اسنپدراگون X70 معرفی شد | بررسی مشخصات و ویژگی های تراشه جدید Snapdragon

اسنپدراگون X70 / مودم 5G اسنپدراگون X70
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

کوالکام در نمایشگاه MWC سال 2022 از مودم اسنپدراگون X70 رونمایی کرد. مودم جدید 5G کوالکام نسبت به نسل قبلی خود از ویژگی های جدیدی بهره می‌برد. به گفته شرکت سازنده، مودم 5G اسنپدراگون X70 می‌تواند به حداکثر سرعت دانلود 10 گیگابیت در ثانیه دست یابد. البته باید دید این سرعت در عملکرد مودم هم دیده می‌شود یا خیر.

مودم جدید کوالکام قرار است جایگزین Snapdragon X65 شود. شرکت سازنده خیلی روی سرعت دانلود و آپلود و قابلیت های اسنپدراگون X70 مانور داده است. تا وقتی این مودم جدید بر روی تلفن‌های همراه قرار نگیرد، نمی‌توان به درستی درباره عملکرد آن قضاوت کرد. با این حال پس از معرفی باشکوه این مودم، بد نیست ویژگی ها مودم جدید اسنپ دراگون ایکس 70 را مورد بررسی قرار دهیم. در این مقاله از پلازا، نگاهی موشکافانه به مودم جدید اسنپ دراگون ایکس 70 خواهیم داشت.

در ادامه می‌خوانید:

معرفی مودم اسنپدراگون X70

از مودم‌های به‌کار رفته در تلفن‌های همراه چه می‌دانید؟ در برخی کشورها موقع خرید گوشی هوشمند باید باندهای رادیویی قابل پشتیبانی را هم چک کنید. مسلماً دلتان نمی‌خواهد تلفن همراهی بخرید که از باندهای رایج منطقه شما پشتیبانی نکند. در صورت عدم توجه به این مسئله ممکن است دچار ضرر مالی شوید. چرا که شاید گوشی هوشمند نتواند با نهایت سرعت ممکن کار کند یا اینکه در اتصال به مشکل بخورد.

اما به لطف مودم جدید اسنپدراگون X70 باید با چنین دردسرهایی خداحافظی کنیم. این اولین تراشه رادیویی با قابلیت 5G است که می‌تواند به هر باند تجاری از 600 مگاهرتز تا 41 گیگاهرتز متصل شود. به زبان ساده‌تر گوشی‌های هوشمند مجهز به این مودم نباید برای اتصال به شبکه‌های مختلف در جهان مشکلی داشته باشند. در چنین شرایطی و استفاده از سخت افزار مناسب توسط سازندگان تلفن همراه، دیگر نیازی به بررسی پشتیبانی باند رادیویی در هنگام خرید گوشی نیست.

مودم 5G اسنپدراگون X70 ؛ سرعت‌های بالا با هوش مصنوعی

اسنپدراگون X70

مثل همیشه، کوالکام تمرکز خود را روی سرعت و پایداری این مودم جدید نسل پنجم گذاشته است. مودم جدید اسنپ دراگون ایکس 70 دارای حداکثر سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه خواهد بود. اما سرعت آپلینک این مودم به 3.5 گیگابیت بر ثانیه می‌رسد. همین مسئله می‌تواند منجر به اتصالات پایدارتر برای کاربران تلفن همراه شود.

تراشه Snapdragon X70 اولین تراشه‌ای است که از هوش مصنوعی برای افزایش توان عملیاتی و بهره‌وری انرژی استفاده می‌کند. در واقع هوش مصنوعی داخلی Snapdragon X70 می‌تواند عملکرد این مودم را در لحظه مدیریت کند. یعنی اینکه مودم در شرایط مختلف بهترین عملکرد را با کمترین مصرف انرژی ارائه دهد. به گفته کوالکام این رویه می‌تواند تا 60 درصد بازدهی بهتر انرژی را به همراه داشته باشد. البته احتمالاً این عدد فقط در ایده آل‌ترین شرایط به وقوع می‌پیوندد.

ویژگی ها مودم 5 جی اسنپدراگون X70

مودم 5G اسنپدراگون X70

اسنپدراگون X70 با قابلیت ها و امکانات پیشرفته خود تحول بزرگی را در اتصالات رادیویی رقم خواهد زد. محصول جدید کوالکام سرعت دانلود و آپلود بی‌نظیر، اتصال پایدار و کمترین تأخیر زمانی را به ارمغان می‌آورد. استفاده از هوش مصنوعی در مودم 5G اسنپدراگون X70 نقطه عطفی در بکارگیری فناوری‌های نوین خواهد بود. در اینجا به برخی از مهم‌ترین ویژگی های مودم 5G کوالکام اشاره می‌کنیم:

 • تنها مودم RF 5G در جهان که قادر به پشتیبانی از تمام باندهای تجاری 5G از 600 مگاهرتز تا 41 گیگاهرتز است. همین ویژگی به تولیدکنندگان اجازه می‌دهد دستگاه‌هایی منعطف و قابل پشتیبانی از اپراتورهای جهانی بسازند.
 • پوشش و پویایی بهتر با مدیریت پرتو mmWave مبتنی بر هوش مصنوعی
 • پشتیبانی مستقل از mmWave که به اپراتورهای شبکه تلفن همراه اجازه ارائه خدماتی مانند ارتباط بی‌سیم پایدار و 5G سازمانی را می‌دهد.
 • انتخاب شبکه مبتنی بر هوش مصنوعی
 • پشتیبانی از چند سیمکارت 5G جهانی و mmWave
 • دارای فناوری پیشرفته برای مصرف بهینه انرژی

تفاوت مودم Snapdragon X70 با Snapdragon X65

مودم جدید اسنپ دراگون ایکس 70

مودم جدید اسنپ دراگون ایکس 70 از نسخه قبلی خود سرعت دانلود بی نظیر 10 گیگابیتی 5G را به ارث می‌برد. همچنین این مودم قابلیت های جدید و پیشرفته‌ای نظیر Qualcomm 5G AI Suite، Qualcomm 5G Ultra-Low Latency Suite و 4X carrier aggregation را برای دستیابی به سرعت، کیفیت و پوشش ایده آل به کار می‌گیرد.

در مقایسه با دو نسل گذشته تراشه‌های اسنپدراگون 5G، کوالکام تأکید بیشتری بر دریافت سیگنال داشته است. اسنپدراگون X65 الگوریتم جدیدی برای تنظیم پویای قدرت رادیویی برای افزایش قدرت سیگنال ارائه داد. اما اکنون اسنپدراگون X70 با مجموعه‌ای از ویژگی های مبتنی بر هوش مصنوعی از راه رسیده است. این ویژگی ها از تنظیم آنتن گرفته تا انتخاب شبکه و مصرف انرژی را پوشش می‌دهد.

تنها تفاوت سری جدید مودم اسنپدراگون با نسل‌های قبلی در افزایش سرعت نیست. به گفته کوالکام مودم 5G اسنپدراگون X70 از هر باند تجاری 5G پایه 600 مگاهرتز تا 41 گیگاهرتز پشتیبانی می‌کند. یعنی اینکه به سازندگان گوشی‌های هوشمند در ساخت بهترین دستگاه‌های ممکن برای بازارهای جهانی مختلف کمک می‌کند.

اگرچه از نظر سرعت دانلود 10 گیگابیتی 5G، بین مودم‌های X70 و X65 تشابه وجود دارد ولی روند کار متفاوت خواهد بود. مودم جدید اسنپ دراگون ایکس 70 با بهره‌مندی از قابلیت های هوش مصنوعی، زودتر به این سرعت می‌رسد. مودم Snapdragon X70 به لطف فناوری نسل سوم PowerSave و طراحی تراشه 4 نانومتری کوالکام، توان کمتری را برای این کار صرف خواهد کرد. این یعنی مصرف کمتر انرژی و عمر بیشتر باتری.

قیمت مودم جدید اسنپ دراگون ایکس 70

اسنپدراگون X70

اسنپدراگون X70، مودم جدید کوالکام با مجموعه‌ای از فناوری‌های به‌روز و پیشرفته است. حتماً می‌دانید که محصول جدید کوالکام یک مودم داخلی محسوب می‌شود که توسط شرکت‌های سازنده گوشی‌های هوشمند مورد استفاده قرار می‌گیرد. بنابراین کاربران عادی نیازی به آگاهی از قیمت این مودم نخواهند داشت. ولی مسلماً وجود مودم 5G اسنپدراگون X70 بر روی گوشی‌های هوشمند، در افزایش قیمت آن‌ها تأثیرگذار است.

تاریخ عرضه مودم 5G اسنپدراگون X70

مودم 5G اسنپدراگون X70

شرکت کوالکام به تازگی نوید عرضه مودم جدید اسنپ دراگون ایکس 70 را داده است. انتظار داریم از نیمه دوم سال 2022 این مودم در اختیار سازندگان گوشی‌های هوشمند قرار گیرد. اما به نظرتان کاربران تلفن همراه چه زمانی می‌توانند کارایی فوق العاده این مودم را تجربه کنند؟ گمانه‌زنی‌ها در این باره زیاد است. به نظر می‌رسد در گوشی‌های هوشمند جدید تا اواخر سال 2022 شاهد استفاده از این مودم باشیم.

طرفداران گوشی‌های سامسونگ احتمالاً انتظارشان برای بهره‌مندی از قابلیت های مودم جدید کوالکام تا سال آینده به پایان می‌رسد. زیرا ظاهراً اولین استفاده از Snapdragon X70 در سری S23 سامسونگ خواهد بود. وضعیت کاربران آیفون بدتر است چراکه اپل هنوز Snapdragon X65 را در محصولات خود قرار نداده است. آنطور که گفته می‌شود در آیفون 14 از اسنپدراگون X65 استفاده کرده‌اند. بنابراین با توجه به عرضه آیفون 14 در پاییز امسال، کاربران اپل برای دیدن نسل بعدی فناوری 5G باید تا اواخر سال 2023 انتظار بکشند.

احتمالا این مطالب رو هم دوست داشته باشید
thumbnail
اینترنت ماهواره ای استارلینک؛ آیا اینترنت SpaceX برای ...
محمد علی محمدی26 اردیبهشت 1401 11:30
thumbnail
هوش مصنوعی (هوش ماشینی) چیست؟ | تاریخچه، ویژگی ها و ...
مریم‌‌ حسن‌پور19 دی 1400 14:00
thumbnail
اینترنت ماهواره ای چیست؟ روش نصب و راه اندازی و استفاده
سارا زارع11 مرداد 1400 07:55
thumbnail
تفاوت فرکانس وای فای 5g با 2.4g چیست؟ کدام بهتر است؟
تیم پلازا مگ06 بهمن 1399 08:00

جمع بندی

دنیای تکنولوژی با سرعت خیره کننده‌ای در حال پیشرفت است و هر روز فناوری‌های جدیدی را در بازار می‌بینیم. در این مقاله به معرفی جدیدترین مودم کوالکام یعنی اسنپدراگون X70 پرداختیم. همانطور که در مشخصات مودم اسنپدراگون X70 دیدیم، کوالکام با بکارگیری هوش مصنوعی، محصولی پیشرفته و با قابلیت های منحصر به فرد را به جهانیان معرفی کرده است. با وجود مودم 5G اسنپدراگون X70، در آینده‌ای نزدیک کاربران تلفن همراه برای اتصال به شبکه، مجبور به روشن/خاموش کردن حالت هواپیما نخواهند بود.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022