چگونه صدای اعلانات مختلف در اینستاگرام را فعال و یا غیرفعال کرده و یا تغییر دهیم؟

فعال کردن صدای زنگ اینستاگرام / تنظیمات صدای پیام اینستاگرام
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

یکی از جدیدترین ابزارهای موجود برای ارائه فالوورهای بیشتر برای اینستاگرام، اعلان‌های اینستاگرام است. در این مقاله قصد داریم به تنظیمات صدای پیام اینستاگرام بپردازیم و خاموش کردن، تغییر و یا قطع کردن صدای اعلان پیام ها و دایرکت های اینستاگرام را توضیح دهیم. در ادامه به نحوه‌ی فعال کردن صدای زنگ اینستاگرام و تغییر صدای نوتیفیکیشن و موارد مشابه می‌‌پردازیم. با پلازا همراه باشید.

کسب بهترین نتایج از اینستاگرام خود به این معنی است که بدانید چگونه از هر ویژگی و عملکرد به درستی استفاده کنید. ما همه چیز را پوشش خواهیم داد، از چگونگی اعلان‌های اینستاگرام، نحوه روشن و خاموش کردن آنها، تنظیمات صدای پیام اینستاگرام و تکنیک‌های عیب‌یابی که می‌توانید برای رفع هر گونه مشکلی که با اعلان‌های اینستاگرام خود دارید استفاده کنید.

اگر این روزها در شبکه های اجتماعی حضور دارید، احتمال زیادی وجود دارد که از اینستاگرام استفاده کنید. چند برنامه دیگر را اضافه می‌کنید که مرتباً به شما اطلاع می‌دهند و قطعاً می‌تواند کمی خسته کننده باشد. اما اگر آن را مخلوط کنید و مثلاً صدای اعلان متفاوتی را برای هر برنامه تنظیم کنید، چه می شود؟ به این ترتیب، می‌توانید صداهای اعلان را متنوع کنید. اگر می‌خواهید به چگونگی تغییر صدای نوتیفیکیشن اینستاگرام در اندروید پی‌ببرید، به خواندن ادامه دهید.

علاوه بر اینکه به دلیل تشابه صدا با سایر برنامه‌ها می‌توانید صدای اعلان را تغییر دهید ممکن است بخواهید بنابر دلایلی صدای دریافت پیام‌ها را نشنوید و یا در یک زمان خاصی پاسخگو نباشید که برای این کار هم چاره وجود دارد و میتوانید به طور کلی صدای اعلان‌ها را خاموش نمایید. علاوه بر این می‌توانید صدای اعلان خود را تنظیم نمایید.

آنچه در ادامه خواهید خواند:

فعال کردن صدای زنگ اینستاگرام

بخش اعلان‌ها برای اینستاگرام به شما امکان می‌دهد هشدارها را برای طیف وسیعی از موارد مختلف، از جمله زمانی که روی پست‌های خود نظر می‌گیرید یا پیامی از اینستاگرام دریافت می‌کنید، روشن و خاموش کنید. سوالی که خیلی از کاربران دارند این است که چگونه صدای پیام اینستاگرام را فعال کنیم؟ و یا چگونه صدای پیام اینستاگرام را قطع کنیم؟ که در ادامه به بررسی این موارد و تغییر صدای دایرکت اینستاگرام هم در ای او اس و هم در اندروید می‌پردازیم.

صدادار کردن پیام اینستا در آیفون

۱- برنامه اینستاگرام را در دستگاه خود باز کنید

۲- روی چرخ دنده تنظیمات ضربه بزنید.

فعال کردن صدای زنگ اینستاگرام / تنظیمات صدای پیام اینستاگرام

۳-·روی Notifications ضربه بزنید.

خاموش کردن صدای اعلان اینستاگرام / تغییر صدای نوتیفیکیشن اینستاگرام

۴- تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید اعلان‌های فشاری خود را با کلید جابه‌جایی مجاز یا متوقف کنید.

همچنین می‌توانید اعلان‌های اینستاگرام را در بخش تنظیمات آیفون خود روشن یا خاموش کنید. روی «تنظیمات» ضربه بزنید، سپس به «اعلان‌ها» بروید. روی Instagram ضربه بزنید و در کنار Allow Notifications، یک نوار لغزنده را مشاهده خواهید کرد. همچنین جهت خاموش کردن صدای اعلان اینستاگرام یا قطع صدای دایرکت اینستاگرام در آیفون مشابه بالا عمل می‌شود. هنگامی که این کار را انجام دادید، به برنامه و تنظیمات اینستاگرام خود بروید تا بررسی کنید که اعلان های مناسب فعال هستند.

تنظیمات صدای پیام اینستاگرام در اندروید

برای دستگاه های اندرویدی، روند کمی متفاوت است.

۱- با باز کردن تنظیمات Android خود و انتخاب Apps شروع کنید.

قطع صدای دایرکت اینستاگرام / تنظیم صدای زنگ دلخواه برای اینستاگرام

۲- در برنامه های خود حرکت کنید تا اینستاگرام را پیدا کنید، سپس روی آن ضربه بزنید.

فعال کردن صدای زنگ اینستاگرام / تنظیمات صدای پیام اینستاگرام

در اینجا، می‌توانید بررسی کنید که آیا اعلان‌ها را روشن یا خاموش کرده‌اید. همچنین می‌توانید اعلان‌هایی را که می‌خواهید مستقیماً از تنظیمات Android خود دریافت کنید، سفارشی کنید. هنگامی که متوجه شدید اعلان‌های شما فعال هستند، به برنامه اینستاگرام بروید تا مطمئن شوید همه چیز به درستی در آنجا تنظیم شده است. درست مانند آیفون، باید به تنظیمات خود در اینستاگرام بروید. روی صفحه نمایه خود ضربه بزنید، سپس سه خط افقی را در سمت راست بالای صفحه خود انتخاب کنید.

نحوه تنظیم صداهای اعلان

در این قسمت به نحوه تنظیمات صدای پیام اینستاگرام و یا قطع صدای دایرکت و نیز آموزش فعال سازی صدای دایرکت میپردازیم.

با اطمینان از اینکه با نام کاربری و رمز عبور خود وارد حساب کاربری خود شده‌اید شروع کنید. از صفحه نمایه شخصی خود، با ضربه زدن روی سه نوار در سمت چپ بالای صفحه به منو بروید. صفحه کنترل را از طریق نماد چرخ دنده در پایین صفحه باز کنید و شناسه مورد نیاز را انتخاب کنید.برای انجام اینکار در ای او اس به روش‌های زیر عمل می‌کنیم:

خاموش کردن صدای اعلان اینستاگرام /تنظیم صدای زنگ دلخواه برای اینستاگرام

به بخش تنظیمات آیفون خود بروید و در منو به پایین بروید تا اعلان‌ها را پیدا کنید. در زیر منوی سبک اعلان، می‌توانید برنامه‌های شخص ثالثی را که می‌خواهید اعلان را تغییر دهید، انتخاب کنید. روی اینستاگرام ضربه بزنید و مطمئن شوید که Allow Notifications روشن است. فهرستی از گزینه‌های اعلان ظاهر می‌شود، بنابراین می‌توانید انتخاب کنید کدام اعلان‌ها باید صدا داشته باشند. مطمئن شوید که صدای آیفون شما بالا است.

برای انجام اینکار در اندروید به صفحه تنظیمات دستگاه خود بروید و روی دسترس‌پذیری ضربه بزنید. Sound Notifications را انتخاب کنید و این برگه را باز کنید. در اینجا، می‌توانید مجوزها را تغییر دهید و تصمیم بگیرید که آیا صداها باید برای برنامه‌های مختلف روشن شوند یا خیر.

تغییر صدای نوتیفیکیشن اینستاگرام در اندروید و ای او اس

صدای نوتیفیکیشن‌ها نیز قابل تغییر است. برای انجام اینکار در هردو سیستم‌عامل باید به‌صورت زیر عمل کنید:

تغییر صدای نوتیفیکیشن اینستاگرام در ای او اس

در آیفون، به نظر نمی‌رسد راهی برای تغییر صداهای اعلان ها به طور خاص برای اینستاگرام وجود داشته باشد. با این حال، می‌توانید صدای اعلان‌ها را برای سایر هشدارها، مانند ایمیل‌ها و پیام‌های متنی، تغییر دهید.

تغییر صدای نوتیفیکیشن اینستاگرام در اندروید

با یک گوشی اندرویدی کمی آزادی بیشتری دارید تا به تغییر صدای نوتیفیکیشن اینستاگرام بپردازید. به تنظیمات گوشی هوشمند خود بروید و اسکرول کنید تا بخش برنامه‌ها و اعلان‌ها را ببینید. هنگامی که روی آن ضربه زدید، به منوی فرعی به نام اعلان‌ها بروید و تا زمانی که برگه پیشرفته را پیدا کنید، بروید. صداهای اعلان پیش فرض را در پایین انتخاب کنید. اگر می‌خواهید صدا را به طور خاص برای اینستاگرام تغییر دهید و هیچ چیز دیگری، می‌توانید از گزینه برنامه‌ها و اعلان‌ها در تنظیمات ضربه بزنید و به اپلیکیشن‌های اخیراً باز شده بروید.

فعال کردن صدای زنگ اینستاگرام / تنظیمات صدای پیام اینستاگرام

اینستاگرام را انتخاب کنید، سپس دوباره به تب Advanced بروید. از کتابخانه صدای پیش فرض خود دیدن کنید و صدای نوتیفیکیشنی که می‌خواهید به اینستاگرام اختصاص دهید را انتخاب کنید. حتی می‌توانید اعلان‌های مختلفی را برای اعلان‌های اینستاگرام خود تنظیم کنید، مانند دریافت صدای زنگ هنگام منشن شدن، یا صدای پرنده هنگام دریافت پیام مستقیم.

اگرچه گزینه‌های زیادی در آیفون برای تغییر صدای نوتیفیکیشن اینستاگرام ندارید، اندروید به شما این امکان را می‌دهد که صداهای خود را تا جایی که دوست دارید تغییر دهید. حتی می‌توانید برنامه‌های شخص ثالث را دانلود کنید که انتخاب گسترده‌تری از صداها را در اختیار شما قرار می‌دهند.

قطع صدای دایرکت اینستاگرام

جهت قطع صدای دایرکت اینستاگرام برای برخی از کاربران، وارد دایرکت کاربر مورد نظر شده و با زدن روی آیکون علامت تعجب نسبت به قطع صدای دایرکت اینستاگرام اقدام کنید. به طور کلی‌تر می‌توان اقدام به خاموش کردن صدای اعلان اینستاگرام نیز کرد.

نحوه‌ی تغییر صدای نوتیفیکیشن اینستاگرام؛ تنظیم صدای زنگ دلخواه برای اینستاگرام

دانستن نحوه تغییر صدای نوتیفیکیشن اینستاگرام به ویژه برای کسانی که سعی می‌کنند مراقب خود باشند و در مورد هر نوع اعلان هایی که دریافت می کنند آگاه شوند، می تواند مفید باشد. برای بسیاری از افراد، اعلان‌ها یکی از ضروری‌ترین عملکردهای هر برنامه پیام‌رسان یا شبکه اجتماعی است، زیرا این هشدار است که به آنها می‌گوید که پیامی از طرف شخصی یا از خود برنامه، در صورت وجود، دریافت شده است.

به همین دلیل همان کاربرانی که صاحب یک دستگاه هوشمند هستند به دنبال راهی برای تنظیم صدای اعلان دلخواه زنگ اینستاگرام هستند، به طوری که وقتی اعلان می‌رسد بدانند چه برنامه‌ای است. اگرچه اکثر افرادی که معمولاً از برنامه های شبکه‌های اجتماعی استفاده می‌کنند به دنبال نحوه تغییر اعلان های اینستاگرام هستند تا بتوانند آن را از سایرین متمایز کنند. آموزش فعال سازی صدای دایرکت اینستاگرام به شرح زیر است:

۱- تنظیمات را باز کنید.

۲- روی Apps ضربه بزنید و بزرگ کنید تا همه برنامه ها را ببینید.

۳- حالا اینستاگرام را باز کنید و سپس Notifications را باز کنید.

۴- در آنجا، هر بخشی را که می خواهید صدای اعلان را تغییر دهید، انتخاب کنید. مثلا دایرکت اینستاگرام.

خاموش کردن صدای اعلان اینستاگرام / صدادار کردن پیام اینستا در آیفون

۵- ضربه بزنید و یکی از صداهای سیستم یا محلی را انتخاب کنید.

۶- این عمل را برای هر بخش دیگری تکرار کنید.

به خاطر داشته باشید که رویه ممکن است در برخی دیگر از پوسته های اندروید کمی متفاوت باشد. هرچند نه به شدت. و باید این کار را انجام دهد. می‌توانید صداهای سیستمی زیادی را انتخاب کنید یا حتی قطعه‌های صدا را دانلود کرده و به اعلان‌های اینستاگرام اختصاص دهید. تا زمانی که شما علاقه مند به تغییر دادن هستید، سفارشی سازی زیادی در دسترس است.

سوالات متداول

1. چگونه صدای پیام اینستاگرام را فعال کنیم؟

در اندروید به Settings و سپس Apps & notifications بروید. اینستاگرام را از فهرست برنامه‌ها پیدا کنید. به بخش Notifications بروید و All Instagram Notifications را فعال کنید. در آیفون به Settings بروید، Notifications را انتخاب کنید، Instagram را از برنامه‌ها پیدا و گزینه Allow Notifications را فعال کنید.

2. چگونه صدای پیام اینستاگرام را قطع کنیم؟

در برنامه به Settings > Notifications بروید. نوتیفیکیشن‌های مربوط به بخش پست‌ها، استوری‌ها و و کامنت‌ها را انتخاب و هرکدام را که می‌خواهید قطع کنید، روی Off قرار دهید.

نتیجه‌گیری

مطالبی که در این مقاله بررسی کردیم به طورکلی عبارت‌اند از: نحوه فعال کردن صدای زنگ اینستاگرام، تنظیمات صدای پیام اینستاگرام، خاموش کردن صدای اعلان اینستاگرام، تغییر صدای نوتیفیکیشن اینستاگرام، قطع صدای دایرکت اینستاگرام و وارد دیگر که به طور مفصل همه این موارد در مقاله توضیح داده شده‌اند.

از اینکه تا انتهای مطلب فعال کردن صدای زنگ اینستاگرام، همراه ما بودید سپاسگذاریم و امیدواریم که با ثبت نظرات خود در قسمت کامنت‌ها ما را از نظرات مفید خود بهره‌مند کنید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران7 دیدگاه
avatar
سارا
.
03 شهریور 1401، 21:48
پاسخ
0
0
اینستاگرام یک شبکه مجازی متفاوته و با اپلیکیشن‌های دیگه فرق داره. تا حدی شبیه فیسبوک هست اما استقبال از اینستاگرام بی سابقه بوده. بیشتر اینستاگرام برمبنای تاسیس بیزینس و ارتباط با افراد از طریق معرفی محصول هست. اینستاگرام صداهای متفاوتی داره خیلی خوبه که میشه این صداها رو قطع و وصل کرد. کاش میشد هر کدوم از پیام‌ها رو توی دایرکت به تنهایی مثل تلگرام میوت کرد اما متاسفانه این قابلیت رو نداره.
avatar
.
02 شهریور 1401، 21:35
پاسخ
0
0
من قبلا کمتر از اینستاگرام استفاده میکردم واسه همین کمتر نوتیف داشتم و انقدر اذیتم نمی کرد اما الان با استفاده بیشتر از اینستاگرام مدام نوتیف دارم ازش و خیلی رو اعصابمه میوت کردنش هم یه بدبختیه میبینی دایرکت واجب داری ولی خیلی وقته جواب ندادی حالا که فهمیدم میشه صدای نوتیف هارو تغییر داد این کارو میکنم و فقط دایرکتامو جواب میدم وقتایی هم که حتی وقت جواب دادن دایرکت ندارم کلا صدای اعلان اینستاگرامو میبندم و راحت به زندگیم می رسم مرسی ازینکه انقدر شفاف راهکار های کاربردی آموزش میدین .
avatar
مریم
.
01 شهریور 1401، 20:26
پاسخ
0
0
اینستاگرام یک شبکه اجتماعی خیلی محبوبه که مخاطبان بسیار زیادی داره. اینستاگرام مثل سایر شبکه‌ها فقط برای ارتباط با مخاطبان اندک نیست بلکه مخاطبین اینستاگرام تقریبا همه مردم جهان هستن. برای تشخیص نوتیفیکیشن‌های مختلف اینستاگرام باید اعلان‌های متفاوت بگذاریم تا فرق صدای دایرکت و لایک و پست جدید رو متوجه بشیم. خیلی خوب اینجا گفتین که چجوری صداها رو تغییر بدیم.
avatar
عالیه
.
30 مرداد 1401، 11:23
پاسخ
0
0
من کسب و کارم توی اینستاگرامه و روزانه نوتیفیکیشن‌های زیادی از اینستاگرام دریافت می‌کنم. گاهی انقدر پیام‌ها زیادن که ندیده از دست میرن. اما بعضی از نوتیفیکیشن‌ها برام اهمیت بیشتری داره. من دوست دارم اعلان دایرکت رو بشنوم اما لایک و کامنت رو سایلنت کنم. داشتم سرچ میکردم چگونه صدای نوتیفیکیشن اینستاگرام را عوض کنیم در ایفون که سایت پلازا رو دیدم. واقعا خیلی عالی راهنمایی کردین. دیگه راحت شدم و لازم نیست با صدای هر زنگ گوشیم از جام بلند شم.
avatar
.
29 مرداد 1401، 21:00
پاسخ
0
0
فعال کردن صدای پیام اینستاگرام در اندروید، خیلی راحته کافیه به بخش تنظیمات گوشی تون برید، بخش اعلان های گوشی تون رو بررسی کنین و صدای پیام اینستاگرام رو فعال کنین. در بخش تنظیمات در حقیقت یک ویژگی وجود داره که باعث میشه شما با کلیک روی اون صدای پیام های این پلتفرم رو فعال کنین.
نمایش 2 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400