محله عفیف آباد شیراز کجاست

محله عفیف آباد شیراز کجاست
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

همه ما با شیراز و زیبایی‌های آن آشنا هستیم. اگر قرار باشد به شیراز سفر کنید دوست دارید بیشتر به کدامیک از جاذبه‌های آن سر بزنید؟ آیا تا‌به‌حال از باغ‌های سرسبز و طبیعت چشم‌نواز شیراز دیدن کرده‌اید؟ اگر دوست دارید درباره یکی از محله‌های زیبا و پر از باغ شیراز اطلاعات بیشتری داشته باشید این‌مطلب را تا انتها مطالعه کنید.

شیراز یکی از شهر‌های پاک و خوش‌آب‌وهوای ایران است که همین موضوع باعث جذب مسافران زیادی به آن شده است. نام باغ عفیف‌آباد شیراز نیز به حدی معروف است که بسیاری از افرادی که به آن نرفته یا حتی به شیراز هم سفر نکرده‌اند، با آن آشنا هستند.

اگر درباره رزرو هتل بزرگ شیراز یا دیگر هتل‌های شهر جستجو کرده‌اید، بد نیست برای برنامه روز‌های سفر خود نیز برنامه منظمی داشته باشید. خیابان عفیف‌آباد یکی از محله‌های زیبای شیراز است که آب‌وهوای خوبی دارد. این‌خیابان بین مسافران و گردشگران معروف است و دیدنی‌ها و جاذبه‌های فراوانی نیز دارد.

در این‌مقاله می‌خواهیم درباره این‌خیابان و تعدادی از جاذبه‌های آن مطالبی را بیان کنیم. اگر دوست دارید درباره محله عفیف آباد بیشتر بدانید یا قرار است در آینده‌ای نزدیک به شیراز سفر کنید، حتما این‌مطلب را به‌صورت کامل مطالعه کنید.

این مطلب را هم بخوانید: لیست هتل های سنتی شیراز با قیمت مناسب

درباره خیابان عفیف آباد شیراز

یکی از مواردی که باید به‌همراه تحقیق درباره هتل‌هایی مانند هتل الیزه شیراز انجام دهید، جستجو و مطالعه درباره دیدنی‌ها و نقاط مهم شهر است. خیابان عفیف آباد شیراز یکی از نقاطی است که برای سفر به شهر تاریخی شیراز باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشید.

زیبایی‌ها و جاذبه‌های شیراز به حدی زیاد هستند که برای بازدید از همه آن‌ها وقت کم می‌آورید؛ بنابراین مهم است که شما برای سفر خود برنامه داشته باشید تا از زمان خود به بهترین حالت استفاده کنید. در ادامه به شما کمک می‌کنیم تا درباره یکی از مهم‌‌ترین محله‌های شیراز اطلاعات کافی داشته باشید.

خیابان زند شیراز از دوره صفویه یکی از خیابان‌های تجاری برای اهالی شیراز بوده است. محله عفیف‌آباد نیز همان‌طور که گفته شد مراکز تجاری فراوانی دارد و پاساژ‌ها و مراکز خرید متنوعی در آن فعالیت می‌کنند. بسیاری از مسافران برای خرید و دیدن مراکز خرید مختلف به این‌خیابان می‌روند. به دلیل مراجعه بسیاری از مسافران، رستوران‌ها و غذاخوری‌های متنوعی هم در این‌خیابان ایجاد شده‌اند تا مسافران به‌آسانی بتوانند بین گشت‌وگذارهای خود استراحتی کرده و غذایی میل کنند.

 

اگر دوست دارید وقت بیشتری در این‌محله بگذرانید بد نیست برای انتخاب و رزرو هتل نیز یکی از هتل‌های نزدیک محله را انتخاب کنید. برای رزرو هتل بزرگ شیراز یا هتل‌هایی که به محله عفیف آباد نزدیک هستند کافی است به سایت علی بابا مراجعه کنید و با واردکردن نام شیراز هتل‌های این‌شهر زیبا را مشاهده کنید.

محله عفیف آباد شیراز کجاست

خیابان عفیف آباد کجاست

محله‌های زیبای بسیاری در شیراز وجود دارد که یکی از آن‌ها محله عفیف آباد است. اگر هتل الیزه شیراز یا دیگر هتل‌‎های شهر را برای اقامت بررسی می‌کنید حتما درباره محله‌های معروف نزدیک به آن‌ها نیز تحقیق کنید. محله عفیف آباد در منطقه 1 شهرداری و شمال غربی شهر شیراز قرار دارد.

مترو و اتوبوس با موقعیت‌های خوبی به این‌محله دسترسی دارند و شما به‌راحتی می‌توانید از وسایل حمل‌ونقل عمومی برای رفت‌وآمد به آن استفاده کنید. محله در تقاطع خیابان‌های ستارخان و خیابان خلیلی به محله‌های دیگر تاکسی دارد و اگر در این‌محله ساکن باشید به‌راحتی به خیابان‌های دیگر دسترسی خواهید داشت.

محله عفیف آباد از شرق به بلوار بهشتی، از غرب به خیابان ولیعصر، از جنوب به خیابان ستارخان و از شمال به خیابان آوینی محدود شده است. برای راحت‌تر پیداکردن محله کافی است نام آن را در نقشه‌های آنلاین جستجو کنید.

مراکز تجاری محله عفیف آباد

همان‌طور که گفته شد عفیف آباد یکی از محله‌های مهم تجاری شهر است که مسافران زیادی به آن مراجعه می‌کنند. اگر در رزرو هتل بزرگ شیراز یا دیگر اقامتگاه‌های شهر موفق بوده‌اید برای خرید بد نیست سری به مراکز خرید و مجتمع‌های تجاری محله عفیف آباد بزنید. تعدادی از مراکز خرید معروف محله عبارت‌اند از:

  • مجتمع تجاری ستاره فارس
  • مجتمع تجاری سعدی
  • مجتمع سپهر
  • مجتمع تجاری و اداری حافظ

 

تعداد مراکز خرید محله بیش از موارد گفته‌شده است و برای خرید عفیف آباد یکی از محله‌های خوب به‌حساب می‌آید. البته به‌غیر‌از مراکز خرید، کافه‌ها، رستوران‌ها، مراکز خدماتی مانند مراکز درمانی و آموزشی و مراکز مذهبی خوبی نیز در محله وجود دارد که در صورت نیاز می‌توانید به آن‌ها مراجعه کرده و از خدمات آن‌ها استفاده کنید.

سخن آخر

یکی از محله‌های زیبا و پرطرف‌دار شیراز که افراد زیادی برای خرید یا اقامت به آن مراجعه می‌کنند محله عفیف آباد است. در این‌مقاله سعی کردیم تا حد زیادی به معرفی ویژگی‌ها و موقعیت این‌محله بپردازیم. اگر برای رزرو هتل الیزه شیراز یا دیگر هتل‌های این شهر زیبا مطالعه و تحقیق می‌کنید حتما زمانی را نیز برای جستجو درباره محله‌ها اختصاص دهید تا در زمان سفر خود صرفه‌جویی کرده و برنامه‌ریزی منظمی برای سفر به شیراز داشته باشید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها