بهترین انیمه های ابرقهرمانی را بشناسید! | لیست 10 انیمه برتر ابرقهرمانی

بهترین انیمه های ابرقهرمانی
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

در حالیکه در آمریکا اکثر فیلم‌های ابرقهرمانی از روی کتاب‌های کمیک مارول (Marvel) و دی سی (DC) ساخته می‌شوند، در ژاپن داستان کمی متفاوت است. بهترین انیمه های ابرقهرمانی در ژاپن از روی مانگا (Manga) ساخته می‌شوند.

ژاپن محلی برای تولید برترین انیمه های ابر قهرمانی است. مانگا نام کتاب‌های مصور است که براساس یک سری داستان‌های خیالی نوشته می‌شوند. سپس بهترین مانگاها که کشش جذب مخاطب را نیز دارند، تبدیل به انیمه ابرقهرمانی می‌شوند. بهترین انیمه های قهرمانی، به حدی جذاب و مهیج هستند که حتی توجهات مخاطبان آمریکایی و اروپایی را نیز جلب کرده‌اند. اگرچه ژانر ابرقهرمانی به شدت تحت سلطه ژاپنی‌ها است، انیمه های کره ای ابرقهرمانی نیز سهم خاص خودشان را در جذب مخاطبان دارند. در این مطلب می‌توانید با بهترین انیمه های سریالی تاریخ آشنا شوید. در ادامه این مطلب، فهرست انیمه‌های ابرقهرمانی را به ترتیب محبوب‌ترین و پرمخاطب‌ترین‌ها تهیه‌کرده‌ایم. اگر دوست دارید با انیمه های برتر ابرقهرمانی آشنا شوید، تا انتهای این مطلب همراه پلازا باشید.

فهرست انیمه های ابر قهرمانی

آنچه در ادامه می‌خوانید

انیمه ابرقهرمانی چیست؟

داستان اصلی و شخصیت‌های برترین انیمه های ابر قهرمانی تحت تاثیر فاکتورها و عوامل خاصی مثل شخصیت‌های ابرقهرمانی آمریکایی یا داستان‌های خیالی و اتفاقات روزمره طراحی می‌شوند. چیزی که در بین تمام انیمه های برتر ابرقهرمانی یکسان است، جنگ چندین شخصیت شرور با چند ابرقهرمان بر سر نابودی یا نجات دنیا است. در بهترین انیمه های ابرقهرمانی همواره داستان قهرمانانی را می‌بینیم که قصدشان نجات دنیا و یا محافظت از مردم در برابر شیاطین است. محبوبیت این دست از محصولات آسیایی، در سال‌های اخیر چندین برابر شده است.

بهترین انیمه های ابرقهرمانی

در این قسمت بهترین انیمه ها در ژانر ابرقهرمانی را برای شما تهیه کرده‌ایم. این آثار به ترتیب پرمخاطب‌ترین و محبوب‌ترین آثار در ژانر قهرمانی هستند.

1- مرد تک مشتی (One-Punch Man) ؛ از بهترین انیمه های ابرقهرمانی

انیمه ابرقهرمانی

 • سال ساخت: 2015-2019
 • نمره IMDb: امتیاز 8.8
 • صداپیشگان: ماکوتا فوروکاوا، کایتو ایشیکاوا، مکس میتلمن

اگر دوست دارید یک انیمه ابرقهرمانی بی‌نظیر ببینید، مرد تک مشتی یک انتخاب ایده‌آل برای شماست. در دنیایی که تمام آدم‌ها تبدیل به ابر انسان شده‌اند، سایتاما یک ابرقهرمان بی‌نظیر و قوی‌ترین انسان است. موهای سایتاما بر اثر تمرین‌های شدید و فشرده ریخته است. او می‌تواند فقط با یک مشت حریفانش را از پای در بیاورد. چون هیچ شخصی توان مقابله با سایتاما را ندارد، دنیا برای او بسیار حوصله‌ سربر شده و هیچکسی به او احترام نمی‌گذارد. زندگی او بسیار یکنواخت و عادی پیش می‌رود تا اینکه روزی با ظهور اتفاقات عجیب و پیدا شدن سر و کله دشمنان قدرتمند، روند زندگی سایتاما تغییر می‌کند. مرد تک مشتی یکی از بهترین انیمه های ابرقهرمانی جهان است که از یک دید متفاوت و زاویه جدید به این مطلب نگاه کرده است.

2- سامورایی فلامنکو (Samurai Flamenco)

برترین انیمه های ابر قهرمانی

 • سال ساخت: 2013- اکنون
 • نمره IMDb: امتیاز 6.5
 • صداپیشگان: توموکازو سوگیتا، چی ناکامورا، پاتریک مولکن

سامورایی فلامنکو یکی از برترین انیمه های ابر قهرمانی است. تا امروز 22 قسمت از این انیمه جذاب منتشر شده است. سامورایی فلامنکو یکی از برترین انیمه های قهرمان محور است چرا که از یک زاویه دید نو به این ماجرا نگاه می‌کند. در ابتدای شروع این سریال، فرضیه وجود ابرقهرمان‌ها به طور کلی رد می‌شود. هیچ ابرقهرمانی در دنیا وجود ندارد و همه مردم انسان‌های ساده و عادی هستند. داستان از زمانی جذاب می‌شود که یک مدل خوشتیپ ناگهان تصمیم می‌گیرد تا به یک ابرقهرمان تبدیل شود. این در ابتدا فقط یک آرزوی فانتزی و ساده است تا اینکه این مدل مرد با پوشیدن یک لباس خاص، شروع به مبارزه با افراد فاسد و خلافکارها می‌کند.

این انیمه ابرقهرمانی داستان دو شخصیت را روایت می‌کند. از طرفی دیگر یک مامور پلیس به هویت واقعی خودش پی می‌برد و کشف می‌کند که توانایی‌های بسیار خاص و ویژه‌ای دارد. به این ترتیب این دو نفر یک ماجراجویی بسیار سخت و مهم را آغاز می‌کنند و باید با خطرناک‌ترین خلافکارها روبرو شوند. اگر دنبال تماشای یکی از بهترین انیمه های ابرقهرمانی هستید، همین الان سامورایی فلامنکو را به لیست انتظار خودتان اضافه کنید.

3- مرد قهرمان (Heroman) ؛ از برترین انیمه های ابر قهرمانی

برترین انیمه ژاپنی ابرقهرمانی

 • سال ساخت: 2010-اکنون
 • نمره IMDb: امتیاز 7.1
 • صداپیشگان: میکاکو کوماتسو، آکیو سویاما، چو

بدون شک مرد قهرمان یکی از رتبه‌های برتر در لیست انیمه های ابرقهرمانی را دارد. این انیمه نوشته نویسنده و فیلمنامه‌نویس معروف، استن لی است. داستان از جایی شروع می‌شود که یک پسربچه معمولی یک ربات اسباب بازی خراب را در خیابان پیدا می‌کند و با خودش به خانه می‌برد. یک شب بر اثر اصابت یک صاعقه، ربات جان می‌گیرد و زنده می‌شود. این ربات که زندگیش را مدیون پسربچه است می‌تواند تبدیل به یک غول بزرگ شود و قرار است همراه با پسربچه به مصاف موجودات فضایی بروند. این موجودات فضایی خبیث توسط یک معلم علوم به زمین فراخوانده شده‌اند. مرد قهرمان یک انیمه ابرقهرمانی متفاوت، جدید و جذاب است که می‌تواند در لیست برترین انیمه های ابر قهرمانی جای بگیرد.

4- انیمه ابرقهرمانی آکادمی قهرمان من (My Hero Academia)

بهترین انیمه های قهرمانی

 • سال ساخت: 2016-اکنون
 • نمره IMDb: امتیاز 8.5
 • صداپیشگان: دایکی یاماشیتا، نوبویکو اوکاموتو، آیانه ساکورا

انیمه آکادمی قهرمان من جای بسیار خاص و ویژه‌ای در میان انیمه های ابرقهرمانی ژاپن دارد و جزء بهترین انیمه های ابرقهرمانی محسوب می‌شود. نکته جالب و منحصربه‌فرد درباره این انیمه ابرقهرمانی، طرز دید نویسندگان و تیم سازنده به مانگای اصلی است. در مانگا یک سری اتفاقات خاص می‌افتد که با روند سریال تناقض دارد. به بیانی دیگر می‌توان گفت که تیم سازنده ترجیح داده به جای کپی کردن مانگا، یک سری ایده به آن اضافه کند. در دنیای آکادمی قهرمان من، هرکدام از ابرانسان‌ها یک قدرت خاص به نام کوئیرک دارند و قدرت هر ابرقهرمان با دیگری کاملا متفاوت است.

داستان این انیمه درباره نوجوانی به نام ایزوکو میدوریا است که در دنیای ابرقهرمان‌ها زندگی می‌کند ولی خودش هیچ قدرت و توانایی خاصی ندارد. او همواره رویای تبدیل شدن به یک ابرانسان را در ذهن خودش می‌پروراند. در ادامه او توسط گروهی از افراد استخدام شده و به یک آکادمی معروف و خاص فرستاده می‌شود تا آموزش‌های ابرقهرمانی ببیند. بدون هیچ شکی آکادمی قهرمان من جزء انیمه های برتر ابرقهرمانی است.

5- سایبورگ 009: ندای عدالت (Cyborg 009: Call of Justice)

انیمه های ابرقهرمانی ژاپن

 • سال ساخت: 2001-2002
 • نمره IMDb: امتیاز 7.4
 • صداپیشگان: تاکاهیرو ساکورای، موگیهیتو، ساتسوکی یوکینو

شاید سایبورگ 009، برترین انیمه ژاپنی ابرقهرمانی نباشد ولی بدون شک یکی از قدیمی‌ترین انیمه‌ها در این ژانر می‌باشد. قدمت این انیمه تقریبا 50 سال است. اولین بار مانگای این انیمه در سال 1964 نوشته شد. داستان اصلی به حدی جذاب بود که یک سریال از روی مانگای اصلی در سال 1981 ساخته شد. این سریال یکی از برترین انیمه های ابر قهرمانی بود. سال‌ها بعد در سال 2001 نسخه جدید یکی از انیمه های برتر ابرقهرمانی مجددا بازسازی شد.

داستان درباره 9 ابرقهرمان بسیار قدرتمند است که به سازمان سایبورگ ملحق شده‌اند. آن‌ها قبلا عضو گروه Black Ghost بوده‌اند ولی به دلیل سیاست‌های اشتباه سازمان از آن جدا شده‌اند. تمام 9 ابرقهرمان اکنون قصد دارند در راه نابودی این سازمان تروریستی به سایبورگ کمک کنند. این انیمه ابرقهرمانی علاوه‌بر قدمت زیاد، طرفداران پرشماری نیز دارد و جزء بهترین انیمه های ابرقهرمانی محسوب می‌شود.

6- گایور (Guyver:The Bioboosted Armor)

بهترین انیمه های ابرقهرمانی جهان

 • سال ساخت: 2005-2006
 • نمره IMDb: امتیاز 7.8
 • صداپیشگان: لوچی کریستین، کریس پتون، لوئل بارتولومی

گایور یکی از بهترین انیمه های ژاپنی ابرقهرمانی است. این انیمه داستان یک پسر نوجوان به نام شو فوکاماچی را روایت می‌کند. اگر به انیمه‌ها یا آثاری درباره ربات‌های غول‌پیکر علاقمند هستید، گایور یک انتخاب ایده‌آل برای شماست. این انیمه ابرقهرمانی حجم بسیار کمتری از مانگای اصلی دارد. در حالیکه مانگا 60 فصل مختلف دارد، انیمه فقط 10 فصل از مانگا را روایت می‌کند. یک شرکت که در حال تولید ربات‌های خاصی است تعدادی از قطعات اصلی خودش را از دست می‌دهد. شو فوکوماچی این قطعات را پیدا می‌کند و آن‌ها را به یکدیگر متصل می‌کند.

این ربات‌ها سربازان بیولوژیکی هستند و توانایی تبدیل شدن به غول‌های بزرگ را نیز دارند. پیدا کردن این ربات تا ابد زندگی شو را تغییر می‌دهد. اسم این ربات عظیم‌الجثه، گایور، است. حالا شو باید به کمک گایور افراد خبیث و شرور را شکست دهد و زندگی دختری که دوستش دارد را نجات دهد. طرز دید سازندگان و برداشت خاص از روی مانگا، گایور را به یکی از انیمه های برتر ابرقهرمانی تبدیل کرده است.

7- زتمن (Zetman) ؛ از انیمه های برتر ابرقهرمانی

لیست انیمه های ابرقهرمانی

 • سال ساخت: 2012- اکنون
 • نمره IMDb: امتیاز 6.4
 • صداپیشگان: میشل راف، جیسون گریفث، گرنت جورج

مانگای اصلی به دلیل طرز روایت و نگاه بدبینانه به دنیا، شهرت زیادی دارد. سازندگان انیمه نیز این طرز دید را در ساخت یکی از بهترین انیمه های ابرقهرمانی ادامه داده‌اند. داستان اصلی حول محور دو ابرقهرمان به نام زت و آلفا شکل می‌گیرد. در حالیکه هر دو ابرقهرمان هدفشان مبارزه با نیروهای شروری به‌نام بازیکنان (Players) و حفاظت از انسان‌ها است، به دلایل مختلفی که ریشه در گذشته‌ آن‌ها دارد، با یکدیگر مبارزه می‌کنند و یک خصومت شخصی دارند.

در انیمه ابتدا سری به گذشته این دو ابرقهرمان و روابط شخصیشان می‌زنیم. سپس متوجه می‌شویم که بازیکنان، نتیجه تحقیقات کارخانه میتسوگی آماجی، پدربزرگ آلفا، است. حالا آلفا باید با نیروهای شرور و بدجنسی که توسط پدربزرگ خودش وارد این دنیا شده‌اند، مبارزه کند. به جرات می‌توان گفت که زتمن یکی از انیمه های برتر ابرقهرمانی است. اگر دلتان نمی‌خواهد که یکی از جدی‌ترین و بهترین انیمه های ابرقهرمانی را از دست بدهید، همین حالا زتمن را تماشا کنید.

8- تایگر و بانی (Tiger and Bunny)

انیمه های قهرمان محور

 • سال ساخت: 2011- اکنون
 • نمره IMDb: امتیاز 7.3
 • صداپیشگان: هیروآکی هیراتا، ماساکوزو موریتا، یوری لوئنتال

تایگر و بانی یکی از برترین انیمه های ابر قهرمانی است. داستان اصلی این سریال حول محور دو ابرقهرمان به‌نام‌های تایگر و بانی است. در یک شهر خیالی در آینده دور، گروهی از ابرقهرمانان تحت حمایت مالی شبکه‌های تلویزیونی و شرکت‌ها، کارهای فرا انسانی انجام می‌دهند و از طریق نجات جان انسان‌ها، برند خودشان را تبلیغ می‌کنند. تایگر یک ابرقهرمان کهنه‌کار و قدیمی است ولی بانی یک جوان تازه‌کار و بی‌تجربه است.

این دو نفر اختلافات شخصی بسیار زیادی با هم دارند ولی به دلیل داشتن توانمندی‌های یکسان، باید با یکدیگر همکاری کنند. هدف بانی از عضویت در گروه ابرقهرمانان، حل معمای قتل والدینش و پیدا کردن قاتلین است. در یکی از انیمه های برتر ابرقهرمانی، شخصیت‌های اصلی باید اختلافات خودشان را حل کنند و سپس سراغ موضوعات جدی‌تری مثل نجات جان انسان‌ها بروند.

9- رد مشت (Punch Line) ؛ از بهترین انیمه های ابرقهرمانی

بهترین انیمه های ابرقهرمانی جهان

 • سال ساخت: 2015-اکنون
 • نمره IMDb: امتیاز 6.1
 • صداپیشگان: مارینا اینوئی، سورا آمامیا، ری کوگیمیا

رد مشت یک انیمه ابرقهرمانی است. داستان درباره مردی است که در پی یک سری اتفاقات عجیب و غریب می‌میرد و روحش از بدنش جدا می‌شود. او تبدیل به یک روح سرگردان می‌شود و هیچکسی نمی‌تواند او را ببیند. تنها کسی که می‌تواند به این روح سرگردان کمک کند، یک گربه دائم‌الخمر و منحرف است. این مرد به لطف کمک‌های گربه تبدیل به یک ابرقهرمان می‌شود و شروع به نجات دادن جان انسان‌ها می‌کند. از لحاظ طرز دید و نحوه بیان داستان، رد مشت یکی از انیمه های برتر ابرقهرمانی است. اگرچه خلاصه داستان انیمه ممکن است کمی عجیب به نظر برسد ولی از تماشای یکی از برترین انیمه های ابر قهرمانی به هیچ وجه پشیمان نخواهید شد.

10- انیمه ابرقهرمانی پاک شده (Erased)

بهترین انیمه های قهرمانی

 • سال ساخت: 2016-اکنون
 • نمره IMDb: امتیاز 8.5
 • صداپیشگان: بن دیسکین، تائو سوچیا، میشل راف

یک مرد 29 ساله به‌نام ساتورو فوجینوما قدرت خاصی به‌دست می‌آورد که می‌تواند به واسطه این نیروی خاص، در زمان سفر کند. او 18 سال در زمان سفر می‌کند و به عقب برمی‌گردد تا جلوی قاتلی که مادر و بهترین دوستش را کشته است، بگیرد. در همین زمان تعدادی آدمربایی شروع می‌شود. این انیمه ابرقهرمانی شاید داستانی به جذابیت انیمه های برتر ابرقهرمانی نداشته باشد و شخصیت اصلی از نیروهای خیلی خاص و ویژه‌ای برخوردار نباشد ولی این پسر با توانایی سفر در زمان، معماهای بسیار زیاد و جذابی را در ذهن مخاطبان ایجاد می‌کند. بدون شک پاک‌شده، یکی از برترین انیمه های ابر قهرمانی است. دیدن این انیمه جذاب، مهیج و رازآلود را به هیچ وجه از دست ندهید.

کلام پایانی

ژانر ابرقهرمانی بیشتر به خاطر کتاب‌های کمیک مارول شهرت یافته است. در ژاپن ژانر ابرقهرمانی با مانگا و انیمه شناخته می‌شود. معمولا انیمه‌های ابرقهرمانی با اقتباس از روی مانگاها ساخته می‌شوند و بهترین انیمه های ابرقهرمانی به‌حدی جذاب هستند که توانستند توجه مخاطبان اروپایی و آمریکایی را نیز به خودشان جلب کنند. در این مطلب فهرست انیمه های ابر قهرمانی را برای شما تهیه کردیم و به ترتیب با اولویت بیشترین مخاطب و بالاترین نمره، به شما ارائه کردیم. از اینکه تا انتهای این مطلب همراه ما بودید، سپاسگزاریم.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022