سریال کره ای تابستان دوست داشتنی ما (Our Beloved Summer 2021)

مجموعه تابستان دوست داشتنی ما ۲۰۲۱
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

دشمنی کیم دامی و چوی ووشیک در فیلم جادوگر، حالا در سریال تابستان دوست داشتنی ما 2021 تبدیل به عشقی زیبا شده است. سریال Our Beloved Summer 2021 دقیقا همان چیزی است که طرفداران منتظرش بودند.

سریال تابستان دوست داشتنی ما از وبتونی به همین نام به کارگردانی کیم یون جین (Kim Yoon-jin) اقتباس شده‌است. سریال محبوب دیگری از نتفلیکس که در زمان پخش خود همیشه در بین 10 سریال برتر کره‌ای این پلتفرم حضور داشت و بخاطر دوستی بین کیم تهیونگ ملقب به وی “V” خواننده گروه معروف بی تی اس با بازیگر نقش اصلی سریال، چویی وو شیک حتی بیشتر هم مورد استقبال قرار گرفت. مخصوصا پس از این‌که اعلام شد قرار است تهیونگ برای سریال تابستان دوست داشتنی ما 2021 یک آهنگ هم بخواند! ترانه‌ای با نام “درخت کریسمس” که تبدیل به یکی از محبوب‌ترین موسیقی‌‌های متن سریال‌های کره‌ای شد و شنیدنش حین تماشای مجموعه تابستان دوست داشتنی ما ۲۰۲۱ لذت دیدن آن‌را دوچندان می‌کند. در ادامه با معرفی سریال کره ای تابستان دوست داشتنی ما همراهتان خواهیم بود.

آنچه در ادامه می‌خوانید

داستان سریال کره ای تابستان دوست داشتنی ما 2021

نقد و بررسی سریال تابستان دوست داشتنی ما 2021

مجموعه تابستان دوست داشتنی ما ۲۰۲۱ داستان گوک یون سو و چویی وونگ، باهوش‌ترین و تنبل‌ترین دانش‌آموزان یک مدرسه را به تصویر می‌کشد که هرکدام بنا به دلایلی تصمیم می‌گیرند در مستندی درباره زندگی شخصی خودشان شرکت کنند. این مستند بخشی از دوران تحصیل این دو دانش‌آموز که اخلاق و باورها و رویاهایشان درباره رندگی و آینده از زمین تا آسمان با یکدیگر فرق دارد را نمایش می‌دهد. وونگ و یون‌سو با تمام تضادهایی که در زندگی‌شان وجود دارد کم‌کم به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند و پس از اتمام مستند با هم قرار می‌گذارند، تا این‌که پس از مدتی یون سو بدون هیچ توضیحی رابطه‌اش با وونگ را به‌هم می‌زند و رهایش می‌کند.

پنج سال از این ماجرا می‌گذرد و خیلی اتفاقی چند کلیپ درباره مستندی که این دو در دوران دبیرستان بازی کرده بودند حسابی در شبکه‌های اجتماعی سروصدا می‌کند و همه مشتاق هستند بدانند چه اتفاقی برای باهوش‌ترین و تنبل‌ترین دانش‌آموزان این مستند افتاده است؟! سازندگان آن مستند تصمیم می‌گیرند دوباره به سراغ این دو قطب مثبت و منفی آهن‌ربا بروند و اینگونه ماجرای سریال تابستان دوست داشتنی ما 2021 ادامه پیدا می‌کند در حالی که این‌بار قرار است دوست صمیمی وونگ که از دوران دبیرستان به یون سو علاقه داشته‌است، کارگردانی مستند را برعهده داشته باشد.

همچنین بخوانید :

بازیگران مجموعه کره ای تابستان دوست داشتنی ما 2021

چویی ووشیک در نقش چویی وونگ

داستان سریال کره ای تابستان دوست داشتنی ما 2021 - چویی ووشیک در نقش چویی وونگ

چویی وو شیک (Choi Woo Shik) بازیگر کره‌ای و متولد 26 مارس 1990 (6 فروردین 1369) است. از معروف‌ترین آثار او می‌توان نقش‌آفرینی در فیلم معروف انگل (Parasite 2019) ، فیلم جادوگر: بخش 1. انهدام (The Witch: Part 1. The  2018 Subversion)، فیلم قطار بوسان ( 2016 Train to Busan) و سریال مبارزه برای راهم ( 2017 Fight for My Way) را نام برد. از دیگر حقایق جالب درباره چویی وو شیک رابطه و دوستی‌اش با کیم تهیونگ، پارک سوجون و پارک هیونگ شیک دیگر بازیگران معروف کره است که همیشه با هم وقت می‌گذرانند و رابطه عمیقی بینشان وجود دارد.

کیم دا می در نقش گوک یون سو

سریال Our Beloved Summer 2021 - کیم دا می در نقش گوک یون سو

کیم دا می (Kim Da Mi) متولد 9 آوریل 1995 (20 فروردین 1374) است. دامی بخاطر بازی در سریال کلاس ایته وون (Itaewon Class 2020) در کنار پارک سوجون حسابی معروف شد. از دیگر آثار او می‌توان بازی در فیلم جادوگر در کنار چویی وو شیک را نام برد. در ابتدای مقاله هم گفتیم که این دو بازیگر در فیلم “جادوگر” دشمن هم بودند و صحنه‌های مبارزه جذابی را به تصویر کشیدند، به همین دلیل پس از انتشار خبر ساخت سریال تابستان دوست داشتنی ما 2021 بسیاری از طرفداران حسابی هیجان‌زده بودند که قرار است آن‌ها را این بار در نقش دو عاشق کنارهم ببینند.

کیم سونگ چول در نقش جی وونگ

سریال تابستان دوست داشتنی ما 2021 - کیم سونگ چول در نقش جی وونگ

کیم سونگ چول (Kim Sung Cheol) متولد 31 دسامبر 1991 (10 دی ماه 1370) است. این بازیگر در سریال‌هایی مانند وینچنزو (Vincenzo 2021)، از براهم خوشت میاد؟ (2020 Do You Like Brahms) و کتاب زندان (Prison Playbook 2017) بازی کرده است.

 

رو جونگ ایو در نقش ان‌جی

سریال Our Beloved Summer 2021 - رو جونگ ایو در نقش ان‌جی

رو جونگ ایو (Roh Jeong Eui) در تاریخ 31 ژانویه 1990 (12 بهمن 1379) به‌دنیا آمده است. این بازیگر تازه‌کار قبل از بازی در مجموعه تابستان دوست داشتنی ما ۲۰۲۱ در سریال دوباره 18 سالگی ( Eighteen Again 2020) بازی کرده است.

نقد و بررسی سریال تابستان دوست داشتنی ما 2021

اگر طرفدار سبک بخشی از زندگی باشید و از دیدن سریال‌هایی که ریتم آهسته و آرامی دارند لذت می‌برید، دانلود سریال تابستان دوست داشتنی ما 2021 و تماشای آن با تصاویر رنگارنگ و داستان زیبایش تجربه لذتی ملموس را برایتان رقم می‌زند. یک لذت بصری، بدون عجله بین گذشته و حال حرکت می‌کند و با کمک سبک روایت جذاب و اجراهای به یاد ماندنی حسی بسیار دوست داشتنی را در قلب شما ایجاد می‌کند. البته شیمی بین بازیگران نقش اصلی، یکی از اصلی‌ترین دلایلی است که سریال Our Beloved Summer 2021 را دیدنی‌تر می‌کند. کیم دامی و چویی ووشیک احساسات یک زوج جوان را به زیبایی هرچه تمام به تصویر می‌کشند و یکی دیگر از نکات مثبت داستان هم این است که هیچ نقش سمی و منفی آزاردهنده‌ای در ماجرا حضور ندارد.

تابستان دوست داشتنی ما عواطف و احساسات مختلف را به تصویر می‌کشد و بر تصاویر تابستان تأکید دارد. به همین دلیل فضای کلی نمایش مملو از طراوت و سرسبزی است. اما این تصاویر به جلوه‌های ساده «حسی» محدود نمی‌شوند. دو شخصیت اصلی که عاشق می‌شوند و با هم رشد می‌کنند، با معنای تغییر فصل‌ها ترکیب می‌شوند و مراحل مختلف رابطه‌شان را حین گذر فصل‌ها پشت‌سر می‌گذارند.

میزانسن، که به طور موثر از ساختمان‌ها و نقاشی‌هایی که معمولا در زندگی روزمره دیده می‌شود استفاده می‌کند، نیز برجسته است. چوی وونگ که دوست داشت نقاشی‌هایی از ساختمان‌های خاص را به عنوان مدل خود بکشد، به عنوان یک هنرمند موفق شهرت پیدا می‌کند. مجموعه تابستان دوست داشتنی ما ۲۰۲۱ با گنجاندن خاطراتی که دو شخصیت در تصاویر ترسیم شده توسط چوی وونگ به اشتراک می‌گذارند، حال و هوای محبت‌آمیز داستان را افزایش می‌دهد. نقاشی‌های چوی وونگ فقط ماده‌ای برای تأکید بر موفقیت قهرمان داستان نیست، بلکه به عنوان نماد مهمی از نمایشنامه نیز است. تصاویر و میزانسن‌های فصلی، استادانه‌تر از آثار دیگر، جذابیت طراوت درام را دوچندان می‌کند و طبیعتا روانشناسی و احساسات شخصیت‌ها را منتقل می‌کند و داستان جذاب را کامل می‌کند.

همچنین بخوانید :

بازیگران مجموعه کره ای تابستان دوست داشتنی ما 2021

سریال تابستان دوست داشتنی ما 2021 دو داستان را برای بینندگان روایت می‌کند: حال و گذشته. ساخت مستند جدید، فرصتی برای آن دو است تا سال‌ها پس از جدایی، حالا دوباره زمانی را با هم بگذرانند. وقتی مستندی که ده سال پیش فیلمبرداری شده بود تبدیل به موضوع داغ می‌شود، آن دو دوباره برای ادامه فیلم مقابل دوربین می‌نشینند. این مستند همچنین ابزاری بسیار مهم است که مستقیماً تغییر احساسات این دو را که حالا بالغ و بزرگسال شده‌اند نشان می‌دهد. عمداً درگیری‌های زمان حال را با خاطرات زیبای گذشته مقایسه می‌کند و با ظرافت بر تغییرات دو شخصیت تأکید دارد.

دو نوجوان با تمام تفاوت‌هایی که دارند تلاش می‌کنند در ماجراهای زندگی کمک حال یکدیگر باشند. هرکدام گذشته‌ای دارند که همه از آن بی‌خبرند. زخم‌هایی که ناگفته مانده‌اند و با حضورشان در زندگی هم کم‌کم آن خلاء‌ها پر می‌شوند و جای تاریکی را با نور برای هم پرمی‌کنند. همه‌چیز عالی به‌نظر می‌رسد، تا اینکه یون سو بدون هیچ توضیحی وونگ را از زندگی خود کنار می‌گذارد. البته جذابیت تماشای مجموعه تابستان دوست داشتنی ما ۲۰۲۱ نیز در همین اتفاق است. همه منتظرند تا با دیدن فلش‌بک‌های گذشته و دیدن مستند دوران دبیرستان، دلیل این تصمیم را بفهمند تا بتوانند بجای سرزنش یون سو کمی او را درک کنند.

5 سال گذشته‌است. چویی وونگ که همیشه عاشق درازکشیدن زیر سایه درخت‌ها و وخیره شدن به آسمان بود و هیچ‌چیزی جز بودن در کنار عزیزانش و وقت‌گذرانی برایش اهمیت نداشت حالا تبدیل به نقاشی معروف و پردرآمد شده. هرچند خودش را در اتاق کارش پنهان کرده و هیچ‌کس او را نمی‌شناسد و همچنان بجای جلب توجه کردن و شهرت و موفقیت بیشتر دنبال مخفی ماندن و ادامه دادن همان زندگی منزوی همیشگی است که شاید یکی از دلایلش کنار نیامدن با از دست دادن یون سو بدون هیچ توضیحی است.

یون سو که باهوش‌ترین و سخت‌کوش ترین دانش‌آمور مدرسه بود حالا در یک شرکت بازاریابی و تبلیغاتی مدیر ارشد شده. تلاش می‌کند به موفقیت دست پیدا کند اما نویسنده سعی دارد نشان دهد که زیاد از زندگی‌اش راضی نیست. یون سو مثل همیشه سرد و تنها به‌نظر می‌رسد! همان‌قدر دست‌نیافتنی و مغرور که در دوران دبیرستان او را دیدیم. شرکت او برای موفق شدن در پروژه جدیدشان باید نقاش معروفی که بخاطر کشیدن ساختمان‌ها حسابی معروف شده را پیدا کند و با او قرارداد ببندد، و دیدار غیرمنتظره یون سو و وونگ به‌دنبال یک پروژه کاری از یک طرف و پیشنهاد جی وونگ دوست قدیمی‌شان برای شرکت در مستندی درباره ادامه ماجراهای دوران دبیرستانشان از طرف دیگر، دوباره این دو را کنار یکدیگر قرار می‌دهد. زوجی که بین نفرت و دوست داشتن قرار دارند و برای حل کردن گذشته ناتمامشان باید دست از غرور و لجبازی‌ بردارند.

سریال تابستان دوست داشتنی ما 2021

یکی دیگر از زیبایی‌های سریال Our Beloved Summer 2021 حضور نقش فرعی‌هایی است که حسابی بالغ و محترمانه رفتار می‌کنند. از یک طرف ما جی وونگ را داریم. دوست دوران کودکی چوی وونگ که بسیار به‌هم نزدیک‌اند و فرقی با برادرهای خونی ندارند. این برادری با چوی وونگ به همان اندازه که برای جی وونگ یک زندان بوده است، حس خانه را نیز به همراه داشته‌است. با این‌که از دوران دبیرستان عاشق یون سو شده بود اما هرگز نمی‌تواند به یون سو دست پیدا کند. نمی‌تواند وونگ را از سر راهش براند یا به او خیانت کند، نمی‌تواند جاذبه اجتناب‌ناپذیر وونگ و یون سو را نسبت به یکدیگر متوقف کند و همیشه یک قدم از این دو فاصله می‌گیرد و در تمام طول سریال تلاش می‌کند احساساتش را سرکوب کند. در کنار جی وونگ ما یک سلبریتی معروف یعنی ان‌جی را می‌بینیم که پس از دیدن نقاشی‌های چوی وونگ با او آشنا می‌شود و بخاطر شخصیت متفاوت وونگ عاشقش می‌شود. اما برخلاف برخی سریال‌ها که شخصیت فرعی همیشه برای شخصیت اصلی مشکلاتی را رقم می‌زند، اما ان‌جی به احترام عشق یون سو و وونگ این دو را تنها می‌گذارد. شاید پس از سریال دهکده ساحلی چاچاچا و بازی لی سانگ یی، ان‌جی و جی وونگ رتبه دوم بامعرفت‌ترین و مظلوم‌ترین شخصیت فرعی‌های سال 2021 را از آن خود کنند!

زیرنویس‌های هر قسمت از سریال Our Beloved Summer 2021 که عناوین فیلم‌های عاشقانه معروف را تقلید می‌کنند نیز توجه را به خود جلب می‌کنند. از “من می‌دانم تابستان گذشته چه کردی” در قسمت اول تا “پسر یا دختری که آن زمان دوست داشتیم” در قسمت 4، این زیرنویس‌ها داستانی را که در هر قسمت ارائه می‌شود پیش بینی می‌کند البته که و کنجکاوی بینندگان را هم برمی‌انگیزد.

سوالات متداول

سریال تابستان دوست داشتنی ما چند قسمت است؟

سریال تابستان دوست داشتنی ما در 16 قسمت حدودا یک ساعتی ساخته شده است.

آیا سریال تابستان دوست داشتنی ما به پایان رسیده است؟

بله، آخرین قسمت سریال تابستان دوست داشتنی ما در تاریخ 25 ژانویه پخش شد و به اتمام رسید.

سخن آخر

شاید برایتان جالب باشد بدانید که کارگردان سریال تابستان دوست داشتنی ما 2021 برای ساخت این مجموعه از مستندی واقعی که 7 سال قبل از شبکه EBS با نام ” شاگرد اول شاگرد آخر” پخش شده‌، الهام گرفته‌است. منتها در این مستند هر دو دانش‌آموز پسر بودند اما ماجرای سریال Our Beloved Summer 2021 یک دختر و یک پسر را به تصویر می‌کشد. گاهی سبک مصاحبه مانند و رفت و برگشت‌های سریال به گذشته و حال کمی سریال را به عنوان دیگری از نتفلیکس به اسم “دلباخته در شهر” نزدیک می‌کرد اما درکل حال و هوای آرام‌تری داشت. نظر شما درباره سریال تابستان دوست داشتنی ما چیست؟ از آن لذت بردید؟

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران2 دیدگاه
avatar
پری
.
07 دی 1401، 01:06
پاسخ
0
0
میزانسن ها و طراحی صحنه ها و رنگ ها فوق العاده بود و بسیار لذت بخش . منتها ریتم کند و کشش کم سریال نتونست منو جذب کنه . برام خسته کننده بود ، در هر قسمت بزنگاهی برای توجه و علاقه مند شدن بیشتر مخاطب وجود نداشت . ریتم های کند رو نمی پسندم . با توجه با دو بازیگر اصلی توقع داشتم کمی پرکشش تر باشه و جذابیت بیشتری داشته باشه .مجبور بودم هی بزنم جلو تا ببینم چه اتفاق هیجان انگیزی بذاره بیفته ! اما تا قسمت آخر ریتم سریال همون بود که بود ...... بازی کیم دامی در کلاس ایده وون واقعاااا دوست داشتنی بود ! و همراهیش با پارک سیوجون دوست داشتنی تر ..! اینجا به شدت سرد و خشک بود و برای ارتباط با من مخاطب ، کمی خسته کننده به نظر می آمد .
avatar
الیناز صابری
.
07 دی 1401، 12:03
پاسخ
0
0
@پری
ممنون از نظرتون، اما ویژگی اصلی سریال های ژانر برشی از زندگی، ریتم آهسته و آرومشونه.. و بنظرم دامی شخصیت آدمی که کاملا درون‌گراست و بخاطر مشکلاتی که تجربه کرده همیشه از بقیه فاصله می‌گیره رو خیلی خوب به تصویر کشید. سرد و خشک بودن بخشی از شخصیتی بود که باید بازی می‌کرد، نه بخشی از ضعف اون تو بازیگری :)
avatar
فیلم باز
.
15 اردیبهشت 1401، 16:05
پاسخ
0
3
من تازه شروعش کردم فعلا خیلی به دلم نشسته🍓🦄 به نظرم از تو بهار منی قشنگتره💚 فقط من به نظرم کیم دا می تو کلاس ایته وون بهتر بازی کرد و اونجا بیشتر دوستش داشتم🤩💖 نمرم ۸ از ۱۰ اگه سریال ملایم و آروم دوست دارید حتما نگاه کنید🤞🏻💚 ولی اگه ملایم و آروم دوست ندارید نگاه نکنید من کلا کیدراما دوست دارم واسم مهم نیست ژانر چی باشه فقط فیلمنامه دوست داشته باشم💕❣❤
avatar
الیناز صابری
.
16 اردیبهشت 1401، 09:24
پاسخ
1
2
@فیلم باز
سلام. موافقمم باهاتون، سریال آروم و دل‌نشینیه به شرطی که به سبک سریال های برشی از زندگی علاقه داشته باشه بیننده :) منم شخصیت دامی تو ایته وون کلاس رو خیلی دوس داشتم، ولی به عنوان یک شخصیت درد کشیده و تنها تو این سریالم خیلی خوب بازی کرد. ووشیک و بقیه بازیگرها هم دوست داشتنی‌ان. مرسی که همراهمون بودین.
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400