معرفی 10 اپلیکیشن آموزشی درسی رایگان اندروید + لینک های دانلود

بهترین برنامه های درسی /
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

این روزها تصور هیچ کاربردی از تلفن همراهتان عجیب و شگفت‌انگیز نیست. این بار با نصب بهترین برنامه های درسی به کمک تلفن همراهتان درس بخوانید، آموزش بدهید و بیشتر و بیشتر بیاموزید! برترین نرم افزار درسی می‌تواند درس‌خواندن را برای شما بسیار آسان‌تر کند. در این مطلب با معرفی بهترین برنامه ها و اپلیکیشن های کمک درسی و آموزشی همراه پلازا باشید.

در چند دهه گذشته فناوری تقریبا در همه جای دنیا تأثیر گذاشته است. در گذشته، آموزش با هزینه همراه بود. به مرور زمان، اوضاع تغییر کرده و در سیستم آموزش سراسر جهان نوآوری به وجود آمده است. فناوری مانند سایر بخش‌ها، در سیستم آموزش نیز حرکتی پنهانی داشته و روش‌های متعارف یادگیری را تغییر داده است. اقدامات آموزشی که می‌توان به کمک تلفن همراه انجام داد راحت‌تر و موثرتر از روش سنتی معمول است. این سیستم با اختراع برنامه‌های آموزشی تلفن همراه تغییر کرده است. اپلیکیشن آموزشی الگوی جدیدی از یادگیری را در خود جای داده است.

در این مقاله به معرفی 10 نمونه از بهترین برنامه های درسی می‌پردازیم. تعدادی از این اپلیکیشن های درسی رایگان برای دانش‌آموزان طراحی شده‌اند، برخی برای دانشجویان یا خودآموزها مفید هستند و بعضی دیگر به معلمان در آموزش کمک می‌کنند. با ما همراه باشید.

در ادامه می‌خوانید:

معرفی بهترین برنامه های درسی

در این قسمت به معرفی 10 نمونه از برنامه های کمک درسی کاربردی و رایگان اندروید می‌پردازیم. شما می‌توانید از طریق لینک هر اپلیکیشن آموزشی برای دانلود آن اقدام کنید.

1. اپلیکیشن آموزشی نمره بهتر ؛ برنامه های درسی پایه هشتم

بهترین برنامه کمک درسی / اپلیکیشن های درسی

این اپلیکیشن از نرم افزار های آموزشی دوره ابتدایی رایگان تا دهم (مقطع متوسطه دوم) طراحی شده است. دروس پیش دبستانی تا ششم ابتدایی به صورت صوت و تصویر تهیه شده‌اند. در این نرم‌افزار از کل محتوای کتاب درسی سوالات چهارگزینه‌ای طرح شده است. دانش‌آموز به سوالات پاسخ می‌دهد و پس از تصحیح پاسخ توسط این اپلیکیشن آموزشی متوجه اشتباهش می‌شود.

طراحی سوالات بهترین برنامه های درسی ابتدایی، توسط معلمان متخصص همان درس انجام شده است. برای درس‌های پیش‌دبستانی، اول و دوم ابتدایی کلیه مطالب تصویرسازی شده‌اند. همچنین در این اپلیکیشن آموزشی کاربر می‌تواند آزمون‌هایی را فراهم کند تا دانش‌آموز با شرکت در این آزمون‌ها برای امتحانات مدرسه آماده شود.

همچنین بخوانید :

به کمک این برنامه آموزشی و درسی برای دروس ابتدایی، می‌توانید فصل‌های خوانده شده را مشخص کنید و در هر مبحث می‌توانید یادداشت‌هایی درج کنید. حتی در صورت لزوم، دانلود فایل پی‌دی‌اف کتاب درسی امکان‌پذیر است. در این اپلیکیشن آموزشی ویدیوهای آموزشی نیز وجود دارند که برای عموم مناسب هستند. این محصول در حال به‌روزرسانی مداوم است و به همین خاطر برای دانلود بهترین برنامه درسی اندروید انتخاب بسیار عالی است. حجم برنامه نمره بهتر 20 مگابایت و دانلود آن رایگان است. این اپلیکیشن برنامه ریزی درسی نسخه iOS ندارد و تنها برای اندروید در دسترس است.

دانلود برنامه نمره بهتر برای اندروید

2. اپلیکیشن آموزشی سگال ؛ نرم افزار رایگان درسی هفتم برای اندروید

بهترین برنامه های درسی / برترین نرم افزار درسی

از جمله بهترین برنامه های درسی نهم برای مقطع متوسطه دوم و ششم دبستان می‌توان به سگال اشاره کرد. سگال شامل ویدیوهای آموزشی از تدریس اساتید باسابقه است. همچنین تمرین، آزمون دروس و آزمون جامع و برنامه‌ریزی و مشاوره تحصیلی بخش‌هایی از اپلیکیشن آموزشی سگال را تشکیل می‌دهد.

ویدیوی تمام فصل‌های هر یک از کتاب‌ها به تفکیک در دسترس است و پاسخ کلیه تمرین‌ها و فعالیت‌های کتاب نیز به صورت ویدیویی در اختیار شما قرار دارد. پس از مشاهده هر دو قسمت برای محک زدن یادگیریان می‌توانید در آزمون شرکت کنید. مدت زمان پاسخگویی به سوالات محدود است و پاسخنامه آزمون بعد از پایان آن نمایش داده خواهد شد.

برای استفاده از برنامه‌ریزی درسی اپلیکیشن آموزشی سگال لازم است به سوالاتی در زمینه زمان آزادتان برای مطالعه آن درس پاسخ دهید. برنامه‌ریزی هفتگی شما با توجه به سطحتان در آن درس نمایش داده خواهد شد. امکان تغییر برنامه نیز وجود دارد. در بخش مشاوره هم برای هر مقطع تحصیلی ویدیویی تهیه شده است. حجم برنامه آموزشی سگال 4 مگابایت است، دانلود آن رایگان و دارای پرداخت درون برنامه‌ای است.

دانلود برنامه سگال برای اندروید

3. پادرس ؛ بهترین برنامه کمک درسی

بهترین برنامه کمک درسی / برترین نرم افزار درسی

اپلیکیشن پادرس، برترین نرم افزار درسی برای دانش‌آموزان مقطع دبیرستان است. این برنامه محتوای تمام درس‌ها را در اختیار شما قرار می‌دهد و در کنار آن نمونه سوالات، جزوات و همچنین ویدیوهای آموزشی را هم ارائه می‌کند. در این برنامه محتوای درسی مقاطع هفتم تا دوازدهم و همچین دروس هنرستان‌های فنی و حرفه‌ای و کاردانش قابل دسترسی است. بدون پرداخت هزینه‌ای می‌توانید به محتویات پادرس دسترسی پیدا کنید.

دانلود اپلیکیشن پادرس

4. اپلیکیشن برای درس خواندن گاجینو ؛ از اپلیکیشن های درسی رایگان برای مدرسه

بهترین برنامه کمک درسی / بهترین برنامه های آموزشی درسی

اپلیکیشن آموزشی گاجینو یکی از بهترین برنامه های درسی برای دانش‌آموزان کنکوری و دانش‌آموزان سایر پایه‌ها است. در این برنامه می‌توانید فیلم‌های آموزشی مربوط به هر مبحث را مشاهده کنید، تمرین‌ها را حل کنید و با نرم‌افزار آزمون ساز پیشرفته آن آزمون طراحی کنید و خودتان را ارزیابی کنید. اما وجه تمایز گاجینو با سایر اپلیکیشن های درسی در امکان جزوه‌نویسی در آن است. همچنین با نصب این برنامه به راحتی به کلیه کتاب‌های انتشارات گاج دسترسی خواهید داشت. در این کتابخانه امکان جستجو و فیلتر کردن نیز وجود دارد.

علاوه بر این شما می‌توانید کتاب‌های مورد نیازتان را به کتابخانه شخصیتان اضافه کنید. موضوع بسیار مهم این است که کاربر می‌تواند با دریافت اشتراک و پرداخت مبلغ موردنظر، هر یک از ویدیوهای آموزشی این نرم‌افزار را دانلود کند. امکان این وجود دارد که گاجینو را برای مدت یک روز به‌طور آزمایشی و رایگان نصب کنید. این اپلیکیشن آموزشی دارای طراحی زیبا و جذابی است و دسترسی به بخش‌های مختلف آن آسان است.

دانلود برنامه گاجینو برای اندروید

5. برنامه آکادمی خان ؛ برترین نرم افزار درسی

بهترین اپلیکیشن های درسی / بهترین برنامه های آموزشی درسی

آکادمی خان (Khan Academy) یک سازمان آموزشی بین‌المللی است که هدف خود را «ارائه امکانات آموزشی باکیفیت و با استاندارد بالا، به هرکس و در هر کجا» می‌داند. این اپلیکیشن آموزشی در همین راستا طراحی شده است. نرم‌افزار آکادمی خان برای شما در هر موقعیتی که هستید آموزش‌هایی دارد؛ دانش‌آموز، دانشجو، استاد یا خودآموز فرقی نمی‌کند!

با نصب این اپلیکیشن آموزشی می‌توانید از 10.000 ویدیوی آموزشی در زمینه‌های مختلف از جمله تاریخ، اقتصاد، ریاضی و … استفاده کنید و مهارت‌ها و دانش خود را ارتقا دهید. نکته‌های گام به گام و بیش از 40.000 تمرین نیز در اختیار شماست. نکته بسیار ارزشمند این است که آکادمی خان را می‌توانید در حالت آفلاین هم به‌کار ببرید. برای این کار محتواهای مورد نظرتان را انتخاب کنید و فهرستی برای خود تشکیل دهید. اپلیکیشن آکادمی خان رایگان و دارای 20 مگابایت حجم است.

دانلود برنامه آکادمی خان برای اندروید

6. اپلیکیشن آموزشی مکتب خونه ؛ برترین نرم افزار درسی ایرانی

بهترین برنامه های آموزشی درسی / بهترین برنامه کمک درسی

این برنامه از جمله اپلیکیشن های درسی رایگان است؛ اما برای دروس دانشگاهی. در هر دانشگاهی که درس بخوانید فرقی نمی‌کند. شاید اصلا دانشجو نیستید، اما به کمک این اپلیکیشن آموزشی به کلاس درس برترین دانشگاه‌های ایران مانند دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه صنعتی امیرکبیر و … دسترسی خواهید داشت.

مکتب‌خونه بیش از 10.000 ساعت ویدیو از بیش از 400 درس دانشگاهی را در اختیار شما قرار می‌دهد. شما می‌توانید در دوره‌های آنلاین مکتب پلاس شرکت کنید و از دانشگاه برگزارکننده دوره مورد نظر گواهی‌نامه رسمی دریافت کنید. در حال حاضر با اپلیکیشن مکتب‌خونه به محتواهایی در زمینه هنر، مدیریت کسب‌وکار، زبان‌های خارجی، برنامه نویسی و IT، مهندسی، علوم پایه و پزشکی، علوم انسانی و … دسترسی خواهید داشت. حجم این اپلیکیشن آموزشی 4.5 مگابایت و دانلود آن رایگان است.

دانلود اپلیکیشن مکتب‌خونه برای اندروید

7. اپلیکیشن آموزشی Coursera ؛ برترین نرم افزار درسی پیشرفته

بهترین برنامه های آموزشی درسی / بهترین برنامه های درسی

با اپلیکیشن آموزشی Coursera به بیش از 2000 دوره تخصصی که توسط 140 عدد از بهترین کالج‌ها و دانشگاه‌های جهان ایجاد شده است دسترسی پیدا می‌کنید و با تسلط بر موضوعات مختلف از برنامه‌نویسی پایتون و علوم داده تا عکاسی و موسیقی، در حرفه خود پیشرفت می‌کنید.

در این برنامه ارتباط موثری بین دانشجویان و اساتید در سراسر دنیا ایجاد می‌شود. دانشجو می‌تواند دوره مورد نظرش را مرور کند، فیلم‌های سخنرانی را به‌طور آنلاین مشاهده کند یا آن‌ها را دانلود کند و در زمان مناسب ببیند، در آزمون شرکت کند و با پرداخت هزینه دوره یا عضویت در Coursera، گواهینامه بین‌المللی دریافت کند. همچنین علاقه‌مندان می‌توانند برنامه‌های جدید بهترین دانشگاه‌های جهان را دنبال کنند.

دانلود برنامه Coursera برای اندروید

8. نرم افزار کلاس داری Google Classroom ؛ بهترین اپلیکیشن های درسی

بهترین اپلیکیشن های درسی / برترین نرم افزار درسی

نرم افزار Google Classroom یکی از معروف ترین اپلیکیشن های درسی رایگان در دنیاست. این برنامه یک نرم افزار کلاس داری برای مدارس، موسسات غیرانتفاعی و هرکسی است که دارای یک حساب شخصی گوگل است. Google Classroom در داخل و خارج مدارس، اتصال بین دانشجو و استاد را آسان می‌کند.

استفاده از این نرم افزار برای معلمان فواید زیادی دارد. این اپلیکیشن آموزشی باعث صرفه‌جویی در وقت و کاغذ می‌شود و ایجاد کلاس، واگذاری تکالیف، برقراری ارتباط و سازماندهی را آسان می‌کند. معلم می‌تواند به اکانت‌های مختلف امکان اتصال به کلاس را بدهد و به این ترتیب به کلاس دانش‌آموزی را اضافه کند یا آن را از کلاس حذف کند. حتی می‌تواند با اشتراک‌گذاری یک کد اجازه دهد افراد به کلاس متصل شوند.

تکالیف در یک جا جمع‌آوری می‌شوند و در وقت معلم صرفه‌جویی می‌شود. کلیه موارد (به عنوان مثال، اسناد، عکس‌ها و فیلم‌ها) به‌طور خودکار در پوشه‌ها در گوگل درایو ثبت می‌شوند. معلم و دانش‌آموزان می‌توانند منابع مختلف و حتی پاسخ سوالات را با یکدیگر به اشتراک بگذارند و Google Classroom به عنوان یک نرم افزار کمکی تدریس به‌کار گرفته شود. Google Classroom به معلمان اجازه می‌دهد تا اطلاعیه‌هایی را ارسال کنند و بحث کلاس را فورا شروع کنند. اپلیکیشن آموزشی Google Classroom هیچ تبلیغی ندارد و هرگز از محتوای شما یا داده‌های دانشجویان برای اهداف تبلیغاتی استفاده نمی‌کند. این نرم افزار رایگان است و دانلود آن از لینک زیر امکان‌پذیر است.

دانلود نرم افزار Google Classroom برای اندروید

9. استادبانک ؛ از بهترین برنامه های آموزشی درسی

برترین نرم افزار درسی / بهترین اپلیکیشن های درسی

استادبانک یکی دیگر از بهترین برنامه های کمک درسی است که در آن شما می‌توانید برای خودتان یا فرزندتان یک معلم خصوصی پیدا کنید. در این برنامه معلم‌های رسمی و همچنین رتبه‌های برتر کنکور حضور دارند و شما با مشاهده رزومه و همچنین میزان حقوق درخواستی، می‌توانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید. همچنین در پروفایل هرکدام از اساتید نیز نمونه تدریس آن‌ها وجود دارد که می‌توانید از طریق آن با سبک آموزشی هرکدام بیشتر آشنا شوید.

دانلود اپلیکیشن استادبانک

10. اپلیکیشن LiveBook ؛ از بهترین اپلیکیشن های درسی

بهترین برنامه های درسی / برترین نرم افزار درسی

لایوبوک شاید بهترین برنامه کمک درسی باشد. این برنامه یک اپ جامع است که در آن می‌توانید نمونه سوالات تمام مقاطع تحصیلی را پیدا کنید. همچنین ویدیوهای آموزشی پایه‌های مختلف، جزوه‌های درسی را دارد. اما جالب‌ترین ویژگی این برنامه پشتیبانی از واقعیت افزوده است. با کمک این ویژگی می‌توانید با دوربین گوشی یک صفحه به‌خصوص از کتاب درسی خود را اسکن کرده تا برنامه جزوات و محتوای آموزشی مربوط به همان بخش از کتاب را برای شما ارسال کند.

دانلود اپلیکیشن LiveBook

سخن پایانی

موبایل و تبلت همیشه و همه جا در دسترس هستند و استفاده از برترین نرم افزار درسی بسته به نیاز شما، کمک می‌کند در روزهای تعطیل یا در مسافرت بدون همراه داشتن کتاب و دفتر به آموزش‌ها و درس‌هایتان رسیدگی کنید و از زمان مرده‌تان به بهترین نحو استفاده کنید. از نظر شما چه اپلیکیشنی، جزو بهترین برنامه های درسی است؟

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران12 دیدگاه
avatar
حنا
.
04 شهریور 1401، 23:18
پاسخ
0
1
وای چه اپلیکیشن های خوبی معرفی کردین 🤌🏽 من بخاطر کارم که معلمم همیشه به یه یار کمکی نیاز دارم! خداروشکر که این مطلب و پیدا کردم داشتم دنبال یه برنامه خوب رایگان میگشتم هیچ سایتی انقدر جامع و کامل معرفی نداده ممنونم که کار باهاشونم توضیح دادین! من الان برنامه نمره بهتر و دانلود کردم یه نگاه کلی انداختم بهش دیدم مفاهیم دوره پیش دبستانی هم داره کلی خلاقیت پیشنهاد داده ... خیلی خوبه مهمتر اینکه رایگانه! قشنک این برنامه راست کار هر معلمیه! چون از کتاب همراه خیلی بهتره و مفهومش و با ویدیو و عکس میرسونه! ممنونم این مطلب و خیلی دوست داشتم
avatar
ارسلان طالبی
.
05 شهریور 1401، 09:40
پاسخ
0
0
@حنا
ممنونم از فیدبکتون
avatar
رضوانه
.
04 شهریور 1401، 01:25
پاسخ
0
0
من ترجیح میدم پسرم به جای بازی های دیگه که هیچ فایده ای ندارن با این اپلیکیشن ها سرگرم بشه تو یه پلتفرم متفاوت درس هاشو تمرین میکنه تست میزنه و یه پیش تمرینی میشه برای ازمون های پیشرفته که ثبت نامش میکنم اینکه برای همه درس ها طراحی شده و همه مقاطع رو پوشش میده خیلی عالیه سوالا هم به صورت تستیه بچه ها هم خسته نمیشن هم اینکه تست زنی رو یاد میگیرن من خیلی دوس دارم پسرم وقتشو اینجوری پر کنه .
avatar
سیما
.
02 شهریور 1401، 13:38
پاسخ
0
0
با پیشرفت تکنولوژی کلا نیاز به انسان‌ها کمتر میشه و کار به دست دستگاه‌ها و برنامه‌های مختلف میفته. خیلی از ابزارها باعث شدن که کار ما راحت تر بشه. کرونا خیلی باعث شکوفایی علم و فناوری و کارهای از راه دور شد. تدریس از راه دور به معلمین و دانش آمزان نشون داد که میشه از راه دور هم آموزش داد. البته به نظرم کیفیت کلاس‌های حضوری خیلی بهتر از کلاس‌های آنلاین هست. اما آموزش از راه اپلیکیشن‌ها وقتی دسترسی به آموزش حضوری نیست قابل قبول و کمک کننده است. من از اپلیکیشن مکتب خونه خیلی تعریف زیاد شنیدم.
avatar
سیما
.
01 شهریور 1401، 17:26
پاسخ
0
0
کاش تو دوره کرونا این سایت رو پیدا می کردم تا برادرم می تونست از این برنامه ها استفاده کنه، ولی هنوزم دير نشده و برادرم همین الانم میتونه از این فناوری پیشرفته استفاده کنه و تو درساش قوی تر بشه و کمی از وابستگی‌های اينکه کسی بهش درس ياد بده فاصله بگیره. در کل ما تو دنیایی زندگی می کنیم که همه چیز با گوشی راحت می شه و وقتی هم که کرونا اومد این مدل برنامه‌ها بیشتر شدن و کار مادر ها رو هم راحت کردن، بهترين این برنامه‌ها نمره بهتره که هم کیفیت خيلي بالایی داره و هم از سرعت خیلی بالایی برخورداره، در کل ممنون از راهنمایی‌‌هايی که کردین، واقعا برنامه های خیلی خوبی معرفی کردین.
avatar
راحیل
.
31 مرداد 1401، 20:39
پاسخ
0
0
این برنامه‌ها خیلی به تقویت درس بچه ها کمک میکنن به جای معلم خصوصی و پرداخت میلیون‌ها تومان پول میتونیم این با دانلود این برنامه ها به طور رایگان از این ابزارهای کمک درسی استفاده کنیم. به نظرم بهترین برنامه برای درس خواندن بچه‌ها اول از همه گاجینوست. گاجینو مال گروه گاج هست که در زمینه درس‌های دبستان و راهنمایی و دبیرستان طرح درس میکنه و کمک به وضعیت تحصیلی بچه های مدرسه‌ای میکنه و سالهاست مورد اعتماد همه است. کورسرا هم اپلیکیشن جامع و کاملیه.
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 77.5 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 42.1 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 27 میلیارد تومان
  بخارست
  اکران: 24 آبان 1401
 • 22.1 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  پسر دلفینی
  اکران: 02 شهریور 1401
 • 21.5 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 20.4 میلیارد تومان
  ابلق
  اکران: 26 مرداد 1401
 • 19.7 میلیارد تومان
  دوزیست
  اکران: 20 مرداد 1401
 • 15 میلیارد تومان
  لوپتو
  اکران: 01 مهر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1400