آموزش سلفی گرفتن حرفه ای ؛ ترفندهای کاربردی سلفی انداختن

آموزش گرفتن عکس سلفی حرفه ای
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

برای گرفتن یک سلفی حرفه ای و زیبا می‌بایست فاکتورهای خاصی را رعایت کرد. در ادامه انواع ترفندهای سلفی انداختن را با هم مرور کرده و آموزش سلفی گرفتن را با شما به اشتراک می‌گذاریم. در این مقاله از پلازا با آموزش عکاسی سلفی حرفه ای با ما همراه باشید.

عکس‌های سلفی یک ابزار جالب برای نمایش اعتمادبه‌نفس، شخصیت و ظاهر هر کاربر است. امروزه تقریبا همه با دوربین گوشی خود، عکس سلفی انداخته و معمولا در فضای مجازی به اشتراک می‌گذارند. اما دقت داشته باشید که برای عکس سلفی تنها نگاه کردن به دوربین و فشردن دکمه شاتر، کافی نیست. اگر می‌خواهید یک عکس سلفی حرفه ای را از خود ثبت کرده و با اعتماد به‌نفس کافی آن را در اینستاگرام خود به اشتراک بگذارید، بهتر است با اموزش سلفی انداختن آشنا شوید. درواقع برای گرفتن یک عکس سلفی خوب می‌بایست ابتدا پوزیشن و حالت مناسب چهره خود را پیدا کرده و سپس صحنه و پس‌زمینه عکس خود را به بهترین شکل تنظیم کنید. در ادامه علاوه بر آموزش گرفتن عکس خاص و برنامه عکس سلفی هم می‌پردازیم. با پلازا همراه باشید.

در ادامه می‌خوانید

آموزش عکاسی سلفی حرفه ای و سلفی گرفتن

برای گرفتن عکس سلفی خوب و زیبا باید اصولی را رعایت کنید. در این بخش از مطلب، به آموزش خوب سلفی گرفتن و اموزش ژست عکاسی سلفی، می‌پردازیم.

 

آموزش سلفی گرفتن: بهترین زاویه برای گرفتن عکس سلفی را پیدا کنید

آموزش سلفی گرفتن حرفه ای

به جای آنکه تنها به صورت مستقیم به دوربین نگاه کرده و از خود عکس بگیرید، بهتر است سر خود را کمی چرخانده و از زوایای مختلف چهره خود، سلفی بگیرید. در نتیجه اگر سر خود را چند درجه به چپ یا راست بچرخانید، ویژگی‌های ظاهری چهره شما، بهتر در دوربین ثبت می‌شوند. بنابراین بهتر است گوشی خود را کمی بالاتر از سر خود نگه دارید و زاویه دوربین را طوری تنظیم کنید که به سمت پایین باشد، در این حالت چشم‌های شما کمی بزرگ‌تر دیده شده و تصویر بهتری از بینی‌تان ثبت می‌شود.

همچنین بخوانید :

علاوه براین بهتر است طرف مثبت چهره خود را شناسایی کنید و از این پس تمام عکس‌های سلفی خود را از این زاویه بگیرید. چرا که معمولا یک طرف از چهره متقارن‌تر دیده می‌شود. با زوایا بازی کنید و هنگام گرفتن سلفی، گوشی را طوری نگه دارید که پایین آن با چشمان شما همسطح باشد.

 

آموزش سلفی گرفتن: عکس سلفی خود را با لبخند و چهره شاداب بگیرید

مطمئنا یک چهره ناراحت یا اخمو، عکس سلفی شما را زیبا نخواهد کرد. سعی کنید همیشه با یک لبخند زیبا و چهره‌ای شاد، سلفی بگیرید. با لبخند واقعی، هیچ تصویری بد به نظر نمی‌رسد. صورت خود را به صورت پوزخندی که خیلی بزرگ یا اجباری است مزین نکنید. لبخندهای طبیعی همیشه بهتر هستند. از طرف دیگر، اگر می‌خواهید سلفی کمی جدی تری بگیرید، سعی کنید با چشمان خود لبخند بزنید.

 

تعداد زیادی عکس سلفی بگیرید

روش گرفتن عکس سلفی خوب

در آموزش عکس سلفی به شما می‌گوییم که سعی کنید سر خود را به جهات مختلف خم کنید و زوایای هر عکس را کمی به سمت بالا تغییر دهید تا تنوع زیادی برای انتخاب وجود داشته باشد.

آموزش عکاسی سلفی حرفه ای: عکس تمام قد از خود بگیرید

ترفندهای سلفی گرفتن

اگر قصد دارید لباسی را که به‌تازگی خریداری کردید، نمایش دهید و یا پس از گرفتن یک رژیم غذایی، از اندام خود عکس بگیرید، می‌بایست در مقابل یک آینه تمام قد ایستاده و از سر تا انگشتان پای خود را در عکس بیندازید. در این عکس‌ها دیگر صورت شما، نقطه طلایی عکس نخواهد بود. سعی کنید به‌گونه‌ای از خود، عکس تمام قد بگیرید که در تصویر، موقعیت بدن شما در اولویت باشد و اشیای موجود در پس‌زمینه از جذابیت عکس شما نکاهد.

اگر تمایل دارید که اندامتان کمی قلمی‌ و باریک‌تر به‌نظر برسد کافی است مثلا اگر گوشی را با دست راست خود گرفته‌اید، پای راست خود را کمی جلوتر بیارید. در این حالت شانه سمت مخالف کمی جلوتر می‌آید، شما می‌توانید دست آزاد خود را به کمر تکیه زده و یا آن را روی پای خود بگذارید. در این حالت قفسه سینه به صورت طبیعی کمی جلوتر آمده و مچ پاها به صورت متقاطع در کنار هم قرار می‌گیرند. همچنین اموزش سلفی در اینه را نیز دنبال کنید.

 

آموزش سلفی گرفتن: به نور عکس دقت داشته باشید.

نکات عکس سلفی

وجود یک منبع نور مناسب فاکتور مهمی در امر عکاسی است و عکس‌های سلفی نیز از این قاعده مستثنی نیستند. در نتیجه اگر بخواهید در فضایی با نور کم و یا با روشنایی نور فلورسنت یک عکس سلفی بگیرید، مطمئنا نتیجه رضایت بخش نخواهد بود. نور طبیعی یکی از بهترین منابع در عکاسی است؛ بنابراین بهتر است عکس‌های سلفی خود را کنار پنجره و یا در فضای بیرون از خانه بگیرید.

به خاطر داشته باشید برای عکسبرداری در فضای آزاد، می‌بایست نور خورشید یا هر نور دیگری در مقابل شما و کمی بالاتر از سطح چشم شما باشند. در این حالت نور، چهره شما را روشن کرده و سبب می‌شود که ویژگی‌های چهره شما به‌خوبی دیده شوند بدون آنکه سایه‌ای روی صورت شما ایجاد شود. اما اگر نور در کنار و یا عقب شما باشد، مقداری سایه روی چهره شما خواهد افتاد و عکس شما خراب می‌شود.

اگر در منزل عکاسی می‌کنید، سعی کنید از پرده نسبتا نازکی استفاده کنید که بتواند نورخورشید را از خود عبور دهد. این کار موجب می‌شود که نور ملایم‌تر تابیده و عکس شما را جذاب‌تر می‌کند. گفتنی است نور طبیعی خیلی بهتر از نور مصنوعی رنگ‌ها را پردازش می‌کند، اما اگر می‌خواهید سایه‌های ایجاد شده در عکس را برطرف کنید می‌توانید از نور مصنوعی کمک بگیرید. اما اگر باز هم نوردهی مناسبی ندارید، می‌توانید از افکت گوشی خود کمک بگیرید. درواقع امروزه دوربین اکثر گوشی‌های هوشمند از ویژگی پردازش و اصلاح خودکار رنگ بهره می‌برند.

در آموزش سلفی خوانندگی، همچنین سعی کنید تا جای امکان از فلاش دوربین گوشی خود استفاده نکنید زیرا نور فلاش موجب روشنایی بیش از حد چهره شما شده و احتمالا چشمان شما را در عکس قرمز نشان خواهد داد.

اولین قانون سلفی گرفتن این است که به نورپردازی خود توجه کنید. شما به نور خوب نیاز دارید. نور طبیعی. نور بدون شک بهترین محصول زیبایی است که نیازی به پرداخت هزینه برای آن ندارید. به جای اینکه رو به صفحه کامپیوتر یا تلویزیون خود باشید، به سمت پنجره ای با نور طبیعی بچرخید. یا بهتر از آن، به بیرون بروید و از نور خورشید استفاده کنید. نور خوب در واقع می‌تواند دایره‌ها و سایه‌های زیر چشم را کاملاً از بین ببرد. داشتن نور طبیعی و زیبای خورشید، یک سلفی خوب می‌سازد.

 

آموزش سلفی گرفتن: از سایه‌ها دوری کنید

روش گرفتن عکس سلفی خوب

هیچ چیز بدتر از این نیست که سایه ای بزرگ روی صورت شما انداخته شود. در اموزش عکس گرفتن حرفه ای، شما باید مستقیماً به سمت خورشید قرار بگیرید. اگر اواسط روز باشد و خورشید بالا باشد، سایه‌ها می‌توانند مانند سیاهی زیر چشمان شما به نظر برسند. ساعت طلایی برای گرفتن عکس هنگام طلوع یا غروب خورشید است.

 

آموزش عکاسی سلفی حرفه ای: از دوربین عقب گوشی خود استفاده کنید

چگونه سلفی حرفه ای بگیریم

امروزه معمولا همه گوشی‌های هوشمند از یک دوربین در پنل جلوی خود و یک یا چند دوربین در پنل عقب خود بهره می‌برند، با این حال یکی از ترفندهای سلفی گرفتن این است برای ثبت عکس‌های سلفی از دوربین عقب گوشی خود استفاده کنید. دوربین‌های عقب گوشی معمولا پیکسل بالاتری داشته و عکس‌هایی با رزولوشن بالاتر را ثبت می‌کنند. برای این کار شما می‌بایست گوشی خود را چرخانده و با دوربین عقب آن، در حالی‌که خود را نمی‌بینید از خود یک عکس سلفی بگیرید.

همچنین بخوانید :

 

آموزش سلفی گرفتن: حواستان به پس‌زمینه عکستان باشد

روش گرفتن عکس سلفی خوب

یک عکس سلفی خوب فراتر از یک چهره است. بهتر است در هنگام گرفتن عکس سلفی، پس‌زمینه‌ای داشته باشید که برای بیننده جذاب و جالب باشد. فرقی نمی‌کند در فضای خانه و یا بیرون از آن از خود عکس می‌گیرید، در هر دو حالت می‌بایست حواستان به پس‌زمینه عکستان باشد.

 

آموزش عکاسی سلفی حرفه ای: بدانید چه زمانی از فلاش استفاده کنید

آموزش سلفی حرفه ای

در حالی که یافتن نور طبیعی و اجتناب از سایه‌هاترفندهای سلفی انداختن است، مواقعی وجود دارد که می‌خواهید سلفی بگیرید و هوا تاریک است. چه در باشگاه باشید و چه فقط روی کاناپه خود در حال تماشای نتفلیکس هستید، چگونه می‌توانید یک سلفی عالی بدون نور بگیرید؟ برای آموزش سلفی گرفتن، به اسنپ چت بروید. این برنامه دارای ویژگی فلاش برای دوربین جلو است، در حالی که برنامه عکس معمولی در آیفون یا اندروید این ویژگی را ندارد. در اسنپ چت، رعد و برق کوچک در گوشه بالا سمت چپ را بزنید و سپس سلفی خود را بگیرید. صفحه نمایش نور سفید روشنی را روی صورت شما می‌تاباند. این به هیچ وجه عالی به نظر نمی‌رسد، اما حداقل می‌توانید چهره خود را ببینید. هنگامی که آن را در رول دوربین خود ذخیره کردید، یکی از ترفندهای سلفی انداختن این است که می‌توانید با نورها بازی کنید تا کمی بهتر شود.

 

آموزش سلفی گرفتن: انواع فیلترها را روی عکس خود امتحان کنید

چگونه عکس سلفی هنری بگیریم

تقریبا اکثر افرادی که عکس سلفی می‌گیرند از اپلیکیشن دیگری برای تنظیم نور و رنگ عکس خود استفاده می‌کنند. اما باید مراقب باشید چون هر فیلتری مناسب هر عکس سلفی نیست بنابراین بهتر است قبل از به اشتراک‌گذاری عکس سلفی خود، انواع فیلترها را روی آن امتحان کنید.

ما اپلیکیشن Afterlight را برای ویرایش عکس‌های دوربین گوشی به عنوان ترفندهای سلفی انداختن توصیه می‌کنیم. اگر واقعاً در مورد عکس‌های سلفی جدی هستید، Samsung Galaxy S5 را که حالت سلفی دارد را توصیه می‌کنیم. این همه چیز را آسان می‌کند.

 

عکس خود را ویرایش کنید

آموزش سلفی گرفتن حرفه ای

اگر از یک نرم‌افزار ویرایش عکس سلفی برای پروفایل در گوشی خود بهره می‌برید، می‌توانید به راحتی قبل از بارگذاری و به اشتراک‌گذاری عکس خود در فضای مجازی، هرگونه نقص عکس خود را برطرف کنید. در اموزش عکس گرفتن از چهره، شما می‌توانید به راحتی پس‌زمینه عکس خود را تغییر داده و یا سایز عکس خود را عوض کنید. البته تقریبا همه این ویرایش‌ها را خود گوشی پشتیبانی می‌کند و نیازی نیست که از اپلیکیشین‌های دیگر استفاده کنید اما اگر تمایل دارید از برنامه‌های حرفه‌ای‌تری استفاده کنید، هزاران اپلیکیشن در اینترنت وجود دارد که می‌توانند نیاز شما را برآورده سازند.

 

بیش از حد ادیت نکنید

چگونه سلفی حرفه ای بگیریم

در حالی که همه ما طرفدار ادیت و فیلتر هستیم، سلفی خود را در حدی تنظیم نکنید که غیرطبیعی به نظر برسد. هنگام ویرایش، یکی از ترفندهای سلفی انداختن این است که از یک فیلتر بسیار سبک استفاده کنید. اگر از فیلتر استفاده می‌کنید، می‌توانید از آن با حداکثر ظرفیت استفاده نکنید. به جای اینکه فقط یک فیلتر عکس در اینستاگرام انتخاب کنید، روی خود فیلتر (آمارو، والنسیا و غیره) کلیک کنید تا یک نوار کشویی ظاهر شود. سپس می‌توانید شدت فیلتر را کاهش دهید و باعث می‌شود عکس کمی کمتر ویرایش شده به نظر برسد.

 

سخن پایانی

همانطور که در آموزش عکاسی سلفی حرفه ای و آموزش سلفی گرفتن دخترانه مشاهده کردید، برای ثبت یک عکس سلفی زیبا و حرفه ای تنها داشتن دوربین باکیفیت مهم نیست و ترفندهای سلفی انداختن هم مهم هستند. در این مطلب آموزش عکس گرفتن حرفه ای با گوشی را با هم مرور کردیم. شما از کدام نرم افزار یا برنامه آموزش عکاسی سلفی حرفه ای استفاده می‌کنید و چه پیشنهاداتی به دیگران برای آموزش عکاسی سلفی حرفه ای دارید؟ نظرات خود را درباره ترفندهای سلفی انداختن می‌توانید در پایین همین صفحه با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 23.3 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 21.1 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 20.3 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.3 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 13.9 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400