10 اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام ؛ از اسنپ چت تا پینترست

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در طول چند سال گذشته خیلی از کاربران به دنبال بهترین برنامه جایگزین اینستاگرام می‌گردند چرا که اینستا دیگر فقط برنامه ای مخصوص عکاسی نیست و تبدیل به یک شبکه اجتماعی مثل توییتر شده است. اما کدام برنامه های مشابه که شبیه اینستاگرام هستند می‌توانند به عنوان یک اپ مانند آن بهترین جایگزین اینستا باشند؟

اگر در حال حاضر اینستاگرام محبوب‌ترین رسانه اجتماعی نباشد، بدون شک یکی از محبوب‌ترین‌ها است. این پلتفرم که تحت مالکیت فیسبوک است، به کاربران خود اجازه می‌دهد که عکس یا فیلم تقریبا هر چیزی را با سایر کاربران به اشتراک بگذارند. اما شاید افرادی هم باشند که علیرغم علاقه به اشتراک گذاری محتوای خود با سایر افراد، رابطه خوبی با اینستاگرام نداشته باشند.

پیشنهاد ما به این دسته از افراد استفاده از یک برنامه مثل اینستا به جای خود اینستاگرام است. شرکت‌های زیادی در سرتاسر جهان از چین گرفته تا خود آمریکا تلاش کردند برنامه ای به عنوان جایگزین اینستاگرام معرفی کنند اما همه آن‌ها موفق نبودند. اما چگونه یکی از آن‌ها را با توجه به سلیقه و نیاز شخصی خود انتخاب کنیم؟ پلازا برای پاسخ به این سوال در ادامه 10 برنامه شبیه اینستاگرام را خدمت شما معرفی خواهد کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

در ادامه می‌خوانید:

بهترین برنامه های جایگزین اینستاگرام

این برنامه های مشابه اینستاگرام تا حدودی زیادی شبیه به اینستا هستند با این تفاوت که بهترین ویژگی‌های آن را به صورت کاملا متفاوت در پلتفرم خود به کاربران ارائه می‌کنند.

1. برنامه Snapchat

برنامه Snapchat / برنامه شبیه اینستاگرام / برنامه ای مثل اینستا

اسنپ چت یکی از اصلی‌ترین برنامه های شبیه اینستا است و همین مسئله باعث می‌شود که آن را به عنوان نخستین برنامه شبیه اینستاگرام به شما معرفی کنیم. در محیط Snapchat می‌توانید استوری‌هایی که تا 24 ساعت باقی می‌مانند را به اشتراک بگذارید، اما امکان ارسال پست هایی دائمی مانند اینستاگرام در این برنامه وجود ندارد. این اپلیکیشن قابلیت ساخت استیکر‌ها را شامل بوده و فیلتر‌های عکس جذاب و پرطرفداری را ارائه می‌کند که بسیاری از طرفداران شبکه‌های اجتماعی فقط بخاطر آن‌ها به سراغ اسنپ چت می‌روند.

دانلود برنامه جایگزین اینستاگرام اسنپ چت برای اندروید و iOS

2. برنامه Flickr

برنامه Flickr / اینستاگرام ساخت ایران / برنامه مثل اینستا

Flickr برنامه ای مثل اینستا است که گروهی از خدمات ترکیبی دیگری را ارائه خواهد کرد. این برنامه به عنوان جایگزین جدید اینستاگرام می‌تواند همانند یک سرویس ابری داخلی به فضایی برای ذخیره‌سازی عکس‌های شما تبدیل شده و البته قابلیت اشتراک این تصاویر را نیز به شما خواهد داد. کاربران برنامه Flickr می‌توانند با استفاده از این اپلیکیشن با یکدیگر تعامل داشته؛ اما به نوعی می‌توان گفت که این تعامل به هیجان انگیزی اینستاگرام نخواهد بود. Flickr استوری و لایو را شامل نمی‌شود و هشتگ‌ها اینجا همانند اینستاگرام قدرتمند نیستند، اما آپلود تصاویر در رزولوشن کامل امکان پذیر است.

دانلود اپلیکیشن Flickr برای اندروید و iOS

3. اپلیکیشن Imgur

اپلیکیشن Imgur / اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام / برنامه های شبیه اینستا

Imgur برنامه ای مثل اینستا است که شباهت زیادی نیز به Flickr دارد، اما کمی پرطرفدار‌تر است. شما می‌توانید تعداد بیشمار عکس را در این اپلیکیشن آپلود کرده و آن‌ها را با سایر کاربران و حتی وب‌سایت‌های دیگر به اشتراک بگذارید. به طور کلی Imgur محیطی مناسب برای برقراری ارتباط و تعامل داشتن با سایرین خواهد بود. کاربران در این اپلیکیشن عکس‌ها، والپیپیر‌ها، محتواهای آموزشی و یا خنده‌دار را به اشتراک خواهند گذاشت. البته همانند سایر اپلیکیشن های جایگزین اینستاگرام، Imgur نیز همه امکانات اینستاگرام را شامل نمی‌شود.

دانلود اپلیکیشن Imgur برای اندروید و iOS

4. اپلیکیشن Tumblr

اپلیکیشن Tumblr / برنامه شبیه اینستاگرام / اپ مشابه اینستاگرام

اگر طرفدار اینستاگرام نیستید، شاید Tumblr بهترین برنامه ای مثل اینستا باشد که باید به آن بروید. این اپلیکیشن به شما اجازه می‌دهد که عکس، ویدئو یا پست‌های متنی را به اشتراک بگذارید. Tumblr از استوری یا لایو پشتیبانی نمی‌کند، اما سایر ویژگی‌های مهم مشابه اینستاگرام را شامل می‌شود. هشتگ‌ها در این برنامه شبیه اینستاگرام فعال بوده و می‌توانند به دیده شدن بیشتر پست‌های شما کمک کنند. بعلاوه امکان ساختن گیف‌ها نیز برای کاربران وجود خواهد داشت. همین ویژگی باعث میشود تامبلر از بهترین برنامه های جایگزین اینستاگرام برای کاربران ایرانی باشد.

دانلود اپلیکیشن Tumblr برای اندروید و iOS

5. اپلیکیشن Retrica؛ برنامه ای مثل اینستا

اپلیکیشن Retrica / جایگزین جدید اینستاگرام / اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام

شاید در فهرست نرم افزار های جایگزین اینستاگرام، Retrica از نظر محبوبیت اصلا با اینستاگرام قابل مقایسه نباشد، اما می‌تواند جایگزین خوبی برای آن باشد. در این اپلیکیشن شما می‌توانید عکس‌ها و ویدئوهای خود را به صورت استوری و پست با دوستان مجازیتان به اشتراک گذاشته و به آن‌ها پیام بفرستید. Retrica به عنوان یک برنامه شبیه اینستاگرام ویژگی‌های جذابی مانند ساختن گیف از روی ویدئوها و همچنین فیلترهای سرگرم کننده عکس را شامل می‌شود که نمی‌توانید آن‌ها را روی خود اینستاگرام پیدا کند.

دانلود اپلیکیشن Retrica برای اندروید و iOS

6. اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام 500px

500px / برنامه شبیه اینستاگرام / نرم افزارهای مشابه اینستاگرام

500px در ابتدا به عنوان یک شبکه اجتماعی مخصوص عکاسان شروع به کار کرد اما در طول چند سال گذشت توانسته امکانات و قابلیت‌های دیگری را هم ارائه و سایر کاربران را هم به خود جذب کند و حالا حداقل در میان عکاسان به عنوان یک برنامه جایگزین اینستاگرام در ایران برای کاربران فارسی زبان شناخته شده است.  به همین دلیل این برنامه بهترین جایگزین اینستاگرام برای کسانی است که تنها روی عکاسی متمرکز هستند. برای عکاسان ۵۰۰ پی اکس بهترین اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام محسوب می‌شود.

در این پلتفرم عکاسان با راحتی بیشتری نسبت به اینستاگرام می‌توانند مطرح شوند و با دیگر عکاسان ارتباط برقرار کنند.

دانلود اپلیکیشن 500px برای اندروید و iOS

7. VSCO ؛ از نرم افزارهای مشابه اینستاگرام

VSCO / اپلیکیشن ایرانی جایگزین اینستاگرام / اپ جایگزین اینستاگرام

VSCO یکی دیگر از برنامه های شبیه اینستا است که مانند اینستاگرام فیلترهای مختلفی را برای تصاویر در اختیارتان قرار می‌دهد اما در عین حال یک برنامه ویرایش تصویر، عکاسی و همچنین شبکه اجتماعی هم به حساب می‌آید. البته در این برنامه شما نمی‌توانید تصاویر را لایک کنید یا برایشان کامنت بگذارید یا حتی کسی را دنبال کنید. در عوض می‌توانید تصاویر دیگر کاربران را ببینید و از آن‌ها الگو بگیرید. همین است که می‌گوییم وسکو هم اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام محسوب می‌شود.

دانلود اپلیکیشن VSCO برای اندروید و iOS

8. اپ جایگزین اینستاگرام We Heart It

We Heart It / نرم افزار جایگزین اینستاگرام / برنامه ایرانی جایگزین اینستاگرام

We Heart It برنامه ای مثل اینستا برای کودکان و نوجوانان است.  Canvas نام پروفایل شما در We Heart It بوده که بعد از ساخت و تکمیل آن می‌توانید تصاویر خود را با سایر کاربران به اشتراک بگذارید. چرا می‌گوییم وی هییر ایت بهترین اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام است؟ در We Heart It می‌توانید پست‌های دیگر کاربران را مشاهده کرده و همچنین اگر تصویری مورد توجه شما قرار گرفت آن را به فهرست مورد علاقه‌های خود اضافه کنید.

دانلود اپلیکیشن We Heart It برای اندروید و iOS

9. اپلیکیشن Pinterest

Pinterest / اپ مشابه اینستاگرام / بهترین برنامه جایگزین اینستاگرام

Pinterest یک اپلیکیشن شبکه اجتماعی متفاوت از دیگر برنامه های شبیه اینستا است. این برنامه به شما امکان می‌دهد که تصاویر هرچیزی که دوست دارید را منتشر کرده و در مورد آن حرف بزنید که این قابلیت هنگام پست تصویر مربوط به غذاها، لباس و یا چیزهایی از این قبیل می‌تواند بسیار مفید باشد. امکان فالو کردن سایر کاربران در Pinterest وجود دارد، اما این برنامه مشابه اینستاگرام از ویژگی‌هایی مانند استوری و یا لایو پشتیبانی نمی‌کند.

دانلود اپلیکیشن Pinterest برای اندروید و iOS

10. برنامه جایگزین اینستاگرام Gala

برنامه ای مثل اینستا / برنامه های مشابه اینستاگرام

آخرین برنامه در فهرست برنامه های شبیه اینستا، گالا است. احتمالا تا به‌حال اسم آن را نشنیده باشید. این برنامه توسط گروه کوچکی از کارآفرینان و برنامه‌نویسان در نیویورک ساخته شده و هدف اصلی آن نیز ارائه یک محیط مشابه اینستاگرام در روز های اول فعالیت آن است.

گالا در سال 2021 فعالیت خود را آغاز کرد. این برنامه یک رابط کاربری ساده و تقریبا شبیه به اینستاگرام دارد و یکی از مهمترین ویژگی‌های آن این است که حساب iOS شما را به عنوان حسابتان در برنامه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به این ترتیب داده‌های شما مثل موقعیت مکانی و اطلاعات شخصی همچنان طبق پروتکل‌های اپل مورد محافظت قرار می‌گیرند.

برنامه همچنین دارای یک بخش مانند Explore در اینستاگرام است که در آن می‌توانید محتوای جدید پیدا کنید. البته از آنجایی که برنامه تازه کار خود را آغاز کرده ایراداتی هم دارد. مثلا فعلا نسخه اندروید آن منتشر نشده و منحصرا به iOS تعلق دارد. با این حال، گالا یکی از بهترین برنامه های جدید جایگزین اینستاگرام به‌حساب می‌آید.

دانلود برنامه مثل اینستا Gala برای iOS

سخن پایانی

در این مقاله 10 اپلیکیشن جایگزین اینستاگرام را معرفی کردیم. همه برنامه های مانند اینستاگرام معرفی شده در این مطلب از قابلیت‌ها و امکانات مختلفی پشتیبانی می‌کنند که می‌توانند انتظارات مختلف از شبکه‌های اجتماعی را برآورده کنند. اما جایگزینی اینستاگرام با هر یک از آن‌ها می‌تواند یک چالش بزرگ به حساب بیاید. شما در این مورد چه فکر می‌کنید؟ به نظر شما کدام یک از برنامه های معرفی شده بهترین اپ مشابه اینستاگرام هستند؟ با ما در بخش نظرات همراه باشید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
شماتیک
.
10 مرداد 1399، 11:05
پاسخ
3
1
سلام و تشکر از مطلب مفیدتون (برای تبلیغ، به واحد تبلیغات پلازا مراجعه کنید؛ با تشکر)
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022