گران ترین بازیگران بالیوود را بشناسید | معرفی گران قیمت ترین بازیگران زن و مرد سینمای هند

گران ترین بازیگران بالیوود
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

صنعت فیلمسازی در سینمای هند هر ساله سود زیادی از گرانترین بازیگران هندی به‌دست می‌آورد. برخی از این پولدارترین بازیگران هند به‌دلیل سودآوری فراوان دستمزدی نزدیک به 135 کرور دریافت می‌کنند. به‌همین دلیل فیلمسازان به‌سراغ پولسازترین و گران قیمت ترین بازیگران بالیوود می‌روند. حتی در بسیاری از موارد به میزان استعداد آنها در بازیگری توجه نمی‌شود.

بالیوود همیشه در تلاش بوده تا از طریق ساخت فیلم‌های اکشن و عاشقانه به سود فراوانی دست پیدا کند. از این رو به سراغ گران قیمت ترین بازیگران سینمای هند رفته و با دستمزد نجومی برخی از آن‌ها موافقت می‌کنند. محبوبیت بازیگران هندی در دنیا باعث شده تا نام تعدادی از آن‌ها در لیست گران قیمت ترین بازیگران بالیوود قرار بگیرد. در سینمای هند هم گران ترین بازیگران مرد هندی در دریافت دستمزدهای بالا نسبت به بازیگران زن پیشی گرفته‌اند. اگر شما هم به سینمای هند علاقه‌مندید و کنجکاو شده‌اید تا از دستمزد بازیگران محبوبتان در بالیوود باخبر شوید خواندن این مقاله را از دست ندهید. پلازا در ادامه شما را با گرانترین بازیگران هندی آشنا می‌کند.

آنچه در ادامه می‌خوانید

گران ترین بازیگران مرد بالیوود

امروزه بازیگران مرد بالیوودی در دنیا شناخته شده هستند. آثار برخی از آن‌ها در جهان منتشر شده و طرفداران زیادی دارد. حتی اگر از علاقه‌مندان سینمای هند هم نباشید حتما یکبار نام بازیگران مرد بالیوود را شنیده‌اید. به‌دلیل محبوبیت زیاد این بازیگران، 6 بازیگر از گران ترین بازیگران مرد هندی و پولدارترین بازیگران معروف هندی را به ترتیب بیشترین دستمزد معرفی می‌کنیم.

1. آکشی کومار (Akshay Kumar) از گرانترین بازیگران هندی

عکس آکشی کومار - گران ترین بازیگران بالیوود - گران ترین بازیگران مرد هندی

 • دستمزد: 135 کرون روپیه
 • آثار معروف: شوهر (1994)، ستیز (1999)، منو عصبانی نکن (2012)

«آکشی کومار» با نام اصلی «راجیو هاری اوم باتیا» از بزرگ‌ترین و پردرآمدترین بازیگران مرد بالیوود محسوب می‌شود. او تا سال 2020 برای بازی در هر فیلم حدود 100 کرون روپیه دستمزد دریافت می‌کرد. به‌همین دلیل نام آکشی کومار در لیست گران ترین بازیگران بالیوود رتبه نخست را از آن خود کرده است. اما جالب است بدانید که او در سال 2021 تصمیم گرفته تا برای هر فیلم حدود 135 کرون روپیه دستمزد بگیرد. این تغییر رویه در دستمزد، همچنان نام آکشی کومار را در لیست گران قیمت ترین بازیگران سینمای هند با رتبه اول ماندگار می‌کند. آکشی کومار بازیگر ژانر اکشن و معمایی سینمای هند فعالیت هنری خود را با بازی در فیلم «سوگند» در سال 1991 آغاز کرد. او گرانترین بازیگر هند در سال 2022 نیز است و امسال فیلم‌های زیادی برای اکران دارد.

2. عامر خان (Amir Khan) از گرانترین بازیگران هندی

عکس امیر خان - گران قیمت ترین بازیگر بالیوود - گرانترین بازیگر هند در سال 2022

 • دستمزد: 75 الی 80 کرور
 • آثار معروف: این زندگی است (1991)، غلام (1998)، فوق ستاره مخفی (2017)

«عامر خان» که در ایران او را بیشتر با نام «امیر خان» می‌شناسند، یکی‌دیگر از گران قیمت ترین بازیگران بالیوود به‌شمار می‌آید. کمال‌گرایی و تعهد در کارش یکی از بارزترین خصوصیات امیر خان است. او در سال 1973 با بازی در فیلم «پیروزی خاطرات» فعالیت هنری خود را آغاز کرد. سپس با بازی درخشانش در فیلم «دل» توانست به یکی از بازیگران شناخته شده آن سال تبدیل شود. اگرچه عامر خان جز گران قیمت ترین بازیگران بالیوود است اما کیفیت کارهای او همیشه بالاست.

بازی در فیلم سینمایی «راجا هندوستانی» باعث شد تا عامر خان جایزه Filmfare کسب کند. پس از آن با بازی در فیلم پرفروش «عشق» توانست به یکی از گران قیمت ترین  بازیگرهای هندی تبدیل شود. نام او در لیست گرانترین بازیگر هند در سال 2020 و به طور کلی از  پولدارترین بازیگران هند قرار دارد.

3. سلمان خان (Salman Khan) از گرانترین بازیگران هندی

عکس سلمان خان - گران قیمت ترین بازیگران بالیوود - گرانترین بازیگر هند در سال 2020

 • دستمزد: 70 الی 75 کرور
 • آثار معروف: کوچ کوچ هوتاهه (1999)، بادیگارد (2011)، رادهه (2020)

«سلمان خان» با نام اصلی «عبدالرشید سلیم سلمان خان» یکی از 3 خان معروف سینمای هند است. نام او در چند سال گذشته در لیست گرانترین بازیگران هندی قرار دارد. سلمان خان در سال 1988 با فیلم «Biwi Ho To Aisi» بازیگری را تجربه کرد. اما بازی در فیلم «منه پیار کیا» بود که باعث شهرت او شد. این بازیگر پرطرفدار و ستاره سینمای هند توانست پس از آن در فیلم‌های تاثیرگذار زیادی باز کند. همین امر موجب شد تا سلمان خان به یکی از موفق‌ترین و پردرآمدترین بازیگران بالیوود تبدیل شود. امروزه او برای بازی در هر فیلم حدود 70 الی 75 کرور دریافت خواهد کرد. او همیشه جز بازیگران هندی با بیشتری دستمزد بوده است.

همچنین بخوانید :

4. هرتیک روشن (Hrithik Roshan) از گرانترین بازیگران هندی

عکس هرتیک روشن - گران ترین بازیگران مرد بالیوود - بازیگران هندی با بیشتری دستمزد

 • دستمزد: 50 الی 65 کرور
 • آثار معروف: ‌می‌بینمت (2006)، مسیر آتش (2012)، سوپر 30 (2019)

«هریتیک روشن» در لیست گرانترین بازیگران هندی مقام چهارم را به خود اختصاص داده است. این بازیگر محبوب و خوش‌چهره سینمای هند از سال 2000 با بازی در فیلم «بگو عاشقم هستی» فعالیت هنری خود را آغاز کرد. هرتیک روشن از گران قیمت ترین بازیگرهای هندی به ‌دلیل مهارت بالایش در رقص طرفداران زیادی دارد. جالب است بدانید که هرتیک روشن در دست راست خود شش انگشت دارد که از آن به عنوان یک مزیت بزرگ یاد می‌کند. او از جمله دوست داشتنی ترین و پولدارترین بازیگران هند است.

5. شاهرخ خان (Shah Rukh Khan)

عکس شاهرخ خان - گران قیمت ترین بازیگران سینمای هند - گرانترین بازیگر هند در سال 2021

 • دستمزد: 50 کرور و 45 درصد از سود فیلم
 • آثار معروف: گاهی خوشی گاهی غم (2001)، هرگز نگو خداحافظ (2006)، قلب سخت (2016)

«شاهرخ خان» از پولدارترین بازیگران هند و یکی از 3 خان برتر سینمای هند محسوب می‌شود. نام او در سال‌های گذشته جزء اولین نفرات از گران ترین بازیگران بالیوود بود. هیچ کسی قدرت برابری با نفوذ تجاری شاهرخ خان را تصور نمی‌کرد. اما چند سالی است که این بازیگر محبوب و دوست‌داشتنی هندی دستمزد کمتری دریافت می‌کند. شاهرخ خان از بازیگران مطرح تلویزیون هند به‌شمار می‌آمد. او پس از آشنایی با «هما مالینی» و بازی در اولین فیلم سینمایی‌اش به سوپراستار و یکی از گران قیمت ترین بازیگران بالیوود تبدیل شد. زوج هنری شاهرخ خان و کاجول فیلم‌های مشترک زیادی با همدیگر بازی کرده‌اند. امروزه باید این زوج هنری را از پرطرفدارترین بازیگران بالیوود دانست. با این‌که چندین سال است این بازیگر کم‌تر دستمزد دریافت می‌کند اما همچنان در لیست گرانترین بازیگر هند در سال 2021 و امسال قرار داشت.

6. اجی دیوگن (Ajay Devgn)

عکس اجی دیوگن - گران قیمت ترین بازیگرهای هندی - گرانترین بازیگر هند در سال 2021

 • دستمزد: 30 الی 50 کرور
 • آثار معروف: دلداده (1994)، ارثیه شوم (1999)، ارام آرام (2003)، خشم (2010)

«اجی دیوگن» با نام اصلی «ویشال دیوگن» یکی‌دیگر از گرانترین بازیگران هندی به‌شمار می‌آید. او همسر «کاجول» از بازیگران زن مشهور سینمای هند است. اجی دیوگن در طول سال‌های فعالیتش همیشه با سه خان معروف بالیوود به رقابت می‌پردازد. او با فیلم «پهلول‌آور کانتی» در سال 1991 پا به عرصه سینما گذاشت. پس از آن با حضور در فیلم‌های اکشن به قهرمان این ژانر در بالیوود تبدیل شد. این هنرمند در لیست گران ترین بازیگران هندوستان حضور دارد و حتی در سال 2022 یکی از فیلم‌هایی که او کارگردانی کرده است نیز اکران خواهد شد.

7. رانویر سینگ (Ranveer Singh)

گران قیمت ترین بازیگران بالیوود

 • دستمزد: 35 الی 40 کرور
 • آثار معروف: باجیروا مستانی (2015)، بگذار قلب بتپد (2015)، بی خیال (2016)

رانویر سینگ یکی دیگر از گران قیمت ترین بازیگران بالیوود و از بازیگران نسل جدید است او اولین فیلم خود با نام گروه برنامه‌ریز عروسی (2010) با انوشکا شرما بازی کرد و بعد ها در فیلم بگذار قلب بتپد نیز با او هم بازی شد. رانویر سینگ یکی از پولدارترین بازیگران هند است که طرفداران زیادی دارد.

8. رانبیر کاپور (Ranbir Kapoor)

گرانترین بازیگران هندی

 • دستمزد: 25 کرور
 • آثار معروف: برفی (2012)، تماشا (2015)، سانجو (2018)

گرانترین بازیگران هندی دیگر رانبیر کاپور نوه بازیگر نامردار بالیوود راج کاپور است. دختر عموهای او نیز کارینا کاپور و کاریشما کاپور هستند. درست است که رانبیر کاپور به واسطه رابطه های خود وارد حرفه بازیگری شده اما نمی‌توان از هنر آشکار این هنرمند از گران قیمت ترین بازیگران بالیوود چشم پوشی کرد. این بازیگر با یکی از اولین فیلم های خود به نام عشق من (2007) به چشم آمد.

9. آمیتاب باچان (Amitabh Bachchan)

گران قیمت ترین بازیگران بالیوود

 • دستمزد: 18 الی 20 کرور
 • آثار معروف: شعله (1985)، گاهی خوشی گاهی غم (2001)، باغبان (2003)

اگر شاهرخ خان پادشاه سینمای هند باشد، آمیتاب باچان پادشاه خود هند است. 47 سال سابقه در بالیوود این بازیگر از گران قیمت ترین بازیگران بالیوود را تبدیل به پدر سینمای هند کرده است. حدود نیم قرن است که آمیتاب باچان در سینما فعالیت می‌کند و حتی با وجود داشتن ۷۸ سال سن پرکار و یکی از پولدارترین بازیگران هند است. او در سال 2022 نیز در فیلم جوند (Jhund) را نقش آفرینی کرده و مجموعا حدود 200 فیلم در کارنامه کاری خود دارد.

10. سیف علی خان (Saif Ali Khan)

گرانترین بازیگران هندی

 • دستمزد: 15 الی 20 کرور
 • آثار معروف: عاشق آواره (1993)، شاید فردایی نباشد (2003)

سیف علی خان از گرانترین بازیگران هندی این لیست است. البته او نه هنر بازیگران دیگر و نه معروفیت آن‌ها را دارد. شاید هم این از شانس او باشد که تاکنون زیاد دیده نشده است اما نمی‌توان منکر دوست داشتنی بودن او شد. منصور علی‌خان پتودی کاپیتان تیم کریکت هند پدر او و شرمیلا تاگور هنرمند هندی مادر اوست. همچنین کارینا کاپور و این بازیگر از سال 2012 نیز باهم هستند. سیف علی خان از پولدارترین بازیگران هند محسوب می‌شود.

گران ترین بازیگران زن بالیوود

بازیگران زن سینمای هند در کنار بازیگران مرد یکی از پرطرفدارترین زوج‌های هنری به‌شمار می‌آیند. برخی از این بازیگران زن به‌دلیل زیبایی و محبوبیت زیاد به‌عنوان گران ترین بازیگران بالیوود شناخته شده‌اند. هرچند که دستمزد بازیگران زن بالیوود در مقایسه با بازیگران مرد تفاوت بسیار زیادی دارد. در این بخش از مقاله با 5 بازیگر از گران ترین بازیگرهای زن سینمای هند آشنا می‌شوید.

1. کانگانا رانوت (Kangana Ranaut) از گرانترین بازیگران هندی

عکس کانگانا رانوت - گران ترین بازیگران زن بالیوود

 • دستمزد: 27 کرور روپیه
 • آثار معروف: اراذل (2011)، ملکه هفت‌تیر (2014)، مگه دیوانه‌ای (2019)

«کانگانا رانوت» یکی از صریح‌ترین بازیگران زن سینمای هند محسوب می‌شود. او که اکثرا نقش یک زن قهرمان را بازی می‌کند در بین مخاطبینش با همین لقب شناخته شده است. کانگانا رانوت به‌دلیل بازی در فیلم‌های پرفروش در لیست گران قیمت ترین بازیگران سینمای هند رتبه اول را به خود اختصاص می‌دهد. او از آن دسته از پولدارترین بازیگران هند است که همیشه با مصاحبه‌ها و اظهارنظرهای خود جنجال به پا می‌کند. کانگانا از سال 2006 با فیلم «گانگستر» فعالیت هنری خود را آغاز کرد. پس از آن توانست چندین بار به جایزه Filmfare دست پیدا کند.

2. دیپیکا پاداکن (Deepika Padukone) از گرانترین بازیگران هندی

پولدارترین بازیگران هند

 • دستمزد: 26 کرور روپیه
 • آثار معروف: عشق امروزی (2009)، کوکتل (2012)، ضربه (2020)

در بین موفق‌ترین و گران قیمت ترین بازیگران بالیوود باید اسم «دیپیکا پاداکن» را در رتبه دوم قرار بدهیم. او یکی از بازیگران پرطرفدار سینمای هند است که به‌دلیل زیبایی خیره‌کننده و استعداد درخشانش توانسته به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند. دیپیکا پاداکن در ابتدا فعالیت هنری خود را در حرفه مدلینگ آغاز کرد و خیلی زود مقام «مدل سال» را به دست آورد. او با فیلم «آیشواریا» در سال 2006 پا به عرصه سینما گذاشت و همچون حرفه مدلینگ توانست در مدت زمان کوتاهی مشهور شود. دیپیکا پاداکن امروزه به‌عنوان یکی از گران ترین بازیگران بالیوود شناخته می‌شود.

3. پریانکا چوپرا (Priyanka Chopra) از گرانترین بازیگران هندی

عکس پریانکا چوپرا - پردرآمدترین بازیگران بالیوود - گران ترین بازیگران بالیوود

 • دستمزد: 21 کرور روپیه
 • آثار معروف: باران (2005)، نشانه شما چیست؟ (2009)، بگذار قلب بتپد (2015)

«پریانکا چوپرا» از زنان زیبا در جهان و یکی‌دیگر از گران قیمت ترین بازیگران بالیوود است که نه تنها در بالیوود بلکه تجربه بازی درخشان در هالیوود را در کارنامه کاری خود ثبت کرده است. پریانکا به‌دلیل زیبایی خیره‌کننده و استعداد درخشانش در بازیگری علاوه‌بر هند در دنیا طرفداران زیادی دارد. او فعالیت هنری خود را از سال 2000 آغاز کرد اما در سال 2004 با بازی در فیلم «اعتراض» توانست جایزه Filmfare را به ‌عنوان بهترین بازیگر نقش منفی به دست آورد.

پریانکا در سال 2018 با خواننده مشهور آمریکایی به نام «نیک جوناس» ازدواج کرد و اکنون با نام «پریانکا چوپرا جوناس» شناخته می‌شود.

4. کارینا کاپور (Kareena Kapoor)

عکس کارینا کاپور - گران قیمت ترین بازیگر بالیوود - گران قیمت ترین بازیگران سینمای هند

 • دستمزد: 20 کرور روپیه
 • آثار معروف: گاهی خوشی گاهی غم (2001)، سه احمق (2009)، برادر باجرانگی (2015)

«کارینا کاپور خان» همسر «سیف علی خان» به‌عنوان چهارمین بازیگر در لیست گرانترین بازیگران هندی قرار گرفته است. او در یک خانواده کاملا سینمایی متولد شد و اکنون یکی از بازیگران محبوب و سرشناس سینمای هند محسوب می‌شود. «کارینا کاپور» و «هتریک روشن» زوج هنری معروف و پرطرفدار بالیوود هستند که تاکنون فیلم‌های پرفروش زیادی را در کنار یکدیگر بازی کرده‌اند. این مساله باعث به وجود آمدن شایعات مبنی بر رابطه صمیمانه آن دو قبل از ازدواج کارینا کاپور و علی‌رغم متاهل بودن هتریک روشن شد. به مدت 12 سال این دو بازیگر که هر دو از گران قیمت ترین بازیگران بالیوود هستند، با هم هم‌بازی نشدند. تا این‌که کارینا کاپور شرط بازی در فیلم «کاران جوهر» را حضور هتریک روشن اعلام کرد.

5. کاترینا کایف (Katrina Kaif)

عکس کاترینا کایف - گران قیمت ترین بازیگران سینمای هند - پولدارترین بازیگران هند

 • دستمزد: 18 کرور روپیه
 • آثار معروف: سلام لندن (2007)، تا وقتی که زنده‌ام (2012)، قاتلان هندوستان (2018)

«کاترینا کایف» با اسم اصلی «کاترینا تورگوت» یکی‌دیگر از گران قیمت ترین بازیگران بالیوود است که علاوه‌بر بازیگر یک مدل هندی بریتانیایی محسوب می‌شود. کاترینا فعالیت هنری خود را از سال 2003 با فیلم «بوم» آغاز کرد اما به موفقیت زیادی دست نیافت. تا این‌که توسط سلمان خان به فیلم «چرا من دوست دارم» معرفی شد. این فیلم او را به یکی از بازیگران زن موفق در سینمای بالیوود تبدیل کرد. پس از آن کاترینا از گران ترین بازیگران بالیوود در فیلم‌های موفق و پرفروش زیادی حضور داشت. اما مخاطبین اصلیش طرفدار پروپاقرص ویدیوهای یوتیوب او هستند. کاترینا کایف در بین طرفداران خود به «باربی بالیوود» شهرت دارد.

جمع بندی

گرانترین بازیگران هندی در دنیا بسیار مطرح و شناخته‌شده هستند. به‌همین دلیل برخی از آن‌ها برای بازی در هر فیلم دستمزدهای بسیار بالایی را درخواست می‌کنند. همان‌طور که می‌دانید صنعت سینما در هندوستان بسیار پرطرفدار و با اهمیت است. فیلمسازان بالیوود فقط به فکر فروش بالای فیلم‌هایشان هستند. احتمالا باید دلیل قبول دستمزد بالای گران ترین بازیگران زن و مرد بالیوود را همین موضوع دانست. ما در این مقاله لیست گران قیمت ترین بازیگران بالیوود را در اختیار شما گذاشتیم. به‌نظر شما جای کدام بازیگر مطرح بالیوود در این لیست خالیست؟ نظرات خود را در قسمت دیدگاه‌های پلازا با ما به اشتراک بگذارید.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
جدول فروش فیلم ها
 • 54.6 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.2 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 15 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 12 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 11 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 9 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1400
 • 8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 7 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1400
 • 3 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401