معرفی ریمیک بازی The House of the Dead ؛ تریلر، گیم پلی و داستان

ریمیک بازی the house of the dead
  • twiter
  • linked-in
  • whatsapp

The House of the Dead (خانه مردگان) یکی از بازی های آرکید قدیمی است که اولین بار در سال 1996 توسط سگا (Sega) منتشر شد. در سال 2021، اعلام شد که نسخه ریمیک یا ورژن بازسازی شده بازی The House of the Dead برای کنسول دستی نینتندو سوییچ با گرافیک و طراحی جدید، منتشر خواهد شد. با پلازا همراه باشید تا به بررسی اطلاعات منتشر شده از این بازی بپردازیم.

The House of the Dead یک بازی آرکید با در ژانر ترس و وحشت است که توسط سگا در سال 1996 منتشر شد. این عنوان، اولین بازی از مجموعه خانه مردگان به حساب می‌آید. در این بازی، شما نقش مامور توماس روگان و «جی» را دارید که در تلاش برای مبارزه و نابود کردن با مخلوقات آزمایشگاهی خطرناک و غیرانسانی دانشمندی دیوانه به نام دکتر کورین (Dr. Curien) هستند.

بازی خانه مرده، در کنار رزیدنت اویل، به عنوان محبوب‌ترین بازی‌های زامبی کشی در اواخر دهه 90 میلادی شناخته می‌شود که باعث محبوبیت فیلم‌های زامبی محور در دهه 2000 شد. بازی House of the Dead همچنین «زامبی‌های دونده» را برای اولین بار به نمایش درآورد که در دهه 2000 در فیلم‌های زامبی و بازی‌های ویدیویی محبوب شدند.

در آوریل 2021، اعلام شد که نسخه ریمیک و ورژن بازسازی شده بازی The House of the Dead برای نینتندو سوییچ در دست ساخت قرار دارد. نسخه ریمیک The House of the Dead برای نینتندو توسط استودیو MegaPixel در حال توسعه است و توسط Forever Entertainment و تحت لیسانس سگا منتشر می‌شود. در ژانویه 2022، خبرگزاری‌ها گزارش دادند که این بازی قرار است در مارس 2022 منتشر شود، اما بعداً اعلام شد که در 7 آوریل 2022 (18 فروردین 1401) عرضه می‌شود. پس از این تاریخ می‌توانید به دانلود بازی The House of the Dead Remake بپردازید. در ادامه با معرفی و بررسی بازی The House of the Dead: Remake همراه ما باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید:

داستان نسخه بازسازی شده بازی خانه مرده 2022

ابتدا به بررسی داستان ورژن جدید The House of the Dead خواهیم پرداخت. دقت داشته باشید که متن حاوی اسپویل است.

نسخه ریمیک بازی The House of the Dead

دکتر کورین، بیوشیمی‌دان و ژنتیک‌دان مشهور، شیفته کشف ماهیت زندگی و مرگ می‌شود. در حالی که شرکت DBR و تیم دانشمندان او از حامیان تحقیقاتش هستند، رفتار کورین از کنترل خارج شده و آزمایش‌های او شکلی وحشتناک به خود می‌گیرد. پس از این آزمایشات، عمارت Curien که در اروپا قرار داشته و آزمایشگاه و محل زندگی کورین به حساب می‌آید، عامل شیوع بیماری می‌شود.

در 18 دسامبر 1998، مامور سازمان AMS، توماس روگان، یک تماس نگران کننده از سوی نامزدش سوفی ریچاردز (Sophie Richards) از عمارت کورین دریافت می‌کند. روگان و همکارش «جی» به اروپا پرواز کرده و به عمارت می‌رسند. سپس متوجه می‌شوند که موجودات مرده‌ای در آنجا حضور دارند که کورین مسئول رها سازی آن‌هاست. فردی که به شدت مجروح شده، به آنها مجله‌ای می‌دهد که حاوی اطلاعاتی در مورد مخلوقات کورین و نقاط ضعف آنها است. روگان و جی به سوفی می‌رسند، اما همان لحظه می‌بینند که موجودی بالدار به نام Hangedman در حال دزدیدن و بردن اوست.

در ادامه، قبل از اینکه موجودی جهش‌یافته و زره‌پوش با نام Chariot به سوفی حمله کند، روگان و جی او را نجات می‌دهند. پس از کشتن این موجود جهش یافته، سوفی به روگان و جی می‌گوید که آن‌ها باید جلوی کورین را بگیرند، وگرنه اتفاقات وحشتناکی رخ خواهد داد. او پس از گفتن این جمله، هوشیاری خود را از دست می‌دهد. روگان که به شدت عصبانی شده، روی پشت بام به دنبال Hangedman می‌رود. پس از نبردی طولانی، روگان و جی او را شکست می‌دهند. این دو در نهایت با کورین روبرو می‌شوند که توسط موجودی زره پوش و عنکبوت مانند به نام The Hermit محافظت می‌شود. پس از کشتن Hermit، روگان و جی به مسیر خود ادامه می‌دهند.

با رسیدن به آزمایشگاه عمارت، کورین از شاهکار خود، جادوگر (The Magician) که موجودی انسان‌نما با توانایی‌های پیروکینتیک (کنترل ذهن) است، رونمایی می‌کند. از آنجایی که «جادوگر» علاقه‌مند به خدمت به هیچ رئیسی نیست، خالق خود، یعنی کورین را به شدت زخمی می‌کند. کورین که به دلیل جراحات وارد شده رو به مرگ است، از رفتار «جادوگر» و عدم وفاداری او متعجب و سردرگم می‌شود. روگان و جی با جادوگر جنگیده و او را شکست می‌دهند. سر آخر نیز عمارت را ترک می‌کنند.

سه پایان مختلف برای بازی The House of the Dead نسخه ریمیک

سه پایان مختلف در بازی وجود دارد که بر اساس امتیاز بازیکن، طبقه‌بندی می‌شوند.

نسخه بازسازی شده the house of the dead

در چیزی که توسعه دهندگان آن را «پایان عادی» نامیدند، سوفی دوباره زنده شده و تبدیل به یک زامبی می‌شود. پایانی که توسعه دهندگان از آن به عنوان «پایان واقعی» یاد می‌کنند، تنها در صورتی دیده می‌شود که بازیکنان بالاترین رتبه را کسب کنند. در این پایان، سوفی زنده است و از جراحاتش جان سالم به در برده. در پایان سوم، نمایی دور از عمارت نشان داده می‌شود و سوفی غایب است؛ بدین معنا که معلوم نیست زنده مانده یا نه.

تریلر بازی The House of the Dead

در این بخش می‌توانید تریلر نسخه جدید بازی The House of the Dead 2022 را با زیرنویس فارسی از تیم پلازا مشاهده کنید.

گیم پلی The House of the Dead 2022 برای سوییج نینتندو

The House of the Dead یک بازی تیراندازی ریلی و لایت گان است که قابلیت دو نفره شدن را نیز دارد. لایت گان (Light Gun) به عناوینی گفته می‌شود که طراحی کلی گیم پلی آن‌ها فقط بر اساس نشانه‌گیری و شلیک توسط بازیکن خواهد بود. در کامپیوتر، نشانه‌گیری با موس همراه است، اما کنسول‌های دیگر می‌توانند ابزار نشانه‌گیری و کنترلر مخصوص خود را داشته باشند.

شخصیت اصلی از تپانچه‌ای استفاده می‌کند که حاوی 6 گلوله است. با نشانه گرفتن جایی غیر از صفحه نمایش (حاشیه سیاه‌رنگ)، عملیات ری‌لود (بارگزاری خشاب) صورت می‌گیرد. وقتی بازیکنی آسیب می‌بیند یا به یک فرد بی‌گناه شلیک می‌کند، یک خط سلامتی کم می‌شود. وقتی تمام سلامتی خود را از دست می‌دهید، صفحه «ادامه» (The Continue) ظاهر می‌شود که آن هم دارای محدودیت است. اگر “The Continue”های شما تمام شود، در بازی Game Over خواهید شد.

بسته‌های کمک‌های اولیه در طول بازی موجود است که هر کدام یک خط از سلامتی را بازیابی می‌کند. برخی از جعبه‌های کمک اولیه را می‌توان از گروگان‌های نجات یافته به دست آورد، در حالی که برخی دیگر در داخل اشیاء شکستنی خاصی پنهان شده‌اند. در کل آیتم‌های ویژه‌ای را می‌توان در سایر اشیاء شکستنی پیدا کرد که حاوی جایزه هستند. بازیکن می‌تواند در پایان هر مرحله بر اساس تعداد گروگان‌هایی که نجات داده، قدرت‌های سلامتی بیشتری کسب کند.

ورژن ریمیک the house of the dead

در طول بازی، بازیکن با موقعیت‌هایی رو به رو می‌شود که واکنش نشان دادن یا ندادن او، باعث تغییر مسیر گیم پلی خواهد شد. این قضیه در مرحله ابتدایی بازی، زمانی که یک گروگان در آستانه پرتاب شدن از روی پل است، نشان داده می‌شود. اگر بازیکن گروگان را نجات دهد، مستقیماً از درب ورودی وارد خانه می‌شود. با این حال، اگر بازیکن نتواند گروگان را نجات دهد، شخصیت اصلی به یک مسیر زیرزمینی از طریق فاضلاب هدایت می‌شود. اگر بازیکن همه گروگان‌ها را نجات دهد، یک اتاق مخفی پر از جایزه در پایان بازی آشکار می‌شود. بازیکنان می‌توانند با شلیک به سر دشمنان و نجات گروگان‌ها امتیاز بیشتری کسب کنند.

سخن پایانی

بطور کلی در این مطلب سعی کردیم تا مروری بر نسخه ریمیک و ورژن بازسازی شده بازی The House of the Dead داشته باشیم. همانطور که در مقدمه نیز اشاره شد، این عنوان انحصاری نینتندو سوییچ محسوب می‌شود؛ بنابراین نسخه ریمیک The House of the Dead برای کامپیوتر درحال حاضر وجود ندارد. این عنوان در تاریخ 18 فروردین 1401 منتشر می‌شود و پس از آن قادر به دانلود بازی the House of the Dead برای نینتندو سوئیچ خواهید بود.

نظر شما درمورد ریمیک بازی خاطره‌انگیز The House of the Dead چیست؟ آیا با بازسازی عناوین محبوب قدیمی موافق هستید؟ می‌توانید نظرات خود را با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها