بیوگرافی شکیرا ؛ ملکه موسیقی لاتین

زندگی نامه کامل شکیرا
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

شکیرا (Shakira) یکی از بزرگ‌ترین و تحسین‌شده‌ترین هنرمندان دنیا است. در این مقاله با بیوگرافی شکیرا بیشتر آشنا می‌شویم.

شکیرا متولد 2 فوریه 1977 مصادف با 13 بهمن 1355 در بارانکیا (Barranquilla) در کلمبیا است. این خواننده، ترانه سرا، تهیه‌کننده موسیقی، رقصنده، بازیگر و خیر کلمبیایی، ملکه موسیقی لاتین نامیده می‌شود. او یک موسیقی‌دان همه‌فن‌حریف است. در ادامه با زندگینامه شکیرا این خواننده مشهور کلمبیایی بیشتر آشنا خواهیم شد. پس با بررسی زندگی نامه شکیرا همراه پلازا باشید.

بیوگرافی شکیرا

آنچه در ادامه می‌خوانید

بیوگرافی شکیرا

در ادامه به زندگینامه شکیرا می‌پردازیم. فکر می‌کنید شکیرا چند سالشه؟

همچنین بخوانید :

اوایل زندگی

در این بخش از بیوگرافی شکیرا به دوران قبل از شهرتش پرداخته‌ایم. شکیرا اهل کجاست ؟ شکیرا در 2 فوریه 1977 مصادف با 13 بهمن 1355 در بارانکیا در کلمبیا متولد شد. او تنها فرزند ویلیام مبارک چدید و نیدیا ریپول تورادو است. پدربزرگ و مادربزرگ پدری وی از لبنان به شهر نیویورک، جایی که پدرش متولد شد، مهاجرت کردند و وقتی پدرش 5 ساله بود به کلمبیا رفتند. نام شکیرا (از ریشه شاکر) در زبان عربی به معنای سپاسگزار است.

اگر می‌خواهید بدانید دین و مذهب شکیرا چیست؟ باید بگوییم که این خواننده با دین کاتولیک بزرگ شده است و در مدارس کاتولیک تحصیل کرده است. او از ازدواج قبلی پدرش هشت خواهر و برادر ناتنی بزرگتر دارد. شکیرا بیشتر دوران جوانی خود را در بارانکیا، شهری واقع در شمال ساحل کارائیب در کلمبیا گذراند. او در حالی که تنها چهار سال داشت، اولین شعر خود را با عنوان گل بلورین (La Rosa De Cristal) نوشت.

کنسرت شکیرا

شکیرا در سن هفت سالگی، یک ماشین تحریر هدیه گرفت و از آن زمان تا به امروز به نوشتن شعر ادامه داد. این شعرها سرانجام به آهنگ های شکیرا تبدیل شدند. وقتی شکیرا دو ساله بود، برادر ناتنی بزرگتر او در یک تصادف موتورسیکلت کشته شد. شش سال بعد، در سن هشت سالگی، او اولین ترانه خود را با عنوان عینک تیره تو (Tus gafas oscuras) نوشت که از غم پدرش الهام گرفته شده بود.

شاید مهم‌ترین بخش از بیوگرافی شکیرا این باشد که هنگامی که چهار ساله بود، پدرش او را به یک رستوران محلی خاورمیانه‌ای برد؛ جایی که شکیرا برای اولین بار تنبک را دید. تنبک، طبل سنتی است که در موسیقی عربی استفاده می‌شود و به طور معمول با رقص شکم همراه است. او روی میز شروع به رقصیدن کرد و این تجربه به او فهماند که می‌خواهد روی صحنه باشد. در مدرسه معلم موسیقی‌اش به او گفته بود که صدایش شبیه صدای بز است و در خوانندگی آینده ندارد.

پدرش برای ایجاد حس شکرگزاری در دخترش، او را به یک پارک محلی برد تا یتیمانی را که در آنجا زندگی می‌کنند ببیند. این تصاویر در ذهن او باقی ماند و تصمیم گرفت وقتی یک هنرمند مشهور شد به نیازمندان کمک کند.

همچنین بخوانید :

در سنین 10 تا 13 سالگی، شکیرا به رویدادهای مختلف در شهر خود دعوت شد و در منطقه مورد توجه قرار گرفت. در همین زمان بود که او با تهیه کننده محلی تئاتر مونیکا آریزا (Monica Ariza) ملاقات کرد و او را تحت تأثیر قرار داد و مونیکا سعی کرد به او کمک کند.

در حین پرواز از بارانکیا به بوگوتا، آریزا مدیر سونی کلمبیا، سیرو وارگاس (Ciro Vargas) را متقاعد کرد تا در لابی هتل برای شکیرا تست خوانندگی برگزار کند. شکیرا مورد توجه وارگاس قرار گرفت و در بازگشت به دفتر کمپانی سونی، نوار کاست صدای او را به سرپرست بخش هنر و مسیقی داد.

با این حال، سرپرست موسیقی سونی زیاد هیجان‌زده نشد، اما وارگاس که متقاعد شده بود شکیرا استعداد دارد، در بوگوتا تست خوانندگی دیگری ترتیب داد. شکیرا سه آهنگ برای مدیران کمپانی اجرا کرد و آنها را تحت تأثیر قرار داد و توانست برای ضبط سه آلبوم قرارداد امضا کند. همچنین اگر در مورد قد و وزن شکیرا کنجکاو هستید باید بگوییم که قد شکیرا 157 سانتی متر و وزن او حدود 53 کیلوگرم است.

زندگی حرفه ای

در این بخش از بیوگرافی شکیرا مسیر موفقیت و زندگی هنری شکیرا را بررسی می‌کنیم.

1990-1995: شروع کار

برای شروع و بررسی زندگی نامه شکیرا باید بگوییم که اولین آلبوم شکیرا به نام Magia در سال 1990 و در حالی که فقط 13 سال داشت در کمپانی موسیقی سونی کلمبیا ضبط شد. این آلبوم مجموعه‌ای از ترانه‌هایی است که وی از هشت سالگی ساخته بود. این آلبوم در ژوئن 1991 منتشر شد و شامل آهنگ Magia و سه تک آهنگ دیگر بود و Magia اولین آهنگ شکیرا به حساب می‌آید. این آلبوم در رادیوی کلمبیا به خوبی شنیده شد و باعث شناخته شدن شکیرای جوان شد. آلبوم اول شکیرا از نظر تجاری خوب عمل نکرد.

عکس های شکیرا

اگرچه در آن زمان شکیرا بیشتر در زادگاه خود، کلمبیا، شناخته شده بود، برای اجرای برنامه در جشنواره بین‌المللی آهنگ شیلی، Vi’sa del Mar، در فوریه 1993 دعوت شد. این جشنواره به خوانندگان مشتاق آمریکای لاتین فرصتی می‌داد تا آهنگ‌های خود را اجرا کنند و سپس برنده توسط هیئت داوران انتخاب می‌شد. شکیرا قطعه Eres را اجرا کرد و جایزه نفر سوم را کسب کرد. یکی از داورانی که به او رأی داد، ریکی مارتین (Ricky Martin) بیست ساله بود که از بزرگترین خوانندگان لاتین حال حاضر در جهان است و حضور این خواننده در این جشنواره از نقاط عطف زندگینامه شکیرا بود.

دومین آلبوم استودیویی شکیرا با نام Peligro در ماه مارس منتشر شد. اما شکیرا از نتیجه نهایی راضی نبود و بیشتر با بخش تولید آن مشکل داشت. استقبال از این آلبوم بهتر از آلبوم قبلی بود. سپس شکیرا تصمیم گرفت در ضبط موسیقی وقفه‌ای بیندازد تا بتواند از دبیرستان فارغ‌التحصیل شود. در همان سال، شکیرا در مجموعه تلویزیونی The Oasis در کلمبیا بازی کرد که بر اساس فاجعه آرمرو در سال 1985 ساخته شده بود.

1995-2000:  شهرت در موسیقی لاتین، بخش مهم بیوگرافی شکیرا

شکیرا در ابتدا آهنگ Dónde Estás Corazón را ضبط کرد که بعد در آلبوم Pies Descalzos منتشر شد. این آهنگ برای آلبوم تلفیقی Nuestro Rock در سال 1994، به طور انحصاری در کلمبیا منتشر شد. این ترانه در ایستگاه‌های رادیویی کلمبیا با موفقیت روبرو شد و کمپانی سونی تصمیم گرفت که علیرغم شکست‌های تجاری قبلی، سومین آلبوم شکیرا را تأمین مالی کند و این نقطه اصلی شهرت این خواننده بود که باید در زندگینامه شکیرا گفته می‌شد.

همچنین بخوانید :

بیوگرافی shakira

شکیرا در سال 1995 با همکاری لوئیس اف. اوچوآ (Luis F. Ochoa)، با تأثیرپذیری از موسیقی تعدادی از کشورها و شخصیت موسیقایی آلانیس موریست (Alanis Morissette) که بر روی دو آلبوم بعدی او نیز تأثیر گذاشت، تحت نام کمپانی سونی موزیک و با همراهی کلمبیا رکوردز به ضبط موسیقی پرداخت. ضبط اولین آلبوم بین‌المللی او با عنوان Pies Descalzos در فوریه 1995 و پس از موفقیت در تک آهنگ Dónde Estás Corazón آغاز شد.

همچنین بخوانید :

آلبوم Pies Descalzos در اکتبر 1995 در کشورهای آمریکای لاتین و در فوریه 1996 در ایالات متحده منتشر شد. این آلبوم شش تک آهنگ معروف دارد که از بهترین آهنگ های شکیرا هستند.

در مارس 1996، شکیرا برای اولین بار در تور بین‌المللی خود به نام تور Pies Descalzos شرکت کرد. اولین تور شکیرا شامل 20 برنامه بود و در سال 1997 به پایان رسید. همچنین در آن سال، شکیرا سه جایزه بیلبورد موسیقی لاتین را دریافت کرد که از مهم‌ترین اتفاق‌های زندگی نامه شکیرا است.

شکیرا یک آلبوم ریمیکس با نام The Remixes منتشر کرد. این آلبوم شامل نسخه پرتغالی برخی از آهنگ‌های شناخته شده وی بود. این آلبوم در بازار برزیل به موفقیت رسید.

چهارمین آلبوم استودیویی شکیرا با عنوان Dónde Están los Ladrones با همکاری امیلیو استفان (Emilio Estefan) به عنوان تهیه کننده اجرایی در سپتامبر 1998 منتشر شد. این آلبوم با الهام از حادثه دزدیده شدن چمدان پر از متن ترانه‌ او در فرودگاه نوشته شد و محبوبیت بیشتری نسبت به Pies Descalzos پیدا کرد. این اثر یکی از بهترین آلبوم‌های اسپانیایی در ایالات متحده است.

شکیرا اولین نامزدی جایزه گرمی خود را در سال 1999 برای بهترین آلبوم راک لاتین دریافت کرد. اولین آلبوم اجرای زنده شکیرا، MTV Unplugged، در 12 آگوست 1999 در شهر نیویورک ضبط شد و با تحسین منتقدان آمریکایی، به عنوان یکی از بهترین اجراهای زنده او شناخته شد.

در ادامه زندگی نامه شکیرا به این می‌رسیم که در مارس 2000، شکیرا تور Anfibio خود را آغاز کرد؛ تور دو ماهه آمریکای لاتین و ایالات متحده. در آگوست 2000، وی برنده جایزه موسیقی ویدئویی MTV در بخش انتخاب مردمی برای بهترین هنرمند بین‌المللی برای قطعه Ojos Así شد. در سپتامبر سال 2000، شکیرا این قطعه را در مراسم افتتاحیه جوایز گرمی لاتین اجرا کرد. او در این مراسم در پنج بخش نامزد شده بود.

2001-2004: شروع کار در موسیقی انگلیسی زبان، نقطه عطفی در بیوگرافی شکیرا

با موفقیت آلبوم‌های Dónde Están los Ladrones و MTV Unplugged، شکیرا کار بر روی یک آلبوم انگلیسی را آغاز کرد. او انگلیسی را با کمک گلوریا استفان (Gloria Estefan) آموخت. او بیش از یک سال روی این آلبوم کار کرد.

آهنگ لوکا لوکا شکیرا

در ادامه زندگی نامه شکیرا باید بگوییم که تک آهنگ Whenever, Wherever که در کشورهای اسپانیایی زبان Suerte نامیده می‌شود، به عنوان اولین آهنگ از اولین و اصلی ترین آلبوم انگلیسی زبان شکیرا و پنجمین آلبوم استودیویی وی در طول بازه زمانی آگوست 2001 تا فوریه 2002 منتشر شد. این آهنگ تأثیر زیادی از موسیقی آمریکای جنوبی (Andean music) گرفت.

همچنین بخوانید :

پنجمین آلبوم استودیویی شکیرا و اولین آلبوم انگلیسی زبان او به نام Laundry Service در کشورهای انگلیسی زبان و Servicio De Lavanderia در آمریکای لاتین و اسپانیا، در 13 نوامبر 2001 منتشر شد. این آلبوم با فروش بیش از 13 میلیون نسخه در سراسر جهان به پرفروش‌ترین آلبوم سال 2002 تبدیل شد و موفق ترین و پرفروش ترین آلبوم ‎شکیرا تا به امروز است. همچنین آهنگ Hips Don’t Lie پرفروش‌ترین و پرمخاطب‌ترین آهنگ او با ۷۹۲۰۰۰ فروش و ۲۰.۳ میلیون استریم است.

در ماه نوامبر، تور کنسرت شکیرا با 61 برنامه به نام Tour of the Mongoose آغاز شد که تا ماه مه 2003 ادامه داشت. این تور همچنین اولین تور جهانی او بود؛ زیرا در آمریکای شمالی، آمریکای جنوبی، اروپا و آسیا اجرا می‌شد. کمپانی سونی BMG، همچنین مجموعه بهترین آهنگ‌های اسپانیایی وی را در آلبومی با نام Grandes Éxitos منتشر کرد. یک آلبوم نیز با عنوان Live & Off the Record برای گرامیداشت و یادآوری این تور در سال  2004 منتشر شد.

2005-2007 : آلبوم های بعدی

ششمین آلبوم استودیویی شکیرا با نام Fijación Oral, Volumen Uno ;i در ژوئن 2005 منتشر شد. در 8 فوریه 2006، شکیرا دومین جایزه گرمی خود را در بخش بهترین آلبوم راک لاتین دریافت کرد. وی در نوامبر 2006 چهار جایزه گرمی لاتین دریافت کرد.

دومین آلبوم استودیویی انگلیسی و هفتمین آلبوم استودیویی شکیرا به نام Oral Fixation, Vol. 2، در 29 نوامبر 2005 منتشر شد. آهنگ Hips Don’t Lie که با همراهی وایکلف ژان (Wyclef Jean) ساخته شده بود، به عنوان دومین تک‌آهنگ آلبوم در فوریه 2006 منتشر شد. این اولین آهنگ شماره یک شکیرا در جدول Hot 100 بیلبورد بود و در بیش از 55 کشور جهان به رتبه یک رسیده است. شکیرا و وایکلف ژان همچنین یک نسخه متفاوت از این آهنگ را ضبط کردند تا به عنوان آهنگ مراسم اختتامیه جام جهانی فوتبال 2006 باشد که یکی دیگر از موارد مهم در زندگی نامه شکیرا است.

شکیرا سومین و آخرین تک آهنگ از این آلبوم را با نام Illegal منتشر کرد که با همکاری کارلوس سانتانا (Carlos Santana) در نوامبر 2006 عرضه شد. وی سپس تور Oral Fixation را که شامل 125 برنامه بود از ژوئن 2006 تا ژوئیه 2007 برگزار کرد و از شش قاره بازدید کرد. در فوریه 2007، شکیرا برای اولین بار در چهل و نهمین دوره جوایز گرمی برنامه اجرا کرد و برای آهنگ Hips Don’t Lie نامزد جایزه نیز شد.

شکیرا و پیکه

همچنین بخوانید :

در اواخر سال 2006، شکیرا و الخاندرو سانز (Alejandro Sanz) برای آهنگ Te lo Agradezco, Pero No همکاری کردند. شکیرا همچنین با میگل بسه (Miguel Bosé) در آهنگ  Si Tú No Vuelves همکاری کرد. شکیرا و بیانسه (Beyoncé Knowles)، خواننده مشهور آراندبی، آهنگ Beautiful Liar را با هم خواندند و این آهنگ نامزد دریافت جایزه گرمی برای بهترین همکاری پاپ شد. شکیرا همچنین در آهنگ Sing ساخته آنی لنکس (Annie Lennox) حضور داشت. در اواخر سال 2007، شکیرا و وایکلف ژان دومین دوئت خود را به نام King and Queen ضبط کردند.

خواننده خارجی شکیرا ترانه‌سرایی و ساخت موسیقی دو آهنگ را برای فیلم عشق سال‌های وبا که براساس رمان تحسین شده نویسنده کلمبیایی گابریل گارسیا مارکز ساخته شده است، برعهده داشت. خود گارسیا مارکز از شکیرا خواست که این آهنگ‌ها را بنویسد. آهنگ Despedida از شکیرا که در موسیقی متن این فیلم استفاده شده بود، در مراسم گلدن گلوب نامزد دریافت جایزه بهترین موسیقی شد.

2008-2010 : آلبوم She Wolf

در اوایل سال 2008، مجله فوربز شکیرا را به عنوان چهارمین هنرمند زن پردرآمد در صنعت موسیقی معرفی کرد. سپس در ژوئیه همان سال، شکیرا قراردادی ده ساله به مبلغ 300 میلیون دلار را با کمپانی Live Nation امضا کرد.

در ژانویه 2009، شکیرا به افتخار مراسم تحلیف رئیس جمهور باراک اوباما در ساختمان یادبود لینکلن برنامه اجرا کرد. آلبوم She Wolf در اکتبر 2009 در سطح بین‌المللی و در 23 نوامبر 2009 در ایالات متحده منتشر شد. این آلبوم با نظرات مثبت منتقدین روبرو شد و همچنین 2 میلیون نسخه در سراسر جهان فروخت و به یکی از ضعیف‌ترین آلبوم‌های استودیویی شکیرا در زمینه فروش تبدیل شد.

سن شکیرا

یکی دیگر از موارد جالب درباره زندگینامه شکیرا این بود که در ماه مه، شکیرا با گروه موسیقی اهل آفریقای جنوبی به نام Freshlyground برای ساخت آهنگ رسمی جام جهانی فیفا 2010 در آفریقای جنوبی همکاری کرد. آهنگ (اکنون برای آفریقا) Waka Waka در مراسم افتتاحیه و اختتامیه جام جهانی توسط شکیرا اجرا شد. این آهنگ پرفروش‌ترین آهنگ جام جهانی است.

2010-2015 : آلبوم Sale el Sol و شکیرا

در اکتبر 2010، شکیرا نهمین آلبوم استودیویی خود را با عنوان Sale el Sol منتشر کرد. این آلبوم مورد تحسین منتقدان قرار گرفت و در مراسم جوایز گرمی لاتین در 2011 برای دو جایزه نامزد و برنده یک جایزه شد. تک آهنگ اصلی این آلبوم به نام Loca، در بسیاری از کشورها شماره یک بود. آهنگ لوکا لوکا شکیرا از بهترین آهنگ‌های این خواننده است که باید در بیوگرافی شکیرا از آن نام برد.

همچنین بخوانید :

در ماه سپتامبر، شکیرا برای حمایت از دو آلبوم اخیر خود، تور جهانی The Sun Comes Out را با 107 برنامه آغاز کرد. در 9 نوامبر 2011، شکیرا در مراسم آکادمی ضبط موسیقی لاتین مورد تقدیر قرار گرفت. در سال 2010 شکیرا با رپری به نام پیتبول (Pitbull) برای آهنگ Get It Started همکاری کرد. این تک آهنگ در 28 ژوئن 2012 منتشر شد. او همچنین برای مدیریت آلبوم استودیویی آینده خود با Roc Nation قراردادی امضا کرد.

در 17 سپتامبر 2012، اعلام شد که شکیرا و آشر (Usher) جایگزین کریستینا آگیلرا (Christina Aguilera) و سیلو گرین (CeeLo Green) برای چهارمین فصل از برنامه Voice آمریکا شدند که خبر جذابی برای طرفداران این خواننده بود. شکیرا اعلام کرد که در پاییز بر آلبوم جدید خود تمرکز خواهد کرد. در ادامه بیوگرافی شکیرا باید گفت که در نهایت این خواننده برای فصل ششم این برنامه در فوریه 2014 بازگشت.

بهترین آهنگ های شکیرا / زندگی نامه شکیرا

شکیرا در ابتدا قصد داشت آلبوم جدید خود را در سال 2012 منتشر کند، اما به دلیل بارداری، برنامه‌های انتشار این تک آهنگ و ویدیو به تعویق افتاد. در دسامبر 2013، اعلام شد که تک آهنگ جدید شکیرا تا ژانویه 2014 به تأخیر افتاده است. دهمین آلبوم استودیویی شکیرا با نام خودش، در 25 مارس 2014 منتشر شد.

آهنگ  La La La به عنوان سومین تک‌ آهنگ آلبوم شکیرا منتشر شد. نسخه جام جهانی آن در 27 مه به طور رسمی در ایستگاه‌های رادیویی منتشر شد که در آن کارلینهوس براون (Carlinhos Brown)، نوازنده برزیلی، حضور دارد. در 13 ژوئیه 2014، شکیرا این آهنگ را در مراسم اختتامیه جام جهانی 2014 در استادیوم ماراکانا (Maracanã Stadium) با کارلینهوس براون اجرا کرد. این اجرا سومین حضور متوالی او در جام جهانی فیفا و از دیگر افتخارات بیوگرافی شکیرا بود.

زمان حال-2016 : آلبوم El Dorado و اجرای زنده سوپرباول

بیوگرافی شکیرا

یکی دیگر از موارد جال در زندگینامه شکیرا این بود که در فیلم انیمیشن دیزنی زوتوپیا (Zootopia) صداپیشگی کرد. این انیمیشن شامل تک آهنگ Try Everything بود و در 10 فوریه 2016 منتشر شد. شکیرا کار خود را در یازدهمین آلبوم استودیویی‌اش در ابتدای سال 2016 آغاز کرد. در ماه مه 2016، او با خواننده کلمبیایی کارلوس ویوس (Carlos Vives) در قطعه La Bicicleta همکاری کرد و برای این آهنگ برنده دو جایزه گرمی لاتین شد. در 28 اکتبر 2016، شکیرا تک آهنگ Chantaje را با مالوما (Maluma)، خواننده کلمبیایی، منتشر کرد.

همچنین بخوانید :

در 7 آوریل 2017، شکیرا آهنگ Me Enamoré را به عنوان دومین تک آهنگ رسمی یازدهمین آلبوم استودیویی خود، El Dorado، که در 26 مه 2017 منتشر شد، عرضه کرد. وی همچنین آهنگ Perro Fiel را با حضور نیکی جم (Nicky Jam) برای تبلیغ آلبوم خود در 25 مه 2017 منتشر کرد. در ژانویه 2018، شکیرا سومین جایزه گرمی خود را برای بهترین آلبوم پاپ لاتین برای آلبوم El Dorado به دست آورد و این جایزه بخش با افتخار دیگری از بیوگرافی شکیرا است. او سپس ‌آهنگ Trap را به عنوان چهارمین تک‌آهنگ آلبوم خود و دومین همکاری‌اش با مالوما منتشر کرد. برگزاری تور جهانی ال دورادو در 27 ژوئن 2017 اعلام شد.

در 14 نوامبر، شکیرا از طریق شبکه‌های اجتماعی خود اعلام کرد که در اواخر ماه اکتبر، در آخرین سری تمرینات خود، دچار خونریزی در تارهای صوتی راست خود شده است و بنابراین او باید برای مدتی به صدای خود استراحت دهد. این امر باعث به تعویق افتادن کل برنامه سفر تور اروپا تا سوم ژوئن سال 2018 شد و یکی از غم‌انگیزترین ماجراهای زندگینامه شکیرا است.

شکیرا و جنیفر لوپز

در ادامه زندگینامه شکیرا به این می‌پردازیم که در فوریه 2020، شکیرا و جنیفر لوپز (Jennifer Lopez) در وقت میان دو نیمه Super Bowl LIV برنامه اجرا کردند. بر طبق بیلبورد، این نمایش 103 میلیون نفر بیننده داشت. شکیرا در طی بیماری همه گیر کرونا در دو برنامه ویژه تلویزیونی ظاهر شد و به اجرای موسیقی پرداخت. این اجرا از مهمترین اجراهای زنده برای مرور کردن در بیوگرافی شکیرا است.

زندگی خصوصی شکیرا

زندگی نامه کامل شکیرا زمانی تکمیل می‌شود که از زندگی خصوصی او نیز صحبت کنیم. او در سال 2000  با آنتونیو دو لا روآ (Antonio de la Rúa) یک وکیل آرژانتینی رابطه برقرار کرد. در مصاحبه‌ای در سال 2009، شکیرا اظهار کرد که رابطه آن‌ها مثل یک زوج متاهل بوده است و آن‌ها نیاز ندارند آن را رسمی کنند. شکیرا و آنتونیو پس از 10 سال زندگی مشترک، در آگوست 2010 از هم جدا شدند.

شکیرا و همسرش

در ادامه زندگینامه شکیرا باید بگوییم که این خواننده‌ی محبوب و زیبا در سال 2011 با بازیکن فوتبال اسپانیایی جرارد پیکه (Gerard Piqué)، وارد رابطه شد. پیکه همسر شکیرا دقیقاً ده سال از او کوچکتر است. جرارد پیکه و شکیرا برای اولین بار در بهار 2010 ملاقات کردند. در آن زمان پیکه در موزیک ویدئو آهنگ شکیرا به نام Waka Waka، آهنگ رسمی جام جهانی فیفا در سال 2010 ظاهر شد.

شکیرا پسر اول خود، میلان (Milan) را در 22 ژانویه 2013 در بارسلونا، اسپانیا، به دنیا آورد. پسر دومشان ساشا (Sasha) در 29 ژانویه 2015 به دنیا آمد. علی‌رغم داشتن دو فرزند پیکه، همسر شکیرا نیست و با اینکه ماجرای ازدواج شکیرا برای همه سوال‌برانگیز است، او علاقه‌ای به رسمی کردن این رابطه ندارد. کم حاشیه‌ترین بخش در زندگینامه شکیرا ، زندگی شخصی اوست و حقایق و حواشی زندگی شکیرا شامل مسائل زیادی نیست.

ماجرای ازدواج شکیرا

 فهرست جایزه های شکیرا

این خواننده‌ی تکرارنشدنی و بی‌رقیب تا کنون برای 686 جایزه نامزد شده و 321 بار نیز برنده ‌این جوایز شده است. نامزدی های شکیرا و مهمترین جوایز این خواننده که باید در زندگینامه شکیرا از آن‌ها بگوییم عبارتند از:

 • 5 جایزه در American Music Awards برای بهترین خواننده لاتین
 • 41 جایزه در Billboard Latin Music Awards در بخش‌های مختلف
 • 7 جایزه در مراسم جوایز موسیقی بیلبورد در بخش‌های مختلف
 • 3 جایزه گرمی در بخش‌های مختلف
 • 2 جایزه Latin American Music Awards در بخش‌های مختلف
 • 11 جایزه در مراسم گرمی لاتین در بخش‌های متفاوت
 • 4 جایزه در مراسم ویدیو موسیقی MTV در چند بخش
 • 1 جایزه در مراسم جوایز انتخاب مردمی در بخش بهترین موسیقی پاپ
 • 7 جایزه در World Music Awards در بخش‌های متفاوت

آهنگ های شکیرا

کلام آخر

در مقاله زندگینامه شکیرا سعی کردیم تا اطلاعات جامعی از زندگی و آثار این هنرمند کلمبیایی به شما ارائه دهیم. شما چه نکته دیگری درباره بیوگرافی شکیرا می‌دانید که ما به آن اشاره نکردیم؟ شما با شنیدن کدام آهنگ این خواننده‌ی فوق‌العاده طرفدار او شدید؟نظر خود را درباره زندگینامه شکیرا و آثارش با ما در بخش کامنت‌ها در میان بگذارید. عکس های شکیرا نیز در متن قرار داده ‌شده‌اند. ممنون که با این مقاله همراه ما بودید.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 956.366 میلیارد دلار
  Oppenheimer
  اکران: 21 جولای 2023
 • 571.721 میلیارد دلار
  Wonka
  اکران: 15 دسامبر 2023
 • 423.489 میلیارد دلار
  Aquaman and the Lost Kingdom
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 221.893 میلیارد دلار
  Migration
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 206.185 میلیارد دلار
  Trolls Band Together
  اکران: 17 نوامبر 2023
 • 156.771 میلیارد دلار
  Killers of the Flower Moon
  اکران: 19 اکتبر 2023
 • 151.782 میلیارد دلار
  Anyone But You
  اکران: 22 دسامبر 2023
 • 92.691 میلیارد دلار
  Mean Girls
  اکران: 12 ژانویه 2023
 • 89 میلیارد دلار
  Wish
  اکران: 22 نوامبر 2023
 • 51.6558 میلیارد دلار
  The Boys in the Boat
  اکران: 25 دسامبر 2023
 • 314.343 میلیارد تومان
  فسیل
  اکران: 22 اسفند 1401
 • 248.7 میلیارد تومان
  هتل
  اکران: 05 مهر 1402
 • 77.5419 میلیارد تومان
  شهر هرت
  اکران: 22 تیر 1402
 • 59.6495 میلیارد تومان
  بچه زرنگ
  اکران: 02 شهریور 1402
 • 49.8288 میلیارد تومان
  ویلای ساحلی
  اکران: 23 آبان 1398
 • 49.4606 میلیارد تومان
  هاوایی
  اکران: 13 دی 1402
 • 25.0594 میلیارد تومان
  نارگیل 2
  اکران: 18 مرداد 1402
 • 24.7578 میلیارد تومان
  ورود خروج ممنوع
  اکران: 15 آذر 1402
 • 19.6814 میلیارد تومان
  سه کام حبس
  اکران: 05 اردیبهشت 1402
 • 19.4418 میلیارد تومان
  آهنگ دو نفره
  اکران: 30 فروردین 1402