب باشند، باید چند چیز دیگر را هم داشته باشند، یعنی عمر باتری، قیمت مقرون به صرفه و اتصال خوب. در این موارد، این دستگاه جانبی Razer نیز عالی است. به عنوان مثال، این ماوس گیمینگ می‌تواند تا 450 ساعت با یک باتری AA کار کند. و اگرچه ممکن است ارزان‌ترین گزینه موجود نباشد، اما مطمئناً برای هر کسی که در مورد بازی جدی است، خرید آن منطقی است.

ماوس گیمینگ بی سیم ریزر مدل Basilisk X Hyper Speed

ماوس گیمینگ بی سیم ریزر مدل Basilisk X Hyper SpeedRazer Basilisk X Hyper Speed Wireless Gaming Mouse

نوع اتصالبی سیم
نوع رابطبلوتوث,دانگل وایرلس
دقت حسگر800,1800,16000,3600,7200,DPI

سوالات متداول

چه ماوسی بخریم؟

هر استفاده ای که از لپ تاپ خود میکنید، خرید ماوسی که راحت باشد بسیار مهم است. بنابراین پیشنهاد ما، خرید یک ماوس ارگونومیک است.

کدام ماوس برای من بهتر است؟

طرفداران بازی‌های رایانه‌ای آنلاین به موس‌هایی احتیاج دارند که می‌توانند سریع و دقیق پاسخ دهند.

سخن پایانی

در این مطلب تلاش کردیم ضمن ارائه راهنمای خرید موس و نکاتی قبل از خرید ماوس، اطلاعات تکمیلی نیز در این زمینه در اختیار شما قرار دهیم تا بتوانید از بین بهترین ماوس های 2022 و بهترین موس‌های بازار انتخاب ممتازی داشته باشید. شما نیز تجربیاتتان در انتخاب و خرید موس و نکاتی قبل از خرید ماوس را در قسمت کامنت با ما به اشتراک بگذارید. به نظر شما جای کدام موس در فهرست ما خالی است؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران7 دیدگاه
avatar
reza
.
11 مهر 1400، 11:00
پاسخ
1
1
مطلب خیلی *** بود حیف وقت و نت.***
avatar
سهیل فرضی
.
23 خرداد 1400، 23:30
پاسخ
0
1
مقاله خوبی بود. من تازگی یک موس بی سیم از فروشگاه اینترنتی تکنوسان خریدم و راضی بودم اما اگه قبلش مقاله شما رو میخوندم شاید یه مدل دیگه رو خریداری میکردم
avatar
mohammad
.
08 اردیبهشت 1400، 16:01
پاسخ
0
0
سلام کسی میتونه یه موس معرفی کنه که هم سیمی باشه و هم بیسیم ؟
avatar
شهرزاد
.
05 خرداد 1398، 21:11
پاسخ
0
2
تشکر از سایت و مطلب خوبتون
avatar
نوید
.
05 خرداد 1398، 16:35
پاسخ
1
0
موس گیمینگ من باتریش خیلی زود خالی میشه. هر دو هفته ی باتری قلمی براش باید بگیرم. طبیعی هستش؟
نمایش 2 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402