آموزش حذف واترمارک از پی دی اف؛ معرفی برنامه های پاک کردن واتر مارک از pdf

حذف واترمارک پی دی اف
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اکثر افرادی که از اسناد PDF استفاده می‌کنند حداقل یکبار به دنبال راهی برای حذف واترمارک پی دی اف بوده‌اند. وجود واترمارک در فایل‌های PDF برای حفظ حق چاپ صورت می‌گیرد. اما واترمارک‌ها گاهی خوانایی پی دی اف‌ها را بسیار پایین می‌آورند. اگر شما هم با حذف واترمارک پی دی اف چالش دارید، این مقاله پلازا را از دست ندهید. می‌خواهیم روش‌های مختلف پاک کردن واتر مارک pdf را برایتان شرح دهیم.

بدون تعارف باید گفت گاهی اوقات حذف کردن واترمارک در پی دی اف می‌تواند کلافه کننده باشد. از بین بردن watermark کار ساده‌ای نیست ولی امکان‌پذیر است. برخی مواقع با حذف واترمارک ساختار فایل پی دی اف به هم می‌ریزد. بنابراین حتماً باید از روش صحیح و برنامه‌های استاندارد برای پاک کردن واترمارک استفاده کنید. در ادامه جدیدترین و بهترین روش‌ها را برای حذف واترمارک معرفی می‌کنیم.

آنچه در ادامه خواهیم خواند

واترمارک چیست؟

حذف واترمارک پی دی اف

واترمارک یکی از روش‌های رایج جهت محافظت از فایل‌های پی دی اف در برابر نقض قانون کپی رایت به شمار می‌رود. واترمارک به متن یا تصویری گفته می‌شود که بر روی محتوا یا پس زمینه آن قرار می‌گیرد. گاهی واترمارک‌ها به شکلی هستند که خواندن PDF برای کاربران تقریباً غیرممکن می‌شود. معمولاً واترمارک‌ها به عنوان یک عنصر ثابت در صفحات pdf قرار می‌گیرند و به کمک برنامه‌های مختلف قابل ویرایش هستند.

چرا باید واترمارک را از پی دی اف حذف کنیم؟

حذف واترمارک پی دی اف به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد. شاید باید مهم‌ترین دلیل نیاز به حذف watermark را باید عدم خوانایی فایل پی دی اف دانست. گاهی از پی دی اف به عنوان یک منبع بسیار مهم علمی استفاده می‌شود. وجود واترمارک می‌تواند این پی دی اف مهم را ناخوانا و بدون استفاده کند. همچنین گاهی فایل‌های pdf نیاز به ویرایش و به‌روزرسانی دارند که بدون پاک کردن واترمارک، این کار امکان‌پذیر نیست.

روش های حذف واترمارک از پی دی اف

پاک کردن واتر مارک pdf

خوشبختانه چندین روش حذف واترمارک در pdf وجود دارد که می‌توانید مورد استفاده قرار دهید. تکنیک‌های آنلاین و آفلاین متعددی برای حذف واترمارک از pdf به کار می‌روند. امکان حذف واترمارک از طریق نرم افزارهای کامپیوتری و اپلیکیشن های موبایل وجود دارد. البته برخی برنامه‌ها در حذف واترمارک موفق عمل نمی‌کنند. در ادامه روش‌های استاندارد و کاربردی حذف کردن واترمارک را به شما معرفی می‌کنیم.

آموزش پاک کردن واتر مارک از pdf با نرم افزارهای کامپیوتر

روش آفلاین پاک کردن واتر مارک pdf معمولاً شامل نرم افزارهای قابل نصب روی کامپیوترهای شخصی می‌شود. شاید بتوان گفت استفاده از نرم افزار برای از بین بردن watermark بهترین نتیجه را در پی خواهد داشت. در اینجا با برخی از نرم افزارهای حذف واترمارک پی دی اف آشنا می‌شویم.

حذف واترمارک از پی دی اف با نرم افزار Foxit PDF Reader

پاک کردن واتر مارک pdf

نرم افزار Foxit یک ویرایشگر قوی و برنامه حذف واترمارک pdf است که بر روی ویندوز نصب می‌شود. این نرم افزار کاربردی با نسخه‌هایFoxit PDF Reader و Foxit PDF Editor شناخته شده است. کار با نرم افزار فوکسیت بسیار راحت است و حذف واترمارک PDF با آن به سادگی انجام می‌شود. حجم کم، پردازش سریع و کاربری آسان از ویژگی‌های مهم این نرم افزار به شمار می‌رود. نحوه حذف واترمارک با foxit reader به شرح زیر است:

 1. فایل PDF مورد نظر را با استفاده از نرم افزار Foxit Reader باز کنید.
 2. به تب Organize بروید و گزینه Watermark را پیدا کنید.
 3. از لیست کشویی رو گزینه Remove All بزنید.
 4. اکنون فایل پی دی اف شما فاقد واتر مارک خواهد بود.

حذف واترمارک پی دی اف با نرم افزار Nitro

حذف واترمارک پی دی اف

نرم افزار Nitro یکی از قدرتمندترین ابزار مدیریت حرفه‌ای فایل‌های pdf است. به کمک این نرم افزار می‌توانید فایل‌های پی دی اف را به فرمت‌های دیگر نظیر Word تبدیل کنید. اگر از نرم افزار ورد استفاده کرده باشید کار با Nitro برایتان راحت خواهد بود. این دو نرم افزار از نظر رابط کاربری شباهت زیادی به هم دارند. برای حذف واترمارک از روی پی دی اف به کمک نرم افزار Nitro طبق مراحل زیر پیش بروید:

 1. در نرم افزار نیترو روی سربرگ Page Layout بروید و از منوی کشویی گزینه Remove Watermarks را انتخاب کنید.
 2. برنامه از شما می‌پرسد آیا از حذف تمام واترمارک ها مطمئن هستید یا خیر؟ با کلیک بر روی Ok حذف واترمارک ها انجام می‌شود.
 3. اگر می‌خواهید در یک صفحه خاص از PDF، واترمارک را حذف کنید، باید با کلیک راست روی واترمارک مورد نظر گزینه Delete را بزنید.

پاک کردن واترمارک از pdf با نرم افزار Adobe Acrobat

پاک کردن واتر مارک pdf

نرم افزار Adobe Acrobat Pro از بهترین و شناخته‌شده‌ترین برنامه‌ها برای ویرایش اسناد PDF است. حذف واترمارک پی دی اف نیز از قابلیت‌های پرشمار این نرم افزار کاربردی به شمار می‌رود. به کمک Adobe Acrobat می‌توانید اسناد پی دی اف را ایجاد و ویرایش کنید. کار با این نرم افزار پیچیده نیست. برای از بین بردن واترمارک توسط Adobe Acrobat مراحل زیر را انجام دهید:

 1. ابتدا فایل PDF را با نرم افزار Adobe Acrobat باز کنید.
 2. روی گزینه Tools در سمت راست صفحه کلیک کنید تا منوی مربوط به آن نمایش داده شود.
 3. روی گزینه Page بزنید تا منوی آن باز شود.
 4. اکنون از بخش Edit Page Design روی گزینه Watermark کلیک کنید.
 5. سپس از منوی کشویی باز شده گزینه Remove را انتخاب کنید.
 6. برنامه با نمایش پیغامی از شما می‌خواهد عملیات را تأیید کنید. روی گزینه Yes بزنید.
 7. در نهایت فایل پی دی اف بدون واترمارک را ذخیره کنید.

از بین بردن واتر مارک پی دی اف با نرم افزار Wondershare PDFelement

حذف واترمارک پی دی اف

یکی دیگر از برنامه‌های مفید و کاربردی برای پاک کردن واتر مارک pdf نرم افزار Wondershare PDFelement است. این نرم افزار یک ویرایشگر همه‌کاره اسناد پی دی اف محسوب می‌شود. به کمک PDFelement می‌توانید عملیاتی نظیر ایجاد pdf، ویرایش pdf، تبدیل pdf، اضافه کردن و حذف واترمارک را انجام دهید. نرم افزار Wondershare PDFelement را روی کامپیوتر نصب کرده و به روش زیر عمل کنید:

 1. با استفاده از گزینه Open File فایل پی دی اف دارای واترمارک را باز کنید.
 2. سپس از قسمت Edit روی گزینه Watermark کلیک کنید.
 3. از منوی کشویی روی گزینه Remove Watermark بزنید تا واترمارک‌های سند pdf حذف شوند. در برخی نسخه‌های نرم افزار هم به جای Remove Watermark باید گزینه Edit Watermark را انتخاب کنید. سپس عملیات حذف واترمارک را انجام دهید.

حذف واترمارک Pdf به کمک Microsoft Word

پاک کردن واتر مارک pdf

با وجود انواع نرم افزار حذف واترمارک pdf، شما می‌توانید از مایکروسافت ورد جهت حذف واترمارک کمک بگیرید. مجموعه آفیس معمولاً روی اکثر کامپیوترهای شخصی نصب است. بنابراین کار بسیار راحتی در پیش دارید. در واقع با این روش ابتدا فایل Pdf را به word تبدیل می‌کنید و بعد واترمارک را از بین می‌برید. روش کار به صورت زیر است:

 1. روی فایل PDF مورد نظر کلیک راست کرده و با رفتن روی گزینه Open with فایل را با برنامه Microsoft Word باز کنید.
 2. در این لحظه احتمالاً ورد پیغامی نمایش می‌دهد که در حال تبدیل فایل است. ورد هشدار می‌دهد که شاید نتیجه تبدیل دقیقاً مشابه فایل اصلی نباشد. روی گزینه Ok بزنید تا فرایند تبدیل فایل تکمیل شود.
 3. سپس در نرم افزار ورد روی سربرگ Design بروید و گزینه Watermark را انتخاب کنید.
 4. اکنون از منوی واترمارک روی گزینه Remove Watermark کلیک کنید. البته شما می‌توانید با انتخاب هر واترمارک و زدن دکمه Delete، آن‌ها را به صورت تکی حذف کنید.

حذف آنلاین واترمارک پی دی اف

در کنار انواع و اقسام نرم افزارهای کامپیوتری، حذف واترمارک پی دی اف به روش آنلاین هم امکان‌پذیر است. در ادامه سه مورد از بهترین روش‌های حذف واترمارک pdf به صورت آنلاین را معرفی می‌کنیم.

پاک کردن واتر مارک pdf به کمک pdfFiller

حذف واترمارک پی دی اف

سایت pdfFiller یک ویرایشگر حرفه‌ای برای اسناد PDF است. به کمک pdfFiller می‌توانید اسناد پی دی اف را مدیریت کنید. حذف واترمارک یکی از امکاناتی است که این ویرایشگر آنلاین در اختیارتان قرار می‌دهد. خبر خوب اینکه اپلیکیشن pdfFiller برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS در دسترس است. بنابراین امکان حذف واترمارک پی دی اف در گوشی هم وجود دارد. مراحل استفاده از pdfFiller به شکل زیر است:

 1. وارد وبسایت pdffiller.com شوید و فایل پی دی اف مدنظرتان را آپلود کنید.
 2. اکنون می‌توانید گزینه‌های مختلف ویرایش pdf را ببینید.
 3. روی واترمارک مورد نظر در سند پی دی اف دابل کلیک کرده و روی delete بزنید.
 4. در نهایت فایل ویرایش شده را ذخیره کنید.

حذف واترمارک از پی دی اف آنلاین توسط Google Docs

پاک کردن واتر مارک pdf

از دیگر روش‌های پاک کردن واتر مارک از فایل پی دی اف به صورت آنلاین استفاده از Google Docs است. در واقع Google Docs واترمارک را از روی فایل اصلی pdf حذف نمی‌کند. بلکه یک نسخه با فرمت Docs از فایل پی دی اف ایجاد می‌کند. به این ترتیب می‌توانید واترمارک را از بین ببرید. برای استفاده از Google Docs به روش زیر عمل کنید:

 1. از طریق مرورگر وب وارد https://drive.google.com شوید.
 2. شما باید وارد حساب جیمیل خود شده و فایل پی دی اف را در Google Drive آپلود کنید.
 3. سپس قابل آپلود شده را با Google Docs باز کنید تا امکان حذف واتر مارک برایتان فراهم شود.
 4. پس از پاک کردن واترمارک ها می‌توانید فایل را ذخیره کنید.

حذف واترمارک پی دی اف به کمک Soda PDF

حذف واترمارک پی دی اف

برای حذف واترمارک پی دی اف به روش آنلاین سایت‌های متعددی وجود دارند که یکی از بهترین‌ها Soda PDF است. شما با یک ویرایشگر حرفه‌ای آنلاین اسناد PDF روبه‌رو هستید. رابط کاربری شیک و عالی و همچنین امکانات متعدد از ویژگی‌های این ویرایشگر قدرتمند است. نحوه حذف واترمارک PDF به کمک Soda PDF به شکل زیر خواهد بود:

 1. آدرس https://online.sodapdf.com/ را در مرورگر وب تایپ کنید.
 2. از طریق گزینه Open فایل پی دی اف را در سایت بارگذاری کنید. کمی صبر کنید تا روند پردازش و بارگذاری سند Pdf به پایان برسد.
 3. سپس از منوی Edit روی گزینه Remove Page Marks بزنید.
 4. با کلیک بر روی Remove page marks گزینه‌های مختلف برایتان نمایش داده می‌شود که می‌توانید Watermark را انتخاب کنید.

حذف واترمارک از pdf قفل شده

اگر سند پی دی اف شما رمزگذاری شده باشد، برای حذف واترمارک کارتان کمی دشوار می‌شود. شیوه حذف واترمارک از پی دی اف برای اینگونه اسناد پیچیده‌تر خواهد بود. شما ابتدا باید توسط برنامه‌هایی نظیر PDF File Unlocker یا SysTools PDF Unlocker رمز فایل را از بین ببرید. البته موفقیت این روش‌ها صددر صد نیست. در صورت حذف رمز pdf با هرکدام از روش‌های فوق، می‌توانید واترمارک pdf را حذف کنید.

سؤالات متداول

معروف ترین نرم افزار پاک کردن واترمارک از فایل پی دی اف کدام است؟

نرم افزارهای مختلفی برای ویرایش اسناد پی دی اف و حذف واترمارک وجود دارند. برخی از این نرم افزارها شناخته شده‌تر هستند و کارایی بهتری ارائه می‌دهند. یکی از بهترین و قدرتمندترین این نرم افزارها Adobe Acrobat Pro است که طرفداران پرشماری در بین کاربران کامپیوتر دارد.

آیا امکان حذف واتر مارک از pdf در گوشی وجود دارد؟

بسیاری از برنامه‌ها و سایت‌های ویرایشگر فایل پی دی اف، اپلیکیشن مخصوص اندروید و آیفون هم ارائه کرده‌اند. به عنوان مثال می‌توان pdfFiller را مثال زد که امکان حذف واترمارک از pdf در موبایل را برایتان فراهم می‌کند.

جمع بندی

پاک کردن واتر مارک pdf برای استفاده برخی اسناد پی دی اف ضروری به نظر می‌رسد. در مطالب فوق سعی کردیم بهترین روش‌های آنلاین و آفلاین حذف واترمارک PDF را معرفی کنیم. چنانچه هر کدام از این روش‌ها موفق نبود، حتماً دیگری را امتحان کنید. برخی اوقات یک سند پی دی اف تنها با برنامه‌ای خاص به طور استاندارد ویرایش می‌شود. بنابراین در فرایند حذف واترمارک ناامید نشوید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022