В 1win казино вас ждут захватывающие игры и щедрые бонусы. Регистрация проста, вход удобен, а промокоды помогут увеличить ваши шансы на выигрыш. source Immediate Spike

با ارزش ترین شرکت های جهان در سال 2021 | کدام برند ها بیشترین درآمد را داشتند؟

با ارزش ترین شرکت های جهان 2021 / معروفترین شرکت های جهان ۲۰۲۱
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

با ارزش ترین شرکت های جهان در سال 2021 توانستند درآمد بسیار بیشتری نسبت به سال قبل کسب و ارزش خود را به اندازه قابل توجهی افزایش دهند. معروفترین شرکت های جهان از جمله آمازون و اپل و مایکروسافت اختلاف خود را در سال ۲۰۲۱ با سایرین افزایش دادند و برخی دیگر نیز به فهرست برترین برندهای دنیا در سال 2021 اضافه شدند.

در سال 2020 بسیاری از برندها در حوزه‌های مختلف مانند برندهای معروف لباس در ایران یا ترکیه یا سایر نقاط جهان یکی از بدترین دوران‌های خود را در طول یک قرن گذشته تجربه کردند. باوجود اینکه این شرایط نامساعد بازار سبب شد خیلی از آن‌ها دچار بحران شده و در نهایت تعطیل شوند، اما یک سال بعد و در سال 2021، با ارزش ترین شرکت های جهان نه‌تنها توانستند به راحتی این شرایط را پشت سر بگذارند بلکه درآمد قابل توجهی هم کسب کنند.

در ادامه می‌خوانید

با ارزش ترین شرکت های جهان در سال 2021

به دلیل ماهیت غیر قابل لمس، تعریف قدرت یک برند طبق یک سری تعاریف روی کاغذ مشکل است. به عنوان مثال، برندی که طی سال‌ها ارتباطش را با مشتریان حفظ کرده و توانسته باشد در بازار پر رقابت امروزی بماند، از ارزش مالی بالایی برخوردار است.

جدولی که در تصاویر زیر مشاهده می‌کنید، 30 مورد از برندهای با ارزش دنیا را به شما معرفی می‌کند. این جدول طبق یک فرمول چند بعدی تهیه شده است. با تعیین ارزش واقعی یک برند، سرمایه‌گذاران و تصمیم گیرندگان اصلی می‌توانند ارزش آن برند را مشخص کنند که این موضوع چیزی فراتر از گزارش درآمد سه ماهه است.

برترین برندهای دنیا در سال 2021

ارزش کلی با ارزش ترین شرکت های جهان در سال 2021 با رشد 42 درصدی به عدد 7 تریلیون دلار رسید. در صدر پردرآمدترین شرکت های جهان، همانطور که احتملا حدس زدید، آمازون قرار دارد که توانسته عنوان برند برتر دنیا در سال 2021 را مانند چند سال گذشته از آن خود کند.

در ادامه فهرستی از 30 مورد از برندهای با ارزش دنیا به همراه ارزش واقعی برند، میزان رشد از سال گذشته و زمینه کاری آن‌ها را به نقل از وبسایت Kantar BrandZ می‌بینیم.

شرکتارزش فعلیحوزه فعالیت

تغییر نسبت به سال گذشته

۱. آمازون۶۸۳ میلیارد دلارفروش اقلام مصرفی۶۴٪
۲. اپل ۶۱۲ میلیارد دلارفناوری۷۴٪
۳. گوگل۴۵۸ میلیارد دلاررسانه و سرگرمی۴۲٪
۴. مایکروسافت۴۱۰ میلیارد دلارکسب و کار و فناوری۲۶٪
۵. تنسنت۲۴۰ میلیارد دلاررسانه و سرگرمی۶۰٪
۶. متا۲۲۶ میلیارد دلاررسانه و سرگرمی۵۴٪
۷. علی‌بابا۱۹۶ میلیارد دلارفروش اقلام مصرفی۲۹٪
۸. ویزا۱۹۱میلیارد دلارخدمات مالی۲٪
۹. مک‌دونالد۱۵۴ میلیارد دلارغذا و نوشیدنی۲۰٪
۱۰. مسترکارت۱۱۲ میلیارد دلارخدمات مالی۴٪
۱۱. موتال۱۰۹ میلیارد دلارغذا و نوشیدنی۱۰۳٪
۱۲. نویدیا۱۰۴ میلیارد دلارفناوری و کسب و کارنامشخص
۱۳. وریزون۱۰۱میلیارد دلارمخابرات۸٪
۱۴. AT&T۱۰۰ میلیارد دلارمخابرات۵-٪
۱۵. IBM۹۱ میلیارد دلارفناوری و کسب و کار۹٪
۱۶. کوکاکولا۸۷ میلیارد دلارغذا و نوشیدنی۴٪
۱۷. نایکی۸۳ میلیارد دلارفروش اقلام مصرفی۶۸٪
۱۸. اینستاگرام۸۲ میلیارد دلاررسانه و سرگرمی۱۰۰٪
۱۹. پی‌پال۸۰ میلیارد دلارپرداخت۶۶٪
۲۰. ادوبی۷۸میلیارد دلارفناوری و کسب و کارنامشخص
۲۱. لووی ویتان۷۵ میلیارد دلارفروش اقلام مصرفی۴۶٪
۲۲. UPS۷۳ میلیارد دلارلوجیستیک۴۴٪
۲۳. اینتل۷۱ میلیارد دلارفناوری و کسب و کارنامشخص
۲۴.نتفلیکس۷۱ میلیارد دلاررسانه و سرگرمی۵۵٪
۲۵. هوم دیپو۷۰ میلیارد دلارفروش اقلام مصرفی۲۲٪
۲۶.SAP۶۹ میلیارد دلارفناوری و کسب و کار۲۰٪
۲۷. اکسنچر۶۴ میلیارد دلارفناوری و کسب و کارنامشخص
۲۸. اوراکل۶۰ میلیارد دلارفناوری و کسب و کارنامشخص
۲۹. استارباکس۶۰ میلیارد دلارغذا و نوشیدنی۲۶٪
۳۰. والمارت۵۹ میلیارد دلارفروش اقلام مصرفی۳۰٪

1. آماز‎ون | 

آمازون از بهترین برندهای دنیا - برترین برندهای دنیا 2021

در سال ۲۰۲۱ برای سومین سال متوالی، آمازون به عنوان یکی از معروفترین شرکت های جهان، توانست رتبه نخست جدول برندهای با ارزش دنیا را به خود اختصاص دهد. ارزش این برند 683 بیلیون دلار تخمین زده شده است. علت رشد آمازون مربوط به گسترش فعالیت‌هایش در زمینه محاسبات ابری، سرویس‌های استریم و لجستیک است.

2. اپل

اپل از معروف ترین برند های دنیا - با ارزش ترین برند های جهان ۲۰۲۱

اپل در رتبه دوم فهرست برترین برندهای دنیا در سال 2021 قرار دارد. این کمپانی، با وجود اینکه در روزهای اولیه همه‌گیری، ارزش سهامش 19 درصد کاهش پیدا کرد اما توانست دوباره به شرایط قبل از کرونا بازگردد. آن‌ها در چهار ماه پایانی سال 2020 برای اولین بار بیش از 64 بیلیون دلار درآمد داشتند.

3. گوگل

گوگل یکی از با ارزش ترین کمپانی های جهان - معروفترین شرکت های جهان ۲۰۲۱

گوگل سال گذشته در رتبه دوم قرار داشت اما امسال این رتبه را به اپل واگذار کرده است. دلیل این امر البته بیشتر به خاطر رشد قابل توجه ارزش اپل در سال قبل بوده است.

4. مایکروسافت

مایکروسافت برند برتر دنیا در سال 2021 - برترین برندهای دنیا 2021

مایکروسافت که یکی دیگر از معروفترین شرکت های جهان است، در سال ۲۰۲۱ با اختلاف اندکی نسبت به گوگل در رتبه چهارم برترین برندهای دنیا قرار دارد. آن‌ها برخلاف 3 کمپانی دیگر کمتر از شرایط همه‌گیری سود بردند اما با توجه به عرضه ویندوز 11 و محصولات جدید سری سرفیس، امیدوارند سال آینده بتوانند رتبه گوگل را به خود اختصاص دهند.

5. تنسنت

تنسنت برند برتر دنیا - با ارزش ترین شرکت های جهان 2021

در میان برترین برندهای دنیا در سال 2021 از میان 10 شرکت اول، 8 شرکت آمریکایی و 2 شرکت دیگر چینی هستند. تنسنت در حال حاضر باارزش‌ترین کمپانی غیرآمریکایی در جهان است. آن‌ها در طول چندین سال گذشته رشد بسیار زیادی داشتند و از سال 2020 تا 2021 هم توانستند ارزش برند خود را 60 درصد افزایش دهند.

6. متا

متا یا فیسبوک بزرگترین شرکت های جهان - معروفترین شرکت های جهان ۲۰۲۱

فیسبوک که به تازگی به متا تغییر نام داده در رتبه ششم معروفترین شرکت های جهان در سال ۲۰۲۱ است. کمپانی مارک زاکربرگ با وجود رسوایی‌های پیاپی در طی چند سال گذشته، توانست از همه‌گیری کرونا بهترین استفاده را ببرد و همچنان خود را میان 10 کمپانی برتر جهان حفظ کند. پیش‌بینی می‌شود با توجه به تمرکز این کمپانی روی ساخت متاورس، ارزش آن در آینده بسیار بیشتر هم بشود.

7. علی‌بابا

علی بابا پردرآمدترین شرکت های جهان / برترین برندهای دنیا 2021

شرکت تجارت الکترونیک علی‌بابا پس از تنسنت، دومین و آخرین شرکت چینی و غیرآمریکایی در میان با ارزش ترین برند های جهان در سال ۲۰۲۱ است.

8. ویزا

ویزا با ارزش ترین شرکت های جهان / با ارزش ترین شرکت های جهان 2021

ویزا که بیشتر با ویزا کارت‌های خود شناخته می‌شود، در حال حاضر از با ارزش ترین شرکت های فعال جهان در حوزه خدمات مالی در سال ۲۰۲۱ است. ویزا در حال حاضر بیش از 50 درصد از سهم تمام پرداخت‌های کارتی در جهان را به خود اختصاص داده است.

9. مک‌دونالد

مک دونالد معروف ترین برند های دنیا / برترین برندهای دنیا 2021

کمتر کسی است که تا به حال نام McDonald’s به گوشش نخورده باشد. مک‌دانلدز قبل از کرونا نیز جزو برترین برندهای دنیا بود و در سال 2021 هم توانست رشد قابل توجهی داشته باشد و 20 درصد نسبت به سال قبل به ارزش خود بیافزاید.

10. مسترکارت

مسترکارت یکی از برترین برندهای دنیا 2021 / برترین برندهای دنیا 2021

مسترکارت در میان معروف ترین برند های دنیا در سال ۲۰۲۱ رتبه دهم را دارد. آن‌ها در سال 2019 بیشترین میزان سوددهی خود از سال 2005 را ثبت کردند اما در سال 2019 مانند بسیاری از کمپانی‌ها نتوانستند روند رو به رشد خود از لحاظ درآمد را حفظ کنند. با این وجود در سال 2021 بازگشت قدرتمندانه‌ای داشتند و حالا 112 بیلیون دلار ارزش دارند.

بیشتر پردرآمدترین شرکت های جهان در فهرست بالا در حوزه فناوری مشغول کار هستند. از قبل هم پیش‌بینی می‌شد که همه‌گیری کرونا بیشتر از همه برای این شرکت‌ها سودآور باشد چرا که بیشتر مردم برای خرید یا سرگرمی بیشتر از همه به سراغ آن‌ها می‌رفتند. علاوه بر این شبکه‌های اجتماعی هم به همین دلیل رشد قابل توجهی داشتند و جزو بزرگترین شرکت های جهان قرار گرفتند.

برای مثال فیسبوک که نسبت به سال قبل 2 پله رشد داشت و توانست با ارزش 227 بیلیون دلاری در رتبه ششم قرار بگیرد. به همین ترتیب اینستاگرام و تیک‌تاک نیز به عنوان دیگر با ارزش ترین برندهای دنیا، با وجود اینکه نتوانستند به فیسبوک برسند اما نسبت به سال قبل رشد بسیار زیادی داشتند.

معروفترین شرکت های جهان در سال ۲۰۲۱ در حوزه‌های دیگر

به غیر از حوزه فناوری سایر حوزه‌ها با اختلاف قابل توجهی در رتبه‌های بعدی برترین برندهای دنیا در سال ۲۰۲۱ هستند. برای مثال مک‌دانلدز که توانست امسال در میان 10 برند برتر دنیا قرار بگیرد. به همین ترتیب دیگر برندهایی که در سایر حوزه‌ها به عنوان بهترین برندهای مکمل بدنسازی، ساعت مچی، پوشاک یا لوازم خانگی فعالیت می‌کنند اختلاف بسیار زیادی با 10 شرکت برتر دارند.

1. گلانبیا

این کمپانی صاحب برند Optimum Nutrition یکی از بهترین برند های سازنده مکمل های بدنسازی و پروتئین وی دنیا است و در سال 2021 توانست 450 میلیون دلار درآمد داشته باشد.

2. رولکس

شرکت سوییسی رولکس، از پردرآمدترین شرکت های سازنده ساعت مچی در جهان است و پیش از سال 2021 در سال 2020 توانست با حدود 5 بیلیون دلار درآمد در در رتبه 80 با ارزش‌ترین شرکت‌های دنیا و در رتبه اول برترین و بهترین برندهای معروف ساعت مچی مردانه قرار بگیرد.

3. آدیداس

آدیداس یکی دیگر از بزرگترین شرکت های جهان در سال 2021 بود. آن‌ها در سال 2020 شرایط خوبی نداشتند و مجموع درآمد آن 14 درصد نسبت به سال قبل کاهش پیدا کرده بود. اما در سال 2021 توانستند جبران کنند و در شش ماه این سال، نزدیک به 14 درصد نسبت به شش ماه اول سال قبل درآمد خود را افزایش دهند.

4. سامسونگ

سامسونگ از پردرآمدترین شرکت های جهان در سال ۲۰۲۱ بود. آن‌ها با وجود کسب درآمد 60 بیلیون دلاری، نتوانستند جزو 10 شرکت با ارزش باشد اما این کمپانی، توانسته 22 درصد از کل فروش تلویزیون‌ها در سرتاسر جهان را از آن خود کند و از این بابت حرف اول را می‌زند.

5. گوچی

گوچی یکی از برند های لباس ایتالیایی و از دید بسیاری از بهترین برندهای لباس دنیا است. این کمپانی یکی از بزرگترین شرکت های جهان است و در 3 ماه سوم سال 2021 توانست نسبت به سال گذشته 12 درصد سود بیشتری به خود اختصاص دهد. گوچی همچنین یکی از معروف ترین برند های ادکلن دنیا نیز به حساب می‌آید.

6. جاینت

بزرگترین تولیدکننده و یکی از بهترین برندهای دوچرخه در جهان جاینت است. این کمپانی هنوز آمار مربوط به سال 2021 خود را منتشر نکرده اما آن‌ها در سال 2020 شرایط خوبی داشتند و توانستند تقریبا 50 درصد سود بیشتری کسب کنند. به گفته مدیران جاینت، همه‌گیری کرونا سبب شده مردم سبک زندگی خود را تغییر داده و به سلامت بدن خود بیشتر توجه کنند. به همین دلیل آن‌ها امیدوارند در سال 2021 فروش بسیار بالایی داشته باشند.

7. پرادا

پرادا یکی از بهترین و معروف ترین برندهای کیف زنانه است. آن‌ها در طول یک سال گذشته عملکرد تحسین برانگیزی داشتند و با وجود بسته بودن 17 درصد از فروشگاه‌های خود در جهان تا اواسط سال 2021، توانستند در شش ماه اول این سال بیش از 1 بیلیون دلار سود داشته باشند که 60 درصد بیشتر از میزان سودی است که در شش ماه اول سال 2020 ثبت کردند.

8. تویوتا

شرکت تویوتا تقریبا 9 درصد از کل بازار خودرو جهان را در اختیار دارد و در رده بندی شرکت های خودروسازی جهان در سال 2021 از این نظر بدون رقیب است. آن‌ها در جریان کرونا ضرر زیادی دیدند و تقریبا 7 درصد از آمار فروششان کاسته شد. با این حال در سال 2021 این کمپانی توانست دوباره آمار فروش خود را بالا ببرد و در شش ماه اول سال 2021 حدود 70 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل درآمد خود را افزایش دهد.

9. لورئال

لورئال به عنوان یکی از معروف ترین برند های لوازم آرایشی در شش ماه اول سال 2021 توانست بیش از 1 بیلیون دلار فروش داشته باشد. سود این کمپانی نیز مانند دیگر کمپانی‌هایی که در اینجا به آن‌ها اشاره کردیم نسبت به سال قبل افزایش داشته است.

کدام برندها بیشترین رشد را داشته‌اند؟

اما سایر برندهای معروف نیز با وجود اینکه جزو 10 شرکت ارزش ترین کمپانی های جهان نبودند اما بسیاری از آن‌ها رشد زیادی داشتند. برندهایی مانند تسلا، تیک‌تاک، پیندودو و می‌توآن شرکت‌هایی بودند که توانستند در طول یک سال گذشته بیشترین رشد را داشته باشند.

شرکتدرصد رشدحوزه فعالیت
۱. تسلا۲۷۵٪خودرو و حمل و نقل
۲. تیک‌تاک۱۵۸٪رسانه و سرگرمی
۳. پیندودو۱۳۱٪فروش اقلام مصرفی
۴. میتوان۱۱۹٪فناوری
۵. موتال۱۰۳٪غذا و نوشیدنی
۶. اینستاگرام۱۰۰٪رسانه و سرگرمی
۷. یونیکلو۱۰۰٪فروش
۸. لولولمون۸۵٪فروش
۹. چیپوتل۸۲٪غذا و نوشیدنی
۱۰. JD.com۷۵٪فروش

تسلا به عنوان یکی از معروفترین شرکت های جهان در سال ۲۰۲۱ توانست نسبت به سال قبل 275 درصد رشد داشته باشد. یکی از دلایل این رشد قابل توجه شرکت ایلان ماسک، ورود آن به بازار خودرو چین بود که با استقبال بالای چینی‌ها توانست فروش زیادی برای این شرکت به همراه داشته باشد.

اما بیشتر برندهایی که رشد زیادی داشتند در زمینه خرده‌فروشی فعالیت می‌کنند. با وجود اینکه بسیاری از برترین برندهای دنیا در سال 2021 در زمینه خرده‌فروشی در سال 2020 ضرر کردند اما برخی از آن‌ها مثل لولولمون و یونیکلو که بیشتر در حوزه پوشاک فعالیت می‌کنند توانستند رشد قابل توجهی داشته باشند چرا که در طول همه‌گیری بسیاری از افراد در خانه بودند و از همین رو نیاز به لباس‌های راحتی مناسب خانه میان مردم افزایش زیادی داشت.

از طرف دیگر برندی مثل دلسی به عنوان بهترین برند چمدان، به دلیل محدودیت‌های جهانی برای مسافرت سال بسیار سختی داشت اما پیش‌بینی می‌شود در طول چند سال آینده و با کمتر شدن محدودیت‌ها بتواند به رشد زیادی دست پیدا کند. افزون بر این؛ لولولمون اتلتیکا به عنوان یکی از بهترین برند های لباس ورزشی جهان توانست به لطف فروشگاه آنلاین خود، با وجود بسته بودن فروشگاه‌های فیزیکی در جریان همه‌گیری، درآمد خود را 11 درصد افزایش دهد.

سوالات متداول

1. برترین برندهای دنیا در سال 2021 کدام هستند؟

در حال حاضر آمازون، اپل و گوگل 3 برند برتر و با ارزش در جهان هستند.

2. کدام برند بیشترین رشد را در سال گذشته داشته است؟

تسلا در این زمینه حرف اول را می‌زند. آن‌ها در طول یک سال گذشته توانستند ارزش برند خود را به اندازه 275 درصد افزایش دهند.

کلام آخر ؛ قدرت واقعی یک برند

در این مطلب به 10 مورد با ارزش ترین شرکت های جهان در سال 2021 پرداختیم. آمازون با 683 بیلیون دلار ارزش در صدر فهرست قرار دارد و به دنبال آن اپل و گوگل آمده‌اند. شاید برای شما هم جالب باشد که فهرست برترین برندهای دنیا 2021 را عمدتا شرکت‌های آمریکایی و چینی اشغال کرده‌اند.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402