تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 | با جدیدترین ویژگی های اینستاگرام آشنا شوید

قابلیت های جدید اینستاگرام / آپدیت های جدید اینستا 2022
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اینستاگرام به عنوان یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی دنیا همیشه در حال تغییر و نوآوری و معرفی امکانات تازه از طریق امکانات و تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام در سال 2022 برای جذاب نگه‌داشتن پلتفرم خود است. کاربران نیز همیشه دنبال قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ هستند تا با جدیدترین ویژگیهای این برنامه بتوانند به شکل بهتری از آن استفاده کنند. در سال 2021 نیز جدیدترین تغییرات اینستاگرام زیادی وجود داشته و ویژگی های جدید اینستاگرام 1401 را در اختیار کاربران قرار داده است.

اینستاگرام از روز اول یک برنامه این چنینی با این همه امکانات متنوع نبوده است و اکثر این قابلیت‌ها به مرور زمان و کم کم به این شبکه اجتماعی افزوده شدند. اما آپشن های جدید اینستاگرام و تغییرات آخرین آپدیت آن در سال ۱۴۰۰ و ۲۰۲۱ چه مواردی بودند؟ با ما همراه باشید تا ویژگی های جدید آخرین آپدیت اینستا آشنا شویم.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

سال 2021 سال شلوغی برای شبکه‌های اجتماعی بود به خصوص به دلیل همه‌گیری کرونا که بسیاری از کاربران در قرنطینه و داخل خانه بودند و تنها سرگرمی آن‌ها شبکه‌های اجتماعی بود. جدیدترین بروزرسانی اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ امکانات و ویژگیهای متنوع زیادی را به این برنامه اضافه کرد که در ادامه به برترین نمونه‌های آن‌ها اشاره می‌کنیم.

1. داشبورد حرفه ای (Professional Dashboard) از قابلیت های جدید اینستاگرام

جدیدترین ویژگیهای اینستاگرام در سال 2021 - داشبورد حرفه ای (Professional Dashboard)

این ویژگی که جز امکانات آخرین به روزرسانی اینستا در ژانویه 2021 بود به شما این امکان را می‌دهد تا عملکرد خود در این شبکه اجتماعی را با کمک ابزارهای حرفه‌ای ردیابی کنید تا بتوانید کسب و کارتان را به شکل بهتری توسعه دهید. برای مثال می‌توانید ببینید مخاطبین شما بیشتر در چه زمانی فعال هستند تا در همان زمان‌ها پست ارسال کنید.

در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، در این قسمت بخش‌های مختلفی برای ردیابی فعالیت شما وجود دارد. مثلا بخش Stay Informed که در آن می‌توانید با نکات مهمی که سایر تولیدکنندگان محتوا در این شبکه اجتماعی ارائه کردند آشنا شوید و از آن‌ها الگو بگیرید. همچنین یک بخش دیگر نیز برای فروش محصولات کسب و کارتان وجود دارد که به کاربران این اجازه را می‌دهد تا از پروفایل شما از محصولاتتان بازدید کرده و در صورت تمایل آن‌ها را خریداری کنند.

در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، علاوه بر این در بخش Most Active Times نیز می‌توانید ببینید مخاطبینتان در چه ساعت‌هایی بیشتر فعالیت دارند.

 

2. اطاق‌های زنده (Live Rooms) از امکانات جدید اینستاگرام

اطاق‌های زنده یکی دیگر جدیدترین ویژگیهای و قابلیت های 2021 اینستاگرام است که در ماه مارس معرفی شد. در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، این ویژگی به شما این امکان را می‌دهد تا در لحظه با بیش از 1 حساب اینستاگرام به صورت ویدیویی لایو پخش کنید. با این ویژگی می‌توانید با همکارانتان لایو برگذار کنید یا اینکه با مشتریانتان این کار را انجام دهید.

 

3.به روز رسانی Reels اینستاگرام 2022

قابلیت Reels از زمانی که اینستاگرام در سال 2020 معرفی کرد، به سرعت در حال افزایش محبوبیت است. اینستاگرام واقعاً روی این قالب جدید سرمایه گذاری می‌کند و دائماً به دنبال ارتقاء آن است، همانطور که در جولای 2021 مشاهده کردیم، زمانی که پلتفرم تصمیم گرفت حداکثر مدت زمان Reels را دو برابر کند. ویژگی جدید اینستاگرام مرتباً با گزینه‌های بیشتری مانند ویژگی تایمر ارائه می‌شود.

بیایید نگاهی عمیق‌تر به کارهایی که می‌توانید با Reels انجام دهید، داشته باشیم. اساساً، Reels پست‌های عمودی تمام صفحه هستند که می‌توانند از 15 ثانیه تا 1 دقیقه طول بکشند. این عملکرد همچنین به شما امکان می‌دهد چندین فیلم کوتاه را در یک فیلم ترکیب کنید. علاوه بر این، Reels را می‌توان به انواع مختلفی از امکانات اضافی مجهز کرد تا محتوا را جذاب‌تر کند:

موسیقی: یکی از ویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (1401) این است که می‌توانید آهنگ دلخواه خود را اضافه کنید و نسبت صدای اصلی موسیقی را در مقابل ویدیو تنظیم کنید.

قابلیت Voiceover: در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، شما می‌توانید صدای خود را روی ویدیو ضبط کنید.

قابلیت Doodles: در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، می‌توانید روی ویدیوی خود نقاشی بکشید.

استیکرها: یکی ازویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (1401) این است که بعد از اینکه ویدیوی خود را اپلود کردید، می‌توانید یک استیکر به آن اضافه کنید.

تایمر: در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، با وجود تایمر نیازی به نگه داشتن گوشی در حین ضبط ویدیو ندارید.

4. کپشن خودکار استوری ها از هیجان انگیزترین قابلیت های جدید اینستاگرام

آپدیت های جدید اینستا ۲۰۲۱ - کپشن خودکار استوری ها

یکی از جدیدترین امکانات اینستاگرام قابلیت اضافه کردن خودکار کپشن به صورت استیکر روی استوری‌ها است. از آنجایی که خیلی از کاربران ویدیوها را بدون صدا تماشا می‌کنند این ویژگی به شما کمک می‌کند تا به شکل بهتری با این دسته از مخاطبین ارتباط برقرار کنید و هرآنچه که در استوری می‌گویید را به صورت متن روی استوری اضافه کنید. آن هم به شکل خودکار.

این تغییرات آپدیت اینستاگرام 2022، تنها برای ویدیوهایی که 15 ثانیه یا کمتر باشند قابل استفاده است بنابر این باید بهترین استفاده را از این زمان محدود داشته باشید. علاوه بر این ممکن است متن نوشته‌ها کاملا درست نباشد، در این صورت کافی است روی کلمات بزنید و آن‌ها را ویرایش کنید.

 

5. بروزرسانی بخش اینسایت

این بخش شاید جزو قابلیت های جدید اینستاگرام نباشد اما در سال 2021 با تغییرات کلی همراه بود و بسیار کاربردی‌تر از قبل شد. بیشتر این تغییرات به لایو و ریلز مربوط می‌شود و به تولیدکنندگان محتوا کمک می‌کند با تعداد بیشتری از مخاطبین ارتباط برقرار کنند.

اینستاگرام یک بار دیگر ابزار تجزیه و تحلیل خود را به روز کرده است تا به سازندگان و کسب و کارها بینش بهتری نسبت به عملکرد حساب‌هایشان بدهد. اولین تغییر عمده این است که اکنون به جای 30 یا 60، می‌توانید داده‌های حداکثر 90 روزه را ببینید. همچنین می‌توانید عملکرد ویدیوی لایو خود را اندازه‌گیری کنید.

 

6. امکانات جدید اینستاگرام در سال 2022: تغییر الگوریتم ها

این مورد قطعا جز ویژگی های اپدیت جدید اینستاگرام ۲۰۲۱ نیست چرا که جزو قابلیت‌ها به حساب نمی‌آید اما به همان اندازه و شاید بیشتر اهمیت دارد. اینستاگرام امسال الگوریتم‌هایش را تغییر داده و گفته می‌شود الگوریتم جدید بیشتر از همه محتوای ویدیویی تمرکز دارد. برای مثال حالا می‌توانید کپشن‌های طولانی‌تر برای ویدیوها بنویسید و حتی به ویدیوها موسیقی اضافه کنید.

اصل عملکرد الگوریتم اینستاگرام برای مدت طولانی یک رمز و راز بوده است، و تلاش برای دیده شدن در آن بیشتر بر اساس حدس زدن و فرآیند آزمایش و شکست بود. به نظر می‌رسد در حال حاضر، در ویژگی های جدید اینستاگرام 1401، مهم ترین عواملی که بر آنچه کاربران در فیدهای IG خود می‌بینند تأثیر می‌گذارد، به صورت زیر است:

 • شاخص‌های محبوبیت پست یا تعداد افرادی که لایک کرده‌اند
 • چند کاربر در گذشته با حساب تعامل داشته اند
 • کاربر چند پست را پسندیده است
 • تعامل کاربر با سایر حساب‌ها

 

7. استوری های مبتنی بر لوکیشن

آپدیت های جدید اینستا در سال 2021 - استوری های مبتنی بر لوکیشن

این ویژگی قبلا هم در اینستاگرام وجود داشت اما در اکتبر 2020 حذف شد و حالا دوباره به همراه سایر ویژگی های جدید اینستاگرام در سال ۲۰۲۱ بازگشته است. با این ویژگی های جدید اینستاگرام 1401 کاربران می‌توانند استوری‌های حساب‌هایی که در نزدیکی آن‌ها هستند را روی یک نقشه مشاهده کنند.

8. جستجو روی نقشه؛ از امکانات جدید اینستاگرام در سال 2022

یکی دیگر از به روز رسانی‌های جدید اینستاگرام، جستجوی نقشه است. این ویژگی شباهت زیادی به نقشه‌های گوگل دارد و به کاربران این امکان را می‌دهد تا مکان کسب و کارهای مختلف را در اپلیکیشن اینستاگرام پیدا کنند. جستجوی نقشه در داخل مرورگر معمولی اینستاگرام قرار دارد که از آن برای جستجوی سایر کاربران، هشتگ‌ها و غیره استفاده می‌کنید.

یکی از جدیدترین قابلیت‌ها که در اپدیت جدید اینستاگرام برای سال ۲۰۲۱ به تازگی عرضه شده قابلیت جستجو در نقشه است. شما با یکی از ویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (1401) می‌توانید روی یک نقشه مکان کافه‌ها و فروشگاه‌ها را ببینید و اگر روی یکی از آن‌ها بزنید، اطلاعات تکمیلی در مورد آن کسب و کار را مشاهده می‌کنید. مثلا آدرس، قیمت، ساعات کار و همچنین پروفایل اینستاگرام آن‌ها.

 

9. مخفی کردن تعداد لایک ها از جالب ترین قابلیت های جدید اینستاگرام

اگر شما هم مانند بسیاری از کاربران اینستاگرام روی تعداد لایک پست‌هایتان حساس هستید حتما می‌دانید برای آنکه بخواهید یک پست خوب ارسال کنید که مورد استقبال کاربران قرار بگیرد کار خیلی سختی دارید. ممکن است یک عکس که فکر می‌کنید بسیار زیبا است پست کنید و هیچکس آن را لایک نکند. این اتفاق ممکن است به اعتماد به نفس افراد آسیب وارد کرده و طبعات سنگینی داشته باشد.

اینستاگرام با علم بر این موضوع امکان مخفی کردن تعداد لایک‌ها را در دسترس کاربران قرار داده است. این ویژگی از مدت‌ها قبل به صورت آزمایشی وجود داشت اما از چند ماه پیش در دسترس تمام کاربران قرار گرفته است. با فعالسازی این قابلیت جدید اینستاگرام می‌توانید تعداد لایک های پست خود را از دیگر کاربران مخفی کنید.

اینستاگرام از سال 2019 به سمت پنهان کردن تعداد لایک‌ها در زیر پست‌ها حرکت کرده است. در حال حاضر، می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید این اطلاعات را برای پست‌های خود پنهان کنید یا خیر. برای انجام قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲، باید به یکی از پست‌های خود بروید، روی سه نقطه در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید و گزینه «مخفی کردن تعداد لایک‌ها» را انتخاب کنید.

10. امکانات جدید اینستاگرام در سال 2022: پاسخ دادن به دایرکت با ویدیو یا عکس یکی از جدیدترین ویژگیهای اینستاگرام

یکی از ویژگی های اپدیت جدید اینستاگرام امکان پاسخ دادن به دایرکت‌ها با عکس یا ویدیو است. اگر حوصله تایپ کردن ندارید یا می‌خواهید به جای متن یک عکس یا ویدیو به طرف مقابلتان بفرستید می‌توانید ویدیو خودتان را ضبط کرده و آن را به جای استیکر یا گیف ارسال کنید. این هم یکی از ویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (1401) است که خیلی مفید واقع شده است.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
آموزش قدم به قدم ساخت استیکر چهره در اینستاگرام
نگار رئیسی22 اردیبهشت 1401 21:30
thumbnail
روش های رفع مشکل کپی رایت موسیقی در اینستاگرام
نگار رئیسی29 آبان 1400 12:00

 

11. امکان خاموش کردن صدا یا تصویر در لایو

آپدیت های جدید اینستا در سال 2021 - امکان خاموش کردن صدا یا تصویر در لایو

امکان جدید اینستاگرام در سال 2021 خاموش کردن صدا یا تصویر در هنگام پخش یک لایو است. اگر نمی‌خواهید تصویرتان در جریان یک لایو پخش شود یا برعکس اگر فقط می‌خواهید تصویری را بدون صدا پخش کنید، حالا می‌توانید این کار را انجام دهید. اینستاگرام دکمه‌های جداگانه‌ای درست زیر پنجره لایو برای انجام این کار اضافه کرده است.

وقتی ویدیو را خاموش کنید به جای پخش زنده تصویر پروفایل شما نشان داده می‌شود.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
سوالات رایج لایو اینستاگرام | بررسی راه حل های رفع ...
تیم پلازا مگ07 خرداد 1401 12:30
thumbnail
آموزش قدم به قدم ساخت استیکر چهره در اینستاگرام
نگار رئیسی22 اردیبهشت 1401 21:30

 

12. امکانات جدید اینستاگرام در سال 2022: کلب پست‌های اینستاگرام

یکی دیگر از قابلیت های جدید اینستاگرام در پست این است که اکنون می‌توانید پست‌های مشترک ایجاد کنید. به این معنی است که پست هم در فید شما و هم در پروفایل همکار شما ظاهر می‌شود. برای ایجاد یک پست مشترک، باید پست معمولی خود را ایجاد کنید، سپس روی Tag people و سپس روی Invite collaborator کلیک کنید.

 

13. Reels Visual Replies

تا پایان سال 2021 اینستاگرام یکی از قابلیت های جدید آواتار اینستاگرام دیگر Reel را به نام «Reels Visual Replies» معرفی کرد. این ویژگی به شما امکان می‌دهد تا با استفاده از ویدیوها به نظرات (توسط هر دنبال کننده ای روی Reels شما) پاسخ دهید. این ویژگی یک راه عالی دیگر برای سازندگان است تا با ایجاد محتوای الهام گرفته از فعالیت آن‌ها در بخش نظرات، با فالوورهای خود بحث کنند.

 

14. حالت creator اینستاگرام

تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022

اینستاگرام مدتی پیش حالت Creator را برای حساب‌هایی با بیش از 10000 فالوور معرفی کرده است و به توسعه این بخش از برنامه ادامه می‌دهد تا به اینفلوئنسرها کمک کند تا از تجربه خود با آن بهترین استفاده را ببرند و حالت Creator واقعاً تفاوت ایجاد کرد. حالت Creator همچنان در حال تکامل است و ویژگی‌های جدیدی مانند بخش کاملاً جدیدی از نکات بازاریابی اینستاگرام را به دست می‌آورد که سازندگان می‌توانند هنگام طراحی محتوای جدید به نفع خود استفاده کنند.

 

15. استیکرهای تعاملی جدید استوری اینستاگرام

اکثر کاربران اینستاگرام عادت دارند هر از گاهی استیکرهای جدیدی را در پنل ویرایش استوری خود ببینند. در جدیدترین تغییرات اینستاگرام، جدیدترین مجموعه استیکرهای موجود برای هر کاربر ممکن است بر اساس نوع حساب آن‌ها متفاوت باشد. تغییرات آپدیت اینستاگرام در سال 2021 در استوری‌ها به صورت زیر است:

استیکر خرید

نام این استیکر گویای همه چیز است. افزودن آن به استوری خود به دنبال کنندگان شما این امکان را می‌دهد که مستقیماً از استوری اینستاگرام خرید کنند. به خاطر داشته باشید که برای استفاده از این قابلیت جدید استوری اینستاگرام 2022 باید ویژگی خرید را از قبل تنظیم کرده باشید. این یکی از اپشنهای اینستا در سال 2021 است.

 

استیکر موسیقی

این مورد مدتها است که توسط کاربران در بسیاری از کشورها استفاده می‌شود و اکنون یکی از تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 این است که استیکر Music به طور گسترده در دسترس است.

 

Add yours

قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲

استیکر “Add yours” کمی شبیه به استیکر چالش و امکانات جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ شده است. تنها کاری که باید انجام دهید این است که دیگران را دعوت کنید تا استوری‌های خود را در مورد هر موضوعی که می‌خواهید به اشتراک بگذارند. برای دیدن استوری‌های سایر افرادی که استیکر Add yours شما را استفاده کرده‌اند، روی استیکر در استوری خود ضربه بزنید. این از امکانات و تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام در سال 2022 است.

همچنین، می‎توانید از نماد سه نقطه در بالا برای مشاهده گزینه‌های اضافی برای مدیریت استیکرهای خود مانند خاموش کردن اعلان‌ها یا پنهان کردن نام کاربری خود استفاده کنید.

 

استیکر لینک قابل تنظیم

استیکر لینک دیگر مخصوص اکانت‌های بزرگتر اینستاگرام با بیش از 10 هزار دنبال کننده نیست. اکنون برای همه ما در دسترس است! برای استفاده از قابلیت جدید استوری اینستاگرام، باید آدرس وب سایتی را که ‌می‌خواهید استیکر به آن لینک شود، وارد کنید. هر کسی که می‌تواند استوری شما را ببیند می‌تواند روی قابلیت جدید اینستا در سال 1401 ضربه زده و از سایت لینک داده شده بازدید کند. این قابلیت جدید اینستاگرام در استوری سال ۲۰۲۲ است.

 

امکانات جدید اینستاگرام در سال 2022: استیکر حمایت از مشاغل کوچک

این استیکر در طول همه گیری کرونا برای خود نامی دست و پا کرده است و از ویژگی های جدید اینستاگرام در سال ۱۴۰۱ است. کووید-19 و سایر محدودیت‌ها تأثیر منفی زیادی بر مشاغل، به ویژه مشاغل کوچکتر داشته است. اینستاگرام تصمیم گرفت تا کاربران را قادر سازد تا از کسب و کارهای کوچک مورد علاقه خود با یک استیکر اختصاصی حمایت کنند تا به آن‌ها کمک کند دسترسی و شناخت خود را افزایش دهند.

این بدان معناست که با استفاده از استیکر در اینستاگرام جدید ۱۴۰۰، می‌توانید هر کسب‌وکاری را تگ کنید تا به آن‌ها کمک کنید مخاطبان بیشتری پیدا کنند. این یکی از ویژگی و قابلیت های جدید اینستاگرام ۲۰۲۲ (1401) است که بسیار مفید است.

 

سوالات متداول

1. چگونه قابلیت های جدید اینستاگرام را فعال کنیم؟

هرکدام از امکانات جدید اینستاگرام در بخش‌های مربوط به خودشان قابل دسترسی هستند. مثلا ویژگی خاموش کردن صدا و تصویر در لایو، در زیر پنجره خود لایو و با کلیدهای مخصوص و جداگانه قابل دسترسی است.

2. مهمترین ویژگی آپدیت جدید اینستا کدام است؟

استوری‌های مبتنی بر لوکیشن، مخفی کردن لایک از روی پست‌ها و همچنین خاموش کردن صدا یا تصویر در جریان لایو از مهمترین تغییرات آپدیت های جدید اینستا در سال 2021 بودند.

سخن پایانی

در این مطلب با امکانات و تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام در سال 2022 که در دسترس قرار گرفتند آشنا شدیم اما نظر شما در مورد امکانات و تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام در سال 2022 چیست؟ نظرات خود را درباره تغییرات آپدیت جدید اینستاگرام 2022 با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران12 دیدگاه
avatar
آیناز احمدیان
.
13 آذر 1400، 21:51
پاسخ
0
0
پیج اینستا گرام هک شده
avatar
آیناز احمدیان
.
13 آذر 1400، 21:50
پاسخ
0
1
پیج اینستا گرام هک شده
avatar
حدیثه
.
11 فروردین 1399، 16:15
پاسخ
0
2
من الان چطوری میتونم پیجای قبلیمو پاک کنم در صورتی ک پسورتو فراموش کردم البته یکی دوتاام نیست فک کنم هفت هشتای هست ? ممنون میشم راهنماییم کنید ?
avatar
حدیثه
.
11 فروردین 1399، 16:10
پاسخ
0
1
سلام کاش ی قابلیتیم وجود داشت ک بعد از مدتی استفاده نکردن از اینستاگرام به صورت خودکار حذف اکانت بشه الان من چند تا پیج دارم ک پسورداشو اصلا یادم نمیاد و ب هیچ صورتم نتونستم حذف اکانت کنمشون !?
avatar
hadiseh
.
11 فروردین 1399، 04:01
پاسخ
0
0
الان من چند تا اکانت دارم ک اصلا پسورداشو یادم نمیاد و ب شدت حساسم ک دلیت بشه ولی هیچ راهیم نیست ک بتونم انجامش بدم ?
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022