حواشی قدرت سگ ادامه دارد! واکنش جین کمپیون به صحبت های سم الیوت

 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

بحث‌های پیرامون انتقاد سم الیوت به قدرت سگ همچنان تمام نشده. بعد از بازیگران فیلم کودی اسمیت و بندیکت کامبربچ، اینبار نوبت کارگردان آن یعنی جین کمپیون، کارگردان نیوزیلندی رسیده که به حرف‌های سم الیوت واکنش نشان دهد.

در مراسم فرش قرمز جایزه انجمن کارگردانان آمریکا در شب گذشته، از جین کمپیون راجع به انتقادهای الیوت درباره فیلمش سوالاتی پرسیده شد که او هم بسیار رک پاسخگوی آنها بود:

«متاسفم که این را می‌گویم، اما او (الیوت) کمی عوضی بود! او یک کابوی نیست، یک بازیگر است. غرب دارای فضایی اسطوره‌ای و افسانه‌ای‌ست و محدوده این فضا هم بسیار گسترده است. من فکر می‌کنم که او جنسیت زده است».

چندی پیش سم الیوت در مصاحبه‌ای با مارک مارون در پادکست WTF ظاهر شد و درباره قدرت سگ گفت:

«این زن (جین کمپیون) که اهل آن پایین‌هاست (نیوزیلند) درباره غرب آمریکا چه می‌داند؟ من هنر او را تحسین می‌کنم، به خصوص فیلم‌های قبلیش را، اما او چیزی درباره غرب آمریکا نمی‌داند. برای چه فیلمش را در نیوزیلند فیلمبرداری کرد و بعد اسمش را مونتانا (شهری که داستان فیلم در آن اتفاق میفتد) گذاشت و بعد گفت که غرب به این شکل بوده؟ من نمی‌توانم این حرف‌ها را قبول کنم».

حواشی قدرت سگ ادامه دارد!واکنش جین کمپیون به صحبت های سم الیوت

الیوت همچنین معتقد است این فیلم از نظر تاریخی اصلا دقیق نیست و روش جین کمپیون برای به تصویر کشیدن یک دامدار تنها (که منظورش کارکتر فیل با بازی بندیکت کامبربچ است) و جدال آن برای سرکوب احساسات همجنس گرایانه‌اش در فیلم نادرست است.

«من از تگزاس می‌آیم، جایی که با خانواده‌های بزرگی معاشرت کردم، نه فقط مردان تنها، خانواده، خانواده‌های بزرگ و چند نسلی».

سم الیوت بابت این نظراتش توسط مردم در فضای مجازی همجنسگراستیز خوانده شد.

جین کمپیون نیز در بخش پایانی مصاحبه‌اش با مجله ورایتی گفت:

«به تعداد زیاد فیلم‌های فوق‌العاده‌ای که سرجیو لئونه (کاگردان سه گانه دلار و فیلم روزی روزگاری در غرب) در اسپانیا ساخته فکر کنید. من خودم را یک خالق می‌بینم. همچنین معتقدم که او (الیوت) من را به عنوان یک زن از خود کمتر و پایین‌تر می‌بیند و این چیزی نیست که بتوانم تحمل کنم».

همچنین بخوانید :

کلام آخر

واکنش‌های مستقیم عوامل فیلم قدرت سگ به حرف‌های سم الیوت، کاملا نشان دهنده این است که آنها به هیچ وجه پذیرای نقدهای او نبوده‌اند. جین کمپیون که به عنوان پنجمین کارگردان زن تاریخ که نامزد جایزه اسکار بهترین کارگردان شده شناخته می‌شود، دارای شانس بسیار بالایی برای برنده شدن این جایزه در مراسم اسکار آتی است. فیلم او با 12 نامزدی در بخش‌های مختلف، رکورد دار کاندیداتوری مراسم امسال است.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022