معروف ترین بازیگران ایرانی مقیم در خارج از کشور را بشناسید!

بازیگران ایرانی خارج از کشور
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

چند سالیست که خبر حضور بازیگران ایرانی در خارج را به دفعات می‌شنویم. این موضوع همیشه بحث برانگیز بوده و سروصدای زیادی به پا می‌کند. بازیگری که کمی شناخته شده باشد، تلاش می‌کند تا نامش در لیست بازیگران ایرانی مقیم خارج قرار بگیرد. آسایش و رفاه کشورهای خارجی باعث شده تا برخی از بازیگران ایرانی ساکن خارج از کشور شوند.

از گذشته همیشه بودند بازیگرانی که سودای رفتن به خارج از کشور را در ذهن می‌پروراندند. حتی برخی از بازیگران قدیمی به‌دلیل ممنوع‌الکاری طولانی مدت برای همیشه از کشور خارج شدند. اما اکنون چند سالی است که همچون گذشته به بازیگران ایرانی در خارج سخت گرفته نمی‌شود. این موضوع باعث شده تا تعداد بازیگران مقیم خارج زیاد شود. برخی از این بازیگران ماه‌های زیادی از سال را در کشوری که اقامت دارند، زندگی کرده و فقط برای بازی در فیلم یا سریال به ایران برمی‌گردند. اما در این بین هستند بازیگرانی که برای همیشه از ایران مهاجرت کرده‌اند. به‌همین منظور ما در این مقاله لیست کاملی از بازیگران ایرانی ساکن خارج و بازیگرانی که اقامت کشورهای خارجی را دارند، آماده کرده‌ایم. با پلازا همراه باشید.

در ادامه خواهیم خواند

بازیگران ایرانی مقیم خارج از کشور

تعداد زیادی از بازیگرانی ایرانی در خارج از کشور اقامت دارند. در واقع این بازیگران برای همیشه از ایران خارج نشده‌اند. بلکه چند ماهی از سال را که مشغول کار نیستند در کشور دوم خود زندگی می‌کنند. در این بخش از مقاله با بازیگران ایرانی مقیم خارج آشنا می‌شوید.

1. فریبرز عرب نیا

فریبرز عرب نیا - بازیگران ایرانی مقیم خارج از کشور

 • مقیم کشور آمریکا

نام «فریبرز عرب‌نیا» از بازیگران مشهور کشورمان در لیست بازیگران مقیم آمریکا قرار دارد. او از جمله بازیگران ایرانی مقیم خارج است که در آمریکا زندگی می‌کند. فریبرز عرب‌نیا در خصوص زندگی در این کشور عنوان کرد:

قصد اقامت دائم در آمریکا را ندارم. هدفم فقط زندگی در کنار فرزندم است. می‌خواهم همچون یک رفیق در کنار پسرم زندگی کنم.

این بازیگر مشهور کشورمان معمولا فقط فصل تابستان به ایران برمی‌گردد تا پروژه‌های سینمایی یا سریال‌های برجسته را بررسی کند. او به‌دلیل حضور فرزندش «جانیار» که حاصل ازدواج فریبرز عرب‌نیا با عسل بدیعی است، در آمریکا اقامت دارد. از آثار معروف او می‌توان به سریال خاطره‌انگیز «مختارنامه» همچنین فیلم‌های سینمایی نظیر «پرتقال خونی»، «شکلات داغ» و «چ» اشاره کرد.

2. میترا حجار

میترا حجار - بازیگران ایرانی در خارج

 • مقیم کشور آمریکا

«میترا حجار» از بازیگران موفق زن ایرانی است که نامش در لیست بازیگران ایرانی مقیم خارج دیده می‌شود. میترا حجار در سال 1384 برای ادامه تحصیل به فرانسه رفت. او به مدت 3 سال از جمله بازیگران ایرانی ساکن فرانسه به‌شمار می‌آمد. اما نهایتا بعد از اتمام تحصیل خود به کشور بازگشت. شنیده‌ها حاکی از آن است که خانم حجار اکنون اقامت کشور آمریکا را دارد. به‌همین دلیل می‌توان او را از بازیگران ایرانی در خارج از کشور دانست. از آثار معروف میترا حجار باید «اعتراض»، «شب‌های تهران» و «رخساره» را نام برد.

3. شهاب حسینی

شهاب حسینی - بازیگران ایرانی مقیم آمریکا

 • مقیم کشور آمریکا

«شهاب حسینی» از بازیگران ایرانی مقیم خارج است. او همراه خانواده به آمریکا مهاجرت کرد و فقط برای بازی در فیلم یا سریال به ایران بازمی‌گردد. مهاجرت این بازیگر افتخار آفرین کشورمان با سروصدای زیادی در رسانه‌ها همراه بود. از آثار تلویزیونی مشهور او می‌توان به «پس از باران»، «پلیس جوان»، «مدار صفر درجه»، «شوق پرواز» و « تب سرد» اشاره کرد. همچنین برخی از فیلم‌های سینمایی پرطرفدار او عبارتند از «زهر عسل»، «جدایی نادر از سیمین» و «فروشنده».

4. نسرین مقانلو

نسرین مقانلو - بازیگر زن ایرانی ساکن آمریکا

 • مقیم کشور آمریکا

«نسرین مقانلو» بازیگر زن ایرانی ساکن آمریکا است که پس از زندگی 10 ساله در آن کشور به ایران بازگشت. خانم مقانلو پس ازدواج با همسرش به آمریکا رفت و بازیگری را کنار گذاشت. او در این خصوص می‌گوید:

می‌خواستم عشق را تجربه کنم. و بدانم به خاطر عشق می‌توانم از لذت‌های زندگی در کشورم و کاری که دوست دارم بگذرم یا نه. به مدت 10 سال با همسرم در آمریکا زندگی کردیم. اما بعد از آن با او صحبت کردم و خواستم به کارم ادامه بدهم. خوشبختانه او مرا درک کرد و به ایران بازگشتیم.

برخی آثار مشهور نسرین مقانلو یکی از بازیگران ایرانی در خارج زندگی کرده عبارتند از «حس سوم»، «ساعت شنی»، «مختارنامه»، «زن‌ها فرشته اند 2»، «سوپراستار» و «مهمان مامان».

5. ایرج طهماسب

ایرج طهماسب - بازیگران ایرانی در کانادا

 • مقیم کشور کانادا

«ایرج طهماسب» یکی‌دیگر از بازیگران ایرانی مقیم خارج است. او اقامت کشور کانادا را دارد و پس از اتمام پروژه کارش در ایران به کانادا می‌رود. به‌همین دلیل می‌توان او را از بازیگران ایرانی ساکن خارج دانست. مجموعه برنامه تلویزیونی «کلاه قرمزی» یکی از محبوب‌ترین آثار این مجری، بازیگر و کارگردان توانمند کشورمان محسوب می‌شود. این برنامه به مدت 7 سال در روزهای عید نوروز مهمان خانه‌هایمان بود.

6. نیکی کریمی

نیکی کریمی - بازیگران ایرانی مقیم آمریکا

 • مقیم کشور آمریکا

«نیکی کریمی» موفق‌ترین بازیگر زن سینمای کشورمان است که به‌عنوان یکی از بازیگران ایرانی در خارج شناخته می‌شود. او در سال 1371 برای ادامه تحصیل خود در زمینه طراحی لباس به آمریکا رفت و تا چندین سال آن‌جا زندگی کرد. به‌همین دلیل می‌توان حدس زد نیکی کریمی اقامت کشور آمریکا را داشته باشد. البته لازم به ذکر است که خانواده نیکی کریمی در انگلیس زندگی می‌کنند و او رفت و آمد زیادی به لندن دارد. از آثار سینمایی پرطرفدار این بازیگر زن موفق کشورمان می‌توان به «دو زن»، «نیمه پنهان»، «واکنش پنجم»، «پری»، «عروس» و «دیوانه از قفس پرید» اشاره کرد.

7. بهرام رادان

بهرام رادان - بازیگران ایرانی ساکن کانادا

 • مقیم کشور کانادا

«بهرام رادان» سوپراستار موفق و خوش‌چهره کشورمان است که نامش در لیست بازیگران ایرانی ساکن کانادا قرار دارد. او علاوه‌بر بازیگری در حرفه مدلینگ هم فعالیت می‌کند. حتما شما هم تصویر او را بارها بر تابلوهای تبلیغاتی شهر دیده‌اید. از آثار مشهور این بازیگر توانا و موفق کشورمان می‌توان به «سنتوری»، «شور عشق»، «شمعی در باد» و «آتش بس 2» اشاره کرد.

8. گوهر خیر اندیش

گوهر خیراندیش - بازیگر زن ایرانی ساکن آمریکا

 • مقیم کشور آمریکا

«گوهر خیراندیش» از بازیگران زن موفق سینما، تئاتر و تلویزیون کشورمان به‌شمار می‌آید. او سال‌های زیادی است که به‌دلیل تحصیل فرزندانش از جمله بازیگران ایرانی ساکن آمریکا محسوب می‌شود. خانم خیراندیش از بازیگران ایرانی در خارج از کشور است که ماه‌های زیادی از سال را آن‌جا سپری می‌کند. جالب است بدانید که او توانسته تاکنون چندین کارگاه آموزشی موفق را در آمریکا برگزار کند. از آثار معروف گوهر خیراندیش می‌توان به سریال‌هایی همچون «خانه ما»، «سفر سبز» و «میوه ممنوعه» اشاره کرد. همچنین فیلم‌های سینمایی همچون «گل یخ»، «دایره زندگی» و «خوب بد جلف: ارتش سری» از کارهای پرطرفدار او محسوب می‌شوند.

9. اکبر عبدی

اکبر عبدی - بازیگران ایرانی در ترکیه

 • مقیم کشور ترکیه

چندین سال پیش این خبر که «اکبر عبدی» از بازیگران ایرانی ساکن ترکیه شده است، در رسانه‌ها سروصدای زیادی به پا کرد. رسانه‌ها با کمی شیطنت عنوان کردند اکبر عبدی همچون بازیگران ایرانی در خارج زندگی می‌کند. اما آقای عبدی خبر مهاجرتش را با صراحت رد کرد. او وقتی متوجه شد نامش به‌عنوان بازیگران ایرانی در ترکیه برده می‌شود، در این خصوص عنوان کرد:

من به هیچ‌وجه مهاجرت نکرده‌ام. فقط به‌دلیل هم زبانی کشور ترکیه، شرایط مساعد آب و هوا که برای بیماری‌ام مفید بود، همچنین کمی استراحت، خانه‌ای در این کشور خریداری کردم.

این گفته‌های اکبر عبدی باعث شد تا عده زیادی او را از بازیگران ایرانی که خارج از کشور زندگی میکنند، بدانند. از آثار پرطرفدار این بازیگر عرصه کمدی کشورمان می‌توان «در چشم باد»، «شوق پرواز»، «معراجی‌ها»، «آدم برفی»، «اخراجی‌ها» و «دزد عروسک‌ها» را نام برد.

10. شبنم قلی‌خانی

شبنم قلی خانی - بازیگران ایرانی در خارج

 • مقیم کشور استرالیا

«شبنم قلی‌خانی» از بازیگران مطرح زن سینما و تلویزیون کشورمان به‌شمار می‌آید. او در سن بسیار کم با نقش «مریم مقدس» شناخته شد و خیلی زود توانست به یکی از بازیگران شناخته شده کشورمان تبدیل شود. خانم قلی‌خانی چند سالی را به‌دلیل تحصیل در رشته کارگردانی در کشور استرالیا گذرانده است. شنیده‌ها حاکی از آنند که شبنم قلی‌خانی فرزند خود را در همین کشور به دنیا آورد. به‌همین دلیل نام خانم قلی‌خانی در لیست بازیگران ایرانی ساکن خارج دیده می‌شود. البته باید بگوییم که اکنون او به کشور بازگشته و چند سالی است که به همراه همسر و فرزندش در ایران زندگی می‌کند. از آثار معروف تلویزیونی شبنم قلی‌خانی باید به «اولین شب آرامش»، «ما چند نفر»، «هشت و نیم دقیقه»، «آنام» و «بیگانه‌ای با من است» اشاره کرد.

11. حسام نواب صفوی

حسام نواب صفوی - بازیگران ایرانی خارج از ایران

 • مقیم کشور بلژیک

«حسام نواب صفوی» تجربه سال‌های زیادی زندگی در خارج از ایران را دارد. به‌همین دلیل باید او را یکی‌دیگر از بازیگران ایرانی در خارج از کشور دانست. او در تهران متولد شد اما همراه خانواده دوران کودکی خود را در آمریکا گذراند. سپس برای تحقق یافتن بازیگری، آرزوی کودکی‌اش به ایران بازگشت. حسام نواب صفوی علاوه‌بر رفت و آمدش به آمریکا چند سالی است که در کشور بلژیک اقامت دارد. چندی پیش با حمله داعش به این کشور از سپاه ایران جهت برقراری نظم و امنیت کمک خواست. از آثار معروف این بازیگر پرحاشیه کشورمان می‌توان «ازدواج به سبک ایرانی»، «اخراجی‌ها 2» و «نهنگ عنبر» را نام برد.

12. الناز شاکردوست

الناز شاکردوست - بازیگران ایرانی مقیم خارج

 • مقیم لندن

«الناز شاکردوست» یکی از پرطرفدارترین بازیگران زن در سینمای کشورمان محسوب می‌شود. او در دهه 80 ایران بسیار پرکار بود و توانست فیلم‌های پرفروشی را بازی کند. جالب است بدانید که او اکنون شیوه بازیگری خود را تغییر داده و با گزیده‌کاری تلاش می‌کند تا نقش‌های تاثیرگذاری را بازی کند. الناز شاکردوست از جمله بازیگران ایرانی مقیم خارج است که برای ادامه تحصیل به لندن رفت. او که هدفش افزودن آگاهی و دانش بازیگری بود چند سالی به‌عنوان یکی از بازیگران ایرانی ساکن خارج شناخته می‌شد. الناز شاکردوست پس از اتمام دوره تحصیلش به کشور برگشت و همچنان در ایران زندگی می‌کند. «گل یخ»، «چند می‌گیری گریه کنی؟»، «بوی گندم»، «رسوایی» و «شبی که ماه کامل شد» نمونه‌ای از آثار پرطرفدار او هستند.

13. پارسا پیروزفر

پارساپیروزفر - بازیگر ایرانی خارج از کشور

 

 • مقیم کشور آمریکا

«پارسا پیروزفر» از بازیگران کم‌کار و موفق در عرصه سینما و تئاتر کشورمان است. این بازیگر ایرانی خارج از کشور از جمله لس‌آنجلس آمریکا تئاترهای زیادی را اجرا رفته است. نمایش‌نامه «ماتریوشکا» که بر اساس 6 داستان کوتاه مشهور «آنتوان چخوف» نوشته شد، یکی از پرطرفدارترین تئاترهای پارسا پیروزفر در شهرهای «تورنتو» و «مونترال کانادا» بود. به‌دلیل رفت و آمد پارسا پیروزفر به خارج از کشور سال‌های زیادی است که او به‌عنوان یکی از بازیگران ایرانی مقیم خارج شناخته می‌شود. از آثار مشهور این بازیگر گزیده‌کار و خوش‌چهره کشورمان می‌توان به «مهمان مامان»، «در چشم باد» و «اشک سرما» اشاره کرد.

14. مهتاب نصیرپور

مهتاب نصیرپور - بازیگران ایرانی مقیم خارج

 • مقیم کشور کانادا

«مهتاب نصیرپور» از بازیگران شناخته شده تئاتر، سینما و تلویزیون ایران به‌شمار می‌آید. او که در زمینه تئاتر اجراهای موفق و چشم‌گیر زیادی داشت به یک‌باره از اجرای تئاتر فاصله گرفت و همراه همسر خود به ونکوور کانادا رفت. پس از مدت کوتاهی او و همسرش «محمد رحمانیان» کارگردان سینما و تئاتر کشورمان در کانادا گروه تئاتر تشکیل داده و اجراهای زیادی انجام دادند. از آثار شناخته شده او در سینما می‌توان «سرو زیر آب»، «به‌نام پدر» و «من ترانه 15 سال دارم» را نام برد.

15. همایون ارشادی

همایون ارشادی - بازیگران ایرانی مقیم خارج

 • مقیم کشور ایتالیا

نام «همایون ارشادی: در لیست بازیگران ایرانی مقیم خارج قرار دارد. او بعد از اتمام دوره دبیرستان برای ادامه تحصیل به ایتالیا رفت. زندگی 11 ساله همایون ارشادی در این کشور باعث شده تا امروزه او را به ‌عنوان یکی از بازیگران ایرانی در خارج بشناسند. همایون ارشادی تاکنون در چندین فیلم بین‌المللی همچون «تحت تعقیب‌ترین مرد» به کارگردانی آنتون کوربن و «علی و نینو» در کشور انگلیس پرداخته است. از دیگر آثار مشهور او می‌توان به «واکنش پنجم»، «هت‌ریک»، «ایتالیا ایتالیا» و «زندگی با چشمان بسته» اشاره کرد.

16. فلور نظری

فلور نظری - بازیگران ایرانی در خارج

 • مقیم کشور آلمان

«فلور نظری» یکی‌دیگر از بازیگران ایرانی مقیم خارج است. او با گذاشتن عکس‌هایی در اینستاگرام خبر از حضور خود در آلمان داد و این کشور را وطن دوم خود دانست. این خبر واکنش رسانه‌ها و مخاطبین زیادی را به همراه داشت. درحال حاضر فلور نظری به‌دلیل زندگی پسرش در آلمان چند ماهی از سال را در این کشور زندگی می‌کند. برخی از آثار شناخته شده او عبارتند از «خانه به دوش»، «گسل»، «ازدواج صورتی»، «کلاهی برای باران» و «آتش بس 2».

بازیگران ایرانی متولد خارج از کشور

برخی از بازیگران ایرانی در خارج از کشور متولد شده‌اند. البته خیلی زود به ایران برگشته و دیگر از کشور خارج نشده‌اند. در این بخش از مقاله بازیگرانی را که متولد خارج از ایران هستند، معرفی می‌کنیم.

1. پیمان معادی

پیمان معادی - بازیگران ایرانی ساکن آمریکا

 • متولد کشور آمریکا

«پیمان معادی» بازیگر صاحب سبک سینمای کشورمان در نیویورک ایالت متحده آمریکا متولد شده است. به‌همین دلیل می‌توان نام او را در لیست بازیگران ایرانی در خارج از کشور قرار داد. از آثار بین‌المللی پیمان معادی باید «کمپ ایکس ری»، «شوالیه‌ها»، «آن شب» و «شش زیرزمینی» را نام برد.

«درباره الی»، «جدایی نادر از سمین»، «ملبورن» و «ابد و یک روز» از نمونه آثار موفق ایرانی پیمان معادی به‌شمار می‌آیند. پیمان معادی در سی‌و‌هشتمین جشنواره فیلم فجر برای فیلم سینمایی «درخت گردو» برنده سیمرغ بهترین بازیگر نقش اول مرد شد. اما به‌دلیل حضورش در آمریکا نتوانست در مراسم شرکت کند.

2. شقایق دهقان

شقایق دهقان - بازیگران ایرانی متولد خارج از کشور

 • متولد کشور آلمان

«شقایق دهقان» از بازیگران موفق زن عرصه کمدی کشورمان است که در شهر گیسن آلمان به دنیا آمد. او خیلی زود زمانی که تنها 3 ماه داشت به‌دلیل اتمام تحصیل پدرش به ایران بازگشت. شقایق دهقان با سریال‌های نود شبی «مهران مدیری» به مخاطبین تلویزیون معرفی شد. اما می‌توان بازی او را در سریال «ساختمان پزشکان» به کارگردانی سروش صحت در نقش خانم شیرزاد دلیل اصلی محبوبیتش دانست. او به همراه همسر سابقش «محراب قاسم‌خانی» نویسندگی سریال‌های کمدی زیادی را در تلویزیون برعهده داشت. برخی از این آثار عبارتند از «نقطه‌چین»، «شب‌های برره»، «کمربندها را ببندیم» و «شرف خانواده فاضل».

3. نیما شعبان‌نژاد

نیما شعبان نژاد - بازیگران ایرانی متولد خارج از کشور

 •  متولد کشور آلمان

«نیما شعبان‌نژاد» از بازیگران جوان و خوش انرژی تئاتر، سینما و تلویزیون کشورمان است که نامش در لیست بازیگران ایرانی در خارج قرار دارد. او در شهر کلن آلمان متولد شد. پدر و مادرش هر دو ایرانی هستند و زمانی‌که نیما سه ساله بود برای همیشه به ایران بازگشتند. نیما شعبان‌نژاد از طریق برنامه «خندوانه» و بازی در نقش شخصیت‌های بامزه به مردم معرفی شد. این اجرای او رضایت درصد بالایی از مخاطبین را به همراه داشت تا جایی‌که توانست حضور او را در خندوانه دائمی کند. از دیگر آثار موفق و پرطرفدار نیما شعبان‌نژاد می‌توان به «رهایم نکن»، «دوپینگ»، «ممنوعه»، «هیولا» و «دراکولا» اشاره کرد.

4. گلوریا هاردی

گلوریا هاردی - بازیگر زن ایرانی ساکن فرانسه

 • متولد کشور فرانسه

«گلوریا هاردی» همسر ساعد سهیلی از بازیگران مطرح سینما و تلویزیون کشورمان است. او در شهر بوردو فرانسه از مادری ایرانی‌الاصل و پدری فرانسوی متولد شد. گلوریا هاردی بازیگر زن ایرانی ساکن فرانسه پس از آشنایی با همسرش به ایران آمد. او به‌دلیل علاقه زیاد به بازیگری در کلاس‌های بازیگری «آزیتا حاجیان» حضور پیدا کرد. سریال به‌یاد ماندنی «کیمیا» اولین حضور او جلوی دوربین بود که باعث شد طرفداران زیادی پیدا کند.

5. سحر جعفری‌جوزانی

سحر جعفری جوزانی - بازیگران ایرانی متولد خارج از کشور

 • متولد کشور آمریکا

«سحر جعفری‌جوزانی» یکی‌دیگر از بازیگران ایرانی متولد خارج از کشور به‌شمار می‌آید. این بازیگر ایرانی آمریکایی در کالیفرنیا از مادری آمریکایی و پدری ایرانی متولد شد. پدرش مسعود جعفری‌جوزانی از کارگردانان مطرح سینما و تلویزیون کشورمان محسوب می‌شود. سحر جعفری‌جوزانی تا 5 سالگی در آمریکا نزد مادرش زندگی کرد سپس همراه پدر به ایران بازگشت. از آثار تلویزیونی او می‌توان «نقطه‌چین»، «باغ مظفر»، «فضانوردان»، «مرد دو هزار چهره»، «در چشم باد» و «همه بچه‌های من» را نام برد.

بازیگران ایرانی ساکن خارج از کشور

برخی از بازیگران ایرانی خارج از کشور زندگی می‌کنند. عده‌ای در آنجا مشغول به فعالیت هنری هستند و بعضی دیگر کشورهای خارجی را صرفا برای زندگی انتخاب کرده‌اند. در این بخش از مقاله با بازیگران ایرانی ساکن خارج از کشور آشنا خواهید شد.

1. شهره آغداشلو

شهره آغداشلو - بازیگران ایرانی که ساکن خارج هستند

 • ساکن کشور آمریکا

«شهره آغداشلو» از بازیگران ایرانی که ساکن خارج از ایران هستند، به‌شمار می‌آید. او با نام اصلی «شهره وزیری‌تبار» پس از ازدواج با «آیدین آغداشلو» نام خانوادگی او را برای خود انتخاب کرد. شهره آغداشلو قبل از انقلاب در فیلم‌های معروفی همچون «سوته دلان»، «گزارش» و «شطرنج باد» بازی کرد. جریانات انقلاب اسلامی ایران باعث شد تا او برای همیشه ایران را ترک کند. شهره آغداشلو در خارج از ایران آثار موفقی همچون «خانه‌ای از شن و مه» و مجموعه تلویزیونی «خانه صدام» را کار کرده است. او توانست برای این آثار موفق جایزه اسکار بهترین نقش مکمل زن و جایزه امی را کسب کند.

2. مرتضی عقیلی

مرتضی عقیلی - بازیگران ایرانی در خارج

 • ساکن کشور آمریکا

«مرتضی عقیلی» از بازیگران ایرانی در خارج از کشور است. او در جریانات انقلاب اسلامی ایران را ترک کرد و اکنون در لس آنجلس آمریکا زندگی می‌کند. او پیش از انقلاب یکی از بازیگران پرکار و کارگردان برجسته فیلم‌های متعددی بود. برخی از آثار او عبارتند از «کاکو»، »سلام بر عشق»، «شب زخمی» و «زمین ناهموار».

3. گلشیفته فراهانی

گلشیفته فراهانی- بازیگران ایرانی زن ساکن فرانسه

 • ساکن کشور فرانسه
همچنین بخوانید :

«گلشیفته فراهانی» از بازیگران ایرانی ساکن خارج است که حدود 11 سال پیش از ایران رفت. او که در ایران از بازیگران زن جوان و موفق سینما محسوب می‌شد برای امتحان شانس خود در هالیوود در لیست بازیگران ایرانی در خارج قرار گرفت. از آثار خارجی گلشیفته می‌توان به «یک مشت دروغ»، «جای اژدها» و «خورشت آلو با مرغ» اشاره کرد. او در زمان بازیگری خود در ایران با کارگردانان مطرح و در فیلم‌های موفق زیادی بازی کرده بود. برخی از این فیلم‌های سینمایی عبارتند از «بوتیک»، «به نام پدر»، «سنتوری» و «درباره الی».

4. رامسین کبریتی

رامسین کبریتی - بازیگران ایرانی ساکن خارج

 • ساکن در کشور ترکیه

اگر به لیست بازیگران ایرانی خارج از کشور نگاه کنیم نام «رامسین کبریتی» به چشم می‌خورد. او از جمله بازیگرانی بود که با هدف پیوستن به شبکه خارجی جم از ایران رفت. اما پس از حضور در این شبکه به موفقیت چشم‌گیری دست نیافت و خیلی زود از آن جدا شد. شنیده‌ها حاکی از آن است که رامسین کبریتی درحال حاضر در کشور ترکیه زندگی می‌کند. از جمله آثار شناخته شده او می‌توان به سریال «ستایش»، «شب دهم»، «مدار صفر درجه» و «تنهاترین سردار» اشاره کرد.

5. سوسن تسلیمی

 • ساکن کشور سوئد

«سوسن تسلیمی» یکی‌دیگر از بازیگران ایرانی ساکن خارج از کشور محسوب می‌شود. او بازیگر مورد علاقه «بهرام بیضایی» بود و با چهار فیلم موفق از این کارگردان به نام‌های «مرگ یزدگرد»، «چریکه تارا» ،«شاید وقتی دیگر» و «باشو غریبه کوچک» به شهرت زیادی دست پیدا کرد. سوسن تسلیمی همسر سابق داریوش فرهنگ در سال 1366 تصمیم گرفت ایران را برای همیشه به مقصد سوئد ترک کند. از دیگر آثار سوسن تسلیمی از بازیگران ایرانی خارج از ایران می‌توان به فیلم «طلسم» و »مادیان» اشاره کرد.

6. مهناز افشار

مهناز افشار - بازیگران ایرانی در خارج

 • ساکن کشور آلمان

«مهناز افشار» یکی از موفق‌ترین و پردرآمدترین بازیگران زن سینمای ایران به‌شمار می‌آید. او اواخر سال 1397 برای ادامه تحصیل خود از کشور خارج شد. با پخش این خبر در رسانه‌ها عده زیادی به موضوع مهاجرت مهناز افشار دامن زدند. شنیده‌ها حاکی از آن است که او اکنون برای گذراندن دوره آموزشی خود به همراه دخترش در کشور آلمان زندگی می‌کند.

7. ریحانه پارسا

ریحانه پارسا - بازیگران ایرانی ساکن خارج

 • ساکن کشور ترکیه

«ریحانه پارسا» از بازیگران ایرانی پرحاشیه‌ای است که اکنون در کشور ترکیه زندگی می‌کند. او پس از بازی در سریال «پدر »به کارگردانی بهرنگ توفیقی مشهور شد اما خیلی زود با کارهای اغراق‌آمیز مخاطب را از بازی خوبش در این فیلم ناامید کرد. از آثار او در ایران می‌توان به فیلم‌های سینمایی «رقصنده»، «کوسه» و «گشت ارشاد 3» اشاره کرد.

8. لادن طباطبایی

لادن طباطبایی - بازیگران ایرانی در خارج

 • ساکن کشور آمریکا

نام «لادن طباطبایی» در لیست بازیگران زن ایرانی خارج از کشور قرار دارد. او در سال 1397 با حضور در برنامه هفت اعلام کرد می‌خواهد با دنیای بازیگری خداحافظی کند. چندی بعد خبر رسید که لادن طباطبایی قصد مهاجرت به ایالت متحده آمریکا را دارد. این بازیگر شناخته شده سینما و تلویزیون کشورمان دلیل اصلی مهاجرت خود را ابتلای دخترش به بیماری اوتیسم و نبودن مراکز پیشرفته درمان در ایران اعلام کرد. از آثار معروف او می‌توان «خواب و بیدار»، «فاکتور هشت»، «روزهای زیبا»، «واکنش پنجم»، «من همسرش هستم» و «سوت پایان» را نام برد.

9. روناک یونسی

روناک یونسی - بازیگران ایرانی ساکن کانادا

 • ساکن کشور کانادا

«روناک یونسی» از بازیگران ایرانی در کانادا است. او با سریال «رستگاران» به کارگردانی سیروس مقدم در تلویزیون شناخته شد. پس از آن توانست در مجموعه تلویزیونی‌های پرطرفداری حضور داشته باشد. اما خیلی زود بازیگری در ایران را کنار گذاشت و همراه همسرش به خارج از کشور مهاجرت کرد. برخی از آثار شناخته شده روناک یونسی از بازیگران ایرانی ساکن خارج عبارتند از «گل‌های گرمسیری»، «موج و صخره»، «سقوط آزاد» و «آخرین بازی».

10. پرستو صالحی

پرستو صالحی - بازیگران ایرانی خارج از کشور

 • ساکن کشور ترکیه

«پرستو صالحی» با نام اصلی «الهام صالحی سیاوشانی» به‌تازگی در لیست بازیگران ایرانی ساکن خارج قرار گرفته است. چندی پیش او با پستی اینستاگرامی اعلام کرد برای همیشه ایران را ترک می‌کند. پرستو صالحی هنوز به‌طور دقیق از کشور محل زندگی خود حرفی نزده است. اما براساس عکسی که پس از سفر او به خارج با کامران و هومن گرفته شد می‌توان حدس زد اکنون در کشور ترکیه حضور دارد. برخی از آثار شناخته شده پرستو صالحی عبارتند از «زیر آسمان شهر»، «ارث بابام»، «شوخی کردم»، «اعتراض و «تخته گاز».

11. چکامه چمن‌ماه

چکامه چمن‌ماه - بازیگران ایرانی در خارج

 • ساکن کشور ترکیه

«چکامه چمن‌ماه» از دیگر بازیگران ایرانی ساکن خارج است که ایران را به قصد پیوستن به شبکه خارجی جم ترک کرد. او پس از بازی در چندین فیلم و سریال خیلی زود از همکاری با این شبکه خارجی انصراف داد. از آثار شناخته شده چکامه در تلویزیون و سینمای ایران می‌توان به «پرواز در حباب»، «ستاره‌های سربی»، «آسمان من»، «پایان‌نامه»، «اعترافات ذهن خطرناک من»، «بانوی کوچک»، «ازدواج صورتی» و «سهراب» اشاره کرد.

12. صدف طاهریان

صدف طاهریان - بازیگران ایرانی خارج از کشور زندگی میکنند

 • ساکن کشور ترکیه

«صدف طاهریان» از بازیگران ایرانی در خارج است که با فیلم «هیج کجا هیچ کس» شناخته شد. در سال 1394 تصاویری بدون حجاب اسلامی از صدف طاهریان در صفحه اینستاگرامی‌اش منتشر شد. ابتدا تصور بر این بود که صفحه او هک شده اما اعلام اینکه عکس‌ها را خودش منتشر کرده است فرضیه مهاجرت او را قوت بخشید.

جمع بندی

در چند سال گذشته خبرهای زیادی مبنی بر سکونت بازیگران ایرانی در خارج را شنیده‌ایم. بازیگران زیادی در طول سال‌های فعالیت خود اقامت کشورهای خارجی را گرفته‌اند. برخی از آن‌ها بازیگری در ایران را کنار گذاشته و قصد امتحان شانس خود در کشورهای خارجی را داشتند. ما در این مقاله لیست کاملی از بازیگران ایرانی مقیم خارج را آماده کردیم. همچنین می‌توانید با خواندن این مقاله  بازیگران ایرانی ساکن خارج را بشناسید. به‌نظر شما باید نام کدام بازیگر ایرانی به این لیست اضافه شود؟ نظرات خود در قسمت دیدگاه‌های پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022