انیمیشن میچل ها در برابر ماشین ها پیشتاز مراسم آنی (Annie Awards) شد

مراسم آنی اواردز برگزار شد
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

میچل‌ها در برابر ماشین‌ها نام انیمیشن جدید کمپانی سونی (Sony) است. این انیمیشن در اختتامیه 49امین دوره از مراسم آنی توانست با کسب هشت جایزه در رشته‌های مختلف، به‌عنوان بهترین اثر این دوره لقب بگیرد. در این مراسم که در 13 مارچ 2022 (22 اسفند 1400) برگزار شد، انیمیشن فرار (Flee) نیز عنوان بهترین اثر مستقل را از آن خودش کرد.

شب درخشان میچل‌ها در برابر ماشین‌ها، درو کردن جوایز به سبک جدید

طبق اعلام نتفلیکس در این مراسم، سریال تلویزیونی Arcane نیز با کسب 9 جایزه توانست بهترین سریال لقب بگیرد. میچل‌ها در برابر ماشین‌ها در رشته‌های بهترین کارگردانی، بهترین شخصیت پردازی، بهترین نمایشنامه، بهترین صداگذاری، بهترین تدوین، بهترین داستان، بهترین موسیقی متن و بهترین انیمیشن از دید هیئت داوران نامزد و موفق به کسب جایزه در تمامی رشته‌ها شد.

آنی اواردز (Annie Awards) معادل مراسم اسکار است. در این فستیوال بهترین انیمیشن‌ها با هم به رقابت می‌پردازند. این مراسم برای دومین سال متوالی به دلیل پاندمی کرونا، به‌صورت مجازی در تالار UCLA برگزار شد. در این مراسم انکانتو (Encanto) محصول موزیکال کلمبیایی شرکت دیزنی (Disney) با کسب سه جایزه در رتبه دوم قرار گرفت.

انیمیشن لوکا (Luca) محصول پیکسار (Pixar) و رایا و آخرین اژدها (Raya and the Last Dragon) محصول دیگر دیزنی هرکدام با ده نامزدی وارد مراسم اختتامیه شدند. البته که هیچ کدام از این دو اثر موفق به کسب جایزه نشدند. از سمتی دیگر یک انیمیشن توانست توجه مخاطبان را به پناهجویان افغانی جلب کند.

مچیل‌ها در برابر ماشین‌ها بهترین انیمیشن سال می‌شود؟

انیمیشن فرار (Flee) داستان یک پناهجوی افغانی به‌نام امین نوابی را روایت می‌کند. این انیمیشن توسط کارگردان دانمارکی، جوناس راسموسن (Jonas Rasmussen) ساخته شده است. فرار توانست جایزه بهترین اثر مستقل را کسب کند. عنوان بهترین لایو اکشن (Live Action) سال نیز به شانگ چی و افسانه ده حلقه (Shang-Chi and the Legend of Ten Rings) رسید. نسخه لایو اکشن شانگ چی از روی فیلم سینمایی به همین نام محصول مارول (Marvel) تولید شده است.

بستیا (Bestia) استاپ موشن (Stop-Motion) شیلیایی نیز توانست عنوان بهترین انیمیشن کوتاه را از آن خود کند. این استاپ موشن داستان یک زن شیلیایی را روایت می‌کند که در دوره دیکتاتوری دهه 70 میلادی در شیلی، مسئول تربیت سگ‌های شکاری برای شکنجه زندانیان بوده است.

جایزه خاص‌ترین اثر نیز به نامو (Namoo) رسید. نامو به صورت واقعیت مجازی (VR) تولید شده است. این اثر توسط کارگردان کره‌ای اریک اوه (Eric Oh) ساخته شده است. نامو صحنه‌های زیبا و تکان‌دهنده از زندگی یک نقاش را نمایش می‌دهد. به طور کلی جنگ اصلی در این دوره از مراسم آنی بین میچل‌ها در برابر ماشین‌ها و انکانتو بود. اصولا مراسم آنی قبل از اسکار برگزار می‌شود. در 9 دوره قبلی اسکار، جایزه بهترین انیمیشن سال را برندگان مراسم آنی کسب کرده‌اند. امسال نیز پیش‌بینی می‌شود که یکی از میان میچل‌ها در برابر ماشین‌ها و انکانتو جایزه اسکار را با خود به خانه ببرند.

داستان بهترین انیمیشن سال چیست؟

انیمیشن میچل‌ها در برابر ماشین‌ها توسط تهیه‌کنندگان مرد عنکبوتی به درون دنیای عنکبوت (Spider-man into the Spider Verse) ساخته شده است. فیل لورد (Phil Lord) و کریس میلر (Chris Miller) هر دو توانستند برای مرد عنکبوتی جایزه اسکار را کسب کنند. آن‌ها راه و رسم درخشش در فستیوال‌های جهانی را خوب بلدند. داستان این انیمیشن درباره یک آخرالزمان روباتی است. جایی که روبات‌ها کنترل همه چیز را در دست گرفتند. آیا خانواده میچل‌ها توان مبارزه با روبات‌ها را دارند؟ برای آشنایی بیشتر با این انیمیشن می‌توانید به این مطلب مراجعه کنید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022