نحوه تست وب کم لپ تاپ در ویندوز

برنامه تست دوربین لپ تاپ / نرم افزار سلامت وبکم لپتاپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کلیدزدن یک تماس یا کنفرانس ویدیویی می‌تواند بیشتر از آنچه فکر می‌کنید استرس‌زا باشد. پیش از پیوستن یا شروع کردن جلسه با نرم افزار های ویدیو کنفرانس، اولین نگرانی که تقریبا همه کاربران دارند این است که اصلا وبکم لپتاپ آن‌ها در صحت و سلامت است یا خیر. برای اطمینان از سالم بودن وب کم، بهترین کار استفاده از یک برنامه تست دوربین لپ تاپ است.

چون اگر هنگام شروع جلسه متوجه شوید وبکم کار نمی‌کند دیگر کار از کار گذشته است و آن جلسه را از دست می‌دهید. به همین خاطر است که همیشه بهتر از پیش از شروع کردن یک تماس ویدیویی از برنامه های تست دوربین لپ تاپ کمک بگیریم و مطمئن شویم وبکم ما درست کار می‌کند تا در غیر اینصورت زودتر به فکر خرید وب کم باشیم.

در ادامه می‌خوانید:

برنامه تست دوربین لپ تاپ

برای تست وبکم راه‌های مختلفی پیش روی شما است. ویندوز دارای یک برنامه پیش‌فرض به نام Camera است که با بازکردن آن، بصورت خودکار و بدون اینکه نیاز باشد کار خاصی انجام دهید، تصویری که وب کم شما دریافت می‌کند را برایتان نشان می‌دهد. علاوه بر این برنامه، شما از طریق برنامه‌های ویدیو کنفرانس هم می‌توانید به تست دوربین جلو لپ تاپ بپردازید.

1. نرم افزار سلامت وبکم لپتاپ ویندوز

راحت ترین و بهتری برنامه تست دوربین لپ تاپ در ویندوز، اپلیکیشن Camera است. برای باز کردن این برنامه در بخش جستجو Camera را تایپ و سرچ کنید. مطابق تصویر، برنامه Camera را خواهید دید. روی آن کلیک کنید.

برنامه تست وب کم لپ تاپ / تست وب کم لپ تاپ آنلاین

در صورت سالم بودن دوربین لپ تاپ دیگر نیازی به تست اضافی ندارید چرا که در این حالت می‌توانید نمای دوربین وب کم را بلافاصله مشاهده کنید. برای آنکه خیالتان از بابت صدا هم راحت شود، روی دکمه ضبط که همان آیکون دوربین فیلمبرداری سفید رنگ است کلیک کنید. برای چند ثانیه صحبت کنید و بعد دوباره روی همان آیکون کلیک کنید تا ضبط ویدیو تمام شود.

برنامه تست دوربین لپ تاپ / نرم افزار سلامت وبکم لپتاپ

حالا برای آنکه فیلمی که ضبط کردید را ببینید، روی میانبر محتوای ضبط شده ویدیو که در پایین سمت راست برنامه هست کلیک و ویدیو را از آنجا پخش کنید. اگر فیلم همراه با تصویر و صدا پخش شد، وبکم لپ تاپ شما کاملا سالم است.

2. تست وب کم لپ تاپ با اسکایپ

یکی دیگر از برترین نرم افزار های تست دوربین بر روی لپ تاپ اسکایپ است که نحوه تست وبکم در آن مانند روش بالا بسیار راحت است. خیلی از کاربران از اسکایپ برای تماس‌های ویدیویی استفاده می‌کنند و از نظرشان این برنامه بهترین انتخاب است حالا  از داخل همین برنامه هم با روش زیر می‌توانید فعال بودن دوربین لپ تاپ را تست کنید.

برنامه تست دوربین لپ تاپ / بهتری برنامه تست دوربین لپ تاپ در ویندوز

برای آنکه وبکم را تست کنید و از سالم بودن دوربین لپ تاپ مطمئن شوید، ابتدا برنامه را باز کنید و سپس از پنجره سمت چپ روی سه‌نقطه افقی کلیک و Settings را انتخاب کنید. حالا در صفحه تنظیمات به Audio & Video بروید. اگر تصویر وبکم را مطابق تصویر بالا دیدید، پس همه چیز درست است. در غیر اینصورت ممکن است دوربین درست را انتخاب نکرده باشید. از بالای پنجره‌ای که تصویر وبکم را می‌بینید روی منو کشویی کلیک و دوربین درست را انتخاب کنید.

3. بررسی سلامت وبکم لپتاپ با نرم افزار زوم

درست مثل اسکایپ در زوم هم می‌توانید وبکم را به راحتی تست کنید. در این برنامه هم ابتدا در صفحه اول روی آواتار حساب خود که در بالای سمت راست برنامه است کلیک کنید. در منو دراپ‌داون روی Settings کلیک کنید. در پنجره تنظیمات مثل تصویر زیر Video را انتخاب کنید.

برنامه تست دوربین لپ تاپ / برترین نرم افزار نحوه تست دوربین بر روی لپ تاپ

حالا باید تصویری که وبکم دریافت می‌کند را ببینید. در اینجا هم اگر تصویری مشاهده نکردید ممکن است دوربین به درستی انتخاب نشده باشد. از منو کشویی پایین تصویر و قسمت Camera، می‌توانید درایور وب کم را انتخاب کنید.

تست وب کم لپ تاپ بصورت آنلاین

اگر در ویندوز 7 یا 10 خودتان نرم افزار های زوم یا اسکایپ یا Camera خود مایکروسافت را ندارید می‌توانید به یک نحوه دیگر وب کم لپ تاپ را تست کنید. بجای نرم افزارها می‌توانید از وبسایت‌های تست سالم بودن دوربین لپ تاپ استفاده کنید. یکی از بهترین وبسایت‌ها برای انجام اینکار Webcam Test است.

نرم افزار سلامت وبکم لپتاپ / نحوه تست وب کم لپ تاپ در ویندوز 7

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401