بازیابی پیام های واتساپ؛ چگونه پیامهای حذف شده واتس اپ را برگردانیم؟

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

ریکاوری و بازیابی پیام های دیلیت شده یا حذف شده واتساپ شاید در نگاه اول غیرممکن باشد اما روش‌هایی برای برگرداندن پیامهای واتس اپ وجود دارد که با استفاده از آن‌ها می‌توانید بیشتر پيام هاي خود را بازگردانی کنید. البته پیش‌شرط آن این است که از پیامهایتان بکاپ تهیه کرده باشید. در ادامه با آمورش بازیابی پیام های واتساپ و پاسخ به سوال این سوال که چگونه پیام های حذف شده واتساپ را برگردانیم پلازا همراه باشید.

به جای آرشیو کردن یک چت در واتساپ، تصمیم می‌گیرید که آن را حذف کنید. تفاوت در چیست؟ بازگردانی پیام های واتساپ آرشیو شده در اندروید به راحتی از درون برنامه قابل انجام است؛ اما بازگردانی پیام های واتس اپ در iOS کمی مشکل‌تر است.

اما اطمینان داشته باشید که این کار قابل انجام است. در این آموزش، به شما نشان خواهیم داد که چگونه به بازیابی پیام های واتساپ حذف شده جدید و قدیمی بپردازید و سپس به شما آموزش خواهیم داد که بکاپ پیشرفته این اپلیکیشن را طوری تنظیم کنید تا دیگر پیامی را حتی در صورت پاک کردن آن، در این پیام رسان از دست ندهید. با آموزش و راهنمای ریکاوری پیام های پاک شده واتساپ همراه پلازا باشید.

در ادامه می‌خوانید:

آموزش روش بازیابی پیام های واتساپ | چگونه پیام های حذف شده واتساپ را بدون برنامه برگردانیم؟

به منظور بازگرداندن چت های حذف شده واتساپ، اول باید بدانید پیام‌های شما چطور حذف شده‌اند. به طور کلی حذف شدن پیام‌ها دو دلیل دارد یا اینکه به صورت اتفاقی آن‌ها را آرشیو کرده‌اید یا اینکه چت‌ها حذف شده‌اند. بسته به این دو حالت راه‌حل‌های متفاوتی برای برگرداندن پیامهای واتس اپ وجود دارد.

در ویدیوی زیر ببینید که «چگونه پیامهای حذف شده واتس اپ را برگردانیم؟»: 

بازگرداندن پیام‌های آرشیو شده واتساپ

در آیفون: اگر پیام‌هایتان آرشیو شده‌اند نیازی به برنامه یا سایت ریکاوری پیام های واتساپ ندارید و فقط کافی است در صفحه اصلی واتساپ به بالای صفحه بروید و صفحه را از بالا به پایین بکشید و گزینه Archived Chats را انتخاب کنید.

بازیابی پیام های واتساپ - چگونه پیام های حذف شده واتساپ را برگردانیم

در پنجره بعد اگر یک گفتگو را آرشیو کرده باشید می‌توانید آن را مشاهده کنید. اگر چت موردنظرتان آرشیو شده بود انگشتتان را روی آن نگه داشته و به سمت چپ صفحه بکشید و بعد Unarchive را لمس کنید. اکنون آن چت به صفحه اصلی بازگردانده می‌شود.

برگرداندن پیامهای حذف شده واتساپ - ریکاوری پیام دیلیت شده واتساپ

در اندروید: در اندروید اگر چتی را آرشیو کرده باشید در بالای صفحه عبارت Archived را مشاهده می‌کنید. این گزینه را انتخاب کنید و در صفحه بعدی انگشتتان را روی چتی که می‌خواهید از آرشیو خارج کنید نگه‌ دارید. حالا فقط کافی است از نوار بالایی آیکون Unarchive را لمس کنید.

بازگردانی پيام هاي حذف شده واتس اپ

اما اگر پیام‌ها را آرشیو نکرده باشید و در عوض آن‌ها را حذف کرده باشید تنها راهی که برای برگرداندن پیامهای واتس اپ پیش‌رویتان قرار دارد استفاده از آخرین نسخه بکاپ واتساپ در گوگل درایو است. از این روش می‌توانید برای بازیابی پیام های واتساپ در گوشی جدید هم استفاده کنید. البته این روش تنها زمانی کاربرد خواهد داشت که پشتیبان گیری از پیام های واتساپ را از قبل فعال کرده باشید و پیام یا چت موردنظر را نیز در بین بازه‌های زمانی که برای بکاپ‌ها مشخص کرده‌اید حذف کرده باشید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش ساخت استیکر واتساپ ؛ چطور استیکر دلخواه خود ...
تیم پلازا مگ22 اردیبهشت 1401 09:30
thumbnail
راهنمای نصب چند واتساپ همزمان در کامپیوتر
تیم پلازا مگ12 اردیبهشت 1401 11:30
thumbnail
نحوه تشخیص و رفع هک واتساپ ؛ چگونه بفهمیم واتساپ ما ...
تیم پلازا مگ05 فروردین 1401 10:30
thumbnail
راهنمای دانلود واتساپ ؛ نصب واتس اپ و استفاده از آن ...
سمیرا افشاری26 آبان 1400 17:30

اما با استفاده از این روش چگونه پیام های پاک یا دیلیت شده واتساپ را ریکاوری و بازگردانیم؟

ابتدا به مسیر WhatsApp > Settings > Chats > Chat Backup بروید و مطمئن شوید بکاپ گوگل درایو یا آی‌کلاود فعال است. اگر فعال بود واتساپ را از گوشی حذف کرده و دوباره آن را نصب کنید. پس از نصب مجدد برنامه، واتساپ از شما می‌پرسد آیا تمایلی به بازگرداندن چت‌های قبلی که از آن‌ها بکاپ گرفته شده را دارید یا خیر. گزینه RESTORE را انتخاب کنید. به این ترتیب پیام های واتساپ پس از نصب مجدد بازیابی تا آخرین چت‌هایی که از آن‌ها پشتیبان تهیه شده دوباره به گوشی شما بازگردانده شوند.

Recover Deleted WhatsApp Messages - چگونه پیام های حذف شده واتساپ را برگردانیم

این روش و نحوه بازگردانی و بازیابی پیام های واتساپ با بکاپ و از طریق گوگل درایو و آی‌کلاود کار می‌کند و در هردو سیستم‌عامل اندروید و iOS جواب می‌دهد اما به شرطی که از قبل بکاپ واتساپ را فعال کرده باشید. همچنین به خاطر داشته باشید که با این کار تنها پیام‌هایی که در بازه زمانی بکاپ شما قرار داشتند برگردانده می‌شوند.

برای مثال اگر به صورت روزانه بکاپ می‌گیرید و فرضا واتساپ هر روز ساعت 11 صبح از چت‌های شما پشتیبان می‌گیرد فقط می‌توانید پیام هایی که بین بازه زمانی 11 صبح یک روز تا 11 صبح روز بعد حذف شدند را برگردانید چرا که پس از گذشت 24 ساعت فایل بکاپ با چت‌های جدید بروزرسانی خواهد شد و چت حذف شده نیز از بین می‌رود. واتساپ علاوه بر بکاپ گیری روزانه، امکان تهیه نسخه پشتیبان در بازه‌های زمانی هفتگی و ماهانه را نیز در اختیار شما قرار می‌دهد که با انتخاب آن‌ها فرصت بیشتری برای بازگرداندن چت‌ها خواهید داشت.

شاید این سوال برایتان پیش آمده باشد که اگر واتساپ را پاک کنیم پیام ها پاک میشود؟ خیر چرا که از پیام‌های شما در گوگل درایو و حافظه گوشی پشتیبان تهیه خواهد شد و پس از حذف برنامه می‌توانید دوباره آن‌ها را بازیابی کنید. نسخه اندروید واتساپ علاوه بر گوگل درایو هر روز ساعت 2 صبح به صورت خودکار یک بکاپ از چت‌های 7 روز گذشته شما تهیه و آن را در گوشی ذخیره می‌کند. اگر از طریق گوگل درایو بکاپ نگرفته‌اید هنگام نصب مجدد، واتساپ به صورت خودکار جدیدترین بکاپ ذخیره شده در حافظه را به گوشی شما بازمی‌گرداند و شما نیاز به انجام کار خاصی ندارید.

بازگردانی پیام های واتساپ بدون وجود بکاپ

بازگردانی پیام های حذف شده در واتساپ، بدون بکاپ یا پس از اینکه یک بکاپ جدید از چت‌ها گرفته شده و همچنین بازیابی و ریکاوری پیام ها بعد از دیلیت اکانت کار مشکل‌تری است. بیشتر از همه بازه زمانی که برای تهیه بکاپ‌ها مشخص کردید در اینجا تاثیرگذار است.

البته این روش بازیابی پیام های واتساپ فقط برای اندروید است و برای ایفون کار نمی‌کند چرا که iOS برخلاف اندروید، به شما اجازه دسترسی به فایل‌های برنامه‌ها را نمی‌دهد. اگر کاربر آیفون هستید، تنها روشی که برای بازگردانی پیام های واتساپ یا نسخه بیزینس پیش رویتان است، بازگردانی بکاپی است که از گوشی در آی‌کلاود گرفته‌اید که در بالا به آن پرداختیم.

اگر کاربر اندروید هستید خبر خوب این است که می‌توانید هنگام بازگرداندن چت های حذف شده یا بازیابی پیام های واتساپ که توسط مخاطب شما پاک شده، بکاپ‌های قدیمی‌تر را به جای آخرین نسخه بازگردانید. برای آنکه به آن‌ها دسترسی داشته باشید باید یک برنامه مدیریت فایل در گوشی داشته باشید. اگر چنین برنامه‌ای ندارید می‌توانید برنامه Files by Google را دانلود کنید. یا می‌توانید با کامپیوتر از این روش بازیابی پیام های واتساپ استفاده کنید.

ابتدا از طریق برنامه مدیریت فایل خود یا کامپیوتر به مسیر /WhatsApp/Databases بروید. بسته به مدل گوشی شما ممکن است فایل WhatsApp در قسمت sdcard یا storage یا internal storage و یا main storage باشد.

بازیابی پیام های واتساپ - بازیابی پیام های واتساپ در گوشی جدید

در پوشه Databases می‌توانید چندین نسخه بکاپ را مشاهده کنید. نام نسخه‌ای که واتساپ در برنامه به شما نشان می‌دهد msgstore.db.crypt14 است. بقیه نسخه‌ها msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt14 نام دارند و قسمت YYYY-MM-DD از راست به چپ روز، ماه و سال مربوط به آن نسخه از بکاپ را نشان می‌دهد.

بازگردانی پيام هاي واتس اپ - بازیابی پیام های واتساپ از گوگل درایو

ابتدا اسم فایل msgstore.db.crypt14 را به msgstore-latest.db.crypt14 تغییر نام دهید. اکنون نسخه‌ای که تاریخ و روز آن پیش از حذف شدن پیام یا چت مورد نظر شما بوده را پیدا و نام آن را به msgstore.db.crypt14 تغییر دهید. حالا واتساپ را حذف و دوباره آن را نصب کنید.

برگرداندن پیامهای حذف شده واتساپ

اگر گزینه تهیه پشتیبان از طریق گوگل درایو را فعال کرده باشید باید ابتدا بکاپ واتساپ در این فضا را حذف کنید در غیر این صورت واتساپ به صورت خودکار بکاپ گوگل درایو را روی گوشی بارگذاری می‌کند. برای حذف این بکاپ، ابتدا به اپلیکیشن Google Drive بروید و از منو کشویی سمت چپ گزینه Backups را انتخاب کنید.

 

ریکاوری پیام دیلیت شده واتساپ - روش های بازیابی پیام های واتساپ با کامپیوتر

در پنجره بعد یک فایل که با واتساپ (به انگلیسی) شروع شده و حاوی شماره تلفن شما است را مشاهده خواهید کرد.

 بازگردانی پیام های پاک شده واتساپ

بر روی سه‌نقطه روبه‌روی آن کلیک کرده و Delete backup را انتخاب کنید.

ریکاوری پیام دیلیت شده واتساپ - بازگردانی پیام های حذف شده در واتساپ

حالا واتساپ را دوباره نصب کنید. پس از نصب و هنگام راه‌اندازی، واتساپ از شما می‌پرسد می‌خواهید چت‌های فایل بکاپ در حافظه گوشی که نام آن را تغییر دادید بازگردانی کنید یا خیر. گزینه تایید یا RESTORE را انتخاب کنید تا بکاپ قدیمی در برنامه بارگذاری و پيام هاي واتس اپ بازگردانی شوند.

بازیابی و حفظ پیام های فعلی واتساپ

با این روش بازگردانی پيام هاي واتس اپ، پیام‌های حذف شده قدیمی را می‌توانید بازیابی کنید اما همه پیام‌های جدیدی که بعد از بکاپی که برگردانید، دریافت کرده باشید حذف می‌شوند. برای آنکه پیام‌های جدیدتر را از دست ندهید، می‌توانید چت‌هایی که پیام‌های حذف شده در آن بودند را Export کنید و بعد با برگرداندن واتساپ به جدیدترین بکاپ و حالت اول پیام‌های حذف شده را در یک فایل متنی جداگانه داشته باشید و پیامهای جدید را هم حفظ کنید.

اول باید پیام‌ها را Export کنیم. برای انجام این کار به صفحه چت که پیام حذف شده در آن بوده بروید، روی سه‌نقطه بالای صفحه کلیک و سپس گزینه More و بعد Export chat را انتخاب کنید.

بازیابی پیام های واتساپ - بازگردانی پيام هاي واتس اپ

حالا یک پنجره پاپ‌آپ ظاهر می‌شود که دو گزینه Without media و Include media دارد. اگر Include media را انتخاب کنید، تمامی تصاویر و فایل‌هایی که در چت دریافت کردید به فایل اضافه می‌شود و در نتیجه حجم فایل بالا می‌رود. اگر این گزینه را انتخاب کنید می‌توانید تا حداکثر 10 هزار پیام را در فایل قرار دهید. اما گزینه دیگر Without media تنها پیام‌های متنی را در فایل قرار می‌دهد. در این حالت تا 40 هزار پیام قبلی که رد و بدل کردید در فایل قرارداده می‌شود.

ریکاوری پیام دیلیت شده واتساپ - بازگردانی پيام هاي واتس اپ -

وقتی یکی از این دو گزینه را انتخاب کردید حالا باید محلی که می‌خواهید فایل به آنجا ارسال شود را انتخاب کنید. می‌توانید فایل را به خودتان ایمیل کنید، در گوگل درایو یا دراپ‌باکس آپلود کنید. اگر در سایر چت‌ها هم پیام حذف شده دارید، این پروسه را برای هرکدام از آن‌ها به صورت جداگانه تکرار کنید.

بازیابی پیام های واتساپ / بازگردانی پيام هاي واتس اپ / برگرداندن پیامهای حذف شده واتساپ

وقتی کارتان تمام شد باید فرایند بالا و تغییر نام فایل‌های بکاپ را این بار به شکل برعکس اجرا کنید. دوباره مانند بالا و از طریق یک فایل منیجر به مسیر /WhatsApp/Databases بروید. حالا فایل msgstore.db.crypt14 که مربوط به بکاپ قدیمی شما است و در بالا اسمش را عوض کردیم به msgstore-YYYY-MM-DD.1.db.crypt14 تغییر نام دهید.

بازگردانی پيام هاي واتس اپ - روش بازیابی پیام های واتساپ ایفون

حواستان باشد که به جای YYYY-MM-DD، به ترتیب روز، ماه و سال امروز را وارد کنید. اگر یک فایل دیگر با تاریخ امروز وجود داشت، به جای عدد 1 که پس از روز و قبل از db.crypt آمده، عدد 2 را وارد کنید. حالا فایل msgstore-latest.db.crypt14 که آخرین و جدیدترین بکاپ شما است را به msgstore.db.crypt14 تغییر نام دهید.

اگر دوباره در گوگل درایو، بکاپ واتساپ وجود داشت دوباره آن را حذف کنید. سپس واتساپ را پاک و دوباره نصب کنید. هنگام راه‌اندازی برنامه گزینه RESTORE را انتخاب کنید. حالا با برگرداندن جدیدترین پیام‌هایتان در واتساپ از دیلیت شدنشان جلوگیری کرده و دوباره هم پیامهای جدید را دارید و هم پیام های حذف شده را ریکاوری کردید. البته پیام‌های حذف شده که Export کردید دیگر در برنامه نیستند اما حداقل هروقت که به آن‌ها نیاز داشتید می‌توانید در یک فایل متنی که به خودتان ایمیل کردید یا در گوگل درایو و دراپ‌باکس آپلود کردید آن‌ها را ببینید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
ارسال لوکیشن در واتساپ؛ آموزش تصویری نحوه فرستادن ...
طاهره غلامیان01 خرداد 1401 09:30
thumbnail
ترفند های واتساپ | با 16 ترفند کاربردی در واتس اپ آشنا ...
تیم پلازا مگ27 اردیبهشت 1401 08:30
thumbnail
راهنمای نصب چند واتساپ همزمان در کامپیوتر
تیم پلازا مگ12 اردیبهشت 1401 11:30
thumbnail
انتقال چت واتساپ به تلگرام اندروید و iOS ؛ چگونه چت واتساپ ...
محمد علی محمدی08 اردیبهشت 1400 12:00

سوالات متداول

1. آیا امکان بازگردانی پیام های حذف شده واتساپ وجود دارد؟

امکان بازگردانی پيام هاي واتس اپ درهردو نسخه اندروید و iOS وجود دارد اما در اندروید می‌توانید پیام‌های قدیمی‌تر را هم بازگردانی کنید در حالی که در iOS تنها می‌توان پیام‌هایی که در بازه زمانی مربوط به بکاپ بودند برگرداند.

2. آیا در صورتی که تهیه نسخه پشتیبان واتساپ در گوشی فعال نباشد امکان بازیابی پیام های واتساپ وجود دارد؟

اگر کاربر اندروید باشید این امکان وجود دارد اما کاربران iOS تنها با بکاپ می‌توانند پروسه برگرداندن پیامهای حذف شده واتساپ را انجام دهند.

3. در چه صورت می توان پیام‌های واتساپ را از گوشی قدیمی بازیابی کرد؟

در صورتی که در گوشی قدیمی بکاپ گوگل درایو یا آی‌کلاود، بسته به سیستم‌عامل، فعال شده باشد می‌توانید در گوشی جدید وارد حساب گوگل یا اپل خود شوید و پیام‌ها را برگردانید.

سخن پایانی

همان‌طور که در این آموزش بازگردانی پیام های حذف شده واتساپ دیدید، نحوه بازیابی و برگرداندن پیامهای برنامه نسبتاً آسان است و نیازی به اپ‌های متفرقه ندارد. با این حال، بهتر است از قبل برای چنین شرایطی آمادگی داشته باشید. تجربه شما در زمینه ریکاوری پیام های دیلیت شده واتساپ چیست؟ نظرات خود را می‌توانید در پایین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران30 دیدگاه
avatar
محمدرسول
.
26 اردیبهشت 1401، 09:07
پاسخ
0
0
برگرداندن پیامها
avatar
نگین
.
05 فروردین 1401، 13:44
پاسخ
0
0
سلام وقت بخیر راه ارتباطی با شما چیه ؟ و در چه پیام رسان هایی هستین ؟
avatar
اعظم شعبانی
.
05 فروردین 1401، 18:30
پاسخ
0
0
@نگین
شما می تونید در اینستاگرام پلازا به آدرس plaza_tv مارو همراهی کنید
avatar
پرهام طاهریان فر
.
19 اسفند 1400، 02:48
پاسخ
0
0
چت پاک کن
avatar
سعید دالوند
.
08 بهمن 1400، 20:02
پاسخ
0
0
سلام اگه بخوایم کلا حذف کنیم وات ساپ رو که اثری ازش نمونه پلیس فتا میتونه بازیابی کنه اون اکانت رو یانه اگه اون طرف کپی داشته باشه ازش یا اسکرین شات گرفته باشه از طریق کپی یا اسکرین شات اون میتونن بازیابی کنن
avatar
رامین
.
29 آذر 1400، 04:03
پاسخ
0
1
خدا لعنتت کنه..پیام های دیگه هم پاک شد.
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022