آخرین اخبار سریال خاندان اژدها 2022 (House of the Dragon )؛ داستان، تریلر و تاریخ انتشار

thumbnail
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

سریال خاندان اژدها 2022 (House of the Dragon)، پیش‌درآمد سریال Game of Thrones در راه است. سریال خانه اژدها ۲۰۲۲ با دنیایی فانتزی، جنگ‌هایی مهیب و سیاست‌های پیچیده مهمان ما می‌شود تا داستان به قدرت رسیدن خاندان تارگرین را بازگو کند. با ما همراه شوید تا پس از تماشای جدیدترین تریلر سریال هاوس اف دراگون 2022، به سراغ جزئیات آن برویم.

بالاخره بارش آتش و خون بر سر خانه اژدها و سلسله تارگرین آغاز شد. با پایان سریال محبوب Game of Thrones، شبکه HBO به فکر ادامه بزرگترین سریال تاریخ خود افتاد. از این‌رو، پنج اسپین‌آف احتمالی از بازی تاج و تخت را طراحی و در نهایت یکی را دنبال کرد؛ سریال خاندان اژدها. سریال هاوس اف دراگون 2022 یک سریال تلویزیونی آمریکایی در ژانر فانتزی-درام است. سریال House of the Dragon 2022 پیش‌درآمد و اسپین‌آف جدید سریال محبوب Game of Thrones محسوب می‌شود و کارگردان اصلی آن میگل سپاچنیک (Miguel Sapochnik) است. سریال خاندان تارگرین 2022 (یا به عبارتی خاندان اژدها) نیز براساس رمان Fire & Blood جورج آر. آر. مارتین (George R. R. Martin) نوشته شده‌ است.

در این مقاله از پلازا آخرین خبرها از تولید و پخش سریال House of the Dragon گردآوری شده است. در حین معرفی سریال خانه اژدها به تماشای تریلر آن می‌نشینیم، با داستان و بازیگران آشنا می‌شویم، و عکس‌های سریال خاندان تارگرین 2022 را تماشا می‌کنیم.

آنچه در ادامه می‌خوانید

تریلر سریال خاندان اژدها 2022

در ویدئو زیر اولین تریلر سریال خانه اژدها ۲۰۲۲ با زیرنویس فارسی را مشاهده می‌کنید.

شبکه HBO اخیرا یک تریلر دیگر از سریال هاوس اف دراگون 2022 منتشر کرده است. در ویدئو زیر جدیدترین تریلر سریال خاندان اژدها 2022 با زیرنویس فارسی را برای شما آماده کرده‌ایم.

تاریخ پخش سریال خاندان اژدها 2022

بالاخره پس از فراز و نشیب‌های بسیار، تاریخ پخش سریال خاندان اژدها 2022 اعلام شد. شبکه HBO قول داده که قسمت اول این سریال در 21 آگوست 2022 (30 مرداد 1401) پخش خواهد شد. فصل اول سریال هاوس اف دراگون 2022 شامل 10 قسمت است.

خلاصه داستان فصل اول سریال خاندان اژدها قسمت 1 تا 10

وقایع سریال خاندان اژدها 2022 دویست سال قبل از اتفاقات سریال بازی تاج و تخت رخ می‌دهد. زمانی که هنوز نبرد دنریس تارگرین آغاز نشده‌ بود و خاندان تارگرین به فرمانروایی آگان تارگرین اول در وستروس حکمرانی می کردند.  داستان سریال خاندان اژدها قسمت 1 با غلبه آگان اول بر هفت پادشاهی وستروس آغاز خواهد شد، و قرار است فرمانروایی تارگرین‌ها را از ابتدا روایت کند. خاندان اژدها روی بخش خاصی از تاریخ تارگرین‌ها متمرکز شده‌ است؛ رقص اژدها. در دنباله بازی تاج و تخت شاهد جنگ داخلی خونین و وحشیانه تارگرین‌ها هستیم که 200 سال قبل از حوادث بازی تاج و تخت رخ می‌دهد (یعنی زمانی بیشتر از یک قرن پس از غلبه آگان اول).

خلاصه داستان فصل اول سریال خاندان اژدها قسمت / سریال خاندان تارگرین 2022

روند تولید سریال House of the Dragon

در معرفی سریال هاوس اف دراگون نیم نگاهی به روند تولید سریال داریم. خاندان اژدها جاده پرپیچ و خمی را تا آغاز تولید پیمود. HBO در ابتدا یک پروژه کاملاً متفاوت را برای ساخت اسپین آف انتخاب کرد که در بازه زمانی عصر قهرمانان (Age of Heroes) می‌گذشت. اما پس از یک ضبط آزمایشی با بازی نائومی واتس (Naomi Watts) این پروژه منتفی شد. سپس، HBO خبری غافلگیرانه از سفارش ساخت 10 قسمت از خاندان اژدها را داد. سفارش ساخت سریال House of the Dragon در اکتبر 2019 (آبان 1398) داده و انتخاب بازیگران از ژوئیه 2020 (تیر/مرداد 1399) آغاز شد.

کار فیلمبرداری نیز از آوریل 2021 (فروردین 1400) در انگلستان شروع شد. فیلمبرداری بخشی از فصل اول در اسپانیا و کالیفرنیا انجام خواهد شد. رایان کوندال (Ryan Condal)، نویسنده و میگل سپاچنیک، کارگردان باتجربه بازی تاج و تخت، به‌طور مشترک مجریان اصلی (شورانر) پروژه هستند. به‌علاوه، سپاچنیک به عنوان کارگردان اصلی کار و کارگردان اپیزودهای اضافه نیز در این پروژه حضور دارد. فصل اول سریال خانه اژدها در 10 اپیزود ساخته شده‌ است.

در ویدیوی زیر  «پیش‌گفتارهایی درباره سریال» که از شبکه HBO منتشر شده را تماشا می‌کنید.

بازیگران House of the Dragon

با شروع پروسه انتخاب بازیگران، پدی کانسیداین (Paddy Considine) اولین بازیگری بود که در اکتبر 2020 (مهر 1399) به پروژه پیوست. پس از کانسیداین نیز سایر بازیگران از جمله اولیویا کوک (Olivia Cooke) و مت اسمیت (Matt Smith) انتخاب شدند. در نهایت، فابین فرانکل (Fabien Frankel) به تازگی برای حضور در سریال خانه اژدها ۲۰۲۲ به گروه پیوسته‌ است. در ادامه، به معرفی هنرپیشه های هاوس اف دراگون 2022 می‌پردازیم.

پدی کانسیداین در نقش ویسریس تارگرین اول

تاریخ پخش سریال خاندان اژدها 2022 / سریال هاوس اف دراگون 2022

پاتریک جورج کانسیداین (Patrick George Considine)، معروف به پدی کانسیداین، بازیگر، کارگردان، فیلمنامه‌نویس و موسیقی‌دان انگلیسی است. این هنرپیشه 47 ساله با بازی در نقش‌های ضد‍‌قهرمان و کاراکترهای عاطفی آسیب‌پذیر شناخته می‌شود. کانسیداین به همکاری مکرر با شین مدوز (Shane Meadows)، فیلمساز و کارگردان انگلیسی نیز مشهور است. او در اوایل دهه 2000 با بازی در چند فیلم مستقل مورد توجه قرار گرفت و روزنامه The Observer او را «بهترین راز نگهداری شده در فیلم‌های انگلیسی» توصیف کرد. کانسیداین تاکنون جوایز بسیاری را در حوزه بازیگری و فیلمسازی از جشنواره‌های گوناگون دریافت کرده‌ است. برخی از این جشنواره‌ها عبارتند از بفتا، جشنواره فیلم‌های مستقل انگلیس، جشنواره فیلم ونیز و جشنواره ساندنس.

کانسیداین در فیلم‌هایی همچون Cinderella Man، فیلم Submarine، فیلم Honour و فیلم Macbeth نقش‌آفرینی کرده‌ است. او در چند سریال از جمله Peaky Blinders و The Outsider نیز حضور داشت. پدی کانسیداین در سریال خاندان تارگرین 2022 نقش ویسریس تارگرین اول، پادشاه وستروس را ایفا می‌کند. ویسریس که مردی خونگرم، مهربان و نجیب شناخته می‌شود، از سوی شورای لردهای وستروس برای جانشینی جیهیریس تارگرین پادشاه انتخاب شد. ویسریس آرزو دارد که میراث پدربزرگش را حفظ و منتقل کند، اما مردان خوب لزوماً پادشاهان بزرگ نمی‌شوند.

اولیویا کوک در نقش آلیسنت های تاور

بازیگران house of the dragon / سریال خانه اژدها ۲۰۲۲

اولیویا کوک 28 ساله دیگر بازیگر اصلی سریال House of the Dragon است. این بازیگر بریتانیایی با نقش اما دکودی در درام مهیج Bates Motel و نقش بکی شارپ در مینی سریال Vanity Fair شناخته می‌شود. فیلم‌ The Limehouse Golem، فیلم Ready Player One و فیلم Sound of Metal از جمله آثار سینمایی کوک هستند. او بارها نامزد دریافت جایزه از جشنواره‌های گوناگون شده و برای فیلم Ruby’s Skin و فیلم Katie Says Goodbye نیز جایزه دریافت کرده‌ است. کوک در سریال خاندان اژدها نقش آلیسنت های تاور، ملکه‎ وستروس را بازی کرده‌ است. او دختر اوتو های تاور، همسر دوم ویسریس و زیباترین زن در هفت پادشاهی است. آلیسنت مادرخوانده رینیراست که از ویسیریس هم چند فرزند دارد.

مت اسمیت در نقش دیمون تارگرین

داستان سریال خاندان اژدها قسمت 1 / سریال خاندان اژدها 2022

مت اسمیت، با نام اصلی متیو رابرت اسمیت (Matthew Robert Smith)، بازیگر 38 ساله انگلیسی است. اسمیت بیشتر با بازی در سریال Doctor Who و سریال تاج شناخته می‌شود. او با نقش‌آفرینی در سریال Doctor Who موفق به دریافت چند جایزه شد. بازی در نقش پرنس فیلیپ در سریال تاج هم برای او نامزدی جوایز امی را به همراه داشت. اسمیت در ابتدا آرزو داشت که یک فوتبالیست حرفه‌ای شود، اما شکستگی استرسی مهره کمر او را مجبور به ترک ورزش کرد.

پس از پیوستن به تئاتر ملی جوانان و تحصیل در رشته هنرهای نمایشی و نویسندگی خلاقانه، در سال 2003 وارد عرصه بازیگری شد. او در چندین تئاتر نقش‌آفرینی کرد و برای بازی در تئاتر That Face مورد تحسین منتقدان قرار گرفت. بازی در سریال تلویزیونی را اولین‌ بار در سال 2006 با سریال‌های اقتباسی The Ruby in the Smoke و The Shadow in the North تجربه کرد. مت اسمیت در سریال خاندان اژدها 2022 نقش شاهزاده دیمون تارگرین، برادر کوچکتر ویسریس و وارث تاج و تخت را بازی می‌کند. دیمون یک جنگجوی حرفه‌ای و بی‌همتا، یک اژدهاسوار و دارای خون واقعی اژدهاست.

اما دارسی در نقش رینیرا تارگرین

سریال house of the dragon 2022 / سریال خاندان تارگرین 2022

اما دارسی (Emma D’Arcy) بازیگر 28 ساله سینما، تلویزیون و تئاتر انگلیس است. او در سنین کودکی و نوجوانی بازیگری با تئاتر را آغاز و در نمایش‌های گوناگون نقش‌آفرینی کرد. دارسی در سریال‌هایی همچون Truth Seekers و Wanderlust نیز حضور داشت. اما دارسی در سریال هاوس اف دراگون 2022در نقش رینیرا تارگرین، دختر پادشاه ویسریس از همسر اولش، ظاهر شده‌ است. رینیرا وارث برگزیده و اژدهاسوار است که انتظار دارد اولین ملکه حاکم وستروس شود.

ریس ایفانز در نقش اوتو های تاور

معرفی سریال هاوس اف دراگون / سریال هاوس اف دراگون 2022

ریس اووین ایوانز (Rhys Owain Evans)، معروف به ریس ایفانز (Rhys Ifans)، بازیگر، تهیه‌کننده و موسیقی‌دان اهل ولز است. این هنرپیشه 53 ساله بیشتر با بازی در فیلم‌‎هایی همچون Notting Hill، فیلم Enduring Love و فیلم The Amazing Spider-Man شناخته می‌شود. او در قسمت اول فیلم هری پاتر و یاران مرگ نقش زنوفیلیوس لاوگود را ایفا کرد. ایوانز در سریال Elementary ایفاگر نقش مایکروفت هولمز، برادر بزرگتر شرلوک هولمز بود. وی در سال 2005 برای ایفای نقش پیتر کوک، کمدین انگلیسی، در فیلم تلویزیونی Not Only But Always یک جایزه بفتا را از آن خود کرد. او همچنین عضو گروه موسیقی راک The Peth هم هست. ریس ایفانز در سریال هاوس اف دراگون 2022 در نقش اوتو های تاور، پدر آلیسنت ظاهر شده‌ است. اوتو دست راست پادشاه است و با وفاداری از تاج و تخت محافظت و به پادشاه و قلمرواش خدمت می‌کند. او دیمون، برادر پادشاه را بزرگترین تهدید برای او می‌داند.

ایو بست در نقش رینیس والریون

بررسی سریال خانه اژدها 2022 / سریال خانه اژدها ۲۰۲۲

ایو بست (Eve Best)، با نام اصلی امیلی بست (Emily Best)، بازیگر و کارگردان 49 ساله انگلیسی است. برخی از آثار او در حوزه سریال‌های تلویزیونی عبارتند از سریال Nurse Jackie، سریال American Experience و مینی سریال The Honourable Woman. او همچنین در فیلم سینمایی The King’s Speech نقش والیس سیمپسون، دوشس ویندزور را ایفا کرد. بست در سال 2005 برای بازی در تئاتر Hedda Gabler جایزه الیور را دریافت کرد. در سال 2007 هم با اجرای  نمایش A Moon for the Misbegotten موفق به دریافت جایزه دراما دسک شد. این نمایش و نمایش The Homecoming هر دو نامزدی جوایز تونی را برای او به همراه داشتند.

ایو بست در سریال خاندان تارگرین 2022 در نقش پرنسس رینیس والریون، همسر لرد کورلیس والریون، ظاهر شده‌ است. رینیس یک اژدهاسوار است و به عنوان «ملکه‌ای که هرگز ملکه نبود» شناخته می‌شود. او در شورای عالی هرگز به تخت سلطنت نرسید و دلیلش هم این بود که تنها به‌خاطر مرد بودن قلمروی آن‌ها ویسریس، پسرعمویش را برگزید.

سایر بازیگران سریال خانه اژدها ۲۰۲۲ عبارتند از:

 • استیو توسانت (Steve Toussaint) در نقش کورلیس والریون
 • سونویا میزونو (Sonoya Mizuno) در نقش میساریا
 • فابین فرانکل (Fabien Frankel) در نقش سر کریستون کول

دانلود سریال خاندان اژدها 2022 (House of the Dragon 2022)

پس از انتشار فصل اول، لینک دانلود سریال خانه اژدها در همین مطلب قرار داده می‌شود.

 • دانلود قسمت 1 سریال خانه اژدها (به زودی)
 • دانلود قسمت 2 سریال خانه اژدها (به زودی)
 • دانلود قسمت 3 سریال خانه اژدها (به زودی)
 • دانلود قسمت 4 سریال خانه اژدها (به زودی)
 • دانلود قسمت 5 سریال خانه اژدها (به زودی)
 • دانلود قسمت 6 سریال خانه اژدها (به زودی)
 • دانلود قسمت 7 سریال خانه اژدها (به زودی)
 • دانلود قسمت 8 سریال خانه اژدها (به زودی)
 • دانلود قسمت 9 سریال خانه اژدها (به زودی)
 • دانلود قسمت 10 سریال خانه اژدها (به زودی)

کلام آخر

معرفی سریال خانه اژدها / سریال خاندان اژدها 2022

در این مقاله با آخرین اخبار و بررسی سریال خانه اژدها 2022 با شما بودیم. طرفداران مجموعه داستان‌های «نغمه آتش و یخ» پس از بازی تاج و تخت بی‌صبرانه در انتظار آغاز پخش سریال خانه اژدها ۲۰۲۲ هستند. تنها یک خبر از ساخت اسپین آف بزرگترین سریال تاریخ هیجان را به مخاطبان پروپاقرص آن برمی‌گرداند. البته امیدها به این است که خاندان اژدها بتواند به خوبی انتظارات علاقه‌مندان را برآورده کند. آیا شما نیز بی‌صبرانه در انتظار دانلود سریال خانه اژدها هستید؟  نظرات خود را در این‌باره با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

سریال خانه اژدها کی پخش میشود؟

21 آگوست 2022 برابر با 30 مرداد 1401

سریال House of the Dragon 2022 چند قسمت دارد؟

تا به اینجا میدانیم که فصل اول سریال 10 قسمت خواهد داشت.

{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران1 دیدگاه
avatar
مهدی باقرزاده
.
15 مهر 1400، 15:49
پاسخ
0
1
عالی بود همچنان منتظر پخش شدن این سریال
جدول فروش فیلم ها
 • 1.867 میلیارد دلار
  Spiderman No Way Home
  اکران: 17 دسامبر 2021
 • 361 میلیون دلار
  Sing 2
  اکران: 22 دسامبر 2021
 • 279 میلیون دلار
  The Batman
  اکران: 04 مارس 2022
 • 273 میلیون دلار
  Uncharted
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 138 میلیون دلار
  Scream
  اکران: 14 ژانویه 2022
 • 116 میلیون دلار
  Death on the Nile
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 72 میلیون دلار
  Jackass Forever
  اکران: 04 فوریه 2022
 • 47 میلیون دلار
  Dog
  اکران: 18 فوریه 2022
 • 4 میلیون دلار
  Cyrano
  اکران: 25 فوریه 2022