اصطلاحات جامع کیپاپ ؛ 44 اصطلاح که معنی آن را شاید ندانید

اصطلاحات جامع کیپاپ
 • twiter
 • linked-in
 • whatsapp

اگر به تازگی با دنیای موسیقی پاپ کره ای آشنا شده باشید، احتمالا با اصطلاحات جامع کیپاپ ناآشنا هستید. اصطلاحات کی پاپ کمی پیچیده و سخت هستند، از این رو در این مطلب با دیکشنری کی پاپ همراه شما هستیم.

دنیای موسیقی پاپ کره‌ای دنیای نسبتا پیچیده‌ای دارد. اگر به تازگی با این سبک آشنا شده‌ باشید ممکن است به اصطلاحات و کلماتی برخورد کنید که متوجه معنی آنان نشوید. حتی ممکن است تصور کنید طرفداران کی پاپ به زبان دیگری سخن می‌گویند! در ادامه تعدادی از اصطلاحات کی پاپ و معانی آنان را قرار خواهیم داد تا با معنی و کاربرد آنها آشنا شوید. همراه با پلازا باشید.

آنچه در ادامه می‌خوانید

اصطلاحات کی پاپ و معانی آنان

در این بخش به معرفی اصطلاحات جامع کیپاپ که رایج هستند به صورت کامل می‌پردازیم.در ادامه به سوالاتی از قبیل: آیدل چیست ؟ دیسبند یعنی چه ؟ بایس رکر چیست ؟ فندوم یعنی چه ؟ کامبک در کیپاپ چیست ؟ مولتی فن چیست ؟ فن میتینگ چیست ؟ دبیو چیست ؟ استف یعنی چه و بسیاری اصطلاحات جامع کیپاپ پاسخ می‌دهیم. با دیکشنری کیپاپی همراه ما باشید.

1. کی پاپر (Kpoper)

کیپاپر یعنی چی ؟ کی‌پاپر اصطلاحی است که به طرفداران موسیقی پاپ کره‌ ای اطلاق می‌شود. بنابراین اگر شما نیز از طرفداران این سبک هستید اصطلاح کی پاپر برای شما نیز صدق می‌کند! اکنون دیگر می‌دانید نام طرفداران گروه های کیپاپ کی پاپر است! پس به سراغ سوال بعدی می‌رویم، آیدل یعنی چه ؟

روکی در کی پاپ چیست؟

2. آیدِل (IDOL)

آیدل به چه معناست؟ در فرهنگ هوادار بودن کره جنوبی، آیدل به شخصیت مشهوری گفته می‌شود که در زمینه کی پاپ چه به عنوان عضوی از یک گروه و چه تک نفره فعالیت می‌کند. بنابراین اگر کسی از شما پرسید معنی آیدل چیست ؟ بدانید که منظور از این کلمه «خواننده کی پاپ» است.

3. اِم وی (MV)

اِم وی مخفف کلمه موزیک ویدیو (Music Video) است که توسط کی پاپرها برای اشاره به موزیک ویدیو خواننده یا همان آیدل مورد نظر کره‌ای استفاده می‌شود.

همچنین بخوانید :

4. دِبیو (Debut)

دبیو کردن یعنی چه؟ اصطلاح دبیو که لاتین آن Debut است، در انگلیسی به معنی شروع کردن و آغاز کردن است. در دیکشنری کیپاپی نیز معنی کلمه Debut همین است و در مواقعی استفاده می‌شود که یک آرتیست کره ای به صورت رسمی فعالیت خود را آغاز می‌کند. حالا دیگر می‌دانیم معنی دبیو چیست و چه زمانی استفاده درمیان دیگر اصطلاحات کی پاپ استفاده می‌شود.

5. فن (Fan)

کلمه فن مختص به استفاده کی پاپرها نیست و به طور کلی به طرفداران سبکی خاص یا طرفداران سلبریتی‌ها اطلاق می‌شود و در لغت نامه کیپاپ نیز این کلمه استفاده زیادی دارد. مهم‌ترین سوال برای پیدا کردن دوستی هم‌سلیقه با شما این است که بپرسید فن چه گروه یا چه بازیگری است؟

6. فندوم (Fandom)

اصطلاح فندوم یعنی چه؟ به مجموعه طرفدارهای یک گروه پاپ کره‌ای، فندوم گفته می‌شود. و هر فندوم نام مختص به خود را دارند. مثلا به فندوم گروه معروف بی تی اس “آرمی” یا به فندوم گروه استری کیدز “استی” می‌گویند.

7. مولتی فن (Multi Fan)

مولتی فن چیست ؟ مولتی فن در لغت نامه کیپاپ به شخصی گفته می‌شود که طرفدار تمام یا تعداد بسیاری از گروه های کیپاپ است. به اصطلاح عامیانه‌تر مولتی فن به طرفدار دو آتشه موسیقی کی پاپ کره گفته می‌شود که تمام یا تعداد بسیاری از گروه های موسیقی کره ای را دنبال کرده و طرفدار آنان باشد.

8. فن وار (Fan War)

فن وار به معنی جنگ طرفداران است. شاید برایتان عجیب باشد اما طرفداران گروه های پر طرفدار کی پاپ به حدی به گروه کی پاپی خود علاقه دارند که به خاطر آن با طرفداران گروه‌های رقیب در فضای مجازی و گاها حقیقی، کل کل و بحث‌های متعدد دارند که در اصطلاح به آن فن وار یا جنگ فن‌ها می‌گویند.

9. فن میتینگ (Fan Meeting)

رویدادهایی که در آن خواننده کی پاپ یا همان آیدل، با طرفداران خود ملاقات می‌کند را فن میتینگ می‌گویند. معمولا خواننده‌ها و بازیگران در فن میتینگ هایشان بازی‌های مختلف می‌کنند یا آهنگ می‌خوانند و با فعالیت‌های این‌چنینی طرفدارانی که به دیدن ان‌ها رفته‌اند را سورپرایز می‌کنند.

10. فن ساین (Fan Sign)

معنی فن ساین یعنی چه ؟ در اصطلاح قبلی، گفتیم که فن میتینگ به جلسه ملاقات آیدل (خواننده پاپ کره‌ای) با طرفداران خود گفته می‌شود. فن ساین همان جلسه ملاقات است منتها این رویداد، اغلب برای گرفتن امضای آلبوم‌ جدید آن آیدل شکل می‌گیرد. فن ساین خصوصی‌تر است و شامل صحبت حضوری، عکاسی و امضا گرفتن نیز می‌شود.

معنی فن ساین

11. دیسبند (Dissband)

اگر بنا به اتفاقاتی اعضای یک گروه موسیقی کی پاپ بخواهند قرارداد خود را با کمپانی تمدید نکنند و یا راه جداگانه‌ای را پیش بگیرند و از هم جدا شوند در اصطلاحات جامع کیپاپ به آن دیسبند گفته می‌شود. معنی دیسبند در واقعیت برای طرفداران یک گروه غم‌انگیزترین واژه ممکن است.

12. کامبک (Come Back)

کامبک در کیپاپ چیست ؟ این اصطلاح در زمان انتشار آهنگ، موزیک ویدیو یا آلبوم جدید گروه ها و آیدل‌های کیپاپ استفاده می‌شود.

13. منیجر (Manager)

ترجمه لغوی این کلمه لاتین به معنی مدیر است و در لیست کلمات کی پاپ به کسی اطلاق می‌شود که فعالیت آیدل‌ها و گروه‌های کی پاپ را مدیریت کرده و بر کارهای آنان نظارت می‌کند.

14. ساسِنگ (Sasaeng)

ساسنگ در kpop چیست؟ ساسنگ همان پاپاراتزی یا خبرنگار مخصوص تهیه گزارش از سلبریتی‌ها است. این واژه ترجمه کره‌ای این اصطلاح است. ساسنگ‌ها خبرنگارانی هستند که به هر صورتی قصد نزدیک شدن به آیدل‌ها و سردرآوردن از زندگی شخصی آنان را دارند. البته تفاوت ساسنگ‌ها با پاپاراتزی‌ها این است که پاپاراتزی‌ها خبرنگار هستند اما ساسنگ‌ها افراد عادی یا از طرفداران خواننده کی پاپ نیز می‌توانند باشند که یکی دیگر از اصطلاحات دیکشنری کی پاپ است.

15. ماما (MAMA)

جشنواره جایزه ام‌نت آسیا (Mnet Asian Music Awards) نام یکی مهم‌ترین جشنواره‌ های موسیقی کره جنوبی است، که هرساله برای خوانندگان کره‌ ای و گروه های کیپاپ اهمیت بسیاری دارد. در این مراسم هر آیدل به صورت تک نفره و گروهی اجرای خاص و ماندگاری طراحی و اجرا می‌کند و دربین اجراها جوایز داده می‌شود. این مراسم تا پیش از شیوع ویروس کرونا در سه کشور کره، ژاپن و هنگ‌کنگ برگزار میشد.

اصطلاحات کی پاپ

16. روکی (Rookie)

روکی در کی پاپ چیست؟ روکی به آیدل (خواننده) یا گروه کی پاپ تازه کار و نوظهور گفته می‌شود.

17. هیتر (Hater)

هیتر کیپاپ چیست ؟ Hater یکی دیگر از کلمات دیکشنری کی پاپ و به معنی شخص نفرت پراکن است. این کلمه در فرهنگ کی پاپ به کسی گفته می‌شود که نسبت به آیدل‌ها و گروه های کیپاپ نفرت پراکنی می‌کند.

18. ریل (Real)

معنی ریل در کیپاپ به دو صورت استفاده می‌شود. برخی آن را معادل Real انگلیسی به معنای واقعی می‌دانند، و برخی دیگر آن را معادل با رل از کلمه Relationship به معنای دوستی و ارتباط می‌گیرند.

همچنین بخوانید :

19. وکال (Vocal)

معنی وکال در کیپاپ خوانندگی است. مِین وکالیست (Main Voclist) نیز به فرد یا افرادی گفته می‌شود که صدای بهترین نسبت به سایر اعضا دارند و مدت زمان بیشتری می‌خوانند.

20. پادشاه کیپاپ (King of Kpop)

اگر برای شما هم سوال پیش آمده که پادشاه کیپاپ کیست؟ باید بگوییم در هر دوره به معروف‌ترین، محبوب‌ترین و موفق‌ترین گروه کیپاپی، پادشاه کیپاپ می‌گویند. در حال حاضر BTS پادشاه کی پاپ است.

آیدل به چه معناست

21. ویژوال در کیپاپ چیست؟

ویژوال چیست؟ ویژوال در اصطلاحات کی پاپ به معنی کسی است که به استانداردهای زیبایی کشور کره نزدیکتر است و به نوعی چهره آن گروه معرفی می‌شود. به عنوان مثال اگر شنیدید که کیم سوکجین و کیم تهیونگ ویژوال‌های گروه بی تی اس هستند به این منظور است که آنها از لحاظ زیبایی به چهره گروه معروف هستند. یا مارک و جینیونگ ویژوال گروه گاتسون اند.

22. معنی ساب یونیت چیست؟

هر گروه کی پاپ می‌تواند یک یا چند زیر گروه داشته باشد که به آن در دیکشنری کی پاپ ساب یونیت می‌گویند. به عنوان مثال گروه اکسو دو زیرگروه EXO-CBX و EXO-SC دارد. یا همچنین ساب یونیت تهکوک دربین آرمی‌ها خیلی معروف است و طرفداران بی صبرانه منتظر انتشار یک آهنگ از کیم تیهونگ و جئون جانگ کوک هستند. 

دیکشنری کی پاپ

23. بایس در کی پاپ چیست؟

بایس به انگلیسی (Bias) در اصطلاحات جامع کیپاپ و در دیکشنری کی پاپ به عضو مورد علاقه یک طرفدار در گروه گفته می‌شود. بدین ترتیب هرکسی که استعداد، مهارت و یا چهره او در بین افراد گروه مورد توجه شما قرار بگیرد او بایس شما است. شاید واژه بایس رکر (bias wrecker) نیز پس از آن به گوشتان بخورد که آن نیز به همین منوال است اما به دومین فردی گفته می‌شود که در نظر شما جذاب و فریبنده باشد. 

24. شیپ در کیپاپ یعنی چه؟

واژه شیپ کردن در اصطلاحات کی پاپ برگرفته از واژه انگلیسی Relationship است و به دوستی و ارتباط بین دو آیدل اشاره می‌شود.

25. منظور از رنگ فندوم چیست؟

هر گروه کی پاپ یک رنگ را به نشانه گروه خود می‌داند. به عنوان مثال رنگ فندوم گروه Twice صورتی، رنگ فندوم گروه BTS بنفش، رنگ فندوم گروه BlackPink سیاه صورتی و رنگ گروه BigBang زرد است.

اصطلاح فندوم یعنی چه

26. مکنه و هیونگ به چه کسانی گفته می‌شود؟

در اصطلاحات جامع کیپاپ مکنه به کوچکترین عضو و همچنین واژه هیونگ به بزرگترین عضو گروه گفته می‌شود. کلمه هیونگ به زبان کره ای به معنای برادر بزرگتر و کلمه دونگسِنگ به معنای برادر کوچکتر نیز اطلاق می‌شود. 

27. کانسپت چیست؟

واژه کانسپت به زبان انگلیسی به معنای تصور کلی از چیزی است. معمولا هنگام انتشار آلبوم یک آیدل یا گروه بیشتر گفته می‌شود. مثلا کانسپت آلبوم یک گروه می‌تواند دارک، کیوت، جذاب و یا گرل کراش باشد. 

28. فن چنت چیست؟

فن چنت (Fan Chants) به معنی شعارهای هواداران، یکی از راه‌های تعامل بین آیدل‌‌ و طرفدارانش در مراسم و کنسرت‌ها است. عموما فن چنت‌ها با اسامی اصلی آیدل‌ها گفته می‌شود و یا در لیریک اصلی آهنگ قرار داده می‌شود تا طرفداران، خواننده را هنگام خواندن همراهی کنند. 

29. استریم کردن چیست؟

واژه استریم (Stream) در دیکشنری کی پاپ به معنای حمایت کردن از آثاری است که آن آیدل و گروه منتشر می‌کند. به عنوان مثال شاید در بین پست‌های کیپاپرها ببینید که نوشته‌اند ” اهداف استریم کامبک جدید” و اهدافی را برای بازدید زدن در یوتیوب، شنیدن آهنگ در پلتفرم‌های جهانی موسیقی مانند Spotify و Apple Music لیست کرده‌اند. تماشای موزیک ویدئوی آیدل و شنیدن آهنگ‌های آنها از پلتفرم‌های گفته شده نوعی استریم محسوب می‌شود. 

30. معروف‌ترین ورایتی شو های کره ای چه هستند؟

برنامه تلویزیونی یا همان ورایتی شو (variety show) یکی از محبوب‌ترین برنامه‌های کره ای است که آیدل‌ها و بازیگران اغلب در آنها شرکت می‌کنند و به صورتی سریال درحال پخش و یا کامبک جدید خود را تبلیغ می‌کنند. درحال حاضر ورایتی شو Knowing Brothers, Running Man, 2 Days 1 Night, Law Of The Jungle از محبوب‌ترین ورایتی شو های کره ای محسوب می‌شوند. 

ورایتی شو

همچنین بخوانید :

31. لایت استیک چیست؟

لایت استیک یک دستگاه الکترونیکی قابل حمل و درخشان است که برای هر آیدل یا گروه به صورت‌های متفاوت طراحی شده است در تصویر زیر می‌توانید طرح‌های مختلفی از آن را مشاهده کنید. 

معنی ساب یونیت

32. فن سرویس یعنی چه؟

متداول ترین معنی کلمه فن سرویس (Fan Service) در اصطلاحات جامع کیپاپ و در دیکشنری کی پاپ به معنای نشان دادن عشق و محبت به طرفداران از جانب آیدل است. به عنوان مثال یک آیدل یا گروه  تصمیم می‌گیرید تا در مراسم فن ساین یا فن میتینگ خود با طرفدارانش عکس بگیرد، بغلشان کند و  یا برایشان یک میان وعده خوشمزه بخرد به مسائل این‌ چنینی در کی پاپ فن سرویس گفته می‌شود. 

33. فنکم یعنی چه؟

فنکم ( Fan Cam) در اصطلاحات کی پاپ به ویدئوهایی گفته می‌شود که طرفداران یک آیدل یا گروه در مراسم‌های مختلف و کنسرت‌ها از آیدلشان می‌گیرند. آنها مومنت‌ ها (Moment) و یا همان لحظات جالبی را که در مراسم و یا کنسرت‌ها برای آیدلشان رخ می‌دهد را از نگاه خود ضبط می‌کنند و در فضای مجازی به انتشار می‌گذارند تا طرفداران دیگر نیز آن را تماشا کنند. در برخی مواقع نیز برعکس می‌شود، به عنوان مثال از طرف کمپانی آن آیدل و گروه می‌تواند فنکم‌های رسمی برای طرفداران منتشر شود.

34. ساسنگ فن چیست؟

ساسنگ فن به طرفدارانی می‌گویند که کارشان از طرفداری گذشته و شبیه به یک پاپاراتزی یا استاکر دردسرساز، برای فرد مشهور مورد علاقه خود مزاحمت ایجاد می‌کنند. مثلا شماره تلفن یا آدرس خانه شخص معروف را پیدا می‌کنند و آرامشش را مختل می‌کنند.

35. معنی ریل در کیپاپ چیست؟

بعضی ها این کلمه را معادل Real یا همان واقعی و بعضی معادل Relationship به معنی دوستی و ارتباط درنظر می‌گیرند. بهرحال وقتی از اصطلاح ریل در کیپاپ استفاده می‌شود یعنی طرفداران معتقد هستند مومنت‌های آن دو فرد معروف واقعی است و احتمالا بین آن‌ها یک رابطه واقعی وجود دارد. مثلا خیلی‌ها تهکوک را یک کاپل واقعی می‌دانند و آن‌ها را به شدت شیپ می‌کنند.

36. مکنه چیست؟

به کوچکترین و کم سن و سال‌ترین عضو هر گروه کیپاپ مکنه گروه گفته می‌شود. مثلا جئون جون گوک مکنه گروه بی تی اس یا یوگیوم مکنه گروه گاتسون است.

37. مکنه لاین چیست؟

طبق معنی مکنه که پیش‌تر گفتیم، مکنه لاین به گروهی از اعضای یک گروه که کمترین سن را دارند مکنه لاین گفته می‌شود. مثلا در گروه بی تی اس مکنه لاین شامل: جونگوک، جیمین و تهیونگ است.

38. هیونگ لاین چیست؟

به اعضایی از گروه که سن بیشتری دارند هیونگ لاین می‌گویند. به طور مثال بنگچان و چانگبین و لینو هیونگ لاین استری کیدز هستند.

39. استف یعنی چه؟

استف به کارمندان (شخص یا اشخاصی) از کمپانی گفته می‌شود که به اعضای گروه در مسائل مختلف و برنامه‌ریزی کمک می‌کنند.

40. ووکال لاین و رپ لاین به چه معناست؟

به خوانندگان اصلی یک گروه ووکال لاین گفته می‌شود و به همین منوال به رپرهای یک گروه نیز رپ لاین می‌گوییم.

41. بایس رکر چیست؟

همان‌طور که قبلا گفتیم بایس یعنی چی و دانستید که عضوی از یک گروه کیپاپ که بیشتر از همه توجه‌تان را به خودش جلب کند بایس شماست، دومین شخصی که در گروه بیشتر از بقیه به او علاقه دارید تبدیل به بایس رکر شما می‌شود و به این ترتیب با یکی دیگر از اصطلاحات جامع کیپاپ آشنا شدید.

42. معنی سولمیت در کیپاپ چیست؟

سولمیت یکی از اصطلاحات جامع کیپاپ و به معنای هم‌روح یا همزاد است و به دو عضو از یک گروه گفته می‌شود که همزادپنداری بسیاری با یکدیگر دارند و می‌توانند به یکدیگر آرامش دهند.

43. ادیشن یعنی چی؟

ادیشن یکی دیگر از اصطلاحات دیکشنری کی پاپمقاله ما است. به تست دادن برای قبولی در یک کمپانی و قرارداد بستن با کمپانی برای انجام فعالیت‌های هنری، ادیشن دادن می‌گویند.

44. کیدراما به چه معناست؟

کیدراما (Kdrama) مخفف (Korean Drama) است و به معنای سریال کره ای است.

گروه های کیپاپ

کلام پایانی

در این مطلب از پلازا با اصطلاحات دیکشنری کی پاپ همراه با شما بودیم و معانی اصطلاحاتی که کاربرد بیشتری در دنیای کیپاپ دارند را اشاره کردیم. اگر اصطلاح جدیدی مدنظر دارید و از معنی آن مطلع نیستید، می‌توانید در پایین همین صفحه در قسمت کامنت‌ها برایمان یادداشت کنید تا معنی آن را به شما بگوییم.

پاراگراف 30 آرون گروپس
{{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.rate)}}
تعداد رای: {{farsiNumber(model.mPrc.data && model.mPrc.data.count)}} نفر
{{farsiNumber(n)}}
مقالات مرتبط
دیدگاه شما
captcha
دیدگاه کاربران35 دیدگاه
avatar
سلن
.
26 مرداد 1401، 15:35
پاسخ
0
0
ی سوال الان وقتی پادشاه کیپاپ داریم ملکه کیپاپ هم داریم؟ یا نه جنسیت نداره کلا هرکدوم بهتر بود پادشاهه؟
avatar
.
23 مرداد 1401، 01:20
پاسخ
10
2
چرا اطلاعات غلط میدین؟ اکسو پادشاه کیپاپه نه بی تی اس
avatar
سمانه
.
20 مرداد 1401، 14:34
پاسخ
1
2
آیدل چیست؟ این یکی از اولین سوالات من بود وقتی عاشق کیپاپ يا حتی کره جنوبی شدم، کیپاپ با همه پیچیدگی هاش، کلماتشم پیچیدس و وقتی وارد این دنیای جذاب شدم از هیچکدوم این کلمات خبر نداشتم، خیلی خوبه که همچین لیستی تهیه کردین برای افرادی که تازه فن این فضا شدن، از مورد علاقه ترين آیدل های من لیساعه که خیلی عاشقشم، از همه بیشتر عاشق سبک موسیقیشم، از ظاهرو شخصیتش دیگه نگم که خیلی فوق العادس، به هر حال سایت خوبی طراحی کردین و اطلاعات مفیدی ازش گرفتم و جالب اینجاست که هر کدوم از آیدلا لقب خاصی برای خودشون دارن.
avatar
ستاره
.
19 مرداد 1401، 15:17
پاسخ
0
0
وقتی به گروه های کره ای علاقه داریم باید با اصطلاحات آن هم آشنایی داشته باشیم . یک اصطلاحات گروه موسیقی کره ای پیچیدست ولی تو این مقاله به طور کامل اصطلاحات کیپاپ توضیح داده شده بود مثل کیپاپر که به طرفداران این سبک موسیقی میگن یا اینکه کامبک چیست . جالبه که تو معنی انگلیس یعنی برگشت ولی تو سبک موسیقی کره ای کامبک کلا معنی دیگه ای داره و از این اصطلاح در زمان انتشار آهنگ، موزیک ویدیو یا آلبوم جدید گروه ها و آیدل‌های کیپاپ استفاده می‌ کنن. این واسه من جالب بود .
avatar
ppppp
.
16 مرداد 1401، 14:39
پاسخ
0
0
سپ یعنی چی میشه جواب بدین؟؟
avatar
Army
.
22 مرداد 1401، 15:33
پاسخ
0
1
@ppppp
اسم شیپ جیهوپ و یونگی دوتا از اعضای بنگتن بویز(BTS)میشه سپ،مثل اسم‌شیپ تهیونگ و جونگکوک که میشه تهکوک یا شیپ یونگی و جیمین که میشه یونمین اسم شیپ یونگی و جیهوپ‌هم میشه سُپ، وقتی یکی طرفدار یکی ازین شبپ‌هاست بهش میگن شیپر مثلا اگه یونمیم شیپر باشی میشی:یونمینر یا تهکوک شقپر باشی میگن:تهکوکر و.. من خودم تهکوکرم✔️
avatar
Annie
.
19 مرداد 1401، 16:02
پاسخ
0
0
@ppppp
به شیپ جی هوپ شوگا گفته میشه
avatar
Snow flower
.
17 مرداد 1401، 16:38
پاسخ
0
0
@ppppp
منظورت سپ بی تی اسه؟ سپ، اسم شیپ یونگی و هوسوک(شوگا و جی‌هوپ) عه. S از suga و وپ از hope.
نمایش 5 دیدگاه دیگر
جدول فروش فیلم ها
 • 55.4 میلیارد تومان
  انفرادی
  اکران: 07 اردیبهشت 1401
 • 40.3 میلیارد تومان
  سگ بند
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 16.5 میلیارد تومان
  علف زار
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 13.2 میلیارد تومان
  تی تی
  اکران: 15 تیر 1401
 • 12.5 میلیارد تومان
  موقعیت مهدی
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 9.5 میلیارد تومان
  شادروان
  اکران: 25 اسفند 1401
 • 8.8 میلیارد تومان
  روز صفر
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 7.9 میلیارد تومان
  چند میگیری گریه کنی ۲
  اکران: 28 اردیبهشت 1401
 • 6.2 میلیارد تومان
  مرد بازنده
  اکران: 18 اسفند 1401
 • 4 میلیارد تومان
  هناس
  اکران: 18 خرداد 1401