استیون اسپیلبرگ دیگر فیلم موزیکال نمی سازد

استیون اسپیلبرگ در داستان وست ساید
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

استیون اسپیلبرگ (Steven Spielberg) کارگردان 75 ساله مشهور، در جدیدترین مصاحبه خودش اعلام کرده که دیگر فیلم موزیکال نمی‌سازد. این کارگردان با سابقه در این مصاحبه از آخرین تجربیاتش در زمینه ساخت آثار موزیکال صحبت کرده است.

آخرین فیلم موزیکال استیون اسپیلبرگ، خداحافظی احتمالی کارگردان مطرح

فیلم موزیکال استیون اسپیلبرگ، داستان وست ساید (West Side Story)، یک درام موزیکال جذاب است. اسپیلبرگ این فیلم را در ششمین دهه از فعالیت هنریش در سال 2021 ساخت. اسپلیبرگ به نوعی فیلم قدیمی داستان وست ساید را بازسازی کرده است. او به دلیل کارگردانی این فیلم، به تازگی نامزد جایزه بهترین فیلم در جشنواره انجمن تهیه‌کنندگان آمریکا (PGA) شد.

البته که اسپیلبرگ در رقابت با فیلم کودا (Coda) حرفی برای گفتن نداشت و عملا کودا تمامی جوایز امسال را درو کرد. فیلم موزیکال استیون اسپیلبرگ اما نظر مثبت منتقدین و مخاطبان را جلب کرده است. اگر عاشق آثار موزیکال و موسیقی محور هستید، حتما باید حداقل یکبار داستان وست ساید را تماشا کنید. البته که این کارگردان کهنه‌کار، شوک بزرگی به طرفداران خودش وارد کرده است. او در مصاحبه با هالیوود ریپورتر (Hollywood Reporter) عنوان کرده که دیگر قصد ساخت این مدل آثار را ندارد.

کارگردان فیلم سینمایی نجات سرباز رایان مصاحبه خودش را با یک جمله مهم شروع کرد. او گفت که آخرین سکانس‌های داستان وست ساید را با قلبی اندوهگین ساختم، چرا که می‌دانستم دیگر قرار نیست پشت دوربین یک فیلم موزیکال قرار بگیرم.

آخرین فیلم موزیکال استیون اسپیلبرگ

اسپیلبرگ صاحب یک کمپانی فیلمسازی به‌نام Amblin است. این کمپانی در حال حاضر در حال ساخت یک فیلم اقتباسی بر مبنای رمان برنده جایزه نوبل، رنگ بنفش (The Color Purple) است. رنگ بنفش نیز فیلمی موزیکال خواهد بود. البته اسپیلبرگ فقط تهیه‌کننده این اثر است.

آثار موزیکال، عشق جوانی

البته اسپیلبرگ از همانی جوانی علاقه زیادی به ساخت آثار موزیکال داشت. مثلا در فیلم ایندیانا جونز در معبد مرگ (Indiana Jones at the Temple of Doom)، سکانس‌های مخصوصی برای افتتاح یک باشگاه و نواختن موسیقی طراحی کرده بود. اما آخرین فیلم موزیکال استیون اسپیلبرگ به او این اجازه را داده تا فراتر از چند سکانس محدود، یک اثر کاملا موزیکال و منحصربه فرد متناسب با روحیات و سلیقه خودش بسازد.

قبلا در جوانی نیز اسپیلبرگ از این تصمیمات ناگهانی می‌گرفت اما کمی بعدتر از آن صرف نظر می‌کرد. این بار ولی شاید سن او اجازه عوض کردن تصمیم و تجدید نظر را به این کارگردان پرسابقه ندهد. شنیده می‌شود که اسپیلبرگ قصد دارد با ساخت یک وسترن جذاب دوباره به دوران طلایی خودش بازگردد.

به هرحال تحت هر شرایطی، نمی‌توان از آثار استثنایی این کارگردان بزرگ گذشت. ممکن است داستان وست ساید، آخرین فیلم موزیکال اسپیلبرگ نباشد. باید منتظر تصمیمات بعدی او ماند و از آخرین آثارش لذت برد.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها