در فیلم مرد مورچه ای 3 از تکنولوژی سریال مندلورین استفاده شده است!

از جدیدترین تکنولوژی در ساخت مرد مورچه‌ای 3 استفاده شده است
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

طبق اعلام جف لاونس (Jeff Loveness)، نویسنده مرد مورچه ای 3 یا مرد مورچه‌ای و زنبورک؛ کوانتوم جنون (Ant-Man and the Wasp: Quantumania)، عوامل این فیلم از جدیدترین تکنولوژی‌ها برای فیلمبرداری صحنه‌های پرده سبز (Green Screen) استفاده کرده‌اند. این تکنولوژی اولین بار در سریال مندلورین (The Mandalorian) در دنیای فیلم و سریال استفاده شده بود.

وقتی تکنولوژی به کمک فیلمسازان می‌آید

امروزه استودیوهای فیلمسازی رقابت شدیدی برای تولید آثار اکشن و ابرقهرمانی دارند. یکی از پیش‌نیازهای این دسته از آثار جلوه‌های ویژه است. برای تصویربرداری بسیاری از سکانس‌ها از پرده سبز استفاده می‌شود. در سال‌های اخیر دیزنی پلاس (Disney Plus) رشد چشمگیری در ساخت و تدوین صحنه‌های مجازی داشته است.

حجم (The Volume) یکی از جدیدترین و پیشروترین تکنولوژی‌هایی است که به عوامل فیلمسازی کمک می‌کند تا حین برداشت صحنه‌های غیرواقعی و پرده سبز، حس واقعی‌تری داشته باشند تا محصول نهایی واقعی‌تر و رئال‌تر باشد. از این تکنولوژی اولین بار در ساخت سریال علمی-تخیلی مندلورین استفاده شد. بعد از مدتی عوامل فیلم سینمایی دکتر استرنج در دنیای جنون‌ (Doctor Strange in The Multiverse of Madness) نیز از تکنولوژی حجم در فیلمبرداری صحنه‌های مجازی استفاده کردند.

استفاده از تکنولوژی حجم در مندولورین

حجم در فیلمبرداری به معنای فضایی است که یک سکانس در آن برداشت می‌شود. در آثار اکشن وقتی قرار است یک ابرقهرمان مثل آثار مارول یا جنگ ستارگان از یک ساختمان بپرد یا در فضا حرکت کند، سکانس‌ها در حجمی به نام پرده سبز برداشت می‌شوند. خودتان را جای یک بازیگر در نظر بگیرید که باید احساسات مختلفی مثل خشم، ترس، عشق یا جنون را بازی کند در حالیکه با یک پرده سبز بزرگ احاطه شده است.

خداحافظی با پرده سبز؟

اغلب اوقات بازیگران نمی‌توانند حس واقعی و درستی در این صحنه‌ها و سکانس‌ها از خودشان بروز دهند. تکنولوژی حجم که قبل‌تر به‌عنوان استیج کرفت (Stagecraft) نیز شناخته می‌شد، این مشکل را حل کرده است. در این روش به جای پرده سبز، یک پانل بزرگ پشت سر بازیگر قرار می‌گیرد. ارتفاع پانل 7 متر و عرض آن 23 متر است. پانل به صدها نمایشگر LED مجهز شده است.

به‌این ترتیب به لطف تکنولوژی حجم، بازیگر به جای اینکه با یک پرده سبز احاطه شود، پشت سر خودش یک منظره واقعی و پویا را می‌بیند. این منظره واقعی به بازیگران در آثار اکشن و علمی-تخیلی کمک می‌کند تا حس واقعی خودشان را بروز دهند. در نتیجه سکانس‌ها بسیار طبیعی‌تر و نزدیک‌تر به زندگی واقعی خواهند بود.

مرد مورچه ای 3 باکیفیت‌ترین اثر مارول می‌شود؟

نویسنده فیلم جف لاونس که از سال 2021 در حال نگارش فیلمنامه مرد مورچه ای 3 است، در یک برنامه رادیویی اعلام کرده که کمپانی مارول بودجه لازم برای استفاده از تکنولوژی حجم را فراهم کرده است. طبق گفته‌های او حتی فیلمبرداری سکانس‌ها نیز به لطف این تکنولوژی حال و هوای متفاوت و جدیدی دارند. لاونس اعتقاد دارد مرد مورچه‌ای 3 فیلمی متفاوت و فراتر از حد انتظارات خواهد بود.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400