چگونگی اجرای برنامه های اندروید روی ویندوز 11

اجرای برنامه های اندروید روی ویندوز 11
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر میخواهید بدانید که چگونه می‌توانید به اجرای برنامه های اندروید روی ویندوز 11 بپردازید، پیشنهاد می‌کنیم که در ادامه این مطلب با ما همراه باشید. در این مقاله قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی در ویندوز 11 را توضیح می‌دهیم و روش اجرا کردن اپ های اندروید روی ویندوز ۱۱ را به شما آموزش می‌دهیم. با ما همراه باشید.

ویندوز چیزی نیست جز مجموعه‌ای از اپ‌ها و برنامه‌ها. و آنطور که سایت رسمی ویندوز بیان کرده است،‌ در ویندوز 11مایکروسافت استور” معرفی خواهد شد تا تجربه استفاده شما از ویندوز را بیش از پیش بهبود ببخشد. به این ترتیب بالاخره برنامه‌های اندروید پا به ویندوز می‌گذارند. البته فعلا مایکروسافت استور حالت پیش نمایش دارد و در حد یک پروژه محسوب می‌شود. در این مقاله چگونگی اجرای برنامه های اندروید روی ویندوز 11 را قدم به قدم به شما آموزش خواهیم داد. در ادامه مقاله با ما همراه باشید.

اجرای برنامه های اندروید روی ویندوز 11

در ادامه می‌خوانید

اجرا کردن اپ های اندروید روی ویندوز ۱۱

جستجو در مایکروسافت استور ارائه دهنده بهترین نتایج موجود – بدون توجه به تکنولوژی استفاده شده برای ساخت آن- است. به این ترتیب به کاربران اجازه انتخاب از میان گزینه‌های متنوع موجود داده می‌شود.

و در نهایت برای دانلود این برنامه‌های اندرویدی، اپ استور آمازون راهنمای شما برای ادامه این روند خواهد بود. در ادامه طریقه استفاده از هریک از این برنامه‌ها را به شما آموزش خواهیم داد.

راه اندازی اپلیکیشن‌های اندروید روی ویندوز 11 بی دردسر خواهد بود و فضایی آشنا خواهد داشت. البته جز این هم انتظاری نمی‌رود. شما می‌توانید به راحتی برنامه‌ها را در کنار سایر برنامه‌های ویندوز اجرا کنید و آنها را به صورت افزونه به تسکبار و یا منوی استارت اضافه کنید. همچنین می‌توان میان این اپ‌های اندروید مانند سایر برنامه‌های ویندوز از طریق alt + tab جابجا شوید و به راحتی و با سرعت بیشتر کارهای خود را انجام دهید.

نوتیفیکیشن‌های اپ‌های اندروید شما در قسمت نوتیفیکیشن‌ها مشاهده خواهند شد و همچنین می‌توانید از کلیپبورد خود هم در اپ‌های ویندوز و هم در اپ‌های اندروید استفاده کنید.

بیشترین جنبه‌ای که در اضافه کردن این قابلیت جدید در ذهن توسعه دهندگان آن بوده است، در دسترس بودن این اپ‌هاست. بسیاری از تنظیماتی که برای دسترسی بهتر در برنامه‌های مربوط به ویندوز استفاده می‌شوند، برای این اپلیکیشن‌های اندرویدی هم قابل استفاده خواهند بود.

این پروژه همچنان درحال بهبود یافتن است و تلاش ویندوز و شرکایش در این پروژه، در راستای راحتی هرچه بیشتر کاربران خواهد بود. درحال حاضر همکاری میان ویندوز با شرکت آمازون و توسعه دهندگان چندین اپلیکیشن معروف وجود دارد تا 50 اپلیکیشن در اختیار کاربران برای تست و ارزیابی شدن در سخت افزارهای متنوع قرار بگیرد. در ماه‌های بعد و طی آپدیت‌های بعدی این پروژه اپ‌های بیشتری در اختیار کاربران قرار خواهد گرفت.

اجرا کردن اپ های اندروید روی ویندوز ۱۱ - اپلیکیشن های موجود

اجرای برنامه های اندرویدی روی ویندوز 11 : چه کارهایی می‌توانیم انجام دهیم؟

این موارد مثال‌هایی از کارهایی هستند که می‌توانید به کمک این قابلیت جدید در ویندوز انجام دهید:

 • بازی‌های موبایل: می‌توانید تعدادی از بازی‌های معروف موبایل مانند Lords Mobile، June’s Jouney، Coin Master و چندین بازی دیگر را روی ویندوز خود اجرا کنید.
 • مطالعه کردن: می‌توانید از مطالعه کتاب‌های مورد علاقه‌تان با اپ Kindle و یا کمیک‌های دیجیتال روی تبلت ویندوز خودتان لذت ببرید و درست مانند کتاب به راحتی با انگشت آنرا ورق بزنید.
 • محتوای مناسب کودکان: با قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی در ویندوز 11 و ورود اپلیکیشن‌های مناسب کودکان به ویندوز، می‌توانید به کودکتان مهارت‌های خواندن و نوشتن و محاسبات بیاموزید و یا فضاهای جدیدی با استفاده از Lego Duplo World بسازید.

قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی در ویندوز 11 - اپلیکیشن ها

اجرا کردن اپ های اندروید روی ویندوز ۱۱ به کمک تکنولوژی پلتفرم ویندوز

برای عملی کردن این ایده، تکنولوژی دیگری به نام Windows Subsystem for Android هم توسعه داده شده است. این تکنولوژی به اپ استور آمازون و کاتالوگ آن کمک می‌کند. این ساب سیستم شامل Linux Kernel  و Android OS و بر مبنای پروژه اوپن سورس آندروید ورژن 11 است.

همچنین این ساب سیستم در تمام انواع پروسسورها (AMD – Intel – Qualcomm) در دسترس است.

اجرای برنامه های اندروید روی ویندوز 11 - ساب سیستم اندروید

نحوه اجرای اجرای برنامه های اندروید روی ویندوز 11

اگر شما هم عضوی از این پروژه ویندوز اینسایدر (‏Windows Insider) هستید، می‌توانید دسترسی به برنامه‌های اندروید را از طریق مایکروسافت استور آغاز کنید. در این قسمت به شما آموزش می دهیم که چگونه اپ استور آمازون را نصب کنید. و از این طریق برنامه‌های اندروید را نصب کرده و روی ویندوز 11 خود به اجرا درآورید.

اجرای برنامه های اندروید روی ویندوز 11 - چگونگی اجرای برنامه ها

برای اجرا کردن برنامه های اندروید روی ویندوز ۱۱ اقدامات زیر را انجام دهید:

ویندوز 11  بتا را نصب و آپدیت کنید

قبل از شروع، سیستم شما باید بتواند ویندوز 11 را اجرا کند. اگر از این موضوع مطمئن نیستید، مایکروسافت ابزاری برای چک کردن این موضوع در اختیار شما قرار می‌دهد. اپلیکیشن های اندرویدی روی ویندوز ۱۱ و تنها کامپیوترهایی که پروسسورهای Intel، AMD و یا Qualcomm دارند اجرا می‌شوند. هنگامی که تمام این الزامات برطرف شده‌ باشند، شما می‌توانید به طور رایگان ویندوز را به ویندوز 11 به روز کنید.

قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی در ویندوز 11 - آپدیت کردن ویندوز

برای دستیابی به ورژن بتای این ویندوز که دارای پیشنمایش برنامه‌های اندروید است، شما باید در پروژه Windows Insider ثبت نام کنید. مطمئن شوید که  در چنل Dev و یا چنل Beta عضو می‌شوید. پس از انجام تمام این کارها، از طریق Setting > Windows Update اطمینان پیدا کنید که ویندوزتان کاملا به روز است.

اجرا کردن اپ های اندروید روی ویندوز ۱۱ - تنظیمات اینسایدر

ساب سیستم ویندوز برای اندروید را نصب کنید

قدم بعدی برای اجرای برنامه های اندروید روی ویندوز 11 پس از آپدیت کردن سیستم عامل، نصب کردن اپ استور آمازون است.

 • برای انجام این کار Microsoft Store را باز کنید.
 • “Amazon Appstore” را جستجو و پیدا کنید.
 • وارد آن شوید و گزینه Install را انتخاب کنید تا نصب شوید.
 • سپس روی Set Up کلیک کنید.

اجرا کردن اپ های اندروید روی ویندوز ۱۱ - Amazon Appstore

پس از این کارباید ساب سیستم اندروید را نصب کنید. آن را دانلود کنید و صبر کنید تا نصب شود. پس از اتمام، روی Next کلیک کنید. و در آخر با انتخاب Restart سیستم خود را ری استارت کنید. پس از روشن شدن مجدد دستگاه، اپ استور آمازون باید روی سیستم شما نصب شده باشد.

اجرای برنا های اندروید روی ویندوز 11 - نصب آمازون اپ استور

راه اندازی اپ استور آمازون برای اجرا کردن اپ های اندروید روی ویندوز ‍‍۱۱

در لیست برنامه‌های ویندوز 11، می‌توانید اپ استور آمازون را مشاهده کنید.

 • روی دکمه Start کلیک کنید.
 • به قسمت All Apps > Amazon Appstore بروید.
 • پس از اینکار، باید وارد حساب آمازون خود شوید تا بتوانید به فضای اپ استور دسترسی داشته باشید.
 • به محض اینکه Sign In شدید، می‌توانید به فضای اپ استور دسترسی داشته باشید و برنامه‌های اندروید مدنظر خود را جستجو کرده و انها را نصب کنید.

اجرا کردن اپ های اندروید روی ویندوز ۱۱ - Amazo Set Up

از آنجایی که این اپ هنوز در حالت پیشنمایش خود قرار دارد، فعلا تنها تعداد محدودی از اپ‌ها برای دانلود و نصب در دسترس هستند. بهرحال شما می‌توانید از میان طبقه بندی‌های موجود در استور، هرچیزی را که بخواهید جستجو کنید و آنها را روی ویندوز خود نصب کنید.

قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندرویدی در ویندوز 11 - اپ استور

یک برنامه اندروید روی ویندوز 11 خود نصب کنید

برای آموزش نحوه نصب برنامه اندروید روی ویندوز 11 ، برای شما دانلود و نصب برنامه Kindle از آمازون را آموزش می‌دهیم.

 • پس از اینکه برنامه را جستجو کرده و آنرا پیدا کردید، روی گزینه Get کلیک کنید.
 • با این کار برنامه مد نظر شما روی سیستم نصب خواهد شد.
 • اپ مورد نظر نصب خواهد شد و مانند تمام برنامه‌های دیگر روی ویندوز، اجرا خواهد شد.

اجرا کردن اپ های اندروید روی ویندوز ۱۱ - Kindle

می‌توانید برای یافتن برنامه نصب شده، آنرا در اپ لیست جستجو کنید. می‌توانید اپ را به حالت مینیمایز یا تمام صفحه دربیاورید و سایز آنرا با اندازه مورد نیازتان تطابق دهید. همچنین می‌توانید به کمک Snap Layout  از چند برنامه به طور همزمان استفاده کنید.

همچنین بخوانید :

کلام آخر

قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های اندروید در ویندوز 11 در حال حاضر تنها در حد یک پروژه بوده و در دست بررسی و ارزیابی است. اما بهرحال این قابلیت به همراه تعداد محدودی از اپلیکیشن‌های معروف اندروید برای اجرا در دسترس کاربران قرار گرفته است که بنظر ارزش امتحان کردن را دارد. در این مقاله نحوه اجرای اپلیکیشن های اندروید در ویندوز 11 را بازگو کردیم. شما هم تجارب خود از استفاده از اپلیکیشن‌های اندروید روی ویندوز را با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
متین
.
01 شهریور 1401، 13:50
پاسخ
0
0
سلام من رفتم ماکروسافت استور امازون اپ استور با ساب سیستم نصب شدن ولی امازون اپ استور میزنی باز شه میره تو ویندوز ساب سیستم چندثانیه بعد میپره بیرون لطفا بگید چی کار کنم باز شه ممنون
avatar
.
27 دی 1401، 17:35
پاسخ
0
0
@متین
چون فعلا برای خودشون ارائه دادن، جهانی نشده، ولی شما شاید با دستکاری آی پی و منطقۀ زندگی مشخص شده در ویندوز و ... (همگی با هم) امکانش رو پیدا کنید.
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400