روش های مختلف دریافت شماره حساب از روی شماره کارت

دریافت شماره حساب از شماره کارت
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

دریافت شماره حساب از شماره کارت در برخی اوقات کمی گیج‌کننده است؛ بنابراین تصمیم گرفتیم تمام روش‌های موجود برای پيدا كردن شماره حساب از روی شماره کارت را در این مطلب آموزش دهیم. با آموزش دریافت شماره حساب با شماره کارت و تبدیل شماره کارت به شماره حساب با ما باشید.

همانطور که می‌دانید برای گرفتن شماره حساب با شماره کارت باید به دستگاه خودپرداز یا بانک مربوطه مراجعه کنید، البته به تازگی امکان دریافت شماره حساب بانک سپه از طریق اینترنت و از روی شماره کارت‌های عضو شبکه شتاب برای برخی از بانک‌ها در دسترس مردم قرار گرفته است. در ادامه این مطلب انواع روش‌های پیدا کردن شماره شبا و شماره حساب را مورد بررسی قرار خواهیم داد. همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

روش های یافتن شماره شبا و شماره حساب از روی شماره کارت

برای پيدا كردن شماره حساب از طريق شماره كارت روش‌های زیادی وجود دارد. برای دریافت شماره شبا هم از همین روش استفاده می‌شود.

1. مراجعه به بانک:

ساده‌ترین راه برای آن دسته از افرادی که به اینترنت و حتی کارت بانکی خود دسترسی ندارند، این است که به بانک محل سکونت خود بروند. کافیست به بانک بروید و از متصدیان بانک بخواهید شماره حساب و شماره شبا شما را تحویلتان بدهند.

2. استفاده از عابر بانک:

یکی دیگر از روش‌های ایمن و البته ساده برای افرادی که به اینترنت دسترسی ندارند، استفاده از عابر بانک است. با مراجعه به دستگاه خودپرداز بانک و وارد کردن کارت خود می‌توانید شماره شبا را بر روی کاغذ تحویل بگیرید. این روش در صورتی مفید است که شما کارت بانکی خود را به همراه داشته باشید و فقط نیاز به شماره حساب یا شماره شبا باشد.

3. دریافت شماره شبا و شماره حساب از اینترنت

اغلب افراد با جستجوی عباراتی مانند «دریافت شماره حساب» یا «یافتن شماره شبا» در اینترنت سردرگم می‌شوند؛ به گونه‌ای که در آخر مجبور به حضور در بانک یا مراجعه به دستگاه خودپرداز خواهند شد. سامانه رده راه چاره‌ای برای این موضوع در نظر گرفته و اهداف خود را بر روی ساده‌سازی مفاهیم بانکی متمرکز کرده است. اگرچه در بیشتر بانک‌ها برای یافتن شماره شبا باید از شماره حساب استفاده کرد، اما استفاده از سامانه «رده» روش بسیار آسان‌تری را در اختیار شما قرار می‌دهد.

به عبارت دیگر شما می‌توانید برای دریافت شماره حساب و شماره شبا از روی شماره کارت به آدرس اینترنتی Rade.ir مراجعه کرده و در آن ثبت نام کنید. برای ثبت نام باید نام، ایمیل یا تلفن همراه و رمز عبور دلخواه را وارد کنید، البته اگر سیستم کامپیوتری یا موبایل شما بر روی حساب گوگل تنظیم باشد، قادر خواهید بود با انتخاب گزینه «ورود با گوگل» وارد پنل کاربری خود شوید.

یافتن شماره حساب بانکی

پس از ثبت نام وارد داشبورد می‌شوید و در آن‌جا با 3 گزینه «شماره کارت به شماره شبا»، «شماره کارت به شماره حساب» و «حساب به شبا و استعلام شبا» برخورد خواهید کرد. در این مرحله می‌توانید به راحتی شماره شبا و شماره حساب را تنها با وارد کردن شماره کارت بدست آورید.

4. دریافت شماره شبا و شماره حساب از وبسایت بانک

شما می‌توانید برای دریافت شماره شبای حساب خود به وبسایت رسمی بانک مراجعه کنید. البته یافتن شماره شبا با استفاده از شماره کارت مقدور نیست و برای این کار باید از شماره حساب بانکی استفاده کرد. در ادامه روش دریافت شماره شبا در برخی از بانک‌های بزرگ کشور را به شما آموزش خواهیم داد.

دریافت شماره شبا بانک ملی

دریافت شماره شبا بانک ملی از طریق شماره کارت / دریافت شماره شبا بانک ملی با شماره کارت

برای دریافت شماره حساب از روی شماره کارت بانک ملی باید وارد وب‌سایت رسمی این بانک شده و در منوی انتقال وجه شماره کارت خود را وارد کنید. آنگاه شماره حساب بانکی به طور خودکار به شما نمایش داده خواهد شد. شما همچنین می‌توانید با وارد کردن شماره حساب در همین سایت، نسبت به گرفتن شماره شبا بانک ملی اقدام کنید. دریافت شماره شبا بانک ملی از طریق شماره کارت فعلاً در وبسایت رسمی بانک مقدور نیست.

یافتن شماره شبا بانک تجارت

دریافت شماره شبا بانک تجارت / شماره شبا بانک تجارت

برای پيدا كردن شماره حساب از روی شماره کارت بانک تجارت باید وارد سایت رسمی بانک تجارت شوید و شماره کارت، رمز دوم، رمز CVV2 و کد امنیتی را در بخش مربوطه وارد کنید. سپس شماره حساب اصلی متصل به کارت را مشاهده خواهید کرد. برای دریافت شماره شبا بانک تجارت نیز می‌توانید شماره حساب خود را در بخش مربوطه وبسایت وارد کنید.

دریافت شماره شبا بانک ملت

دریافت شماره شبا بانک ملت / دریافت شماره حساب بانک ملت

برای دریافت شماره حساب بانک ملت باید در اپلیکیشن همراه بانک یا خدمات اینترنتی بانک ملت ثبت نام کنید. برای دریافت شماره شبا نیز باید شماره حساب بانکی خود را در سامانه «بستام» ملت وارد کنید. این یک نرم افزار تبدیل شماره کارت به شماره حساب برای شما است.

دریافت شماره شبا بانک پاسارگاد

دریافت شماره حساب / دریافت شماره حساب از شماره کارت

برای گرفتن شماره حساب از روی شماره کارت، شما می‌توانید وارد وبسایت رسمی بانک پاسارگاد شوید و در قسمت شماره حساب بانکی ایران، با وارد کردن شماره کارت، شماره سپرده خود را بدست آورید. علاوه بر این می‌توانید با استفاده از شماره کارت، نسبت به یافتن شماره شبا نیز اقدام کنید.

 دریافت شماره شبا بانک سپه

دریافت شماره شبا بانک سپه / دریافت شماره حساب بانک سپه

تبدیل شماره کارت به شماره حساب بانک سپه از طریق اینترنت و با استفاده از شماره کارت، در وبسایت رسمی این بانک امکان‌پذیر نیست، اما در صورت وارد کردن شماره حساب در سامانه بانکداری اینترنتی بانک سپه قادر خواهید بود تا شماره شبای سپرده خود را بدست آورید. به این صورت دریافت شماره حساب بانک سپه با کد ملی قابل انجام است.

دریافت شماره شبا بانک صادرات

دریافت شماره شبا بانک صادرات / دریافت شماره حساب بانک صادرات

در حال حاضر دریافت شماره حساب بانک صادرات از وبسایت این بانک امکان‌پذیر نیست، اما اگر قبلاً شماره حساب خود را از بانک دریافت کرده‌اید، برای پيدا كردن شماره حساب از روی شماره کارت، قادر خواهید بود تا شماره شبا 26 رقمی حساب خود را نیز از وبسایت رسمی بانک دریافت کنید.

دریافت شماره کارت از روی شماره حساب در بانک‌های دیگر نیز تقریباً به همین شکل است. به عنوان مثال برای دریافت شماره شبا بانک کشاورزی باید وارد سامانه دیجیتالی بانک کشاورزی شده و در بخش «سایر»، گزینه «مشاهده شماره شبا» را انتخاب کنید.  اما در ادامه وبسایتی به شما معرفی خواهیم کرد که با عضویت در آن می‌توانید شماره شبا و شماره حساب را از روی شماره کارت دریافت کنید.

شماره شبا چیست؟

اگرچه بیشتر معاملات بانکی از طریق دستگاه عابر بانک یا اپلیکیشن‌های پرداختی امکان‌پذیر است، اما بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران سامانه «سانتا» و «پایا» را نیز برای انتقال وجوه نقدی در اختیار مردم قرار داده است. نظام بانکی کشور همزمان با راه اندازی سامانه‌های «سانتا» و «پایا» یک شماره بانکی 24 رقمی منحصربه‌فرد به نام شبا (شناسه بانکی ایران) را برای هر حساب بانکی تعیین کرد.

یافتن شماره حساب بانکی / شماره شبا چیست

به عبارت دیگر انتقال وجه از طریق کارت به کارت برای سازمان‌هایی که روزانه مبالغ زیادی را جابجا می‌کنند، جوابگو نخواهد بود. برای همین شرکت‌ها با در دست داشتن شماره شبا قادر خواهند بود مبالغ بیشتری را برای حساب بانکی مربوطه حواله کنند. کد 24 رقمی شماره شبا با حروف انگلیسی IR آغاز می‌شود. در حقیقت شماره شبا با احتساب حروف IR یک کد 26 کاراکتری است. روش‌های مختلفی برای پيدا كردن شماره حساب از طريق شماره كارت وجود دارد که می‌توانید هر کدام را امتحان کنید.

سوالات متداول

راحت ترین روش دریافت شماره حساب از شماره کارت چیست؟

راحت ترین روش، استفاده از وبسایت و اپلیکیشن بانک است.

آیا دریافت شماره حساب از شماره کارت به صورت غیرحصوری ممکن است؟

بله در حال حاضر این امکان وجود دارد که شماره حساب یا شماره شبای خود را از طریق اینترنت دریافت کنید.

سخن پایانی

پیدا کردن شماره شبا و شماره حساب در قدیم تنها با مراجعه به بانک یا دستگاه خودپرداز بانک مربوطه امکان‌پذیر بود، اما با پیشرفت سال‌های اخیر دولت در حوزه بانکداری الکترونیکی، وبسایت‌های رسمی بانک های سراسر کشور نیز این قابلیت را در اختیار مردم قرار دادند.

با این حال گرفتن شماره شبا از درگاه اکثر بانک‌های کشور مستلزم وارد کردن شماره حساب است؛ بنابراین اگر شخصی شماره حساب سپرده خود را نداشته باشد، قادر نخواهد بود اطلاعات مهم حساب خود را مشاهده کند. البته به تازگی سامانه‌ای در رفع این مشکل طراحی گردیده است که با ثبت نام در آن می‌توانید شماره شبا و حساب خود را تنها با استفاده از شماره کارت بدست آورید. اگر روش‌های دیگری برای دریافت شماره شبا و حساب می‌شناسید، در پایین همین مطلب با ما و مخاطبان دیگر به اشتراک بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران8 دیدگاه
avatar
ahmad Bi Gham
.
25 خرداد 1401، 03:40
پاسخ
0
0
ممنون از شما که مطالبتون مفید و آموزندتون. اما بعضی ها واقعا بیش از اندازه گستاخ و بی ادبند و برای چنین کسایی واقعا متاسفم که انقدر بیشعور هستند که بجای تشکر ... توهین میکنند . آخه مگه شما رو مجبور کردن که بیای این این مطالب رو بخونی یا دنبالتون نامه فدایت شم فرستادن ؟ مثلا میخواهید چیرو ثابت کنید؟ شما تکلیفتون با خودتون معلوم نیست . امیدوارم یه روزی بشه که فرهنگ اینو داشته باشیم که در فضای مجازی به هم دیگر احترام بگذاریم و به کسی توهین نکنیم .
avatar
آرمان عبدالغفور
.
22 خرداد 1401، 08:34
پاسخ
0
1
عالی
avatar
آرمان عبدالغفور
.
22 خرداد 1401، 08:30
پاسخ
0
1
ممنون
avatar
Saeed
.
31 فروردین 1401، 12:38
پاسخ
3
2
خوب شد گفتین چون ملت همینجور سردرگم موندن که چطور شماره شبا و حساب بگیرن....خیلی کثیفین
avatar
کاوه کلوچه
.
28 فروردین 1401، 05:39
پاسخ
1
2
سلام یه سر به سامانه بام بانک ملی بزن اگه کار کرده باشی میدونی که میشه شماره حساب رو اونجا پیدا کنی هم مطمئن هم امن هم قابل اعتماد
avatar
Saeed
.
31 فروردین 1401، 12:45
پاسخ
0
1
@کاوه کلوچه
اخه اینا بام میدونن چیه؟ یه تیتر زدن اونوقت داخل صفحه یه چیز دیگه نوشتن انگار ملت نمیدونن
نمایش 3 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022