حذف اکانت در شبکه های اجتماعی مختلف چگونه است؟

حذف اکانت در شبکه های اجتماعی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برای بسیاری از ما کاربران شبکه‌های اجتماعی پیش آمده است که تصمیم به حذف اکانت خود در یک شبکه اجتماعی بگیریم. دلایل مختلفی برای این کار وجود دارد اما در بسیاری از مواقع، کاربران به دلیل عدم نیاز به آن اکانت اقدام به حذف می‌کنند. گاهی اوقات هم ممکن است کاربر حس کند که الکی وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی هدر می‌دهد! در هر صورت، ممکن است شما هم به حذف اکانت در شبکه‌های اجتماعی مختلف نیاز داشته باشید. در این مقاله می‌خواهیم ببینیم که حذف اکانت در شبکه‌های اجتماعی یعنی چه و چه زمانی به آن نیاز داریم. سپس آموزش حذف اکانت از شبکه‌های اجتماعی مختلف را به شما آموزش دهیم.

فهرست عناوین مطلب:

حذف اکانت در شبکه‌های اجتماعی چیست؟

عضویت در شبکه های اجتماعی به دلایل مختلفی انجام می‌شود؛ مثلاً ممکن است بخواهید با دوستان خود ارتباط برقرار کنید یا حتی خدمات کاری خود را از طریق آن ارائه کنید. در حال حاضر بازاریابی از طریق شبکه‌های اجتماعی نقش بسیار مهمی در مدیریت کسب‌وکار دارد و اگر آن را به درستی انجام دهید، می‌توانید بیزنس خود را به بهترین شکل ممکن بازاریابی کنید. بنابراین دلایل مختلفی برای عضویت در شبکه‌های اجتماعی وجود دارد. از طرف دیگر، دلایل مختلفی هم برای خروج از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد؛ به عبارت ساده‌تر، ممکن است کاربران به هر دلیلی بخواهند حساب کاربری خود را از شبکه اجتماعی موردنظر حذف کنند.

در این صورت کاربران نیاز به حذف اکانت شبکه اجتماعی موردنظر خود دارند! در واقع کاربر از محیط شبکه اجتماعی راضی نیست و نمی‌خواهد دیگر در آن شبکه اجتماعی حضور داشته باشد. خروج از یک شبکه اجتماعی همیشه نسبت به عضویت در آن، پیچیده‌تر است اما این مسئله به این معنی نیست که این کار امکان‌پذیر نیست. مثلاً اگر شما در تویتر فعالیت دارید، شاید توئیتر از شما زمان زیادی بگیرد و بخواهید اقدام به حذف اکانت توییتر خود کنید. در بخش‌های بعدی به بررسی بیشتر این موضوع می‌پردازیم!

چه زمانی نیاز به حذف اکانت در شبکه‌های اجتماعی داریم؟

فرض کنید به عنوان یک کاربر در یک شبکه اجتماعی عضو هستید! مدت زمان زیادی را در آن جا وقت می‌گذرانید اما پس از مدتی حس می‌کنید که باید اکانت خود را حذف کنید. حتی گاهی اوقات کاربران چندین سال در یک شبکه اجتماعی فعالیت مداوم داشته‌اند اما پس از آن تصمیم می‌گیرند که آن را حذف کنند. به نظر شما چه اتفاقی افتاده است که باعث شده کاربر تصمیم به حذف اکانت خود در شبکه اجتماعی بگیرد؟ مسائل مختلفی وجود دارد که هر یک از آن‌ها ممکن است باعث این موضوع شده باشد. دو مسئله اصلی وجود دارد که کاربران به این دلایل تصمیم به حذف اکانت در شبکه‌های اجتماعی مختلف می‌گیرند.

عدم نیاز به اکانت شبکه اجتماعی

اولین دلیلی که باعث می‌شود تا کاربر اقدام به حذف اکانت توییتر، حذف اکانت تلگرام یا هر شبکه اجتماعی دیگری بگیرد، این است که دیگر به آن نیاز ندارد. ممکن است کاربر به هر دلیلی به آن شبکه اجتماعی نیاز داشته باشد اما پس از مدتی که کارش تمام شد، دیگر نیازی نداشته باشد. در این صورت تصمیم می‌گیرد که اکانت خود در شبکه اجتماعی را حذف کند و دیگر از آن استفاده نکند. ممکن است این موضوع برای شما هم پیش بیاید که یک اکانت در یک شبکه اجتماعی داشته باشید، اما پس مدتی دیگر به آن نیاز نداشته باشید! در واقع کار شما با آن تمام شده است و دیگر نمی‌خواهید فعال باشد.

برای درک بهتر این موضوع، فرض کنید شما یک حساب کاربری تلگرام دارید که با اعضای شرکتی که در آن کار می‌کنید، از طریق آن ارتباط دارید. در چنین شرایطی که دیگر به آن حساب کاربری نیاز ندارید، اقدام به حذف اکانت تلگرام خود می‌گیرید. این موضوع برای هر شبکه اجتماعی دیگری هم ممکن است اتفاق بیفتد!

اتلاف وقت در طی روز

یکی دیگر از مسائلی که باعث می‌شود تا شما دیگر به یک شبکه اجتماعی نیاز نداشته باشید، مسئله اتلاف وقت است. گاهی اوقات کاربران حس می‌کنند که یک شبکه اجتماعی بخش زیادی از زمان روزانه آن‌ها را می‌گیرد که در این صورت، حس اتلاف وقت به آن‌ها دست می‌دهد. هیچ کاربری دوست ندارد زمان ارزشمند خود را از دست بدهد و همین مسئله باعث می‌شود تا شبکه اجتماعی موردنظر را حذف کند. گاهی اوقات حذف اپلیکیشن به شما کمک می‌کند اما گاهی اوقات برای آن که وسوسه نشوید تا آن اپلیکیشن را نصب کنید، اقدام به حذف اکانت می‌کنید.

برای درک بهتر این موضوع، شبکه اجتماعی توئیتر را در نظر بگیرید! توئیتر یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار سرگرم‌کننده است که البته زمان زیادی از شما می‌گیرد. ممکن است به پیشنهاد دوستان خود اکانت توییتر ایجاد کرده باشید اما پس از مدتی حس کنید که زمان زیادی از شما تلف می‌کند که در این صورت، اقدام به حذف اکانت توییتر خود خواهید کرد.

در کدام شبکه‌های اجتماعی امکان حذف اکانت وجود دارد؟

اکنون که با مفهوم حذف اکانت شبکه‌های اجتماعی آشنا شدید، زمان آن رسیده است که ببینید در کدام شبکه‌های اجتماعی امکان حذف اکانت وجود دارد. در این بخش از مقاله به بررسی حذف اکانت 4 مورد از شبکه‌های اجتماعی می‌پردازیم تا به راحتی بتوانید حساب خود را حذف کنید:

حذف اکانت اینستاگرام

اولین شبکه اجتماعی که قصد آموزش حذف اکانت از آن را داریم، اینستاگرام است! اینستاگرام یکی از شبکه‌های اجتماعی بسیار محبوب است که می‌تواند برای بازاریابی کسب‌وکارتان استفاده شود یا این که زمان خود را تلف کنید. در هر صورت ممکن است نیاز به حذف اکانت اینستاگرام داشته باشید که در این صورت باید مراحل آن را طی کنید. در مقاله آموزش حذف اکانت اینستاگرام در همیار آکادمی به صورت کامل به بررسی انواع روش ها پرداخته‌ایم و در ادامه به صورت خلاصه به آن پرداخته‌ایم. برای این کار، ابتدا باید از طریق سایت اینستاگرام، وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود به آن، وارد بخش تنظیمات شوید تا صفحه تنظیمات را مشاهده کنید. در این بخش گزینه Temporarily Disable My Account را مشاهده می‌کنید. در صفحه مربوط به حذف اکانت اینستاگرام کافی است یک دلیل انتخاب کنید و سپس بر روی Temporarily Disable Account کلیک کنید تا اکانت شما به صورت موقت غیرفعال شود:

حذف اکانت اینستاگرام

برای بازگردانی اکانت خود کافی است با نام کاربری و پسورد خود یک بار وارد اینستاگرام شوید تا اکانت کاربری شما بازگردانی شود. اگر می‌خواهید برای مدت زمان کوتاهی استراحت کنید و به کارهای خود رسیدگی کنید، کافی است اکانت اینستاگرام را برای مدتی غیرفعال کنید. حتی یکی از گزینه‌های مربوط به دلیل حذف اکانت اینستاگرام دقیقاً همین مورد است. پس این کار به راحتی امکان‌پذیر است تا به کارهای خود رسیدگی کنید.

حذف اکانت تلگرام

آخرین شبکه اجتماعی که قصد بررسی آن را داریم، تلگرام است! کاربران ممکن است به حذف اکانت تلگرام هم نیاز داشته باشند که در این صورت باید آموزش آن را یاد داشته باشید. برای حذف اکانت تلگرام، کافی است وارد سایت my.telegram.org شوید. پس از ورود به این سایت، شماره موبایل از شما خواسته می‌شود که باید شماره مربوط به تلگرام خود را وارد کنید. پس از وارد کردن شماره بر روی Next کلیک کنید:

حذف اکانت تلگرام

در مرحله بعد یک کد برای شما ارسال می‌شود که پس از وارد کردن آن، اکانت شما برای همیشه حذف خواهد شد. توجه داشته باشید که حذف اکانت تلگرام موقت نیست و برای همیشه حذف می‌شود! پس اگر به اطلاعات خود نیاز دارید، حتماً آن‌ها را سیو کنید سپس اقدام به حذف کنید.

حذف اکانت توییتر

توییتر یکی دیگر از شبکه‌های اجتماعی سرگرم‌کننده است که گاهی اوقات زمان زیادی از کاربران می‌گیرد. همین مسئله باعث می‌شود تا گاهی اوقات کاربران نیاز به حذف اکانت توییتر خود داشته باشند! حذف اکانت توییتر هم به صورت موقت انجام می‌شود اما اگر یک ماه به اکانت خود بازنگردید، برای همیشه حذف خواهد شد. حتماً حواستان به این موضوع باشد! اگر می‌خواهید برای مدتی استراحت کنید که بیشتر از یک ماه طول می‌کشد، بهتر است اپلیکیشن توییتر را از روی گوشی خود حذف کنید تا در صورت بیشتر شدن از یک ماه، اکانت شما حذف نشود. برای حذف اکانت توییتر کافی است ابتدا از طریق سایت، وارد حساب کاربری خود شوید. پس از ورود به اکانت کاربری، کافی است وارد بخش Settings and Privacy شوید:

حذف اکانت توییتر

در این قسمت بر روی گزینه Deactivate Your Account کلیک کنید تا بخش جدید به شما نمایش داده شود. سپس بر روی Deactivate کلیک کنید تا حساب کاربری شما غیرفعال شود. در مرحله بعد هم باید با کلیک بر روی Deactivate Account حذف اکانت خود را تایید کنید تا اکانت شما از دسترس خارج شود. اگر قصد بازگردانی اکانت خود را داشتید، کافی است با اطلاعات خود در توییتر لاگین کنید. پس از یک ماه لاگین نشدن، اکانت شما برای همیشه از دسترس خارج خواهد شد

با حذف موقت اکانت شبکه‌های اجتماعی، زندگی خود را بهبود ببخشید!

شبکه‌های اجتماعی بخش مهمی از زندگی کاربران هستند و برخی از کاربران، زمان زیادی را در آن می‌گذارنند. همین مسئله باعث شده تا گاهی اوقات کاربران نیاز به حذف اکانت خود از شبکه‌های اجتماعی داشته باشند تا بتوانند بهتر به زندگی خود رسیدگی کنند. حذف اکانت توییتر و حذف اکانت تلگرام از مهم‌ترین مواردی است که کاربران نیاز زیادی به آن دارند. شما هم می‌توانید با آموزش‌ این مقاله و مقالات سایت همیار آکادمی به راحتی اقدام به حذف اکانت شبکه‌های اجتماعی خود کنید و زندگی خود را با کمتر کردن اتلاف وقت، بهبود ببخشید. در واقع گاهی اوقات شبکه‌های اجتماعی زمان زیادی از زندگی کاربران می‌گیرد و همین مسئله باعث می‌شود تا کاربر نیاز به حذف اکانت خود داشته باشد! در این مقاله به بررسی این موضوع پرداختیم تا بتوانید به راحتی این کار را انجام دهید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402