حواشی پیرامون فیلم قدرت سگ | سم الیوت قدرت سگ را مزخرف خواند!

فیلم قدرت سگ
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

فیلم قدرت سگ محصول نتفلیکس به کارگردانی جین کمپیون یکی از بهترین فیلم‌های امسال است. این فیلم که با ثبت نمره 89 در متاکریتیک توانست نظرات بسیار خوبی از منتقدان بگیرد، داستان دو برادر با نام‌های فیل (بندیکت کامبربچ) و جورج (جسی پلمونز) که در سال 1925 در شهر مونتاتا زندگی می‌کنند را بازگو می‌کند. داستان از جایی شروع می‌شود که جورج تصمیم می‌گیرد با بیوه‌ای به نام رز (کریستن دانست) ازدواج کند که از همان ابتدا با مخالفت برادرش فیل مواجه می‌شود و این ازدواج باعث ایجاد تنش بین دو برادر می‌شود.

حواشی از جایی شروع شد که سم الیوت از این فیلم انتقاد کرد. الیوت که از بازیگران کهنه کار سبک وسترن است و با فیلم‌های Tombstone و The Big Lebowski شناخته می‌شود و به تازگی  نیز در سریال تماشایی 1883 نقش آفرینی کرده، فیلم قدرت سگ را مزخرف نامید و از مضامین همجنس گرایانه آن انتقاد کرد و کابوی‌های این فیلم را به رقصندگان تشبیه کرد. او همچنین درباره جین کمپیون گفته است:

این زن که اهل آن پایین‌ها است (نیوزیلند) از غرب آمریکا چه می‌داند؟ البته که او کارگردان خیلی خوبی است و کار قبلی‌اش را دوست داشتم. اما چرا فیلم را در نیوزیلند فیلم برداری کرد و بعد اسمش را مونتانا گذاشت؟ و بعد می‌گوید که غرب به این شکل بوده؟ اصلا وسترن در این فیلم چه جایگاهی دارد؟

فیلم The power of the dog

چندی پیش بندیکت کامبربچ به انتقاد سم الیوت واکنش نشان داد.‌ او گفت:

بسیار سعی می‌کنم که در مورد این انتقاد عجیب واکنشی نشان ندهم که باعث شعله ور شدن خاکسترش بشوم. من از کلیات نقدی که این فرد (الیوت) انجام داده مطلع نیستم پس منصفانه نیست که بخواهم درباره جزییاتش حرف بزنم، انگار یک نفر بسیار ناراحت شده که غرب به این شکل به تصویر کشیده شده است. چنین افرادی هنوز در اطرافیان همه ما زندگی می‌کنند. چه همسایه یا چه در آن طرف خیابان، افرادی که با رفتار پرخاشگرایانه و ناتوانی در خودداری به اطرافیان خود صدمه می‌زنند. عیبی ندارد که شخصیت این اشخاص را برای کشف علت رفتارهایشان بررسی کنیم.

کودی اسمیت مک-فی، بازیگر نقش پیتر در فیلم قدرت سگ در مصاحبه با مجله ورایتی نیز گفت:

هیچ چیزی برای گفتن به سم الیوت ندارم. چون من یک انسان بالغ هستم و از انجام دادن کاری که می‌کنم لذت می‌برم. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم.

واکنش‌های این چنینی نسبت به فیلم قدرت سگ کم نبودند. جین کمپیون، که به عنوان اولین کارگردان زن برنده جایزه Palme d`Or جشنوار کن برای فیلم پیانو و بردن جایزه بهترین فیلمنامه اوریجینال برای همین فیلم شناخته می‌شود، بعد از 13 سال با قدرت سگ به فیلمسازی برگشته است. او همچنین دومین کارگردان زن تاریخ سینماست که برای جایزه اسکار بهترین کارگردان کاندید شده. او که سبک فیلمسازی و فیلم‌هایش همیشه مورد توجه منتقدین واقع شده، دارای شانس بسیار بالایی برای کسب جایزه بهترین کارگردان در مراسم اسکار 2022 است.

فیلم قدرت سگ تاکنون برای 278 جایزه کاندید و برنده 214 جایزه شده است. همچنین این فیلم در مراسم اسکار پیش رو که در تاریخ 27 مارچ (7 فروردین) اجرا می‌شود، با 12 نامزدی در رشته‌های بهترین فیلم، بهترین کارگردانی، بهترین بازیگر (بندیکنت کامبربچ)، بهترین بازیگر نقش مکمل (جسی پلمونز، اسمیت مک-فی و کریستن دانست)، بهترین فیلمنامه اقتباسی، بهترین فیلمبرداری، بهترین موسیقی متن، بهترین تدوین، بهترین طراحی صحنه و بهترین تدوین صدا بیش از هر فیلم دیگری کاندید جایزه شده و دارای شانس برای برنده شدن در بسیاری از این رشته‌ها است.

حواشی پیرامون فیلم "قدرت سگ"

 کلام آخر

در سالیان گذشته فیلم‌های دیگری نیز بوده‌اند که از طرف شبکه‌های خانگی مانند نتفلیکس در مراسم اسکار حضور داشته و کاندید جایزه‌های بسیاری در مراسم شدند اما از کسب جایزه ناکام ماندند، مانند فیلم آیریش من در سال 2019 با 10 نامزدی. شاید قدرت سگ بعد از گذراندن تمامی این حواشی بتواند بر خلاف این رسم در این مراسم خوش بدرخشد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها