معرفی تئاتر انیمه شهر اشباح + بازیگران و عوامل

معرفی تئاتر انیمه شهر اشباح
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر از طرفداران انیمه‌های ژاپنی باشید حتماً می دانید که تئاتر انیمه Spirited Away در توکیو در حال برگزاری است. ما در این مقاله سعی داریم به معرفی تئاتر انیمه شهر اشباح، عوامل و بازیگران آن بپردازیم. برای آشنایی با نمایش ژاپنی شهر اشباح به کارگردانی جان کایرد همراه پلازا باشید.

اجرای نمایش تئاتری Spirited Away هم اکنون در حال انجام است. این تئاتر که اقتباسی از انیمه معروف Spirited Away است برای اولین بار در فوریه ۲۰۲۲ در توکیو رونمایی شده و قرار است اجرای آن تا ۲۹ مارس در تئاتر امپریال توکیو ادامه دار باشد. Spirited Away به معنای شهر اشباح انیمه بسیار معروف هایائو میازاکی است که حالا به کارگردانی جان کایرد و تهیه کنندگی کمپانی بزرگ و ژاپنی توهو به روی صحنه می‌رود. برای اطلاعات کامل‌تر و دقیق نمایش انیمه ای اسپریتد اوی تا انتهای این مقاله همراه پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

تیزر نمایش انیمه شهر اشباح

با تماشای تیزر زیر با انیمه شهر اشباح بیشتر آشنا شوید.

معرفی تئاتر انیمه شهر اشباح

قبل از بررسی تئاتر انیمه ای بهتر است ابتدا به معرفی انیمه Spirited Away بپردازیم. این انیمه ژاپنی در ژانر خیال پردازی و درام در سال ۲۰۰۱ ساخته شده. هایائو میازاکی نویسندگی و کارگردانی این اثر را بر عهده داشته و یکی از تولیدات استودیو جیبلی است. شهر اشباح یکی از پرطرفدارترین فیلم های انیمیشن تاریخ است که شاید بیش از هر انیمیشنی دیده شده و همه مخاطبانش را از کودکان تا بزرگسالان تحت تاثیر قرار داده است.

تئاتر انیمه Spirited Away

رومی هیداگی، ماری تاتسوکی، تاکشی نایتو، میو ایرینو و بونتا سوگاوارا از صداپیشگان این انیمه هستند. انیمه شهر اشباح مدت کوتاهی پس از انتشار برنده جایزه اسکار بهترین انیمیشن و خرس طلای بهترین فیلم جشنواره برلین شد. انیمه‌ای که حالا در قالب نمایش در توکیو به روی صحنه رفته و نگاه‌های زیادی را متوجه خود کرده است.

خلاصه نمایش ژاپنی شهر اشباح

هایائو میازاکی قهرمان انیمه شهر اشباح را هم همانند شخصیت اول سایر آثارش کاراکتری جسور و باهوش خلق کرده که این بار دختری ۱۰ ساله به نام ارمیا چیهیرو است. او که به همراه پدر و مادرش قصد دارند به خانه جدیدی بروند در راه به مشکلاتی بر می‌خورند. در مسیر پس از دیدن یک مجسمه با یک تونل عجیب مواجه می‌شوند. علیرغم اصرارهای چیهیرو مادر و پدرش وارد تونل می‌شوند و چیهیرو هم به ناچار به دنبال آنها می رود.

آن‌ها در انتهای تونل به طرز باورنکردنی به یک شهر عجیب و غریب می‌رسند. پدر و مادر چیهیرو وارد یک رستوران می‌شوند که صاحبی ندارد. چیهیرو که از دست پدر و مادرش بسیار عصبانی است می‌رود و پس از اینکه باز می‌گردد می‌بیند که پدر و مادرش به خوک تبدیل شده‌اند.

او خیلی زود وارد دنیای ارواح می شود و تلاش می‌کند که پدر و مادرش را نجات دهد اما این همه داستان نیست چیهیرو دوستانی مثل هاکو دارد که کمکش می کند زنده بماند؛ پسری که در این راه به کمک چیهیرو می آید.

شخصیت های انیمیشن شهر ارواح

چیهیرو

بازیگران تئاتر انیمه Spirited Away

ما در این انیمیشن چیهیرو را دختر ده ساله‌ای می‌بینیم که در ابتدا همانند هر کودک دیگری در برابر اتفاقاتی که برایش می‌افتد می‌ترسد، اما رفته رفته مشکلات او را قوی‌تر می‌کند. چیهیرو بسیار مهربان است و در شرایطی قرار می‌گیرد که تمام تلاشش را می‌کند تا پدر و مادرش را از آن طلسم جادویی نجات دهد. او قهرمان درستکار انیمیشن میازاکی است.

هاکو

نمایش ژاپنی شهر اشباح

هاکو روح رودخانه‌ای است که چیهیرو در زمان کودکی نزدیک بود در آن غرق شود اما حالا در شهر اشباح شاگرد یوبابا است و نیروی جادویی دارد. او به چیهیرو در شهر اشباح کمک می‌کند اما زمانی که هاکو هم صدمه دیده و نیازمند کمک است چیهیرو با خوراندن ماده شفا بخشی او را نجات می‌دهد.

یوبابا

معرفی تئاتر انیمه شهر اشباح

یوبابا جادوگر شهر ارواح است. کارکتری کاملا منفی و سیاه که بی رحمی و سنگدلی او در رفتارش با زیردستانش کاملا نمایان است. چیهیرو در حمامی که یوبابا صاحب آن است کار می‌کند تا بتواند پدر و مادرش را نجات دهد اما جادوگر بدجنس داستان برای کنترل چیهیرو او را جادو می‌کند. تمام قسمت‌های حمام یوبابا به سبک ژاپنی ساخته شده اما اتاق یوبابا به سبک معماری غربی است و هدف از این کار نمایش سرمایه داری حاکم است.

کاماجی

تیزر نمایش انیمه شهر اشباح

عنکبوتی با شش دست و دو پا که برای نظافت حمام سخت تلاش می‌کند. او در پایین ترین طبقه حمام زندگی می‌کند، آب حمام را گرم می‌کند و خودش را برده حمام می‌داند. کاماجی شخصیتی تند اما مهربان است و همین باعث می‌شود که دوست داشتنی باشد.

بازیگران تئاتر انیمه Spirited Away

کاناهاشیموتو بازیگر ژاپنی نمایش انیمه ای اسپریتد اوی در اولین تجربه‌اش روی صحنه در این تئاتر حضور دارد که فعالیت خود را از گروه دختران بت Rev شروع کرده است و سپس در تعدادی از فیلم‌ها بازی کرده که تعداد زیادی از آنها برگرفته از انیمه هستند. و مونه کامیشیرایشی دومین بازیگری است که نقش ارمیا چیهیرو را در تئاتر انیمه Spirited Away بازی می‌کند. نقش سایر شخصیت‌ها را بازیگران ناشناخته ژاپنی بازی می‌کنند.

عوامل نمایش ژاپنی شهر اشباح

در ادامه معرفی تئاتر انیمه شهر اشباح قصد داریم به معرفی عوامل این نمایش بپردازیم.

جان کایرد

جان کایرد کارگردان تئاتر انیمه Spirited Away که در گذشته با تئاتر بینوایان موفق به دریافت جایزه تونی شده بود این بار با همکاری استودیو جیبلی این تئاتر را به روی صحنه برده است.

استودیو جیبلی

این اولین بار نیست که تئاتری از استودیو جیبلی به روی صحنه می‌رود. به غیر از  نمایش انیمه ای اسپریتد اوی، در سال ۲۰۱۹ این استودیو باد گرم در صحرا را به روی صحنه فرستاده است. مخاطبان نمایش انیمه ای اسپریتد اوی این انیمیشن را جز آثار محبوب جیبلی می‌دانند. در واقع این انیمه تمام خصوصیات خوب جیبلی را در خود دارد.

بررسی تئاتر انیمه ژاپنی شهر اشباح

همانگونه که گفته شد این نمایش تا ۲۹ مارس در توکیو ادامه خواهد داشت. پس از آن تورهای آن در شهرهای مختلف در سراسر ژاپن آغاز می‌شود: از توکیو به اوزاکا سپس فوکوکا در ماه مه، ساپورو در ژوئن و سپس ناگویا در نیمه دوم ژوئن و جولای.

توهو امیدوار است که نمایش را به سایر نقاط اروپا و آسیا بیاورد اما باید دید نمایش ژاپنی شهر اشباح به چه میزان از موفقیت در تور کشور ژاپن می رسد. تماشای تئاترهای برگرفته از کتاب ها و انیمیشن ها همیشه لذت بخش هستند. از طرفی کارگردان نمایش ژاپنی Spirited Away توانسته به خوبی صحنه را همانند انیمیشن بازسازی کرده و تطبیق دهد.

به نظر می‌رسد دیدن کاراکترهای انیمیشن مورد علاقه‌مان روی صحنه تجربه فوق‌العاده‌ای باشد و تیمی که امیدوار است نمایش را در تمام آسیا به اجرا درآورد. اگر زمانی شانس دیدن همچین صحنه‌ای را پیدا کردید لحظه‌ای درنگ نکنید.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم به معرفی تئاتر انیمه شهر اشباح بپردازیم و انیمیشن مربوط به آن را بررسی کنیم. امیدواریم که لذت برده باشید. اگر انیمه جذاب شهر اشباح را تماشا کرده‌اید حتما نظراتتان را در قسمت دیدگاه ها با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400