آموزش رفع مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی های اندروید

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی موبایل و نشان ندادن همه شماره ها یکی از مشکلاتی است که ممکن است همه ما حداقل یک بار با آن مواجه شویم. عدم نمایش مخاطبان در گوشی اندروید هم می‌تواند از برنامه مخاطبین گوشی باشد و هم از حساب گوگل شما. خوشبختانه برای رفع مشکل نمایش همه مخاطبان گوشی چندین راه حل وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها کمک بگیرید.

همگام سازی مخاطبین در اندروید با استفاده از حساب گوگل کاربران انجام می‌شود. برخی کاربران از این موضوع رضایت ندارند اما برای بسیاری دیگر از کاربران آپلود شدن مخاطبین در حساب گوگل یکی از مزیت‌های مهم این سیستم عامل است چرا که اگر روزی یک گوشی جدید خریداری کنید یا مجبور شوید گوشی را فرمت کنید، فقط کافی است وارد حساب گوگل خودتان شوید و همه مخاطبین را دوباره به گوشی برگردانید. با این حال این قابلیت ممکن است برای همه کاربران به درستی کار نکند و آن‌ها را دچار مشکلاتی مثل مشکل نشان ندادن همه شماره ها در موبایل کند.

در ادامه می‌خوانید:

حل مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی

حل این مشکل راه‌حل‌های کلی دارد که صرف نظر از مدل گوشی می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. راه‌حل‌های زیر بیشتر برای برطرف کردن مشکل نشان ندادن مخاطبینی است که در حساب گوگل خود آن‌ها را دارید اما در گوشی نمی‌توانید پیدایشان کنید.

1. ریستارت کردن گوشی

قبل از اینکه روش‌های دیگر را به کار بگیرید، اولین راه‌حل که می‌تواند خیلی از مشکلات را حل کند، ریستارت کردن گوشی است.

2. بررسی ارتباط اینترنت

برخی اوقات اگر اینترنت شما کیفیت قابل قبولی نداشته باشد، پروسه سینک کردن حساب گوگل شما با گوشی و اضافه شدن مخاطبین با موفقیت انجام نمی‌شود.

3. فعال کردن حالت هواپیما

حالت هواپیما برای حل کردن مشکلات مربوط به شبکه گوشی ابزار کاربردی است. اگر با مشکل نشان ندادن مخاطبین در اندروید مواجه هستید ممکن است با فعال و غیرفعال کردن حالت هواپیما بتوانید مشکل را حل کنید.

4. روشن بود قابلیت سینک مخاطبین برای حل مشکل نشان ندادن همه شماره ها در موبایل

در مرحله بعدی مطمئن شوید ویژگی همگام‌سازی مخاطبین در گوشی روشن است. در غیر این صورت آن را فعال کنید و اگر از قبل روشن بود یک بار آن را غیرفعال و دوباره فعال کنید. برای انجام این کار به مسیر Settings > Accounts بروید و روی حساب گوگل خودتان کلیک کنید.

مشکل نشان ندادن همه شماره ها در موبایل - دلیل حذف نشدن مخاطبین در گوشی شیائومی

سپس گزینه Account sync را انتخاب کنید.

مشکل نمایش ندادن شماره در گوشی - نشان ندادن مخاطبین در اندروید

در صفحه بعدی گزینه مربوط به Contacts را فعال کنید. اگر از قبل فعال بود، یک بار آن را فعال و دوباره غیرفعال کنید.

5. حذف کاراکترهای خاص

اگر مشکل عدم نمایش نام مخاطبین در گوشی اندروید سامسونگ یا شیائومی شما به تازگی روی داده، به خاطر بیاورید کدام یک از مخاطبین را به تازگی در گوشی ذخیره کردید. آن مخاطب را پیدا و سپس وارد صفحه مربوط به او شوید و اگر در نام مخاطب کاراکترهای خاص مثل $ یا * و % وجود داشت، این کاراکترها را حذف کنید. در غیر این صورت یک بار آن مخاطب را حذف کنید و دوباره اضافه کنید.

همچنین برخی مواقع ممکن است کاراکترهای خاص قابل دید نباشند. در این صورت می‌توانید تمام مخاطبین را با یک فایل CSV به خودتان ایمیل کنید و سپس فایل را باز کنید و ببینید کدام یک از مخاطبین کاراکتر خاص دارد و همان مخاطب را از گوشی حذف کنید.

6. حافظه را بررسی کنید

اگر هنگام همگام‌سازی مخاطبین با پیام Can’t update contact مواجه می‌شوید، به احتمال فراوان مشکل از حافظه است. گوگل به هر حساب اجازه آپلود 25 هزار مخاطب یا به اندازه 20 مگابایت داده را می‌دهد و ممکن است شما از این حد فراتر رفته باشید.

7. حالت ذخیره سازی باتری را خاموش کنید

این حالت به گونه‌ای طراحی شده تا برای ذخیره نیروی باتری بسیاری از قابلیت‌های گوشی از جمله همگام‌سازی مخاطبین را غیرفعال کند. اگر این حالت فعال است ممکن است مخاطبین شما به درستی همگام‌سازی نشوند. نحوه دسترسی به تنظیمات این بخش برای هرگوشی اندرویدی متفاوت است اما در بیشتر گوشی‌ها می‌توانید آن را در مسیر Settings > Battery > Battery Saver پیدا کنید.

دلیل حذف نشدن مخاطبین در گوشی شیائومی - عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی سامسونگ

در گوشی‌های سامسونگ این قابلیت در مسیر Settings > Device Care > Battery > Power Mode قابل دسترس است.

8. به برنامه مخاطبین اجازه دسترسی به داده‌ها در پس زمینه را بدهید

راه حل بعدی برای مشکل عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی سامسونگ و سایر گوشی‌های اندرویدی این است که به برنامه مخاطبین دسترسی به داده‌ها در پس‌زمینه را بدهید. برای انجام این کار به فهرست اپلیکیشن‌های گوشی بروید و برنامه مخاطبین را انتخاب کنید. در صفحه برنامه روی Mobile data & Wi-Fi یا Data usage بزنید.

رفع مشکل نمایش همه مخاطبان گوشی - همگام سازی مخاطبین در گوشی هواوی

در صفحه بعدی گزینه Background data را فعال کنید.

9. برنامه مخاطبین را آپدیت کنید

ممکن است در برخی مواقع و زمانی که با مشکل عدم نمایش نام مخاطبین در گوشی شیائومی خود مواجه می‌شوید مشکل از خود برنامه مخاطبین گوگل باشد. به خصوص اگر به جای برنامه پیش‌فرض گوشی از آن استفاده می‌کنید. برای حل هر مشکلی که ممکن است از این برنامه باشد به گوگل‌پلی بروید و آخرین نسخه آن را روی گوشی نصب کنید. در همه حال بهتر است برای پیشگیری از مشکل نشان ندادن همه شماره ها در لیست مخاطبین گوشی موبایل، این برنامه را همیشه بروز رسانی کنید.

10. پاک کردن کش برای رفع مشکل عدم نمایش همه مخاطبان در گوشی اندروید

بسیاری از کاربرانی که با مشکل عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی هواوی یا سایر مدل‌های گوشی اندروید مواجه هستند با پاک کردن کش می‌توانند مشکل را حل کنند. با این کار مخاطبین شما پاک نمی‌شوند اما برای احتیاط بهتر است از آن‌ها با یک فایل CSV پشتیبان بگیرید و فایل CSV را در گوگل درایو یا کامپیوتر ذخیره کنید. همچنین حواستان باشد که اشتباهی کش و دیتا برنامه Contacts Storage که یک برنامه سیستمی است را پاک نکنید چرا که با این کار مخاطبین خود را از دست می‌دهید.

برای پاک کردن کش و دیتا برنامه مخاطبین به مسیر Settings > Apps > Contacts > Storage بروید.

عدم نمایش مخاطبین در گوشی - عدم نمایش نام مخاطبین در گوشی شیائومی

ابتدا گزینه Clear cache را انتخاب کنید.

مشکل نشان ندادن همه شماره ها در موبایل - مخاطبین پنهان در گوشی /دلیل حذف نشدن مخاطبین در گوشی شیائومی

سپس یک بار گوشی را ریستارت کنید و ببینید مشکل برطرف شده یا خیر. در غیر این صورت دوباه به همین مسیر برگردید و این بار Clear data یا Clear storage را بسته به گوشی خود انتخاب کنید.

11. ساعت و زمان گوشی را چک کنید

برخی اوقات اگر ساعت و تاریخ گوشی به درستی تنظیم نشده باشند ممکن است مشکلاتی مثل عدم همگام سازی مخاطبین برایتان پیش بیاید. برای حل مشکل، ساعت و تاریخ درست را برای گوشی در مسیر Settings > System > Date & time تعریف کنید.

حذف حساب گوگل برای رفع مشکل عدم نمایش همه مخاطبان در گوشی اندروید

آخرین راه حل نمایش ندادن مخاطبین گوگل در گوشی، حذف کردن حساب شما از گوشی است. به مسیر Settings > Accounts بروید و حساب خودتان را انتخاب کنید.

مشکل نمایش ندادن شماره در گوشی - عدم نمایش نام مخاطبین در اندروید

حالا گزینه Remove را انتخاب کنید تا حساب شما از گوشی حذف شود. پس از حذف حساب از گوشی، دوباره از بخش Accounts وارد حساب خود شوید و ببینید با این روش مشکل نمایش ندادن شماره های مخاطبین در گوشی اندروید رفع شده است یا خیر.

آموزش حل مشکل نشان ندادن مخاطبین در گوشی شیائومب، سامسونگ و …

در اندروید می‌توانیم مخاطبین را بر اساس دسته‌بندی‌های متفاوتی نشان دهیم و برایشان فیلترهای مختلفی بگذاریم. برای مثال می‌توانید کاری کنید که فقط مخاطبینی که در سیم‌کارت دارید نشان داده شوند اما مخاطبینی که در گوگل هستند نشان داده نشوند یا برعکس. در این صورت است که با مشکل ذخیره نام مخاطب در گوشی سامسونگ یا شیائومی خود مواجه می‌شوید و می‌بینید برخی مخاطبین اصلا نشان داده نمی‌شوند.

عدم نمایش مخاطبین در گوشی سامسونگ

برای رفع مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی سامسونگ به برنامه مخاطبین خود بروید. در گوشی‌های سامسونگ، برنامه مخاطبین را باز کنید و روی سه‌خط افقی بالای سمت چپ بزنید. حالا از بالای پنجره ظاهر شده و درست زیر چرخ دنده گزینه‌ای که در آنجا است را انتخاب کنید. در مثال زیر از قبل All Contacts انتخاب شده و گوشی در حال نمایش تمام مخاطبین است اما در گوشی شما ممکن است گزینه دیگری انتخاب شده باشد.

عدم نمایش مخاطبان در گوشی اندروید - حذف مخاطبین پنهان در گوشی

حالا در پنجره بعدی می‌توانید از میان گزینه‌های مختلف مخاطبین موردنظرتان را انتخاب کنید. اگر حساب گوگل را انتخاب کنید تنها مخاطبینی که در اکانت گوگل دارید نشان داده می‌شوند و به همین ترتیب گزینه‌های دیگر مثل SIM هم فقط مخاطبین سیم‌کارت را نشان می‌دهند. برای آنکه همه مخاطبین را ببینید گزینه All Contacts را انتخاب کنید.

رفع مشکل نمایش همه مخاطبان گوشی - همگام سازی مخاطبین در اندروید

 

حل مشکل مخاطبین شیائومی ؛ علت پاک شدن مخاطبین گوشی شیائومی

گوشی‌های شیائومی از برنامه مخاطبین گوگل استفاده می‌کنند و برخلاف سامسونگ برنامه اختصاصی ندارند. برای همین طریقه حل مشکل نمایش مخاطبین سیم کارت در شیائومی با گوشی‌های سامسونگ متفاوت است.

عدم نمایش مخاطبین در گوشی - عدم نمایش مخاطبین در گوشی سامسونگ /دلیل حذف نشدن مخاطبین در گوشی شیائومی

در برنامه مخاطبین گوگل برای آنکه تمام مخاطبین را ببینید باید ابتدا از بالای سمت راست روی اکانت خودتان بزنید و گزینه Contacts from all accounts را انتخاب کنید تا تمامی مخاطبینی که در حساب‌های مختلف دارید نشان داده و مشکل عدم نمایش همه مخاطبان در گوشی اندروید رفع شود. در حقیقت دلیل حذف نشدن مخاطبین در گوشی شیائومی هم احتمالا همین است چرا که شما ممکن است فقط مخاطبین یک حساب را حذف کنید و آن مخاطب در سایر حساب‌های شما هم باشد.

به همین ترتیب مطمئن شوید دسته درست را هم انتخاب کردید. در بسیاری از موارد پنهان شدن مخاطبین در گوشی شیائومی، به این خاطر است که در تنظیمات، فقط مخاطبین گوگل را انتخاب کردید و مخاطبین سیم‌کارت و گوشی انتخاب نشدند.

رفع مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی هواوی

اگر در گوشی های هواوی با مشکل نمایش ندادن شماره مخاطبین مواجه شدید ممکن است مانند بالا فقط بخشی از مخاطبینتان را در تنظیمات برای نشان داده شدن انتخاب کرده باشید. برای همگام سازی شماره ها در گوشی هواوی دیدن همه مخاطبین، برنامه Contacts را باز کنید و سپس به مسیر Settings > Display preferences بروید.

مشکل نشان ندادن همه شماره ها در موبایل - عدم نمایش شماره مخاطبین در گوشی هواوی

در اینجا گزینه All contacts را انتخاب کنید تا همه مخاطبین نشان داده شوند. رفع مشکل نمایش ندادن همه مخاطبا گوشی هواوی با اینکار انجام شدنی است.

عدم نمایش مخاطبین تلگرام در گوشی اندروید

این آموزش حل مشکل نمایش ندادن مخاطبان بیشتر به تنظیمات گوشی مربوط است اما در تلگرام، شما تا زمانی که مخاطب را با شماره تلفن به فهرست مخاطبین گوشی اضافه نکنید، در فهرست برنامه مخاطبین ظاهر نمی‌شود.

سخن پایانی

در این مطلب با نحوه برطرف کردن مشکل عدم نمایش مخاطبین در گوشی آشنا شدیم. مشکل همگام سازی مخاطبین در گوشی های مختلف مثل سامسونگ و شیائومی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در قسمت اول با نحوه حل کردنشان آشنا شدیم. سایر مشکلات مثل مشکل نمایش ندادن شماره در گوشی هم در بیشتر موارد به دلیل انتخاب فیلتر نادرست در برنامه مخاطبین است. اگر با استفاده از روش‌های بالا مشکلتان حل نشده می‌توانید در بخش نظرات مشکل خود را با ما در میان بگذارید تا شما را بیشتر راهنمایی کنیم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران6 دیدگاه
avatar
سجاد نوروزی
.
07 بهمن 1400، 07:08
پاسخ
0
0
خوب بود فقط من یه برنامه دانلود کردم و اون کارم رو راه انداخت اسمش contacts ++ بود مشکل من این بود که فایل vcf ذخیره داشتم ولی مخاطبین خودم این فایل رو نمی اورد برنامه ای که گفتم رو نصب کردم و روی اون مخاطبینم برگشتند. البته حافظه کش مخاطبین روهم پاک کردم این مقاله هم خوب بود خداخیرتون بده تشکر مخاطبین من ۱۶۳۱ عدد هست البته بعضیاشونم چن تایی ان تشکر تشکر تشکر 🥰😍😘💗🌹🌷🌺
avatar
رضا
.
19 بهمن 1398، 20:10
پاسخ
2
0
سلام من تازه گوشی شیامی نت۸ گرفتم وقتی با من تماس گرفته میشود صفحه نمایش گر بالا نمیاد تا من لمس کنم جواب بدم لطفاً کمک کنید ممنون از شما
avatar
حمیدرضا کمالی
.
29 آذر 1399، 21:40
پاسخ
0
0
@رضا
منم همین مشکل رو. دارم متوجه شدی به منم بگو
avatar
مهدی
.
09 دی 1398، 12:55
پاسخ
0
0
ممنون که این مطلب را گذاشتید
avatar
سارا
.
12 اردیبهشت 1398، 22:32
پاسخ
2
0
مرسی از آموزش خوبتون
avatar
TooT
.
11 اردیبهشت 1398، 16:43
پاسخ
0
0
بد نبود. ولی مشکل منو کامل حل نکرد. کاملترش کنید بد نیس
نمایش 1 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022