فرق بلاک و ریپورت در واتساپ؛ تفاوت گزارش اسپم و بلاک در واتس اپ

فرق بلاک و ریپورت واتساپ / تفاوت ریپورت و بلاک در واتس اپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

آیا فرق بلاک (مسدود شدن) و ریپورت واتساپ را می‌دانید؟ بسیاری از مردم تفاوت ریپورت و بلاک در واتس اپ را نمی‌دانند. در این مقاله فرق مسدود شدن و ریپورت واتساپ را به شما توضیح می‌دهیم. با فرق گزارش اسپم و بلاک در واتساپ همراه ما باشید.

روش‌های مختلفی برای فیلتر کردن مکالمات شما با افراد در واتس اپ وجود دارد. اگر فردی به ارسال محتوای توهین آمیز، نفرت انگیز یا زشت ادامه دهد که با آن راحت نیستید، واتس اپ به شما این اجازه را می‌دهد تا او را بلاک یا ریپورت کنید. شما حتی می‌توانید هر دو کار را انجام دهید. ما یک راهنما در مورد بلاک کردن افراد در واتساپ و آنچه که پس از آن اتفاق می‌افتد، داریم. در این پست، تمام اتفاقاتی که هنگام گزارش در واتس اپ رخ می‌دهد و فرق بین بلاک (مسدود شدن) و ریپورت در واتساپ را فاش خواهیم کرد.

در ادامه می‌خوانید:

فرق بلاک (مسدود شدن) و ریپورت واتساپ: ریپورت کردن چیست؟

ویژگی Report حدود پنج سال پیش معرفی شد تا به WhatsApp کمک کند افرادی را که از پلتفرم پیام رسان برای انتشار هرزنامه و محتوای مخرب استفاده می‌کنند، شناسایی کند. شایعات، اخبار جعلی، پیام‌های جعلی و غیره نمونه هایی از محتوایی هستند که واتس اپ آن‌ها را به عنوان اسپم دسته بندی می‌کند. اگر دائماً هر یک از این موارد را از شخصی در واتس اپ دریافت می‌کنید، باید آن‌ها را گزارش دهید و اگر محتوای هرزنامه در یک چت گروهی ارسال می‌شود، می‌توانید گروه را نیز گزارش دهید.

در بخش زیر، با شما درمورد اینکه چه اتفاقی می‌افتد زمانی که شخص یا گروهی را در واتس‌اپ گزارش می‌دهید، به اشتراک می‌گذاریم.

ریپورت یک فرد

هنگامی که می‌خواهید شخصی را در واتس اپ ریپورت کنید، دو گزینه در اختیار شما قرار می‌گیرد: «فقط ریپورت» و «ریپورت و بلاک کردن». نحوه کار هر دو گزینه و اثرات آن‌ها را در بخش‌های زیر توضیح خواهیم داد.

تفاوت ریپورت و بلاک در واتس اپ

به محض زدن دکمه “ریپورت” یا “ریپورت و بلاک کردن”، تعاملات اخیر شما با شماره گزارش شده برای اهداف تحقیق به WhatsApp ارسال می‌شود. بیایید به برخی از سوالات رایجی که ممکن است در مورد آنچه در آینده رخ می‌دهد، داشته باشید پاسخ دهیم.

آیا یک شماره گزارش شده همچنان می‌تواند برای شما پیامک ارسال کند؟

خوب، این کاملاً به انتخابی که هنگام ریپورت انجام داده اید بستگی دارد. اگر گزینه «ریپورت و بلاک کردن» را انتخاب کنید، آن شخص نمی‌تواند پیام‌های جدیدی برای شما ارسال کند. از سوی دیگر، اگر هنگام گزارش دادن مخاطب، گزینه «ریپورت» را انتخاب کنید، آن شخص همچنان می‌تواند با متون، فایل‌های رسانه‌ای یا یادداشت‌های صوتی برای شما پیام ارسال کند. این یک فرق گزارش اسپم و بلاکی در واتساپ است.

هر کدام را که انتخاب کنید، واتساپ گزارشی را که ارسال کرده‌اید ثبت می‌کند و شماره را به «فهرست نظارت» اضافه می‌کند، جایی که فعالیت‌های فرد به دقت نظارت می‌شود. همچنین، تحقیقاتی در مورد فعالیت‌های فرد در این پلتفرم انجام خواهد شد و ممکن است در نهایت از استفاده از واتس اپ منع شوند.

چه مدت طول می‌کشد تا WhatsApp یک شماره گزارش شده را از استفاده از پتلفرم ممنوع کند؟

هیچ کس واقعا نمی‎داند. همانطور که در بالا ذکر شد، WhatsApp تحقیقاتی را در مورد مخاطب‌های گزارش شده آغاز می‌کند. اگر واتس‌اپ دلایلی بیابد مبنی بر اینکه فعالیت‌های حساب واقعاً شرایط خدمات واتس‌اپ را نقض می‌کند، این شماره ممکن است (به طور موقت یا دائم) از استفاده از WhatsApp منع شود.

توجه: گزارش یک شماره تضمین نمی‌کند که شخص از استفاده از WhatsApp منع شود. ممنوع کردن یک شماره گزارش شده به صلاحدید WhatsApp انجام می‌شود.

آیا یک شماره گزارش شده می‌تواند با شما تماس بگیرد؟

تفاوت ریپورت و بلاک در واتس اپ

باز هم، این بستگی به گزینه‌هایی دارد که زمانی که شماره را گزارش کرده اید، انتخاب شده است. در واقع این به فرق گزارش اسپم و بلاک در واتساپ بستگی دارد. اگر «ریپورت و بلاک کردن» کاربر را انتخاب کنید، واتس‌اپ تماس‌های او را به شما ارسال نمی‌کند. هر زمان که فردی که «ریپورت و بلاک» شده است، با شما تماس می‌گیرد، شما تماس را دریافت نمی‌کنید و در مورد آن مطلع نخواهید شد. این هم یک فرق بین ریپورت شدن و بلاک شدن در واتس آپ است که باید بدانید.

از سوی دیگر، ریپورت یک شخص بدون بلاک کردن همچنان به او امکان می‌دهد حتی پس از ارسال گزارش شما به واتس‌اپ، از طریق تماس صوتی یا تصویری با شما تماس بگیرد. این هم فرق بلاک و ریپورت واتساپ است.

چه اتفاقی برای چت‌ها و پیام‌های قبلی می‌افتد؟

هنگامی که شخصی را به واتس اپ گزارش می‌دهید، مکالمات قبلی با مخاطب گزارش شده همچنان در تلفن شما ظاهر می‌شود. با این حال، یک فرق مسدود کردن و ریپورت کردن در WhatsApp این است که اگر گزینه «ریپورت و بلاک کردن» را انتخاب کنید، چت شما با آن شخص به طور کامل حذف خواهد شد.

ریپورت یک گروه ؛ تفاوت ریپورت و بلاک در واتس اپ

فرق مسدون شدن و ریپورت واتساپ

ریپورت یک گروه نیز بسیار شبیه به گزارش یک فرد است. بنابراین هنگامی که می‌خواهید یک گروه را گزارش دهید، WhatsApp همان دو گزینه را به شما ارائه می‌دهد: “ریپورت” و “ریپورت و خروج”. این اختلاف میان بلاک و ریپورت در واتساپ است.

هنگامی که «ریپورت و خروج» را انتخاب کردید، گروه را ترک می‌کنید و به طور همزمان شکایتی درباره فعالیت‌های گروه به واتس‌اپ ارسال می‌شود. این بدان معناست که دیگر شرکت کننده یا عضو گروه نخواهید بود. در نتیجه، گروه (و پیام‌های گروه) نیز از تلفن شما حذف می‌شود.

از سوی دیگر، انتخاب تنها «ریپورت» یک گروه بدون خروج، وضعیت شما را در گروه تغییر نمی‌دهد. گزارش شما در مورد فعالیت گروه به واتس اپ ارسال می‌شود اما همچنان عضو فعالی خواهید بود. همان طور که دیدید، این هم تفاوت رپورت و مسدود سازی در واتس اپ است.

سپس برای گروهی که گزارش دادید چه اتفاقی می‌افتد؟

گروه نظارت خواهد شد. این نیز مشابه گزارش یک فرد است. هنگامی که واتس اپ گزارشی در مورد فعالیت‌های آزاردهنده یک گروه دریافت می‌کند، گروه گزارش شده تحت نظارت دقیق قرار می‌گیرد. واتساپ ممکن است لزوماً هیچ اقدامی علیه گروه انجام ندهد. ممکن است گروه همچنان به وجود خود ادامه دهد و حتی پس از گزارش شما همچنان فعال بماند.

بنابراین، چه اتفاقی برای گروهی می‌افتد که اطلاعات نادرست و سایر پیام‌های هرزنامه را منتشر می‌کنند؟ آیا گزارش گروه موثر است؟ خوب، فقط زمانی که تعداد بیشتری از اعضا یا شرکت کنندگان گروه را به عنوان هرزنامه گزارش کنند. اگر پس از دریافت گزارش‌های متعدد، واتس‌اپ گروهی را در ارسال هرزنامه به افراد مجرم تشخیص دهد، این شرکت به احتمال زیاد گروه را غیر فعال می‌کند.

چه اتفاقی برای اعضای گروه می‌افتد؟

هیچ اتفاقی برای اعضای گروه نمی‌افتد. آن‌ها ممنوع نخواهند شد و هیچ مجازات یا تحریمی نیز برای آن‌ها اعمال نخواهد شد. همه اعضای یک گروه غیرفعال شده دیگر قادر به ارسال یا دریافت پیام در گروه گزارش شده نخواهند بود.

تفاوت ریپورت و بلاک در واتس اپ: بلاک کردن چیست؟

فرق گزارش اسپم و بلاک در واتساپ

وقتی شخصی را در واتس اپ بلاک می‌کنید، دیگر اعلان، پیام، تماس یا به روز رسانی وضعیت از او دریافت نمی‌کنید. فردی که در واتس اپ بلاک کرده اید دیگر نمی‌تواند ببیند آخرین بار چه زمانی آنلاین بوده اید و می‌بیند که پیام‌هایش ارسال شده اما تحویل داده نشده است. هیچ راهی برای کسی که بلاک کرده اید وجود ندارد که بداند شما او را بلاک کرده اید.

WhatsApp جایگزین محبوبی برای برنامه‌های پیام رسان رایج مانند iMessage و Facebook Messenger است. بسیاری از مردم از واتس اپ در تلفن‌های خود به عنوان ابزار اصلی ارتباط با دیگران استفاده می‌کنند. اگر دوستان شما همه یک نوع تلفن ندارند یا در خارج از کشور زندگی می‌کنند، گزینه خوبی برای پیامک و چت گروهی است. البته، مانند هر برنامه ای که برای تعامل شخص به فرد استفاده می‌شود، گاهی اوقات لازم است فردی در واتس اپ بلاک شود. چه از شماره‌هایی که نمی‌شناسید تماس یا پیامک دریافت می‌کنید، یا توسط کسی که می‌شناسید مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرید، بلاک کردن یک راه آسان برای توقف تماس بدون دردسر است.

فرق مسدود شدن و ریپورت واتساپ؛ وقتی شخصی را در واتس اپ بلاک می‌کنید چه اتفاقی می‌افتد؟

وقتی شخصی را در واتس اپ بلاک می‌کنید، دیگر پیام و تماس از او دریافت نمی‌کنید. حتی اگر به ارسال پیام ادامه دهند، هرگز در تلفن شما ظاهر نمی‌شوند. به همین ترتیب، اطلاعات شما، به‌روزرسانی‌های وضعیت، تغییرات عکس پروفایل، و آخرین بازدید دیگر برای شخصی که بلاک کرده‌اید قابل مشاهده نخواهد بود.

بلاک کردن شخصی در واتس اپ ممکن است ارتباط مستقیم آن کاربر را متوقف کند، اما او را از مخاطبین شما حذف نمی‌کند. برای انجام این کار، باید مخاطب آن‌ها را به صورت دستی از تلفن خود حذف کنید. همچنین می‌توانید کسی را که بلاک کرده‌اید در هر زمانی از حالت بلاک خارج کنید. واتس اپ تمام تلاش خود را می‌کند تا بلاک بودن یا نبودن شما را مبهم کند تا از حریم خصوصی کاربران خود محافظت کند.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
بازیابی پیام های واتساپ؛ چگونه پیامهای حذف شده واتس ...
تیم پلازا مگ04 خرداد 1401 14:30
thumbnail
چگونه در واتساپ شماره مجازی بسازیم؟
سعید دقیق روحی01 اردیبهشت 1401 06:30
thumbnail
لغو پشتیبان گیری واتساپ | چگونه پشتیبان گیری واتساپ ...
سعید دقیق روحی09 فروردین 1401 16:00
thumbnail
روش های کاهش مصرف حجم اینترنت در واتساپ
سعید دقیق روحی22 اسفند 1400 08:00

سخن پایانی

ریپورت کردن شخصی که در واتس اپ با محتوای اسپم بی وقفه به شما آسیب می‌زند، کار درستی است، به خصوص از یک شماره ناشناس. با انجام این کار، سیگنالی به واتس اپ ارسال می‌کنید که آن شخص یک اسپمر است. واتس‌اپ سپس بر اساس نتیجه تحقیقات خود تصمیم می‌گیرد که فرد یا شماره را ممنوع کند یا خیر. اگر شخص مدام پیام‌های ناخواسته را برای شما ارسال می‌کند، باید آن‌ها را مسدود کنید و اگر یک گروه است، باید از گروه خارج شوید. در واقع فرق گزارش اسپم و بلاک در واتساپ این است که با بلاک کردن، از خود مقابل شخص اسپمر محافظت می‌کنید و با ریپورت کردن، می‌توانید سایر افراد را نیز از شخص اسپمر دور نگه دارید. این همه چیزی است که باید درباره تفاوت ریپورت و بلاک در واتس اپ بدانید. نظرات خود را درباره فرق بلاک و ریپورت واتساپ با ما در میان بگذارید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022