صفحه صورتی آیفون ۱۳ چیست و چرا به وجود می‌آید؟

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برخی از کاربران خبر از باگی داده‌اند که منجر به صفحه صورتی ایفون ۱۳ می‌شود. در این حالت و زمانی که نمایشگر آیفون ۱۳ به رنگ صورتی درمی‌آید کاربران برای برطرف شدن این مشکل هیچ چاره‌ای بجز ریستارت کردن گوشی ندارند. باگ صورتی شدن نمایشگر iPhone 13 طی چند ماه گذشته گریبانگیر تعداد قابل توجهی از کاربران این گوشی شده است.

اولین بار یکی از کاربران در ماه اکتبر و در فروم وبسایت اپل باگ صفحه صورتی ایفون ۱۳ را گزارش کرد و در طی چند هفته و ماه بعد از آن، کاربران دیگر هم با همین مشکل مواجه شدند. برخی از آن‌ها توانستند گوشی را تعویض کرده و یک آیفون جدید دریافت کنند اما برخی دیگر به این خوش‌شانسی نبودند چرا که اپل پس از مدتی اعلام کرد این مشکل یک مشکل نرم‌افزاری است و احتیاجی به تعویض گوشی ندارد.

در ادامه می‌خوانید

صفحه صورتی ایفون ۱۳

این مشکل ظاهرا بیشتر کاربرانی که در چین هستند را تحت تاثیر قرار داده و به همین دلیل هم اپل بیانیه خود را در شبکه اجتماعی چینی ویبو منتشر کرده است. آن‌ها در این بیانیه مدعی شدند که هیچ ایراد سخت‌افزاری را در گوشی‌هایی که دچار این مشکل شدند پیدا نکردند چرا که این مشکل تنها زمانی بوجود می‌آید که گوشی قفل باشد.

از طرف دیگر کاربران زیادی در ردیت و وبسایت اپل از این مشکل شکایت کردند. ظاهرا صورتی شدن نمایشگر آیفون ۱۳ باگی است که تنها گریبان آیفون 13 را می‌گیرد و سایر مدل‌ها این مشکل را ندارند. یکی از کاربران گزارش کرده که پس از اینکه GPS دستگاه دچار اشکال شده، نمایشگر گوشی به رنگ صورتی درآمده و یک کاربر دیگر هم گفته باتری ابتدا دچار مشکل شده و گوشی پس از اینکه مدام هنگ می‌کرده، صورتی شده است.

با این حال موردی که بیشتر از باگ صورتی شدن نمایشگر iPhone 13، کاربران را عصبانی کرده واکنش اپل به این ماجرا بوده است. با وجود اینکه برخی کاربران توانستند یک گوشی جایگزین دریافت کنند اما سایر کاربران وقتی به مرکز خدمات اپل مراجعه کردند، در بهترین حالت گوشی آن‌ها ریست و شارژ شده و دوباره با این مشکل مواجه شدند و در بدترین حالت نیز تعمیرکاران اپل، مدعی شدند مادربرد گوشی دچار مشکل است و با حفظ نمایشگر و دوربین‌ها، سایر قطعات گوشی را تعویض کردند.

باگ صورتی شدن نمایشگر iphone 13 / صفحه صورتی ایفون ۱۳

یکی از کاربرانی که آیفون او به همین صورت بخاطر صفحه صورتی ایفون ۱۳ تعمیر شده از این روند راضی نیست و می‌گوید باید یک گوشی جدید به او داده می‌شد چرا که او کمتر از 2 ماه از گوشی استفاده کرده و حالا آیفون 13 پرو مکس او یک گوشی تعمیر شده است که اپل دل و روده‌اش را بیرون ریخته و اگر بخواهد آن را به فروش برساند مجبور است با قیمت بسیار کمتری اینکار را انجام دهد. او می‌گوید با توجه به هزینه بسیار بالایی که برای گوشی پرداخت کرده انتظار داشته خدمات اپل نیز در اندازه همان هزینه باشد و گوشی او را تعویض کند.

راه حل اپل برای باگ صورتی شدن نمایشگر iPhone 13

به نظر می‌رسد اپل هنوز نتوانسته علت این مشکل را پیدا کند و فعلا موضع رسمی آن‌ها این است که این باگ یک ایراد نرم‌افزاری است. اپل به کاربرانی که دچار این مشکل شدند توصیه می‌کند از داده‌های خود پشتیبان بگیرند و پس از اینکه به برنامه بتا iOS پیوستند، سیستم عامل را به iOS 15.3 که در مرحله بتا است آپدیت کنند تا در صورتی که این مشکل از عدم سازگاری یک برنامه با نسخه فعلی iOS باشد، برطرف شود.

با این حال در فهرست تغییرات iOS 15.3 اپل هیچ اشاره‌ای به برطرف شدن باگ صفحه صورتی نکرده است و مشخص نیست، با آپدیت سیستم‌عامل مشکل حل شود.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آخرین اخبار و شایعات آیفون ۱۴ | تغییرات بزرگی که اپل ...
محمد علی محمدی18 اردیبهشت 1401 09:30
thumbnail
۳ روش آسان برای انتقال اطلاعات از آیفون قدیمی به آیفون ...
تیم پلازا مگ04 بهمن 1400 16:00

سخن پایانی

فعلا تنها راه‌حلی که برای مشکل صفحه صورتی ایفون ۱۳ پیش روی کاربران است آپدیت کردن سیستم‌عامل گوشی است. با این حال بیشتر کاربران از خدمات پس از فروش اپل شکایت داشتند و بر این عقیده هستند که گوشی آن‌ها باید تعویض می‌شده است. نظر شما در مورد این باگ چیست؟ آیا شما هم با باگ صورتی شدن نمایشگر آیفون ۱۳ مواجه شدید؟

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022