مک‌بوک ایر جدید در دو اندازه، اما بدون miniLED و ProMotion

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در رویداد Unleashed اپل، از نسل جدید مک بوک پرو خود در دو سایز ۱۴ و ۱۶ اینچی رونمایی کرد. اکنون پس از آن رویداد شایعات درباره مک بوک ایر ۲۰۲۲ به شدت افزایش پیدا کرده است. امروز، خبرنگار قابل‌ اعتماد (Dylandkt) جزئیاتی را در مورد شماری از مشخصات مک‌بوک ایر جدید ۲۰۲۲ منتشر کرد. این گزارش به مشخصات و پارامتر های طراحی نوت‌ بوک جمع‌ و جور آینده اپل می‌پردازد که در ادامه آن ها را تشریح می‌دهیم.

به گفته دیلن، مک بوک ایر آینده که می‌توان آن را به‌سادگی مک بوک نیز نامید، در اواسط سال 2022 عرضه خواهد شد.

مک‌بوک ایر جدید در دو اندازه، اما بدون miniLED و ProMotion

مشخصات و طراحی مک‌بوک ایر جدید ۲۰۲۲ اپل

مانند مک بوک پرو جدید، این دستگاه نیز دارای اتصال دهنده MagSafe، وبکم 1080p، پورت USB-C اما به‌همراه یک آداپتور برق 30 واتی و بدون فن خنک‌ کننده است.

مک‌بوک ایر جدید نیز دارای گزینه‌ های رنگی مشابه آیمک ۲۴ اینچی است. محصول جدید شرکت اپل دقیقا از همان حاشیه نمایشگر  سفید و کیبورد با عملکرد فوق العاده بهره می‌برد.

فقدان تاچ بار در مک‌بوک پرو به‌ دلیل وجود آن در نسل قبلی خود حس می‌شود. اما در مورد مک بوک ایر این گونه نیست، حتی وجود کیبوردی با عملکرد کامل، تفاوت زیادی را با نسخه قبل از خود به وجود نمی‌آورد. دیلن در مورد جزئیات بیشتر طراحی لپ‌ تاپ جدید اپل بیان می‌کند:

 طراحی مک‌بوک ایر جدید، مشابه مک بوک پرو جدید خواهد بود در حالی‌ که نازک‌تر و سبک‌تر است. البته یک گزینه binned در زیر گزینه‌ های پیکربندی وجود دارد. مک‌بوک ایر جدید از حداقل ۲ نمایشگر خارجی نیز پشتیبانی می کنند. البته مقدار قدرت پردازش رنگ و نور آن مشابه آیمک ۲۴ اینچی می‌باشد.

دیلن درباره نمایشگر مک بوک ایر جدید می‌گوید که به‌ احتمال زیاد از نوع mini-LED است. اگر چه او هنوز نمی‌تواند تأیید کند که این دستگاه ناچ صفحه را خواهد داشت یا خیر. طبق این گزارش، مک‌بوک ایر جدید دارای ProMotion ،Face ID، اسلات کارت SD و HDMI نخواهد بود.

قیمت حدودی مک بوک ایر 2022

برای نقطه شروع قیمت، دیلن انتظار دارد که اپل آن را به مقدار کمی افزایش دهد. درحال‌حاضر، قیمت مک بوک ایر مدل 2020 میلادی از 999 دلار شروع می‌شود که نصف قیمت مک بوک پرو جدید است.

چند ماه پیش، جان پروسر، یوتیوبر مشهور، برخی از اطلاعاتی را که دیلان اکنون گزارش می‌کند، به‌اشتراک گذاشت. به‌عنوان‌مثال، Prosser ادعا می‌کرد که این لپ‌تاپ در رنگ‌بندی متنوع در دسترس بوده و دارای کیبورد سفید با حاشیه‌های سفید نمایشگر و دو پورت USB-C است. وی همچنین بیان می‌کرد که این دستگاه را می‌توان مک بوک ایر یا مک بوک نامید.

Prosser قبلا و به‌طور دقیق تر طراحی محصول آینده اپل را مبتنی‌ بر تصاویر واقعی نشان داده بود. صحبت های جان پروسر جزئیات ظاهری مک بوک اپل را نشان می‌داد.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022