تغییر فونت آیفون؛ معرفی بهترین برنامه های تغییر فونت گوشی اپل

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر از فونت گوشی خسته شدید و به فکر عوض کردن فونت iOS هستید می‌توانید با کمک برنامه و اپلیکیشن های تغییر فونت گوشی اپل آیفون این کار را انجام دهید و شکل تازه‌ای به گوشی خود بدهید. البته بسیاری از کاربران احساس می‌کنند که نمی‌توانند این ویژگی را در گوشی خود تغییر دهند و یا اگر تغییر دهند، بازگشت به فونت پیشین برایشان دشوار خواهد بود.

یکی از این تغییراتی که در گوشی‌های هوشمند می‌توانیم اعمال کنیم، تغییر فونت آیفون است که کاربران می‌توانند این کار را با استفاده از تنظیمات در برخی از گوشی‌ها و یا یک نرم افزار تغییر فونت آیفون انجام دهند علاوه بر فونت ایموجی آیفون و فونت‌های پیش‌فرض از فونت‌های دیگر هم استفاده کنند. با ما همراه باشید تا در ادامه با روند ایجاد این تغییرات با استفاده از روش‌های مختلف، آشنا شوید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

روش های دانلود فونت آیفون

تغییر فونت گوشی اپل آیفون به صورت پیش‌فرض از طریق اپلیکیشن‌هایی مثل میل و سافاری و با آیکون Aa امکان پذیر است. اما  امکان دانلود فونت iOS 13 در برخی برنامه‌ها فراهم شده است. با عرضه iOS 13 در سال 2019، اپل یک بخش جداگانه برای مدیریت فونت‌های نصب شده روی گوشی به این سیستم عامل اضافه کرد که از طریق آن می‌توانید به راحتی فونت‌هایی که روی گوشی نصب کردید را مدیریت کنید.

برای عوض کردن فونت iOS به اپلیکیشن تغییر فونت آیفون نیاز دارید. می‌توانید در اپ‌استور عبارت Font را جستجو کرده و برنامه های تغییر فونت آیفون که با آن‌ها می‌توانید فونت را تغییر دهید پیدا کنید. البته تمام آن‌ها با ویژگی مدیریت فونت آیفون سازگار نیستند به همین دلیل باید به دنبال اپ‌هایی باشید که با این قابلیت سازگاری داشته باشند.

1. برنامه تغییر فونت گوشی آیفون Adobe Creative Cloud

با استفاده از Adobe Creative Cloud می‌توانید به بیش از 17000 فونت دسترسی داشته باشید که 1300 عدد از آن‌ها رایگان هستند. در ادامه، نحوه تغییر فونت آیفون با این اپلیکیشن را مرور می‌کنیم.

برنامه Adobe Creative Cloud را از اینجا برای iOS یا یا سیستم عامل iPadOS دستگاه خود دانلود کنید. باید یک حساب کاربری ایجاد کنید؛ البته می‌توانید از فونت‌های رایگان، بدون نیاز به اشتراک Creative Cloud استفاده کنید. تب Fonts را از قسمت پایین بزنید.

تغییر فونت اپل / عوض کردن فونت ios

گزینه Install Fonts را در زیر فونتی که دوست دارید بزنید و Install را انتخاب کنید. با مراجعه به مسیر Settings > General > Fonts می‌توانید فونتی که نصب کرده‌اید را مشاهده کنید. حال می‌توانید از این فونت در اپلیکیشن‌هایی مانند Pages ،Keynote و Mail استفاده کنید. متن جدید را تایپ کرده یا متن موجود را انتخاب کنید و با مراجعه به ویرایشگر، فونت مورد نظر خود را پیدا کنید.

2. اپلیکیشن تغییر فونت آیفون Font Diner

Font Diner یکی از اولین اپلیکیشن‌های رایگان است که به صورت رسمی با فونت‌های شخصی‌سازی شده سیستمی در iOS 13 بدون نیاز به کار اضافی، سازگاری دارد و با آن می‌توانید به دانلود فونت آیفون ضخیم و انواع فونت‌ها بپردازید. در این قسمت نحوه استفاده از این اپلیکیشن برای تغییر فونت آیفون را مرور می‌کنیم. بعد از اینکه اپلیکیشن Font Diner را از اینجا دانلود کردید، آن را باز کرده و روی Activate در بالا و گوشه سمت راست بزنید.

تغییر فونت اپل / عوض کردن فونت ios / اپلیکیشن تغییر فونت آیفون

روی Agree زده و سپس Install را انتخاب کنید.

تغییر فونت آیفون / برنامه تغییر فونت گوشی آیفون

با مراجعه به مسیر Settings > General > Fonts می‌توانید تمام فونت‌های شخصی نصب شده را مشاهده کنید. حال یک اپلیکیشن سازگار با فونت‌های شخصی مانند  Pages ،Keynote و Mail را باز کنید. متن جدید را تایپ کرده یا متن موجود را انتخاب کنید و با مراجعه به ویرایشگر، فونت مورد نظر خود را پیدا کنید.

3. تغییر فونت اپل آیفون با iFont

برنامه فونت آیفون iFont علاوه بر اینکه برای تغییر فونت آیفون کاربرد دارد قابلیت مدیریت فونت‌ها را هم دارد. نسخه رایگان آن 224 فونت در اختیار شما قرار می‌دهد و با پرداخت 1.99 دلار هم فونت‌های بیشتری در اختیار شما قرار می‌گیرد.

تغییر فونت اپل / عوض کردن فونت ios

پس از نصب برنامه کافی است از پایین صفحه به قسمت Featured Fonts بروید و برترین فونت‌های برنامه را ببینید. علاوه بر این در قسمت Font Finder هم می‌توانید به دنبال فونت مورد علاقه خود بگردید. پس از اینکه فونت را پیدا کردید، کافی است دکمه Install روبه‌روی آن را لمس کنید تا فونت روی گوشی نصب شود.

می‌توانید این برنامه را از اینجا دانلود کنید.

مدیریت فونت ها در آیفون

پس از اینکه دانلود فونت آیفون به اتمام رسید می‌توانید با مراجعه به مسیر Settings > General > Fonts فونت‌های نصب شده روی گوشی را مدیریت کنید.

اپلیکیشن تغییر فونت آیفون / تغییر فونت آیفون

در این بخش با انتخاب هرکدام از فونت‌ها و سپس انتخاب گزینه Typeface در پایین صفحه می‌توانید یک نمونه نوشته شده از آن را مشاهده کنید.

برنامه تغییر فونت گوشی آیفون / تغییر فونت اپل

علاوه بر این در این بخش امکان حذف فونت‌ها هم وجود دارد. اگر هرکدام از فونت‌ها را نیاز نداشتید می‌توانید گزینه Edit در بالای صفحه را لمس کرده و سپس فونت‌هایی که می‌خواهید حذف کنید را انتخاب کنید.

عوض کردن فونت ios / اپلیکیشن تغییر فونت آیفون

در نهایت کافی است روی گزینه Remove در پایین صفحه کلیک کنید تا فونت‌ها حذف شوند.

آموزش تغییر فونت آیفون

هدف اصلی دانلود فونت ایفون این است که از فونت‌ها در برنامه‌هایی که با آن‌ها سر و کار دارید استفاده کنید اما نحوه تغییر فونت آیفون در این برنامه‌ها آنقدرها هم ساده نیست زیرا پس از گذشت 2 سال از عرضه این ویژگی، همچنان بسیاری از برنامه‌ها از تغییر فونت گوشی ایفون پشتیبانی نمی‌کنند. با این حال برنامه‌های Pages، Numbers و Keynote از فونت‌های کاستوم پشتیبانی می‌کنند. مثلا برای تغییر فونت ایفون در برنامه Pages ابتدا آیکون قلم نقاشی را لمس کنید و سپس از پایین صفحه روی نام فونت فعلی که در مثال پایین Futura است کلیک کنید.

تغییر فونت آیفون / برنامه تغییر فونت گوشی آیفون

در پنجره بعدی می‌توانید تمام فونت‌های پیش‌فرض و فونت‌هایی که نصب کرده‌اید را مشاهده کنید. با انتخاب فونت، کلماتی که تایپ کنید نیز در همان فونت به نمایش درمی‌آیند.

تغییر فونت اپل / عوض کردن فونت ios

به همین ترتیب هنگام کار با یک صفحه گسترده در اپلیکیشن Numbers هم می‌توانید فونت ایفون را عوض کنید. ابتدا سلول‌های موردنظرتان را انتخاب و سپس آیکون قلم نقاشی را لمس کنید.

اپلیکیشن تغییر فونت آیفون / تغییر سایز فونت آیفون

در ادامه روی نام فونت فعلی کلیک کنید و سپس می‌توانید فونت‌هایی که روی گوشی نصب کرده‌اید را ببینید.

تغییر سایز فونت آیفون

علاوه بر عوض کردن فونت iOS در برخی برنامه‌های خاص، می‌توانید سایز فونت را هم تغییر دهید. تا پیش از انتشار iOS 15 کاربران مجبور بودند برای تمامی اپلیکیشن‌ها از یک سایز فونت واحد استفاده کنند اما اپل در جدیدترین نسخه این سیستم عامل این امکان را بوجود آورده تا برای هر اپلیکیشن یک سایز فونت جداگانه تعریف کنید.

ابتدا مطمئن شوید iOS 15 را نصب کردید. سپس باید مطمئن شوید آیکون مربوط به تغییر سایز فونت آیفون در کنترل سنتر گوشی شما وجود دارد. این گزینه به شکل آیکون Aa نمایش داده می‌شود. اگر آن را پیدا نکردید به مسیر Settings > Control Center بروید. در بخش More Controls گزینه Text Size را پیدا و + کنار آن را لمس کنید.

تغییر فونت آیفون / تغییر فونت فارسی در ایفون

حالا به برنامه موردنطرتان بروید و کنترل سنتر را باز و آیکون Text Size را لمس کنید. حالا می‌توانید اندازه فونت را زیاد یا کم کنید.

برنامه تغییر فونت گوشی آیفون / تغییر فونت آیفون به نستعلیق

همچنین در پایین صفحه نیز اگر گزینه All Apps را انتخاب کنید تمام برنامه‌های شما با همین اندازه فونت به نمایش درخواهند آمد.

تغییر فونت اپل / تغییر فونت آیفون بدون جیلبریک / عوض کردن فونت iOS

سوالات متداول

1. آیا تغییر فونت آیفون امکان پذیر است؟

اپل برخلاف اندروید به شما اجازه تغییر فونت سیستم عامل را نمی‌دهد. با این حال می‌توانید در برخی برنامه‌های به خصوص و مثلا هنگام ایجاد اسناد مانند صفحات گسترده از فونت‌های موردعلاقه خود استفاده کنید. برای آنکه فونت سیستم را تغییر دهید باید گوشی را جیلبریک کنید. در حال حاضر تغییر فونت آیفون بدون جیلبریک امکان ندارد.

2. تغییر فونت فارسی در ایفون امکان پذیر است؟

بله اگر برنامه‌ای که از آن برای دانلود فونت آیفون TTF استفاده می‌کنید از فونت‌های فارسی پشتیبانی کند می‌توانید فونت فارسی را هم عوض کنید و مثلا با تغییر فونت آیفون به نستعلیق از این فونت استفاده کنید.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
چگونه فونت اینستاگرام را تغییر دهیم؟ آموزش تغییر فونت ...
تیم پلازا مگ15 اردیبهشت 1401 08:30
thumbnail
آموزش تغییر فونت فارسی گوشی شیائومی
نگار رئیسی19 مرداد 1400 12:00
thumbnail
تایپ فارسی در فتوشاپ ؛ چگونه فونت فارسی را به فتوشاپ ...
تیم پلازا مگ02 مرداد 1400 09:00
thumbnail
آموزش تصویری تغییر اندازه فونت واتساپ ؛ چگونه اندازه ...
لعیا خیام باشی12 خرداد 1400 12:00

سخن پایانی

با توجه به اینکه ظاهر نمایشگر گوشی، برای بسیاری از کاربران اهمیت بالایی دارد، باید اشاره کنیم که برای تغییر ظاهر و همچنین تغییر فونت اپل آیفون، این دست از کاربران می‌توانند به روش‌های مختلفی این کار را انجام دهند که برخی از بهترین روش‌ها را مانند استفاده از برنامه تغییر فونت گوشی آیفون را ما در اینجا بیان کردیم. آیا شما هم جزو کاربرانی هستید که به ظاهر نمایشگر گوشی اهمیت می‌دهید و به دنبال عوض کردن فونت iOS هستید؟ اگر بله خوشحال می‌شویم نظرات خود و روش‌هایی که برای این کار استفاده می‌کنید را با ما در پایین همین مطلب در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022