با پنهان کردن آنلاین بودن در واتساپ حضوری امن را تجربه کنید

مخفی کردن زمان آنلاین در واتساپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

موضوعی که در این مقاله به آن خواهیم پرداخت در خصوص چگونگی مخفی کردن زمان آنلاین در واتساپ یا غیرفعال کردن وضعیت آنلاین بودن واتساپ، وضعیت آخرین بازدید، حضور مخفیانه در واتساپ، وضعیت تایپ کردن در صفحه چت و موارد مشابه در واتساپ است، زیرا بسیاری از ما خواهان این هستیم که دیگران از حریم خصوصی ما باخبر نشوند.

اگر به طور منظم از واتساپ استفاده می‌کنید، به احتمال زیاد وضعیت ورود به سیستم را در کنار نام برخی از مخاطبین خود مشاهده کرده‌اید. اگرچه واتساپ وضعیت آنلاین شما را به طور پیش فرض برای همه قابل مشاهده می‌کند، اما شما به راحتی می‌توانید آن را تغییر دهید. وضعیت آنلاین واتساپ به کاربران این امکان را می‌دهد که آخرین باری که مخاطبین آنها در پلتفرم فعال بوده‌اند و اینکه آیا در حال حاضر از برنامه استفاده می‌کنند یا خیر را ببینند. در این راستا به‌طور پیش‌فرض، وقتی با شخصی چت می‌کنید، واتساپ شما را به‌صورت آنلاین حتی برای افرادی که در لیست مخاطبین شما نیستند نشان می‌دهد. البته اگر آخرین وضعیت بازدید خود را برای بقیه کاربران مخفی کنید در این صورت شما نیز نمی‌توانید وضعیت آخرین بازدید دیگران را مشاهده کنید.

با این حال مواقعی وجود دارد که شما می‌خواهید وضعیت آنلاین بودن خود را در واتساپ مخفی کنید یا اینکه فقط می‌خواهید شخص خاصی از آخرین بازدید شما باخبر نشود. بنابراین، اگر به دنبال راه‌حلی برای این مشکلات هستید، به جای درستی آمده‌اید. در این مقاله از پلازا قصد داریم راهنمای گام به گامی را به شما نشان دهیم که از طریق آن می‌توانید با چگونگی مخفی کردن زمان آنلاین در واتساپ و حضور مخفیانه در واتساپ آشنا شوید و به راحتی هنگام استفاده از اپلیکیشن در واتساپ به صورت آفلاین ظاهر شوید.

آنچه در ادامه خواهیم خواند

چگونگی مخفی‌ بودن وضعیت آنلاین در واتساپ موبایل

مخفی بودن وضعیت آنلاین در واتساپ

سوالی که بیشتر کاربران دارند این است که چگونه دیگران نفهمند آنلاین هستیم؟ شما می‌توانید به راحتی از قابلیت مخفی بودن وضعیت آنلاین در واتساپ استفاده کنید. یا در واتساپ به صورت آفلاین ظاهر شوید. وقتی شخصی آنلاین است، لزوماً به این معنی نیست که پیام شما را دیده است بلکه به این معنی است که در حال حاضر از برنامه استفاده می‌کند. همچنین آخرین بازدید مربوط به آخرین باری است که شخص از واتساپ استفاده کرده است و به این معنی نیست که آخرین پیام شما را دیده است.

در این راستا می‌توانیم از قابلیت مخفي كردن حالت آخرین آنلاينی واتساپ نیز استفاده کنیم. و سوالی که ممکن است برای خیلی از کاربران پیش بیاید در واقع چگونگی مخفي كردن زمان انلاين در واتساپ ايفون است که در پاسخ، این برنامه پیام‌رسان به شما این امکان را می‌دهد که ویژگی پنهان كردن انلاين بودن در واتس اپ را در هر دو سیستم عامل اندروید و iOS داشته باشید. مخفي كردن آنلاين بودن در واتساپ فارسی نیز به همین صورت انجام می‌شود. تنها کاری که باید انجام دهید این است که این مراحل را دنبال کنید:

 • برنامه واتساپ را باز کنید.
 • به سه نقطه عمودی در گوشه بالا سمت راست بروید و روی تنظیمات ضربه بزنید. کاربران iOS می توانند به سادگی از منوی پایین بر روی Settings ضربه بزنند.
 • در منوی تنظیمات، حساب کاربری را پیدا خواهید کرد، روی آن کلیک کنید و سپس به گزینه Privacy بروید.
 • در آنجا گزینه Last Seen را خواهید دید، سپس دو گزینه در اختیار خواهید داشت که می‌توانید بین My Contacts و Nobody یکی را انتخاب کنید. اولی وضعیت آنلاین بودن را به مخاطبین شما نشان می‌دهد، در حالی که دومی وضعیت آنلاین بودن را به کسی نشان نمی‌دهد.

چگونگی غیرفعال کردن حالت آنلاین واتساپ وب

واتساپ وب به شما اجازه نمی‌دهد که قابلیت پنهان كردن انلاين بودن در واتس اپ را داشته باشید و مانند نسخه اندرویدی اقدام به مخفی کردن آنلاین بودن در واتساپ کنید. با این حال برخی از افزونه‌های مرورگر کروم وجود دارند که به شما اجازه می‌دهند تا در نسخه وب نیز از قابلیت حضور مخفیانه در واتساپ استفاده کنید. یکی از این افزونه‌ها WAlncognito است. این افزونه مجموعه‌ای از ویزگی‌های جالب را ارائه می‌دهد.

برای شروع به شما این قابلیت را می‌دهد تا آخرین بازدید و خواندن پیام‌های دریافت شده را در نسخه وب، فعال و غیرفعال کنید. علاوه بر این به کاربران این اجازه را می‌دهد که یک بازه زمانی امن را ایجاد کنند تا پس از طی شدن این مدت زمان به طرف مقابل نشان داده شود پیامی را که ارسال کرده است خوانده شده است. در زیر نحوه استفاده از آن آمده است.

 • به فروشگاه وب کروم بروید و WAlncognito را جستجو کنید.
 • افزونه مذکور را بر روی مرورگر کروم خود نصب کنید.
 • اکنون whatsapp.com را باز کنید و یک گزینه ناشناس درست در کنار وضعیت WhatsApp خواهید دید.
 • می‌توانید آخرین به‌روزرسانی‌های مشاهده شده را ارسال نکنید را از منو انتخاب کنید و به راحتی آن را مسدود می‌کند. همچنین می‌توانید با استفاده از این افزونه رسیدهای خواندن را مسدود کنید.

چگونگی مخفی‌ کردن زمان آنلاین در واتساپ جی‌ بی

پنهان كردن انلاين بودن در واتس اپ

سوالی که خیلی از کاربران دارند این است که برنامه ای که انلاین بودن در واتساپ را نشان ندهد وجود دارد؟ پاسخ، بله است. قبل از پرداختن به چگونگی مخفی کردن زمان آنلاین در واتساپ جی‌بی، ذکر این نکته را که این نسخه از واتساپ فقط برروی گوشی‌های اندرویدی کار می‌کند را ضروری دانستیم. حال با این فرض که از قبل این نسخه از واتساپ را بر روی گوشی خود نصب کرده‌اید به نحوه‌ مخفي كردن آنلاين بودن در واتساپ جی بی می‌پردازیم.

روی گوشه سمت راست بالا کلیک کنید و سپس بر روی دکمه حریم خصوصی کلیک کنید. در ادامه زیر منویی برای شما باز می‌شود که با کلیک کردن بر روی مخفی کردن وضعیت آنلاین به هدف خود می‌رسید.

چگونگی پنهان كردن انلاين بودن در واتس اپ برای یک شخص خاص

غیرفعال کردن حالت آنلاین واتساپ

اگر می خواهید برای شخص خاصی نامرئی شوید و حضور مخفیانه در واتساپ داشته باشید می‌توانید از ترفندهای زیر استفاده کنید.

 • در مرحله اول، جهت مخفي كردن انلاين بودن اکانت واتساپ می‌توانید از طریق مسدود کردن مخاطبین استفاده کنید تا برای کسی نامرئی شوید: به تنظیمات واتساپ > حساب > حریم خصوصی > مخاطبین مسدود شده بروید. مخاطبی را برای مسدود کردن اضافه کنید، سپس تنها در صورتی که مخاطب را رفع انسداد کنید، دیگر وضعیت آنلاین شما را نخواهد دید.
 • همچنین می‌توانید عکس نمایه خود را از آن شخص مخفی کنید: به تنظیمات > حساب > حریم خصوصی > عکس نمایه > انتخاب مخاطبین من بروید. اگر آن شخص در لیست مخاطبین شما قرار دارد، باید آن را از لیست حذف کنید.

غیرفعال کردن حالت آنلاین واتساپ بدون باز کردن برنامه

حضور مخفیانه در واتساپ

همچنین روش دیگری که می‌توان از قابلیت غیرفعال کردن حالت آنلاین واتساپ استفاده کنیم و در عین حال صفحه چت طرف مقابل را باز نکنیم، پاسخ دادن به پیام‌های مخاطبتان از پانل اعلان‌های تلفنتان است. به این ترتیب، از آنجایی که برنامه واتساپ را باز نمی‌کنید، برنامه شما را آنلاین نشان نمی‌دهد.

غیرفعال کردن حالت آنلاین واتساپ با فعال کردن وضعیت هواپیما

یکی دیگر از راه‌های چگونگی مخفی بودن وضعیت آنلاین در واتساپ  که به شما امکان می‌دهد تا وقتی پیامی را برای شخصی ارسال می‌کنید خود را به صورت آفلاین نمایش دهید، استفاده از ویژگی حالت هواپیما است. و اساساً کاری که انجام می‌دهید این است که پیام خود را می‌نویسید و در حالی که حالت هواپیما فعال است ارسال می‌کنید. مراحل انجام کار بدین صورت است:

 • در تلفن همراه خود حالت هواپیما را فعال کنید، با این کار تمام اتصالات شبکه شما قطع می‌شود.
 • اپلیکیشن واتساپ را باز کرده و پیام خود را در صفحه چت تایپ و ارسال کنید.
 • اپلیکیشن را ببندید و حالت هواپیما را غیرفعال کنید.

چگونگی مخفی‌ کردن وضعیت در حال تایپ بودن (Typing) در اندروید و آیفون

وقتی برای شخصی پیامی را تایپ می‌کنید، آن کاربر وضعیت شما را در حال تایپ می‌بیند. اگر این وضعیت را نمی‌خواهید، می‌توانید حالت هواپیما را فعال کنید. علاوه بر این، می‌توانید وضعیت تایپ کردن در WhatsApp را از طریق بخش حریم خصوصی پنهان کنید. برخی از کلاینت‌های واتساپ شخص ثالث وجود دارد که می‌توانید از آنها برای چت با استفاده از حساب واتساپ واقعی خود در تلفن‌های هوشمند خود استفاده کنید. و به این طریق با استفاده از این کلاینت‌های شخص ثالث حضور مخفیانه در واتساپ را تجربه کنید. این کلاینت‌ها انعطاف‌پذیری و قابلیت سفارشی‌سازی بیشتری را ارائه می‌دهند.

اگر کاربر اندرویدی هستید، می‌توانید از برنامه GBWhatsApp برای مخفی کردن وضعیت آنلاین خود در حین چت کردن با شخصی استفاده کنید. این برنامه دارای بسیاری از ویژگی‌های دیگر نیز می‌باشد.

اگر از آیفون استفاده می‌کنید، می توانید از برنامه WhatsApp++ برای مخفی کردن وضعیت آنلاین خود استفاده کنید.

 • پس از نصب، برنامه شخص ثالث را در اندروید یا آیفون خود باز کنید > حساب واتساپ خود را تأیید کنید.
 • واتساپ را باز کنید و روی سه نقطه در گوشه سمت راست بالا ضربه بزنید > روی Privacy کلیک کنید.
 • وضعیت نوشتن را پیدا کنید و روی آن کلیک کنید.
 • سپس می توانید Hide for contacts یا Hide for a group را انتخاب کنید.

نتیجه گیری

به طور خلاصه با برخی از روش‌های داخلی و برنامه‌های شخص ثالث، می‌توانید وضعیت چت‌های واتس‌اپ را مخفی کنید و زمانی که آنلاین هستید در واتس‌اپ به‌صورت آفلاین نشان داده شوید. در واقع با پنهان كردن انلاين بودن در واتس اپ می‌توانید بدون اینکه اپلیکیشن را باز کنید به چت‌هایتان پاسخ دهید و بدین گونه از آنلاین بودن خود جلوگیری کنید. همچنین یاد گرفتیم که چگونه با استفاده از یک سری افزونه‌ها از این قابلیت در نسخه وب واتساپ استفاده کنیم. همچنین می‌توانید از وضعیت هواپیمای گوشی تلفن همراه خود نیز در این جهت استفاده کنید، و در نتیجه از حریم خصوصی خود محافظت کنید.

در این مطلب یاد گرفتیم که چگونه وضعیت آنلاین بودن خود را در پلتفرم‌ها و نسخه‌های مختلف مخفی کنیم و با این روش از حریم خصوصی خود محافظت کنیم. لطفا با پیشنهادات خود درباره مخفی کردن زمان آنلاین در واتساپ ما را همراهی کرده و نظرات خود را در بخش کامنت عنوان کنید.

سوالات متداول

1. چگونه آنلاین بودن در واتساپ را غیر فعال کنیم اندروید؟

برای این کار به بخش تنظیمات و حریم خصوصی رفته و کار را انجام می‌دهیم.

2. چگونه در واتساپ جی بی آنلاین بودن را مخفی کنیم؟

ابتدا برنامه واتساب جی‌ بی را دانلود و نصب کرده سپس به بخش تنظیمات و حریم خصوصی رفته و کار را انجام می‌دهیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022