پس از تیک تاک، قابلیت زیرنویس خودکار اینستاگرام نیز فعال می شود

زیرنویس خودکار اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

تیک تاک یکی از اولین شبکه‌های اجتماعی بود که پس از یوتیوب، قابلیت زیرنویس خودکار را بر روی ویدیوهای خود فعال کرد. حالا و با گذشت نزدیک به یک سال از این اقدام تیک تاک، اینستاگرام نیز این قابلیت را فعال خواهد کرد و کاربران می‌توانند بدون نیاز به فعال کردن این ویژگی به صورت دستی، زیرنویس ویدیوها را تماشا کنند. زیرنویس خودکار اینستاگرام علاوه بر کمک به کاربران ناشنوا و کم شنوا، برای سازندگان ویدیوهای منتشر شده در این پلتفرم نیز، بسیار مفید است و با حذف مرحله درج زیرنویس بر روی کلیپ‌های تولید شده، زمان ساخت ویدیو را نیز برای این کاربران کاهش می‌دهد. در ادامه، جزئیات بیشتری از این خبر را بررسی خواهیم کرد.

زیرنویس خودکار اینستاگرام

 

زیرنویس خودکار اینستاگرام برای چه زبان‌هایی فعال می‌شود؟

اینستاگرام بیشتر از 2 میلیارد کاربر فعال در سراسر جهان دارد. رقمی بسیار بزرگ که نشان از محبوبیت این اپلیکیشن جذاب در میان عموم مردم دارد. از ابتدای عرضه اینستاگرام تا به امروز، قابلیت‌های زیادی در قالب آپدیت‌های مختلف برای آن عرضه شده است. امکاناتی مانند پست کردن ویدیوها، انتشار استوری، لایو، IGTV، بهبود وضعیت لایک‌ها و بخش نظرات کاربران، امکان ایجاد لایو‌های چند نفره و مواردی از این قبیل که در طول عمر بیش از 11 سال این اپلیکیشن اضافه شده‌اند و همگی به محبوبیت بیشتر این شبکه اجتماعی در میان کاربران کمک شایانی کردند. دیروز در توییتی که مدیر اینستاگرام منتشر کرد، خبر از ایجاد قابلیتی جدید در این برنامه داد. اضافه شدن زیرنویس خودکار اینستاگرام به ویدیوها قابلیتی است که برطبق اظهارات اینستاگرام برای 17 زبان مختلف شامل انگلیسی، پرتغالی، اسپانیایی، ایتالیایی، فرانسوی، آلمانی، روسی، ترکی، عربی، ویتنامی، تایلندی، ژاپنی، تاگالوگ، مالایی، اردو، اندونزیایی و هندی عرضه می‌شود اگرچه، این قابلیت صرفا محدود به این زبان‌ها نخواهد بود و به زودی زبان‌های بیشتری نیز پشتیبانی خواهد شد. با توجه به توضیحات مدیر اینستاگرام در این رابطه، کاربران می‌توانند قابلیت اضافه شدن زیرنویس خودکار اینستاگرام را از طریق منو تنظیمات در حساب کاربری خود، فعال یا غیر فعال کنند.

 

زیرنویس خودکار اینستاگرام

 

اگرچه این ویژگی می‌تواند به کاربران مختلف به ویژه افرادی که ترجیح می‌دهند ویدیوهای بدون صدا تماشا کنند، کمک کند اما با توجه به بکارگیری هوش مصنوعی برای ترجمه صحبت‌های موجود در ویدیوها، احتمال اینکه ترجمه‌ها چندان جالب نباشند، وجود دارد. یک ویژگی تا حدی منفی که با توجه به توضیحات مدیر اینستاگرام، می‌تواند با گذشت زمان و بهبود یادگیری هوش مصنوعی، کمرنگ‌تر شود.

 

سخن پایانی

خبر فعال شدن زیرنویس خودکار اینستاگرام برای ویدیوها در آینده‌ای نزدیک در حالی منتشر شده است که زمان چندان زیادی از عرضه امکان انتشار ویدیوها به صورت Reels نمی‌گذرد. قابلیتی که به خوبی توانست در بین کاربران اینستاگرام به محبوبیت برسد و هنوز هم به گفته اینستاگرام، یکی از بخش‌های رو به رشد و مهم این برنامه محسوب می‌شود. با همه این تفاسیر، با توجه به اینکه قابلیت Reels پس از عرضه، برای بسیاری از کشورها در دسترس است اما کاربران ایرانی بدون نیاز به نصب برنامه‌های جانبی یا نصب از فیلترشکن، امکان استفاده از آن را ندارند، باید منتظر بمانیم و ببینیم که آیا زیرنویس خودکار اینستاگرام برای ایرانیان بدون دردسر قابل دسترسی خواهد بود یا خیر؟

 

 

 

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400