مهارت عجیب بن افلک در کار با حیوانات بی مغز

بن افلک در فیلم سینمایی آب عمیق
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

ستاره هالیوودی، بن افلک (Ben Affleck) در آستانه 50 سالگی در فیلم سینمایی آب عمیق (Deep Water)، استعداد خودش در کار با حیوانات را کشف کرده است.

آب عمیق یک فیلم فانتزی-تخیلی با بازی بن افلک و آنا د آرماس (Ana de Armas) است. این فیلم توسط کمپانی فیلمسازی هولو (Hulu) تولید شده و اکنون در حال پخش است. آنا د آرماس و بن افلک در فیلم آب عمیق، نقش یک زوج سرخورده و افسرده را بازی می‌کنند. کارگردانی این اثر برعهده آدریان لاین (Adrian Lyne) بوده است. یکی از نکات جالب و عجیب در این فیلم روانشناسانه، استفاده از حلزون در بسیاری از سکانس‌هاست.

طبق گفته کارگردان، او قصد داشته از حلزون برای القای حس هر سکانس به مخاطب استفاده کند. مثلا در یکی از سکانس‌های خشونت‌آمیز فیلم، یک حلزون زیر پای بازیگر زن فیلم له می‌شود. طبق گفته عوامل فیلم، کار با حلزون‌ها خیلی آسان نیست. حتی بعضی افراد از این موجودات وحشت دارند و یا چندششان می‌شود.

حرکات نبوغ‌آمیز بن افلک از زبان یک جانورشناس

در این فیلم مکس آنتون (Max Anton) وظیفه تامین حلزون مورد نیاز فیلم را داشته است. او در یک مصاحبه اختصاصی گفته که یک جانورشناس و متخصص در حوزه خزندگان و حلزون‌هاست. او می‌گوید حلزون‌ها مغز ندارند. آن‌ها مایع لزجی از خودشان تولید می‌کنند و اگر مدت طولانی روی دستتان باشند، یک لایه از این مواد روی دستتان تشکیل می‌شود.

مکس آنتون در ادامه صحبت‌هایش از بازی بن افلک در فیلم آب عمیق تعریف و تمجید فراوانی کرد. او از افلک به‌عنوان یک نابغه بازیگری نام برد. طبق گفته او تمام سکانس‌هایی که بن افلک باید یک حلزون روی دست یا قسمتی از بدنش قرار می‌داده را فقط با یک برداشت گرفته‌اند. آنتون می‌گوید که بن افلک یک بازیگر حرفه‌ای و حرف‌گوش‌کن است:

«حلزون را قبل از فیلمبرداری روی دستش می‌گذاشتم و به او نحوه حرکت و طرز کنترل حلزون را یاد می‌دادم. در کمترین زمانی توضیحات من را درک و به آن‌ها عمل می‌کرد».

تقابل آنا دی آرماس با بن افلک در فیلم آب عمیق

فیلم آب عمیق

نقطه مقابل بن افلک اما آنا د آرماس است. طبق گفته‌های آنتون او از حلزون می‌ترسد. ظاهرا یکبار آنتون به شوخی به دی آرماس می‌گوید که او در فیلم چاقوکشی (Knives Out) با بازیگر نقش کاپیتان آمریکا همبازی بوده است و هیچ چیزی ترسناک‌تر از کاپیتان آمریکا وجود ندارد. اما دی آرماس ادعا می‌کرده که فقط از حلزون‌ها خوشش نمی‌آید و ترسی در کار نیست.

برای حفظ ایمنی بازیگران و سایر عوامل، همیشه چند آمبولانس سر صحنه فیلمبرداری حضور داشتند. اما خوشبختانه آسیبی به کسی نرسیده است. مکس آنتون می‌گوید وقتی قرار بود خود حلزون‌ها بدون کمک و جهت‌دهی به سمت خاصی حرکت کنند، باید دست به دعا برمی‌داشتیم تا آن‌ها مسیر درست را انتخاب کنند.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها