تاریخ پخش سریال پایتخت 7 در نوروز 1401 | پایتخت 7 کی پخش میشود؟

پایتخت 7 / سری هفتم سریال پایتخت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ساخت سریال پایتخت 7 به کجا رسید؟ منتظر سری جدید پایتخت 1401 باشیم؟ سریال پایتخت از محبوب‌ترین سریال‌های سال‌های اخیر تلویزیون است که ساخت فصل جدید آن همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. در این مقاله همه احتمالات ساخت سریال پایتخت ۷ و حواشی مربوط به سریال جدید پایتخت ۱۴۰۱ را بررسی می‌کنیم.

سریال پایتخت از محبوب‌ترین و پربیننده‌ترین سریال‌های صداوسیما است. پخش این سریال از سال 1390 آغاز شد و تا بهار 1399 شاهد پخش 6 فصل این سریال بودیم. پس از آن بود که انتظارات برای سریال پایتخت 7 نیز آغاز شد. این سریال به کارگردانی سیروس مقدم و تهیه‌کنندگی الهام غفوری، سریالی در ژانر طنز، اجتماعی و خانوادگی است. در مجموعه پایتخت بازیگران بنامی چون محسن تنابنده، ریما رامین‌فر، علیرضا خمسه، مهران احمدی، احمد مهران‌فر و هومن حاجی عبداللهی بازی می‌کنند. حواشی ساخت سریال پایتخت ۷ از سال 1399 آغاز شد. در آن زمان بسیاری از طرفداران به دنبال جواب این سوال بودند که پایتخت 7 کی شروع میشود ؟ و اینکه اصلا باید منتظر فصل هفتم این سریال بود یا نه!

در این مقاله از پلازا تمامی اخبار سریال نوروزی پایتخت ۷ را بررسی می‌کنیم. در انتها نیز مروری بر 6 فصل اول سریال خواهیم داشت. در کنار آن خواندن مقاله خنده‌دارترین سریال‌های ایرانی را نیز به شما توصیه می‌کنیم.

آنچه در ادامه خواهید خواند

اخبار ساخت سریال پایتخت 7

ساخت سریال پایتخت ۷ تاکنون حواشی بسیاری داشته، از دستمزد نجومی محسن تنابنده تا حذف نیکا و سارا از سری جدید پایتخت 1401 . در ادامه این حواشی را بررسی می‌کنیم.

مشکلات اولیه ساخت سریال پایتخت 7

پایتخت 7 / سری هفتم سریال پایتخت

در ابتدا مشکلات بزرگی سر راه تولید سریال پایتخت 7 قرار داشت. از یک طرف فیلمنامه‌ای در کار نبود، از طرفی برخی از بازیگران اصلی کار همچون محسن تنابنده، احمد مهرانفر و مهران احمدی با پروژه‌های جدیدشان قرارداد داشتند و از طرفی دیگر سیروس مقدم هم در تدارک پیش تولید سریالی به نام بغض برای شبکه نمایش خانگی به سر می‌برد. مهم‌تر از همه این مسائل، نحوه رفتار مدیران سازمان صدا‌و‌سیما با عوامل سازنده این سریال محبوب و پرمخاطب در پایان فصل ششم سبب شده بود که ساخت فصل جدید آن در هاله‌ای از ابهام قرار بگیرد. در واقع کار به جایی رسید که به دلیل پخش سکانسی مشابه سکانس یکی از فیلم‌های قبل از انقلاب، رئیس رسانه ملی در نامه‌ای این اتفاق را حاصل نفوذ ستون پنجم دشمن در این سریال دانسته و به شدت آن را محکوم و سازندگان را توبیخ کرده بود!

واکنش محسن تنابنده به ساخت سریال پایتخت ۷

«سریال پایتخت 7 ساخته نخواهد شد.» این خبر را محسن تنابنده نویسنده و بازیگر این سریال، در سال 1399 در صفحه اینستاگرام خود منتشر کرد و از توهین‌هایی که به او شد ابزار ناراحتی کرد.

سری جدید پایتخت 1401

در پاییز سال 1399، خبرگزاری صدا و سیما مرکز البرز در خبری اعلام کرد محسن تنابنده برای حضور در پایتخت 7 دستمزد 5 میلیارد تومانی درخواست کرده است. صحت و سقم این خبر را هیچ منبعی تائید نکرده و حتی خود خبر هم بعد از چند ساعت از صفحه خبرگزاری صداوسیما حذف شد اما همین خبر کوتاه کافی بود تا محسن تنابنده واکنشی به شایعات چند وقت اخیر سریال پایتخت ۷ نشان بدهد. محسن تنابنده در صفحه اینستاگرام خود نوشت:

لطفا دست از تخريب و عقيم‌سازي برداريد. پايتخت به عشق مردم ساخته و به خواست مردم ادامه پيدا كرده است و در حد سوادمان آيينه‌اي بوده در برابر جامعه با تمام كاستي‌هايش كه به آن واقفم، تلاش شما هم همه اين بوده كه با مسموم كردن فضا و معناسازي‌هاي بيهوده و استخراج مفاهيم عجيب غريب از پايتخت دستاويز و ملعبه‌اي بسازيد براي انتقام گيري‌هاتون از جناح مخالف يا ابراز وجود آنهم با نسبت دادن نظراتتان به مردم كه هيچگاه هم راي با شما نبوده.، بگذريم. هموطنان عزيزم امسال هم علارغم فرصت بسيار كوتاه تا نوروز و به رغم همكاري‌هاي سازمان و توافقات صورت گرفته تلاش كرديم مقدمات پايتختي جديد و در خور شان شما بسازيم كه شرايط مهيا نشد، يعني من توانشو نداشتم و از همين جا از محضر همتون عذرخواهي مي‌كنم تا فرصتي ديگر و فضايي پالوده‌تر.

این پیام آقای تنابنده ما را مطمئن ساخت که در نوروز 1400 نباید در انتظار سری جدید این مجموعه باشیم، اما صحبتی از سری جدید پایتخت 1401 نکرد! و این امر سبب شد جرقه‌ای در دل ما روشن شود که شاید سریال پایتخت در نوروز 1401 منتشر شود.

آیا سوء تفاهم‌ها برطرف شد؟

پایتخت 7 / سری هفتم سریال پایتخت

طبق گزارش روزنامه هفت صبح، با توجه به اینکه سریال پایتخت از شبکه آی فیلم مجددا پخش می‌شود، نشان می‌دهد که مدیران صدا و سیما حاضر به از دست دادن و قطع همکاری با این سریال پرمخاطب و بیننده پسند نیستند.

شنیده‌ها حاکی از آن است که مدیران صدا و سیما نه تنها پیشنهاد ساخت سریال پایتخت ۷ را داده بودند، بلکه امید داشتند که این سریال هرچه سریع‌تر کار تولید خود را آغاز کرده و حتی زمان پخش پایتخت ۷ را نوروز 1400 در نظر گرفته بودند. مدیران شبکه یک در حالیکه فصل سوم نون خ را هم برای پخش در شب‌های نوروز 1400 آماده داشتند، اما نمی‌خواستند مخاطب میلیونی پایتخت را از دست بدهند. اگرچه همه این تلاش‌ها بی نتیجه ماند و عوامل سریال پایتخت اعلام کردند تصمیمی برای ساخت سریال پایتخت 7 ندارند.

در کنار این دو خبر، مهران احمدی هم در مصاحبه لایو اینستاگرامی خود اعلام کرد که هنوز برای سریال پایتخت 7 با او تماسی گرفته نشده و کسی شروع فصل جدید را به او اطلاع نداده است. او اعلام کرد اگر این اتفاق می‌افتاد هم به دلیل قراردادهایی که دارد قادر نیست گروه سازنده پایتخت را در سری هفتم این سریال همراهی کند!

پایتخت 7 / سری هفتم سریال پایتخت

حذف سارا و نیکا از سری جدید پایتخت 1401

حذف سارا و نیکا فرقانی اصل در حالیکه نقش آنچنانی در کیفیت سریال نداشتند، آنچنان مورد توجه قرار نگرفته بود تا اینکه آنها در لایو اینستاگرامی خود ضمن تایید این خبر، از اینکه بدون اینکه دلیل این کار به آنها اعلام شود، از سریال پایتخت ۷ حذف شده‌اند ابراز ناراحتی کردند!

حمایت مهران احمدی

پایتخت 7 / سری هفتم سریال پایتخت

ساعاتی بعد مهران احمدی یکی از بازیگران اصلی این کار در صفحه اینستاگرامی خود با انتشار متن زیر از کسانی که مانع حضور سارا و نیکا در  سریال پایتخت 7 شده‌اند گله کرد و در انتهای متن با جمله‌ی بحث برانگیز خود مهر تاییدی بر عدم حضور خود در این مجموعه زد.

مهران احمدی درباره حواشی پیش آمده برای سارا و نیکا و حذفشان از سری هفتم پایتخت نوشت:

این دو تا دختر گناه دارن،‌انقدر بهشون بی احترامی نکنین بیخود قضاوتشون نکنین، شاید اگه شما در شرایط زندگی اونا بودین اشتباهات بزرگتری می‌کردین
اونا نوجوون هستند گیرم اشتباهاتی ازشون سر زد یعنی هیچکدوم از ما ها اشتباه نمی‌کنیم. اینا نوجوان های مملکتمون هستند بخدا عین ناموس خودمون باید بهشون نگاه بشه
اینا هم برای پایتخت زحمت کشیدن، سرما، گرما، شب بیداری سر صحنه، تو بیابون، گرسنگی، …..
پایتخت کار سخت و پر زحمتیه این دو تا نوجوون که هیچ وقت ادعای بازیگری نداشتن فقط کارایی که ازشون خواسته شده رو سعی کردن به بهترین نحو انجام بدن .
ومتاسفم برای همه ماهایی که اینجوری دل دو تا دختر نوجوون رو می‌شکنیم وبخاطراشتباهاتی که شاید زیاد هم مقصرش خودشون نیستند انقدر مورد بی احترامی وبی انصافی قرار میدیم.
دین ما ومرام ما همیشه به رسم قلندری ومحبت وگذشت، نه انتقام و تنبیه و بی‌معرفتی.
انشالله که هممون عاقبت به خیر بشیم.
پیوست: سازندگان محترم پایتخت انشالله که موفق باشید!!!!

با جمله‌ای که احمدی در پیوست متنش نوشت، اینگونه برداشت می‌شود که در سریال جدید پایتخت ۱۴۰۱ سازندگان بار دیگر باید به دنبال یک حذف منطقی باشند.

حمایت بهرام افشاری

پایتخت 7 / سری هفتم سریال پایتخت

دقایقی بعد از مهران احمدی، بهرام افشاری بازیگر نقش بهتاش هم با انتشار تصویر سارا و نیکا از آنها حمایت کرد و نوشت:

سارا و‌ نیکا فرزند پایتخت هستند. باهاش بزرگ شدن و هیچ وقت ادعایی نداشتن و فقط تلاش کردن در روزهای سخت و طاقت‌فرسای فیلمبرداری وظیفه‌شونو انجام بدن …مثل خود من که طرفدار پایتخت بودم و باهاش رشد کردم. پایتخت مثل یک خانواده‌ایی ِ که همیشه پشت همدیگه بودن و هستن..در غم و‌شادی، سختی و آسونی، بالا و پایین شدن روزگار. پس زیبا نیست جدا شدن از خانواده….
از همه مسئولین محترم که دلیل موفقیت و محبوبیت پایتخت رو نشون دادن تحکم خانواده و همدلی و بخشش میدونن درخواست می‌کنم فرصت جمع شدن در کنار هم رو به وجود بیارن. باشد در این روزها تلاش کنیم که دوباره لحظه‌ایی هموطنان‌مونو شاد کنیم.

حمایت احمد مهرانفر

پایتخت 7 کی پخش میشود / پایتخت 7 نوروز 1400 / سریال پایتخت 7

در ادامه حمایت بازیگران پایتخت از دوقلوهای این سریال، احمد مهرانفر هم درباره سارا و نیکا نوشت:

دخترای گلم، سارا و نیکای عزیز

یادمون نمی‌ره تو روزای سختِ پایتخت چه جوری پا به پای ما بزرگترا می‌اومدین و هیچ وقت خسته نمی‌شدین. دوستتون دارم

شما همیشه سارا نیکای عمو ارسطو هستین.

حمایت ریما رامین‌فر

ریما رامین فر هم در صفحه اینستاگرامی همسرش امیر جعفری درباره دختران دوقلویش در سریال پایتخت چنین نوشته است:

از زمان پخش پایتخت یک تا ساخته شدن سری های بعدی آن به خاطر استقبال و درخواست مردم تمام “خانواده پایتخت”…در همه شرایط آسان و سخت پروژه و ماه‌ها دور از خانه و خانواده چندین سال در کنار هم با همه توان برای این اثر زحمت کشیده‌اند تا این سریال تبدیل به اثری پرمخاطب و دنباله‌دار بشود که وجه اصلی آن محوریت خانواده و در کنار هم بودن است… و قطعا محبوبیت  و موفقیت خود را مرهون جمع دوست داشتنی است که کیفیت آن با تلاش و توان “همه” گروه میسر شده است.

سری جدید پایتخت 1401 ساخته می‌شود؟

سریال های نوروز ۹۹

پایتخت یک مجموعه پرطرفدار، و به تبع آن بسیار پردرآمد برای صداوسیما بود. قطعا ساخت سریال جدید پایتخت ۱۴۰۱ از برنامه‌های مسئولین صداوسیما بوده، و در این مدت حواشی بسیاری نیز در این مورد ساخته شده است. متاسفانه تاکنون خبر موثقی مبنی بر ساخت سریال جدید پایتخت ۱۴۰۱ منتشر نشده است. برخی معتقدند مجموعه پایتخت یک مجموعه مهم و درآمدزا برای صداوسیما است و مسئولین نباید اجازه دهند چنین پتانسیلی از دست برود. از سوی دیگر برخی نیز معتقدند پایتخت پس از سری سوم دچار تکرار و روزمرگی شده و نتوانست مخاطبین را مثل همیشه با خود همراه کند. این گروه باور دارند تاریخ انقضای سریال پایتخت سرآمده و ساخت سری جدید پایتخت 1401 ایده خوبی نیست.

گرچه بسیاری از ما طرفداران همچنان در انتظار فصل هفتم سریال هستیم و بارها عبارت تاریخ پخش سریال پایتخت در سال 1401 را جستجو کرده‌ایم. اکنون نیز باید منتظر ماند تا ببینیم این شایعات ساخت سریال جدید پایتخت ۱۴۰۱ بالاخره به واقعیت تبدیل می‌شوند یا خیر.

نگاهی به مجموعه‌های پایتخت 1 تا 6

حال که حواشی مربوط به ساخت سریال پایتخت ۷ را خواندیم، در ادامه به نحوه شکل‌گیری و روایت داستانی و بازیگران فصل‌های اول تا ششم این سریال اشاره می‌کنیم.

پایتخت 1

سریال پایتخت 1 / سریال پایتخت 7 / سری جدید پایتخت / سری هفتم پایتخت

 • زمان پخش: نوروز 90
 • بازیگران: محسن تنابنده، ریما رامین فر، احمدمهرانفر، علیرضا خمسه، سمیرا حسن پور، سارا و نیکا فرقانی اصل

اولین مجموعه پایتخت درباره خانواده‌ای علی آبادی بود که به دلیل قبول شدن مادر خانواده در دانشگاه تصمیم می‌گیرند به تهران مهاجرت کنند. آنها خانه‌ای را از فردی به نام شهشهانی خریداری می‌کنند، اما وقتی با کلی اسباب و وسیله وارد خانه می‌شوند، متوجه می‌شوند صاحبخانه فوت کرده است. از اینجا دردسرهای خانواده نقی معمولی شروع می‌شود و آنها هر بار با مشکلی رو‌به‌رو می‌شوند بطوریکه تمام روزهای عید نوروز را در خیابان و مسافرخانه و داخل کامیون ارسطو می‌گذارنند. نویسندگی اولین سری پایتخت را محسن تنابنده برعهده داشت.

همچنین بخوانید :

تنابنده که پیش از پایتخت، دو سریال طنز پیامک از دیار باقی و چاردیواری را به همراه سعید آقاخانی برای سیروس مقدم نوشته بود، در سومین همکاری مشترک خودش آستین‌ها را بالا زد و علاوه بر ایفای نقش شخصیت اصلی قصه، دیگر کاراکترها را هم به تعدادی بازیگر کاربلد تائتری سپرد. پایتخت آنقدر بین مردم محبوب شد که تا مدت‌ها بعد از نوروز مردم در خیابان تکیه‌کلام‌های نقی و ارسطو و پنجعلی را زمزمه می‌کردند.

پایتخت 2

پایتخت 7 کی پخش میشود / پایتخت 7 / سریال پایتخت 7 / سری هفتم پایتخت با بازی محسن تنابنده

 • زمان پخش: نوروز 92
 • بازیگران: محسن تنابنده، ریما رامین فر، احمد مهرانفر، علیرضا خمسه، لیندا کیانی، مهران احمدی، نسرین نصرتی، حسین محب اهری، سارا و نیکا فرقانی اصل

پایتخت 2 دقیقا دو سال بعد از سری اول پایتخت روی آنتن شبکه یک رفت. حالا تیم پایتخت برای اینکه بتوانند خانه زندگی نقی معمولی را نشان دهند، باید عازم شیرگاه مازندران می‌شدند. علاوه بر بازیگران اصلی سری اول، چندین بازیگر حرفه‌ای نیز در پایتخت 2 بازی داشتند. نسرین نصرتی در نقش فهیمه خواهر نقی، مهران احمدی در نقش بهبود شوهر خواهر نقی در بین بازیگران جدید، از کاراکترهای جذاب‌تری برخوردار بودند اما فقط در قسمت‌های ابتدایی ایفای نقش کردند و ادامه سریال دوباره سفری بود که خانواده معمولی به همراه ارسطو و خانم فدوی انجام می‌شد تا آنها گنبد و گلدسته‌های یک مسجد را برای نصب در قشم، از علی‌آباد تا قشم حمل کنند و در این راه اتفاقات تلخ و شیرین مختلفی برای این خانواده رخ می‌داد.

محسن تنابنده در قسمت دوم پایتخت از حسن وارسته برای نگارش فیلمنامه کمک گرفته بود. با پخش پایتخت 2 و پرمخاطب شدن آن، مدیران و سازندگان به این نتیجه رسیدند که به سرعت می‌توانند قسمت سوم این مجموعه را برای نوروز سال 93 آماده کنند. از این جا به بعد بود که هم سازندگان و هم مدیران مسئول در صدا‌و‌سیما به این نتیجه رسیدند که پایتخت قابلیت فوق‌العاده‌ای برای ادامه دار شدن دارد.

پایتخت 3

سریال پایتخت / سریال پایتخت 7 / سری جدید پایتخت / سری هفتم پایتخت

 • زمان پخش: نوروز 93
 • بازیگران: محسن تنابنده، ریما رامین فر، احمد مهرانفر، علیرضا خمسه، مهران احمدی، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبداللهی، هدایت هاشمی، سارا و نیکا فرقانی اصل

پایتخت 3 در نوروز سال 1393 روی آنتن شبکه یک رفت و شاید اغراق نباشد بگوییم نه تنها نسبت به سری اول و دوم افت کیفی نداشت، بلکه باکیفیت‌تر هم بود و با داستان و اتفاقاتی جذاب لحظه‌ای مخاطب را رها نمی‌کرد. در سری سوم نقی معمولی سمت کشتی و قهرمانی جهان رفت، ارسطو راننده بین المللی شد و دو بار ازدواج کرد، بهبود فریبا شوهرخواهر نقی نیز به عنوان یک محیط بان به عنوان ناجی پلنگ مازندران معرفی شدن تا تنابنده و تیم نویسندگانش ثابت کنند که برای تک تک شخصیت‌های اصلی در قسمت سوم طرح و برنامه داشته‌اند.

پایتخت 7 کی پخش میشود / پایتخت 7 / سریال پایتخت 7 / سری هفتم پایتخت با بازی محسن تنابنده

حضور موفق و شیرین هومن حاجی عبداللهی در نقش رحمت و هدایت هاشمی در نقش اوس موسی نشان داد که نویسندگان این سریال اگر بخواهند می‌توانند بدون مسافرت و کار جاده‌ای شخصیت‌ها و موقعیت‌های جذابی را در همان شیرگاه مازندران خلق کنند. البته خانواده معمولی طبق عادت دو سری قبل، یک مسافرت کوتاه به تهران هم داشتند و آنجا با زن چینی ارسطو هم مواجه شدند.

پایتخت 4

سریال پایتخت / سریال پایتخت 7 / سری جدید پایتخت / سری هفتم پایتخت

 • زمان پخش: رمضان 94
 • بازیگران: محسن تنابنده، ریما رامین فر، احمد مهرانفر، علیرضا خمسه، هومن حاجی عبداللهی، نسرین نصرتی، هدایت هاشمی، محمدرضا علیرمردانی، سارا و نیکا فرقانی اصلی

در بین مجموعه‌های پایتخت تنها فصلی که تعداد قسمت‌هایش از شانزده بالاتر رفت، پایتخت 4 بود که برای پخش در ایام ماه مبارک رمضان ساخته شد. در این سری تیم نویسندگان تمام داستان را در علی‌آباد روایت می‌کردند و همین مسئله کار را برای خلق موقعیت‌های جدید سخت‌تر می‌کرد. اما نویسندگان سری چهارم پایتخت با سرپرستی و هدایت محسن تنابنده با طرح داستانی جذاب و نسبتا هیجان‌انگیر توانستند سریال پایتخت را تا روز آخر جذاب و مهیج نگه دارند و روز به روز بر مخاطبان خود اضافه کنند. این سری با ورود هما به شورای شهر و مرگ چو چانگ همسر ارسطو در اثر سقوط هواپیما آغاز طوفانی داشت و به تدریج با طرح مسئله ساخت و ساز غیرقانونی ویلا توسط نقی و دوستانش ادامه یافت.

پایتخت 7 کی پخش میشود / پایتخت 7 نوروز 1400 / سریال پایتخت 7

در سری چهارم شخصیت رحمت که به کاراکتری جذاب تبدیل شده بود، بسیار پررنگ شد و سازندگان با حفظ کاراکتر اوس موسی و خلق کاراکتری به نام بائو با بازی درخشان محمدرضا علیمردانی به خوبی توانستند جای خالی مهران احمدی را پر کنند. احمدی به دلیل اینکه اعتقاد داشت شخصیت بهبود ممکن است در پایتخت 4 تکراری شود، از حضور در این مجموعه خودداری کرد و سازندگان با طرح حضور او در آفریقا، نبودش در سری چهارم را توجیه کردند.

پایتخت 5

پایتخت 7 / پایتخت 7 کی ساخته میشود

 • زمان پخش: نوروز 97
 • بازیگران: محسن تنابنده، ریما رامین فر، احمد مهرانفر، علیرضا خمسه، نسرین نصرتی، بهرام افشاری، هومن حاجی عبداللهی، سارا و نیکا فرقانی اصل

تقریبا سه سال بعد از پایتخت 4، محسن تنابنده و سیروس مقدم طوفانی برگشتند و در کنار طرفداران و عاشقان این سریال جذاب، بسیاری از کسانی را که علاقه‌ای به این مجموعه نداشتند را هم با خود همراه کردند. در سری پنجم کاراکتر بهتاش فریبا با بازی بهرام افشاری به برگ برنده سریال تبدیل شد و توانست جان تازه‌ای به این مجموعه بدهد. با اینکه بهبود فریبا به دلیل عدم حضور مهران احمدی در قصه سریال پایتخت 5 کشته شد اما تحول شخصیت‌های نقی، ارسطو و رحمت و حضور خانواده معمولی در ترکیه و شوخی‌های آنها با سفر هوایی به خارج از کشور پایتخت 5 را یکته‌تاز سریال‌های نوروزی سال 97 کرد.

پایتخت 7 کی پخش میشود / پایتخت 7 / سریال پایتخت 7 / سری هفتم پایتخت با بازی محسن تنابنده

همچنین بخوانید :

علاوه بر شوخی‌های به روز و جذابیت‌های داستانی و بصری، تنابنده و مقدم در سری پنجم خانواده پایتخت را در دو موقعیت هولناک سقوط دسته‌جمعی به دریا و همچنین سر درآوردن از مقر داعشی‌ها قرار دادند. قسمت‌های پایانی پایتخت 5 که به قسمت‌های جنگی و مبارزه با داعش می‌پرداخت، هم طرفداران زیادی داشت و هم برخی از علاقه‌مندان پایتخت را دلزده کرد، اما با این وجود محبوبیت این مجموعه به اوج خود رسید.

پایتخت 6

پایتخت 7 کی پخش میشود / پایتخت 7 / سریال پایتخت 7 / سری هفتم پایتخت با بازی محسن تنابنده

 • زمان پخش: نوروز 99
 • بازیگران: محسن تنابنده، ریما رامین فر، احمد مهرانفر، بهرام افشاری، نسرین نصرتی، هومن حاجی عبداللهی، مهران احمدی، سارا و نیکا فرقانی اصل

در فصل ششم بزرگترین شوک در انتخاب بازیگران مجموعه، نبود علیرضا خمسه یا همان بابا پنجعلی سریال بود. خمسه که با بازی فوق‌العاده شیرینش در نقش پنجعلی یکی از مهمترین جذابیت‌های پایتخت‌های قبلی بود، به دلیل آنچه که تکراری شدن و عدم پیشرفت نقش نامیده شد، از این مجموعه کنار رفت. قصه پایتخت 6 با آزاد شدن ارسطو از زندان و اهدای اعضای بدن باباپنجعلی شروع شد و در ادامه به طرز جالبی زنده بودن بهبود و برگشت او طرح‌ریزی شد تا بالاخره مهران احمدی راضی شود دوباره در نقش بهبود مقابل دوربین سیروس مقدم برود.

در این قسمت بهتاش به عنوان دروازه‌بان تیم نساجی قائم‌شهر انتخاب شده، هما در تست گویندگی خبر صدا‌و‌سیما شرکت کرده، فهمیه سالن زیبایی زده و رحمت قصد دارد با فهمیه ازدواج کند. اما آمدن بهبود همه برنامه‌های ازدواج فهیمه و رحمت را به هم می‌ریزد. یکی دیگر از کاراکترهای جذاب این سریال که قابلیت پررنگ و ادامه‌دار شدن داشت، کاراکتر طاهره دختر محمودنقاش است که بینندگان پروپاقرص پایتخت در سری‌های گذشته نام او را زیاد شنیده بودند.

پایتخت 7 / پایتخت 7 کی ساخته میشود

سری ششم پایتخت در نبود مرحوم خشایار الوند با انتقاداتی از سوی رسانه‌ها و منتقدان رو‌به‌رو شد و برخی فصل ششم این مجموعه را حاوی نکات زشت و توهین‌آمیز تلقی کردند. از طرفی شیوع ویروس کرونا سبب شد تا گروه سازنده سکانس‌های فینال داستان را تغییر دهند و به همین دلیل پایتخت 6 تقریبا بدون پایان مشخصی به پخش خود خاتمه داد.

سخن پایانی

در این مقاله از پلازا همه اخبار و حواشی سریال پایتخت ۷ را با هم از نظر گذراندیم. گرچه تماشای سری جدید پایتخت 1401 در نوروز، آرزوی بسیاری از ما بود اما اینطور که پیداست حداقل به این زودی نباید منتظر سریال پایتخت 7 باشیم. به نظر شما سریال جدید پایتخت ۱۴۰۱ ساخته می‌شود؟ به محض اینکه اخبار جدیدی از سری هفتم مجموعه پایتخت منتشر شود، بلافاصله آن را از طریق همین صفحه با شما در میان می‌‌گذاریم. شما نیز می‌توانید نظرات خود در مورد سری جدید پایتخت 1401 را از طریق بخش دیدگاهها با ما در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران5 دیدگاه
avatar
علی اصغر سپیددست ...
.
05 تیر 1401، 20:10
پاسخ
0
2
خیلی خیلی ممنون از اینکه این سریال ساخته میشود واززحمات شما خیلی خیلی ممنونم هستیم این سریال یکی بهترین سریالی بود که تابه حال پخش شده. وهنوزم دوست دارم مجددا تماشا کنیم
avatar
سعید صادقی
.
05 فروردین 1401، 03:40
پاسخ
0
2
مگه پایتخت۷ ساخته شده ؟
avatar
نسترن نراری
.
01 فروردین 1401، 09:48
پاسخ
0
3
خیلی عالی بود
avatar
اعظم شعبانی
.
01 فروردین 1401، 10:58
پاسخ
1
2
@نسترن نراری
ممنون از همراهی شما
avatar
ملنر
.
26 اسفند 1400، 02:00
پاسخ
3
5
کاش میشد پایتخت ساخته بشه حتی در سینمای خانگی
avatar
ناشناس
.
24 اسفند 1400، 22:59
پاسخ
1
10
تو رو خدا پایتخت ۷رو بسازید
جدول فروش فیلم ها